dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

pytanie ws. mszy
nielot  
20-07-2009 23:26
[     ]
     
Chciałabym zapytać, jak przebiegały u Was msze w Dniu Dziecka Utraconego. Zamawiam mszę na 15 października, ale myślałam, żeby uczynić ją jeszcze bardziej wyjątkową. Z paleniem świec i ew. nadawaniem imion. Jak to dokładnie przebiega, w którym momencie mszy? Czy możecie mi pomóc? Z góry dziękuję. 


Re: pytanie ws. mszy
zorka  
22-07-2009 09:13
[     ]
     
W Poznaniu wygląda to mniej więcej tak:

kupuję T-lighty w IKEI i rozkładam je przed mszą na ławkach. Rodzice w czasie ofiarowania zapalają je i zanoszą na schody przy samym ołtarzu (oczywiście trzeba wszystko uzgodnić z księdzem; to on daje sygnał z ambony, by zapalić świeczki). Warto zadbać o to, by kościół nie był nadmiernie oświetlony.
Wybieram czytania, psalm, organizuję scholę, ustalam śpiew - wszystko jak najściślej dopasowane do okolicznosci. Piszę modlitwę powszechną, którą potem czytam przy ołtarzu.
Z góry uprzedzam, że trzeba zabrać się za to wszystko z pewnym wyprzedzeniem - szczególnie jeśli wszystko to ma spocząć na twojej głowie.
Z doświadczenia wiem, że nawet samemu - da się zrobić. :) 


Re: pytanie ws. mszy
nielot  
22-07-2009 17:19
[     ]
     
Dziękuję ślicznie za odpowiedź, rozjaśniła mi w głowie, pozwoli przygotować jakiś plan. No i mnie, do rozmowy z proboszczem :) 


Re: pytanie ws. mszy
zorka  
23-07-2009 08:47
[     ]
     
Powodzenia!

Jakby co - podam ci namiary na czytania adekwatne do okoliczności. To chyba kluczowa sprawa, bo dzięki nim msza staje sie naprawdę dla rodziców po stracie, a ksiądz nie ma wyjścia i musi powiedzieć choć dwa słowa w kazaniu a propos straty dziecka...
Wyjeżdżam teraz na wakacje - ale zerknę w ten wątek po powrocie. 


Re: pytanie ws. mszy
nielot  
23-07-2009 21:44
[     ]
     
Bardzo poproszę :) I miałabym jeszcze jedną prośbę. Czy mogłabym dostać trochę ulotek i parę plakatów na DDU? Chciałam je powiesić przed kościołami w których będzie msza na 15.X. Przyciągają wzrok, zapadają w pamięć. 

Ostatnio zmieniony 26-07-2009 23:35 przez nielot

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora