dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> PORONIENIE
Nie jesteś zalogowany!       

pochówek - proszę o info i pomoc
merlinka  
29-10-2012 07:17
[     ]
     
Witam
Szykujemy razem z mężem pochówek dla naszej córeczki zmarłej przed porodem. Niestety nie wiemy jak to zrobić. Dziś rejestrujemy małą w USC. A co dalej? Jak odebrać ciałko dziecka, czy muszę wykupić trumnę (Madzia urodziła się w 20 tygodniu ciąży) czy wystarczy szkatułka, czy miejsce pochówku muszę załatwić sama czy pomoże mi w tym firma pogrzebowa? Ile mam na to czasu? Czy mogę dziecko ubrać sama na ostatnią drogę, czy mogę wykonać pamiątkowe zdjęcie? Jak ubrać takiego maluszka, kiedy nigdzie nie ma tak malutkich ubranek, a ubranka dla lalek są nawet za duże.
Proszę o pomoc. Każda uwaga jest dla mnie bardzo cenna. 
Mama Patrycji (4 latka) i aniołka Madzi (20 tc)

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
mery.k  
29-10-2012 10:03
[     ]
     
Strasznie mi przykro ....
U nas była inna sytuacja, bo Kacper miał 21 mies. i zmarł w domku we śnie.
Co mogę poradzić to w USC jak zapiszecie mała to dostaniecie też akt zgonu. Z tym do firmy pogrzebowej. Oni podpowiedzą co dalej. Prosektorium trzeba będzie opłacić za ilośc dób jakie było maleństwo. Sama możesz ubrać maleństwo na ostatnią drogę, a zdjęcie pewnie pozwolą zrobić. Jeśli chcecie księdza to trzeba z aktem zgonu udać się do księdza. Trzeba też będzie udać się do administracji cmentarza i zrobić opłatę za miejsce. A co do ubranek to może w jakimś sklepie dla wcześniaków?
Przytulam mocno i dużo sił na ten trudny czas. 


Re: pochówek - proszę o info i pomoc
kiniusia1730  
29-10-2012 10:12
[     ]
     
U nas wszystkim zajmował się zakład pogrzebowy, tj. opłaty za prosektorium, opłata za miejsce na cmentarzu, ubrali Zuzieńkę też, ja nie miałam siły.... i jak ją wyszykowali zadzwonili jeszcze do nas, że możemy przyjechać ten ostatni raz się z nią pożegnać. Potem tylko dostaliśmy zbiorczą fakturę od zakładu pogrzebowego. W USC dostaniecie nie akt zgonu, ale akt urodzenia z adnotacją- "dziecko martwo urodzone". Księdza jeżeli chcecie musicie sami załatwić, tzn pójść do kancelarii powiedzieć jaka jest sprawa ksiądz powie Wam co i jak. 
Kinga mama
Aniołka Zuzi *+ 19.05.2011 (30tc)
i wyczekanego cudu Łucji *08.03.2013

http://www.zuziagolda.pamietajmy.com.pl/

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
izabellla22  
29-10-2012 10:26
[     ]
     
Witam
Ja również straciłam córeczkę w 20 tygodniu ciąży, pochówkiem zajął się zakład pogrzebowy. Moi rodzice poszli małą tylko zawinąć w biały kocyk, bo niestety nie ma takich małych ciuszków. Możesz również starać się o zasiłek pogrzebowy od ZUS-u. Ja kupiłam małą białą trumienkę.
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem.
Iza, mama Hani (+ 27.02.2012) 


Re: pochówek - proszę o info i pomoc
Ryba2508  
29-10-2012 16:23
[     ]
     
Witaj, bardzo mi przykro!
Całym sercem jestem z Tobą... z Wami!

Napiszę jak było z nami:
Zarejestrowaliśmy Kubusia w USC- Akt urodzenia martwego. Później w szpitalu pożegnaliśmy się z naszym Aniołkiem. Z aktem urodzenia udaliśmy się do zakładu pogrzebowego i oni wszystko załatwili-zasiłek z ZUS, formalności na cmentarzu, odebrali ciałko w białą trumienkę. Kupiłam białą ładną pieluszkę i szatkę białą taką jak do chrztu ale nie było tam napisu.
Księdza załatwiliśmy sami.

Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania lub chciała porozmawiać lub zwyczajnie się wypłakać... mirkaaa@tlen.pl lub gg 7703005 


Re: pochówek - proszę o info i pomoc
Malachite  
29-10-2012 21:50
[     ]
     
Mój Synio także odszedł w podobnym czasie, jak Wasza Córeczka. Był mniejszy niż być powinien w 20 t.c. (hipotrofia) i mieliśmy taki sam problem - w co Go ubrać? Kupiliśmy w sklepie dla dzieci kolorową, flanelową chustę i zawinęłam Małego w rożek. Rożek przewiązałam wstążeczką (żeby się nie rozwinął). Emilka do trumienki wkładał pracownik prosektorium, którego poprosiłam, aby ułożył Go dodatkowo na puchatym kocyku i żeby przytulił do niego misia. Misie kupiliśmy 2 identyczne z napisem "Kocham Cię". Jeden został z Emilkiem, drugi z nami... Wszystko było bajecznie kolorowe. Chciałam, żeby Mały miał dziecięco, wesoło. Zdjęcia można robić - i zróbcie koniecznie. My zapomnieliśmy niestety zabrać aparat z domu...

-- 
Mama:
Aniołka Emilka *+ 9 XII 2009
Rybci Lenki *18 III 2011
Okruszka Tymka *19 VI 2013
Ostatnio zmieniony 30-10-2012 08:46 przez Malachite

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
merlinka  
30-10-2012 09:43
[     ]
     
Dziękuję za pomoc. Wczoraj zarejestrowaliśmy Madzię w USC. Potem prosto udaliśmy się do zakładu pogrzebowego, który załatwi całą resztę. Ubranko dla malutkiej uszyje moja siostra. Niestety zakład pogrzebowy nie chce mnie dopuścić do ubierania dziecka, powiedzieli że jak chcę to otworzą trumienkę przed pochówkiem. Ale ja nie chcę żeby tam ją otwierają. Chcę przyjść, ubrać malutką sama, przytulić, pożegnać, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Jak dochodzić tego. Czy jest jakieś prawo które tego zabrania? 
Mama Patrycji (4 latka) i aniołka Madzi (20 tc)

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
Ryba2508  
30-10-2012 10:45
[     ]
     
Nie wiem jak to wygląda prawnie...
My byliśmy się pożegnać z naszym Aniołkiem jak wychodziłam ze szpitala, później już go nie widziałam. Kubusia owinęłą pieluszką i dodała szatkę osoba pracująca tam w szpitalu. 


Re: pochówek - proszę o info i pomoc
kiniusia1730  
30-10-2012 11:04
[     ]
     
Ja sama nie ubierałam córeczki, nie miałam na to sił..
Widziałam córeczkę po wyjściu ze szpitala, oraz w dzień pogrzebu, kiedy już była ubrana w białą bluzeczkę, białe pół-śpioszki, białą czapeczkę oraz owinięta w rożek. Włożyliśmy jej wtedy do trumienki misia.
Jak wygląda to prawnie? Myślę, że nie ma przepisów mówiących o tym, zależy to pewnie od zakładu pogrzebowego, tak mi się wydaje 
Kinga mama
Aniołka Zuzi *+ 19.05.2011 (30tc)
i wyczekanego cudu Łucji *08.03.2013

http://www.zuziagolda.pamietajmy.com.pl/

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
angel.mp  
31-10-2012 00:37
[     ]
     
Nasza Emilka była troche starsza ale również maleńka ja podobnie ja Malachite kupiłam flanelowa pieluszkę rożek i misia-grzechotkę .Wszystko co maleństwu potrzebne, nawet smoczek czułam taka potrzebę ,Niestety nie widziałam naszej niuni i generalnie niema prawa zabraniającego Ci by ubrać córeczkę,odmowa to ich wewnętrzne ustalenia .Może z troski o ciebie nie wiem może spokojnie porozmawiaj niech podadzą przyczynę dla której sami chca przygotować Madzię .Ja nie dałam rady ale mam zdjęcie naszego skarba . 
angel.mp
Mama Emikli (+02,10,2009)aniolkowych kruszynek (+10 tydz) (+7 tydz )(+ 5 tydz) i ziemska mam Eryka
Ciocia aniołka Natanielka(+14.11.2012 )
http://emilkapiniaz.pamiet

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
Malachite  
01-11-2012 23:30
[     ]
     
Ja ubierałam Synia jeszcze w Zakładzie Patomorfologii, zanim przyjechali po Niego pracownicy zakładu pogrzebowego...

-- 
Mama:
Aniołka Emilka *+ 9 XII 2009
Rybci Lenki *18 III 2011
Okruszka Tymka *19 VI 2013

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
merlinka  
31-10-2012 09:45
[     ]
     
No wszystko udało się załatwić, tylko nie byłam nastawiona na tak wysoki koszt pochówki. Mamy na forum wypowiadały się że kosztowało ich to ok. 1000 zł, a nas wycenili na 2500. Nie wiem czy to jest kwestia miasta? Dodam że pochodzę z Wrocławia. 
Mama Patrycji (4 latka) i aniołka Madzi (20 tc)

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
kiniusia1730  
31-10-2012 10:00
[     ]
     
Nas wycenili na 2300, możesz się starać o zasiłek pogrzebowy z ZUS 
Kinga mama
Aniołka Zuzi *+ 19.05.2011 (30tc)
i wyczekanego cudu Łucji *08.03.2013

http://www.zuziagolda.pamietajmy.com.pl/

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
angel.mp  
31-10-2012 18:49
[     ]
     
Niestety koszty są ogromne my jesteśmy z warszawy i pogrzeb pochłonął cały zasiłek z ZUS .Więc zależy chyba od miasta :( 
angel.mp
Mama Emikli (+02,10,2009)aniolkowych kruszynek (+10 tydz) (+7 tydz )(+ 5 tydz) i ziemska mam Eryka
Ciocia aniołka Natanielka(+14.11.2012 )
http://emilkapiniaz.pamiet

Re: pochówek - proszę o info i pomoc
piotruś  
02-11-2012 19:17
[     ]
     
witam ja stracilam synka 100 dni temu tez w 20 tygodniu ciazy urodzil sie martwy pogrzebek mial ale bez mszy za to byla piekna ceremonia pochówku ja mojego aniołka kazałam tak brzydko mowiac "owinąc"w taka szatke biała a malenkim krzyzykiem widzialam go w trumience pozwolili zobaczyc ale widac tylko bylo biale moje kochane zawiniatko załatwialo sie wszystko tak jak przy normalnym pogrzebie w zakladzie pogrzebowym w kancelarii i na cmentarzu 
aniołkowa mama piotrusia i fasolki(8tc)

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora