dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> POCIESZENIE PO STRACIE
Nie jesteś zalogowany!       

"Drzewo życia"
Mamona  
04-07-2011 07:55
[     ]
     
Najnowszy film Malicka z Bradem Pittem i Seanem Pennem.
Dotyka tajemnicy śmierci dziecka, ale bez próby banalnej odpowiedzi na pytanie: dlaczego?
Trzeba go nie tyle zobaczyć, co doświadczyć.
Polecam. 


Re: "Drzewo życia"
Hanulka2009  
04-07-2011 12:18
[     ]
     
Ciekawe, ja przyznam szczerze, że nieco się zawiodłam na tym filmie. Być może po prostu za dużo się spodziewałam;) Zgoda - super role rodziców i chłopaków, piękna muzyka i zdjęcia, możemy się jakoś utożsamić z tym, co przeżywa matka po stracie (dorosłego już syna), ale trochę za dużo kiczu i właśnie za łatwej odpowiedzi. No bo jak to rozumieć? Że jesteśmy częścią wszechświata, podobnie jak te nieszczęsne dinozaury (to już była naprawdę przesada), że Bóg jest zbyt potężny, żebyśmy mieli go pytać "dlaczego"? Mottem do filmu (dla tych, co nie widzieli) jest cytat z Księgi Hioba. Na jego pytanie, dlaczego niewinnie cierpi, Bóg odpowiada "Gdzie ty byłeś, kiedy ja stwarzałem świat?". Na szczęście, bibliści twierdzą, że ktoś to zdanie dopisał długo po powstaniu Ksiegi - zapewne nie mógł znieść, że Bóg milczał i postanowił Go usprawiedliwić...

Na filmie oczywiście płakałam i to przy super kiczowatej scenie, kiedy rodzice puszczają (zmarłego) chłopca przez symboliczne świetliste drzwi na plaży.

Żałuję natomiast, że nie wybrałam się na mniej ambitny film o stracie dziecka "Między światami" z Nicole Kidman. Może ktoś z was widział?

Kasia, mama Hanulki (Z Miłości powstałaś - W Miłości przebywasz), a także Jerzyka i Stefka.
http://haniamarkiewicz.pamietajmy.com.pl/ 


Re: "Drzewo życia"
mama_wiktorka  
08-07-2011 22:47
[     ]
     
Jak dla mnie ten film był za ciężki.Szczególnie widok narodzonego dziecka. Film trudny, może po obejrzeniu jeszcze pare razy zrozumiałabym symbolikę tych wszystkich wydarzeń. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora