dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
Tangerine  
27-05-2007 21:40
[     ]
     
Witam wszystkich! Ponieważ chciałabym spotkać się z posłami i senatorami rybnickimi na rozmowę o prawie do ojcostwa po śmierci naszych maluszków, potrzebuję konkretnych informacji. Nie wiem czy to możliwe tu na formu, ale chciałabym stworzyć listę rodzin, którym nie pozwolono na uznanie dziecka przez ojaca.jezeli nie chcecie podawac danych takich jak imie i nazwisko oraz imie dziecka, tu na forum podaje moj e-mail:agcu@interia.pl oraz gg 7482529.oczywiscie nie ujawnie tych informacji be zgody.jezeli macie inne sugestie rownież czekam :)
Agnieszka
mama Julci (ur. +05.05.2007)
[***] wszystkim Aniołkom 
Tangerine

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
Tangerine  
29-05-2007 09:31
[     ]
     
czekam na wpisy-bardzo prosze o przyblizona liczbe osob pokrywdzonych przez prawo... 
Tangerine

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
demonnik  
29-05-2007 17:54
[     ]
     
Moje dziecko nie urodziło sie martwe ale nastąpił inny jak to ujęła pani w urzedzie"problem" nie bylismy jeszcze małżeństwem i dziecko nie mogło byc uznane przez ojca ani nie mogło przejąć nazwiska ojca...noi oczywiście to ze w chwili zgłaszania w USC dziecko juz nie żyło...bardzo bym chciała zeby teg durny przepis sie zmienił i zeby nawet teraz nasze Aniołki mogły zostac uznane prawnie ...tylko mam pytanie..czy to co tu piszemy,to jak sie staramy/cie czy to cos przyniesie?czy ktos tak naprawde bedzie chciał nas wysłuchac...ale tak na powaznie wysłuchac...moge równiez sie zgłosic...tylko napisz prosze jak masz zamiar zadziałać,z kim bedziesz miała zamiar rozmawiać i w jaki sposób przekonac ze jest Tyle rodzin których dzieciatka zostały pozbawione prawa do tego aby ich tatusiowie je uznali...i jak przekonac ze to jest naprawde wazne...tez chciałabym pomóc ale nie mam do tego siły...jeszcze nie 

Filipek ur/zm 19.01.2007r 23tc[*],

Mateuszek ur. 17.03.2008r 36tc,

Alanek ur 21.10.2012 39,6 tc!:o)

oraz Aniołek ktory umarł w brzuszku w 15 tc a o czym dowiedzialam sie w 18 tyg.zabieg 19.06.2015

spijci

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
emilka  
30-05-2007 10:35
[     ]
     
Czesc podaje mój nr gg skontaktuj sie ze mną myśle ze jest szansa Agnieszka ruszy sprawę w jednym kierunku u posłów i senatorów ja u Rzecznika Praw Dziecka. Moze nam sie uda

Kasia

Mama Aniołka Zuzanki 37tc 
mama Zuzanki *+ 09.10.06r oraz Kubusia ur 25.10.07r

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
Tangerine  
30-05-2007 10:37
[     ]
     
Witaj!Tu nawet nie chodzi o imiona i nazwiska - chodi o prybliżona liczbę osób. Rozmawiałam ze Emilką, która jest tu troszke dłużej - Ona działa u RPD, inna aniołkowa mama zajęła się LPR, ja do nich też napisałam. Ponad to zachaczyłam ju gazętę Wprost o jakiś artykuł na temat prawa. Jak już będzie kilka osób będę mogła umówić się z posłami PiS-u, PO i SLD w tej sprawie. Wiem, że to ciężki temat i nikt nie może zagwarantować wygranej, jednak jeśli My nie będziemy walczyć nic się nie zmieni ani dla następnych dzieci (niestety będą), ani dla ich rodziców. Nasze kruszynki najprawdopodobniej będą już miały nasze nazwiska - prawo nie działa wtecz, a jeśli i dla nich chcemy coś zrobić to zostaje sprawa sądowna, ale jak wiadomo to zupełnie nie gwarantuje powodzenia. Ja wierze - naiwnie (?), że coś uda się zrobić.
Pozdrawiam Cię i trzymaj się cieplutko, no i kciuki :)
Agnieszka
mama Julci (ur.+ 05.05.2007, 37 tc)
światełoko dla Aniołków [***] 
Tangerine

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
emilka  
30-05-2007 10:33
[     ]
     
Mam pomysł jak można popchnąć sprawę żeby Rzecznik potraktował nas poważnie. Podam adres Biura Rzecznika Praw Dziecka, oni do zgłoszenia prosza zawsze o skan aktu urodzenia dziecka obu stron. Jesli wiecej osób złozy wniosek o zajęcie sie ta sprawa mamy szanse przebicia. Dziewczyny co wy na to? 
mama Zuzanki *+ 09.10.06r oraz Kubusia ur 25.10.07r

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
Tangerine  
30-05-2007 10:39
[     ]
     
Emilka!ja popieram z całego serca-wiesz o tym!daj znać co i jk i o razu sie tym zajmę! Pozdrawiam 
Tangerine

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
tusia911  
30-05-2007 13:49
[     ]
     
Ja jestem po rozwodzie. Zaszłam w ciążę jeszcze przed rozprawą. Prawnym ojcem jest mój były mąż i w papierach i wszedzie. Ma jego nazwisko. Mój obecny partner i tatuś Kubusia był załamany. Nazywam się Marta Skambara, a Syn Jakub Skambara, jego prawdziwym ojcem jest Jacek Stahnke. Jesteśmy z Grudziądza.

Marta 24, mama 7-letniego Filipka i Aniołka Kubusia (*25.01.2007 +4.02.2007)

http://www.republikadzieci.org/swiatelka/jakubek.htm 


Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
emilka  
30-05-2007 13:55
[     ]
     
rozumiem twoje rozgoryczenie sytuacja jest niezręczna. dlaczego urząd nie wziął pod uwagę faktu ze jesteś w trakcie rozwodu przecież twój synek nie urodził sie martwy. Co za durne prawo!
jesli chcesz sie przyłączyc moj nr gg 687173 
mama Zuzanki *+ 09.10.06r oraz Kubusia ur 25.10.07r

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
Tangerine  
30-05-2007 14:13
[     ]
     
Tusia! dzięki za poparcie! To bardzo przykra sytuacja ,ale takie mamy bzdurne prawo... Emilka napisała o swoim pomyśle-warto z niego skorzystać! Ja musze poczekać aż będzie nas więcej, ale już piszę wniosek do RPD i przyłączam się do walki Emilki.
Agnieszka
mama Julci (* + 05.05.2007)
[*] 
Tangerine

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
Tangerine  
31-05-2007 14:42
[     ]
     
Tusia! czy moge opowiedziec Twoja historie w dziennku zachodnim?bede poruszac temat bzdurnego prawa...co Ty na to?nie wymienie nazwiska chyba ze sobie tego zyczysz.pozdrawiam
Agnieszka
mama Julci (* + 05.05.2007)
dla Aniołków [***] 
Tangerine

Do Tangerine
tusia911  
31-05-2007 16:59
[     ]
     
Oczywiście możesz poruszyć mój problem. Co do nazwiska to w sumie też nie ma problemu. Zgadzam się całkowicie.

Marta 24, mama 7-letniego Filipka i Aniołka Kubusia (*25.01.2007 +4.02.2007)

http://www.republikadzieci.org/swiatelka/jakubek.htm 


Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
she28  
02-06-2007 10:07
[     ]
     
dziewczyny...tak sobie pomyslałam...moze sklecimy jakies pismo opisujące obecny stan rzeczy i roześlemy je do róznych posłów, senatorów osób które maja jakies mozliwości...wiekszość z nich poprostu nie ma pojecia ze taki problem istnieje i moze jesli byśmy stworzyły mailową liste osób i z kilku skrzynek rozesłały taki list to moze ktoś zwróciłby na nas uwage...tak mi wpadło do głowy ze jest nas tu troche, na forum dlaczego tez jest kilka osób...moze to da jais efekt...do tego moze jakas prasa sie tym zainteresuje(mam taka nadzieję)
moznaby było stworzyc taki ogólny list a dodatkowo kazda z nas krótko przedstawiłaby w nim swoją historie...nie wiem imie nazwisko rodziców, imie nazwisko dziecka, numer aktu, cos takiego jak wysyłąłysmy do RPD i RPO
jak myslicie???chodzi mi o taka masową akcje...o ile mozemy mówic w naszym przypadku o masie....ale moze warto spróbować...moze otworzymy watek i bedziemy wpisywac tak maile znanych osób a potem wyslemy w jednym czasie taki list?? 
Monika

Mama Aniołka Kubusia [*]
ur.zm.03.04.2007....Jestes całym moim swiatem...
...to nieprawda że Ciebie juz nie ma...jesteś choć daleko stad...to nie prawda ze Ciebie juz nie ma...trzymam Twoją dłoń
i sierpniowej Niespodzianki

Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
emilka  
02-06-2007 14:23
[     ]
     
masz rewelacyjny pomysł jestem jak najbardziej za i myślę ze nie tylko ja sie do tego przyłączę 
mama Zuzanki *+ 09.10.06r oraz Kubusia ur 25.10.07r

Błagam! tylko nie do polityków!!!!!!!
natkaszczerbatka  
02-06-2007 14:58
[     ]
     
Dziewczyny! MOże lepiej uważać z polityką. Ja bym rozesłała to do prasy. Jeśli chodzi o politykę, to radzę Wam się nie angażować bo mogą być same problemy. Wiecie jak to jest z politykami i czym się zajmują ...
Ja bym zrobiła zmasowaną akcję prasową. Poza informacją prasową rozesłałabym listy z konkretnymi historiami, żeby się zorientowali, że to jest faktycznie wielki problem.
Co o tym myślicie? Jeśli chodzi o kampanię prasową to Dlaczego z powodzeniem się pod tym podpisze, ale jeśli chodzi o układy z politykami to ... raczej nie sądzę ... brrrrr ... z daleka od nich!
Myślę że trzeba stworzyć konkretny plan działania w tej sprawie. Możemy wykorzystać dotychczasowe kontakty prasowe, ścieżki, które zostały już troszkę wydeptane przez projekty, które robilismy do tej pory ... 


Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
she28  
04-06-2007 16:20
[     ]
     
ja uwazam ze tylko politycy moga nam w tym pomóc Natko...przeciez to oni głosuja ustawy!!!bez poparcia z ich strony nie mamy szans
zakładam nowy watek z adresami mailowymi i drugi z lista osób które nas poprą 
Monika

Mama Aniołka Kubusia [*]
ur.zm.03.04.2007....Jestes całym moim swiatem...
...to nieprawda że Ciebie juz nie ma...jesteś choć daleko stad...to nie prawda ze Ciebie juz nie ma...trzymam Twoją dłoń
i sierpniowej Niespodzianki

popieram Natkę, omijajmy polityków
ewamonika1  
04-06-2007 17:22
[     ]
     
Akcje pod sejmem, pisma do polityków - nie jestem za tym.

Rozumiem She28, że chce jak najlepiej, ale uważam, że jest to droga do nikąd.

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: popieram Natkę, omijajmy polityków
she28  
04-06-2007 17:28
[     ]
     
w takim razie kto nam ma pomóc jesli nie oni w koncu ustawy lezą w gestii polityków, ja zebym nawet staneła na rzesach to ich nie ustanowie tak samo jak nikt z nas ani nikt z mediów?????nie widze innego wyjscia bo nie jestesmy władni w tej sprawie....o swoje prawa staraja sie geje lesbijki mniejszosci narodowe i inne mniejszosci i o legalizacji zwiazków homo czy aborccji czy tudziez innych moga stanowic tylko politycy, partie, koalicje i itp....nie załamujcie mnie bo jesli uwazacie ze to głupi pomysł to ja juz nie mam innych:(:(:( 
Monika

Mama Aniołka Kubusia [*]
ur.zm.03.04.2007....Jestes całym moim swiatem...
...to nieprawda że Ciebie juz nie ma...jesteś choć daleko stad...to nie prawda ze Ciebie juz nie ma...trzymam Twoją dłoń
i sierpniowej Niespodzianki
Ostatnio zmieniony 04-06-2007 17:32 przez she28

Re: popieram Natkę, omijajmy polityków
ewamonika1  
04-06-2007 17:32
[     ]
     
Moniko,
nie chcę Cię załamywać, to jest tylko moja opinia.

pozdr.
e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: prawo do ojcostwa martwo urodzonego dziecka!!!
she28  
15-06-2007 07:32
[     ]
     
Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich odbędzie się 17 czerwca 2007 r. w godzinach od 10.00 do 15.00 w siedzibie RPO przy ulicy Długiej 26
ja sie wybieram na to spotkanie... 
Monika

Mama Aniołka Kubusia [*]
ur.zm.03.04.2007....Jestes całym moim swiatem...
...to nieprawda że Ciebie juz nie ma...jesteś choć daleko stad...to nie prawda ze Ciebie juz nie ma...trzymam Twoją dłoń
i sierpniowej Niespodzianki
Ostatnio zmieniony 15-06-2007 07:33 przez she28

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora