dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> PORONIENIE
Nie jesteś zalogowany!       

Przyczyny poznego poronienia-jakie? Prosze o rade!
aniami  
15-01-2013 17:28
[     ]
     
Bardzo prosze o przeczytanie i jakies rady, podpowiedzi. Tydzien temu poronilam 18 tygodniu ciazy. Wszytsko bylo niby ok, szyjka dluga, lozysko wporzadku, przez 10 dni plamilam, bylam w tym czasie u 3 lekarzy, ale nie zauwazyli zeby cokolwiek sie dzialo, dostalam najpierw globulki na ewentualny stan zapalny pochwy, pozniej duphaston, jednak to nic nie dalo, odeszly mi wody plodowe calkowicie na raz. Jestem zalamana, pierwszy szok minal ale chce wiedziec co moglo sie stac, aby uniknac tego w przyszlosci:( Mysle ze takie pozne poronienie moze miec juz inne przyczyny niz wczesne, boje sie okropnie. za 3 tyg mam isc na wizyte kontrolna, umowilam sie juz do lekarza ale chcialabym sie jakos przygotowac do tej wizyty, co mozna zrobic aby ustalic jakie byly przyczyny. Jestem gotowa zrobic wszystkie konieczne badania. Mialam lyzeczkowanie i powiedziano mi ze mam macice dwurozna w ksztalcie serca i to mogla byc przyczyna ale tego do konca niewiadomo. Obstawiam to albo jakas bakterie, ale moze warto sprawdzic tez inne rzeczy? Dodam ze mam 2,5 letnia corke, w ciazy nie dzialo sie nic, przebiegala wzorowo, zakonczyla sie cc poniewaz bylam po terminie, wywolywano mi porod i malej spadlo tetno. Coreczka okaz zdrowia, wszystko jest ok, dodam ze w obie ciaze zaszlam blyskawicznie w pierwszym cyklu staran. Mam niedoczynnosc tarczycy ale kontrolowana co miesiac, wyniki sprzed tygodnia takze sa dobre. Bardzo prosze o jakies sugestie. 
Ania

Re: Przyczyny poznego poronienia-jakie? Prosze o rade!
magda 11  
15-01-2013 21:37
[     ]
     
Witam,przyczyne poronienia mozna poznac po zbadaniu plodu, czy cialko Twojego dzidziusia bedzie przebadane histopatlogicznie?(nie wiem czy dobra nazwe wpisalam)ja stracilam dziecko w 16 tyg w karcie mialam wpis-stan zapalny macicy. Porozmawiaj z lekarzem on pewnie odpowie na Twoje pytania.
pozdrawiam.
bardzo mi przykro
swiatelko dla Twojego aniolka 
MEG

Re: Przyczyny poznego poronienia-jakie? Prosze o rade!
ankap852  
16-01-2013 23:49
[     ]
     
witam!! bardzo mi przykro z powodu straty dzieciatka. podobnie jak Ty mam macice dwurozna i przeszlam juz 6 poronien. tzn 5 poronien i jedna ciaze pozamaciczna. Wszystkie poronienia wygladaly podobnie do Twojego. u mnie zdjagnozowano macice dopiero po 4 poronieniu. szyjke macicy mam mocna ale maluszek w pewnym okresie ciazy ma zbyt malo miejsca na dalszy rozwoj i niestety u mnie 3 ciaze zakonczyly sie poznym poronieniem w 16, 14 i 20 tyg a 2 zakonczyly sie przed 12. 6 ciaze mialam pozamaciczna :( niestety doskonale Cie rozumie i wiem czym sie martwisz. Ja juz przeszlam szereg badan i obecnie czekam na plastyke maciczy w moim przypadku to jedyna szansa na malenstwo :( zapytaj sie lekarza o histeroskopie ja mialam robiana pare razy zeby dokladnie zbadac macice i szyjke macicy. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora