dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

Do Zorki
anna wolska  
14-10-2010 14:43
[     ]
     
Zorko wiem,że forum jest otwarte i ma prawo pisać każdy kto chce(choć zupełnie tego nie rozumiem,bo to podobno forum dla rodziców po stracie i rodziców dzieci chorych),ale może można by było stworzyć jakieś osobne podforum,gdzie by sobie pisały te wszystkie ciotki klotki itd,wtedy nie musiałabym czytać o złych przeczuciach czy poradach ciotek dla mam.Oczywiście można założyć,że ja tego nie muszę czytać,ale skąd mam wiedzieć otwierając dany temat,że to pisze jakaś osoba ,co miała tylko przeczucie.Oczywiście rozumiem,że sprawa może być kiepska do zrobienia technicznie.Ale czy naprawdę muszę czytać takie bzdury?Może pomyśleć o czymś osobnym co niektóre z mam mogłyby omijać szerokim łukiem. 
Anna Wolska mama Panatki*+15.01.2009 i Igi Anny *12.04.2010

Re: Do Zorki
zorka  
15-10-2010 10:03
[     ]
     
Aniu,

zostało stworzone już pod-forum "Rozmowy przy kawce" (to apropos luźnych rozmów, lżejszych tematów i 'ciotek-klotek' - choć nie do końca rozumiem, co się za owym określeniem kryje).

Forum "Strata dziecka" jest otwarte i otwarte prawdopodobnie zostanie - ze względu na łatwiejszy dostęp dla rodziców po stracie (oni naprawdę mają bardzo wątłe siły i utrudniony dostęp do forum mógłby stać się przeszkodą nie do przejścia).

Rozumiem, że Twój niniejszy post jest wynikiem dyskusji na temat przeczuć związanych ze śmiercią dziecka, napisany na "Stracie" przez mamę, której dziecko żyje (sama zresztą zaczęła post od zdania, że "nie jest aniołkową mamą").

Osobiście uważam, że temat zawsze jest dość ryzykowny (przekładam to sobie na inne wymiary, np. na forum dla wdów pisze prawie-wdowa, która czuła, że jej mąż umrze, jednak cudem udało mu się przeżyć, albo na forum dla rodziców dzieci z Zespołem Downa pisze mama, która czuła, że urodzi takie dziecko, padła wstępna poporodowa diagnoza, ale ostatecznie się nie potwierdziła).

W przeciwieństwie do mamyemi, raczej nie napisałabym podobnego posta na forum "Strata dziecka". Taki post bowiem, co z góry wiadomo, spowoduje dyskusję, może też kogoś po stracie dotknąć.
Nie widziałam jednak powodu, by temat kasować.
Jeśli się mylę i temat od razu należało Waszym zdaniem zamknąć, proszę o sygnał.

Niestety, Aniu, bardzo nie podoba mi się ton Twoich póxniejszych wypowiedzi (...przed chwilą padło z Twojej strony określenie w stosunku do jednej z mam: "przekupko z targowiska").

Szanujmy się nawzajem, spróbujmy wyobrazić sobie rozmówcę, spojrzeć mu prosto w oczy i po prostu życzliwie się do niego uśmiechnąć...

Tamten feralny temat ze "Straty dziecka" zamykam - z wielką prośbą o szacunek, wyczucie i powściągliwość.

Życzę Wam, by dzisiejszy dzień, Dzień Dziecka Utraconego, był czasem wyciszenia, spokoju i zadumy.
By był Dobrym Dniem.

Pozdrawiam,

Agnieszka 


Re: Do Zorki
Werka  
15-10-2010 10:19
[     ]
     
Agnieszko, dziekuje za zamknięcie. To było najlepsze rozwiązanie, ta dyskusja nigdy nie miałaby końca, a ostatnie wypowiedzi przechodziły już wszystkie granice!!!! 
Weronika
Aniołek Filipek
(*+ 22.04.2008)
http://filipreszela.pamietajmy.com.pl/

Re: Do Zorki
buleczka  
15-10-2010 10:52
[     ]
     
Zorko, mam prośbę czy można przenieść ten wątek i wpiąć go do wątku rozpoczętego na "rozmowy o wierze" pt. "przeczucia i emocje towarzyszące śmierci klinicznej".
Chodzi mi oczywiście o początkowe wpisy dotyczące tematu, wpisy mam które miały zyczenie się wypowiedzieć. Rasztę można by usunąć. Tak abyśmy nie musiamy pisać jeszcze raz, ponieważ towarzyszące tym wspomnieniom emocje nie są łatwe.

Jeśli oczywiście jest możliwe takie przeniesienie to bardzo proszę.

Z góry dziękuję 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

Re: Do Zorki
zorka  
15-10-2010 10:57
[     ]
     
Ja nie umiem. :) Może amtrak da radę?
Można to też ręcznie poprzeklejać. Kopiujesz dany post i wklejasz go w nowym wątku na innym forum... 

Ostatnio zmieniony 15-10-2010 10:58 przez zorka

Re: Do Zorki
buleczka  
15-10-2010 12:04
[     ]
     
Dzięki Zorka :))
Chyba trzeba poczekać na odpowiedź Amtraka :)

Ja wiem, że technicznie to ja mogę skopiować i powklecia wraz z nazwami autorów i datą, bo tak skopiowałam wypowiedź Anny. Ale wtedy to ja jestem autorem posta. A ja miałam na myśli zrobienie to tak aby autor pozostał autorem. Bo całkiem sporo osób chciało się wypowiedzieć i zrobio to do czasu postu Anny i szkoda byłoby te wypowiedzi zmarnować, bo każda taka wypowiedź kosztuję matkę wiele emocji i energii, i jednocześnie stanowi wsparcie dla innej matki. I w pewien sposób sprawia że nie czujemy się jak czubki, które mają przywidzenia i omamy.
Mam nadzieję, że może Amtrak da jakoś radę.

Pozdrawiam i dzięki za szybką odpowiedź 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl
Ostatnio zmieniony 15-10-2010 12:09 przez buleczka

Re: Do Zorki
zorka  
15-10-2010 12:27
[     ]
     
Od biedy może być tak, że każda zainteresowana osoba przekleja swoją wypowiedź.

Pozdrawiam. :) 


Re: Do Zorki
buleczka  
15-10-2010 13:57
[     ]
     
Od biedy tak, kazdy sposób jest dobry.
Ale jeśli zaraz osoby religijne swierdzą że to nie miejsce na taki wątek to znów będzie trzeba przeklejać, a tak można by przenosić w całości, pomijając zbędne komentarze nie związane z treścią posta.

Pozdrawiam :) 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

Re: Do Zorki
sylwia1975  
17-10-2010 10:09
[     ]
     
to zeczywiscie bylo troche dziwne ten temat od razu jak zobaczylam mnialam wrazenie ze ta mama nie wiedziala gdzie napisac ,potem przestalam czytac badz reagowac na ten temat nie pasowal on na te forum jest tyle innych forem np mama dziecko itd pozdrawiam sylwia 


Re: Do Zorki
buleczka  
17-10-2010 14:34
[     ]
     
Rozumiem Sylwia że ciebie temat nie zainteresował, dla ciebie tu nie pasował. I przyznam, że pięknie się zachowałaś - poprostu się wycofałaś nie raniąc zbolałej i wystraszonej Matki. To bardzo kulturalne i wyrozumiałe zachowanie z twojej strony. 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

Re: Do anna wolska
Gosspel  
04-11-2010 12:08
[     ]
     
Faktycznie raz zareagowałam na wpis Twojej koleżanki Dodis i niezbyt fajnie napisałam - ale zrobiłam to jeden jedyny raz - później tego załowałam - każdy może popelnić błąd i mieć gorszy dzień , Ty jednak Aniu robisz to wielokrotnie , piszac w jednym temaci -wiec tkwisz w błędzie . Jeszcze jedno na koniec każdą mame , która wchodzi na to forum i nie tylko potwornie boli strata dziecka , fakt ,że nie ma go przy sobie - nie jesteś wyjątkiem ale to Cię nie usprawiedliwia do atakowania innych mam po stracie . Pozdrawiam mając nadzieję ,że nie dotknełam niczym i nie uraziłam ..a dla dzieciaczków w niebie ((*))((*))((*))((*)) 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Do Zorki
anna wolska  
15-11-2010 14:43
[     ]
     
Zorko ,nie ja pierwsza użyłam sformułowania przekupa targowiskowa ,to słowa Gosspel do mnie,więc nie zarzucaj mi ,że ja się źle odzywam do forumowiczek.Sprawy i tak nie ma ,bo to mój ostatni wpis.Pozdrawiam 
Anna Wolska mama Panatki*+15.01.2009 i Igi Anny *12.04.2010

Re: Do Zorki
Gosspel  
15-11-2010 15:08
[     ]
     
Anno Wolska szkoda ,że nie rozumiesz tego co czytasz , nie powiedziałam ,że jestes przekupą -przeczytaj dokladnie bez jadu jesli wogóle potrafisz ... 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: Do Zorki
anna wolska  
15-11-2010 15:14
[     ]
     
Znowu źle zabrzmiało Zorko,to nie żaden szantaż ,ze nie będę wchodzić,forum pomogło mi na początku,teraz tylko się denerwuję,a doskonale już radzę sobie bez niego.Za wszystko dziękuję i pozdrawiam. 
Anna Wolska mama Panatki*+15.01.2009 i Igi Anny *12.04.2010

Re: Do Zorki
Werka  
16-11-2010 09:03
[     ]
     
ooo matko i znów to samo... 
Weronika
Aniołek Filipek
(*+ 22.04.2008)
http://filipreszela.pamietajmy.com.pl/

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora