dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> PORONIENIE
Nie jesteś zalogowany!       

chciałabym wiedzieć dlaczego
rudowlosa  
14-10-2013 16:49
[     ]
     
mam 25 lat,jestem mamą 5- letniej Olinki. 22 lipca dowiedziałam się że zostanę mamą , moja radość skończyła się w środę kiedy zaczęłam krwawić i już wiedziałam że nie jestem w ciąży ,czułam jak trace moje dziecko.Ginekolog stwierdził że nic nie nie można było zrobić" bo to mała ciąża była".Czułam że to chłopiec i dałam mu imię Sebastian.Tęsknie za nim i często myślę,organizm oczyścił się sam , lekarz powiedział ze nie widzi przeciwwskazań i że możemy się starać bez żadnej przerwy tak wiec 7 października dowiedziałam się że jestem w ciąży,był to poniedziałek i już we wtorek zaczęłam plamić , lekarz zalecił luteinę i odpoczynek, w sobotę pojechałam do szpitala bo było coraz gorzej i ok. 22 poszłam do toalety i popłynęło ze mnie i doskonale wiedziałam już wszystko.Serce pękło mi znowu...teraz chcę wiedzieć co się dzieję, gdzie tkwi problem skoro lekarze mówią że jestem zdrowa i mimo to straciłam dwoje dzieci-Sebastianek i Olek Moje aniołki... 
rudowlosa

Re: chciałabym wiedzieć dlaczego
kasiaw77  
15-10-2013 11:14
[     ]
     
Często trudno jest znaleźć przyczynę poronienia. Ja urodziłam troje dzieci, a czwarta ciąża zakończyła się poronieniem. Do dziś zadaję sobie to pytanie "dlaczego?". Odebrałam wynik z którego nie wynika nic, żadna przyczyna. Statystyki są okrutne, a i życie niesie wiele przeszkód. Wiem że Ci ciężko, że trudno pozbierać się po takiej tragedii. Dziś DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO. Zapalę światełko dla mojego dziecka, dla Twoich dzieci i wszystkich tych, którzy odeszli. Jestem z Tobą całym sercem. Pisz jak masz ochotę. Jestem tu dla Ciebie. 

Ostatnio zmieniony 15-10-2013 11:19 przez kasiaw77

Re: chciałabym wiedzieć dlaczego
Wera  
16-10-2013 08:52
[     ]
     
Chyba każda z nas zadaje sobie to pytanie...
mogę polecić ci post na podforum ciąża http://dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_ciaza&key=1270102438. Teraz u wielu młodych dziewczyn ujawnia się ten zespół w ciąży, a czasem lekarze na wyrost dają takie leki i to pomaga. Wiele z nas przy ich pomocy doczekała ziemskich dzieci. Pozdrawiam. Trzymaj się w tym trudnym czasie. 
mama
Aniołka(25.04.2005r. 8tc)
Helenki ur-zm.25.03.2009r.36tc
Iskierki(20.02.2012r. 7tc) i ziemskiej trójeczki
Ostatnio zmieniony 16-10-2013 08:54 przez Wera

Re: chciałabym wiedzieć dlaczego
DarMa  
16-10-2013 10:49
[     ]
     
Po trzeciej ciazy (2 poronieniu) oddaliśmy material z poronienia do badań do Genesis w Poznaniu. Okazalo sie ze material genetyczny zupelnie przypadkowo zle sie podzielil i przyczyna zatrzymania serca dzidziusia byla jedna z najczesciej występujących wad kończąca sie poronieniem. Czwarta ciaze mam prowadzona na heparynie i acardzie.
Niestety bardzo ciężko znalezc przyczyny poronien. Lekarze nie pomagaja bo mówią ze tak sie zdarza, podaja statystyki, procenty. Wiele badan po naszych trzech stratach robiliśmy na wlasna reke. Wyniki byly prawidlowe, nikt nie potrafil znaleźć przyczyny. Uslyszelismy ze to chyba pech... Do dzis ciezko mi w to uwierzyć. 


Aniołek Adaś (*+ 27.05.2010 r. 38tc)
Aniołek (+21.12.2011 r. 9tc)
Aniołek (+29.09.2012 r. 10tc)
Pola (*27.11.2013 r. 39tc)

Re: chciałabym wiedzieć dlaczego
rudowlosa  
16-10-2013 13:34
[     ]
     
mam rh- i tak się zastanawiam że może to było przyczynę, czytałam że czasami to przeszkadza.Wierzyłam że teraz będzie dobrze bo plamiłam bardzo delikatnie i przyjmowałam luteinę i to właśnie dawało mi nadzieję ze się uda a jednak ...Wmawiałam sobie że pierwsza strata to przypadek , że czasami tak się zdarza ...teraz już wiem że jest jakiś problem, wiecie co jest najgorsze że to jest temat tabu , dla mojego męża jakby te dzieci nie istniały.Zapytałam czy jakby je musiał pochować to czy też nie chciałby o nich rozmawiać ? stwierdził że to co innego...a dla mnie tak nie jest...Nawet nie wie że dałam im imiona.Mam silne odczucie że jestem z tym sama i wszystko to dzieje się tylko we mnie.Dawniej modliłam się codziennie po ostatnich przeżyciach nie potrafię.
Nikt kto tego nie przeżył nie jest w stanie pojąć tej pustki,tęsknoty. 
rudowlosa

Re: chciałabym wiedzieć dlaczego
gosia86  
16-10-2013 20:22
[     ]
     
Witaj,
ja poroniłam w maju...to moja druga ciąża, w pierwszej wszystko ok,mam synka.Mój mąż rozmawiał ze mną po poronieniu, ale mimo wszystko myślałam, że on mnie nie rozumie...nikt mnie nie rozumiał...myślę, że mężczyźni trochę inaczej to przeżywają,jakby mniej.Teraz chociaż cały czas o tym myślę,w moim otoczeniu nikt już nie pyta,nikt nie pamięta...a życie toczy się dalej...


mama Kuby
aniołka(5t.c) 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora