dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
kurczak  
05-04-2007 19:42
[     ]
     
witam drogie forumowiczki, nikomu nie chce sprawic przykrosci, nie jestesmy dziecmi w przedszkolu, aby sie na siebie obrazac, dlatego napisze, co mi bardzo przeszkadza na forum, prosto, bez ubierania w czule slowka, bo jak wspomnialam jestesmy osobami doroslymi i prosze o wiecej wyrozumialosci i wiecej schludnosci... nie znaczy, ze zasmiecilysmy forum, bron Boze, ale kilka watkow smialo mozna skleic w 1 watek i kontynuowac go... czy bylybyscie takie mile i zrobily to? zanim administrator nie pytajac nikogo o zgode sam posprzata forum?
dzis mija 7 miesiecy JAK NIE MA MOJEJ CORECZKI i w zwiazku z tym NIE ZAKLADALAM KOLEJNEGO POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TYLKO LICZBE 6 ZAMIENILAM EDYTUJAC POST NA 7.
Wiele z Was niestety zaklada kolejne watki dotyczace swoich Dzieciaczkow, a przeciez i historia, i kolejne przemyslenia i swiatelka mozna smialo kontynuowac w 1 watku.
I wtedy czynnych i poruszanych na biezaco watkow byloby 20 a nie 40... przemyslcie to... forum nie jest konkursem na jak najwieksza ilosc watkow... brzmi straszne ale w stosunkui do niektorych osob takie odnosze wrazenie... kazda z nas tak samo cierpi...
Rozumiem nowe watki z zupelnie nowa tematyka ale pisanie o tym samym w 5 watkach to przesada.
prosba do administratora o uporzadkowanie forum. Coraz trudniej sie w nim odnalezc.
a przy okazji Zdrowych, Pogodnych Swiat... z Aniolkami naszymi wspanialymi

(*************************************************************************************************)

wszystkie Mamy tak samo mocno kochamy swoje Dzieciaszki i wszystkie One sa tu tak samo wazne. Bez wzgledu na ilosc watkow o nich. Kazda z nas cierpi i nie wie jak wykrzyczec bol, ale skupmy sie na 1 watku, dotyczacym swojego Malenstwa a nie na kilku...zobaczcie jaki balagan jest na forum...
to jak bedzie ono funkcjonowalo i wygladalo zalezy tylko od nas... chce zapalic swiatelka Aniolkom i musze biegac po 3 stronach szukajac ich...


zreszta administrator i tak planuje porzadki nikogo nie pytajac sie o zgode, bo kazda z nas czytala regulamin i powinna go stosowac!!! 

Ostatnio zmieniony 19-04-2007 13:10 przez kurczak

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
malomi  
05-04-2007 19:46
[     ]
     
Z ramienia Dlaczego mogę tylko powiedzieć że próbujemy uporządkować forum zmieniając je trochę, bo rzeczywiście coraz trudniej jest się w nim odnaleźć, a często ważne wątki sie gubia. Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości, postaramy sie "posprzatac" 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
kurczak  
11-04-2007 19:53
[     ]
     
dla tych, ktorzy nie przeczytali... nie ma wpisow, wiec obawiam sie, ze tylko malomi przeczytala... 

Ostatnio zmieniony 11-04-2007 23:57 przez kurczak

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
natkaszczerbatka  
11-04-2007 21:46
[     ]
     
ja przeczytałam i podpisuje się. 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
velka  
12-04-2007 00:46
[     ]
     
JA TEŻ SIĘ PODPISUJĘ.

Marlena -mama Aniołka(+16tc-29.12.1998) i Grety (+23tc- 12.01.2007r) 
velka

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
maryś  
12-04-2007 10:06
[     ]
     
też przeczytałam i zgadzam się w zupełności :) 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
małgorzata  
12-04-2007 10:20
[     ]
     
Jestem za - Małgosia 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
aka  
12-04-2007 10:33
[     ]
     
Zgadzam sie w 100%. Sama myslalam, zeby o tym napisac, ale balam sie , ze mnie zakrzyczycie, dzieki Kasiu, za Twoj post.

No i jeszcze tylko chcialam dodac jedna rzecz - wiem, ze zapalanie swiatelek jest dla Was bardzo wazne, ale chcialabym Was rowniez zachecic do dyskusji, pisania o Waszych przezyciach, obawach, nadziejach (jesli sa takowe), postarajcie sie zwerbalizowac to, co dzieje sie w Waszych glowach, ten caly metlik. To naprawde pomaga. Kiedys bylo na forum tyle ciekawych watkow i doglebnych dyskusji, a czasem mniej doglebnych - moze niektore warto odswiezyc, innym ludziom trudno nas zrozumiec, poza tym nikt inny, kto nie przezyl takiej tragedii jaka jest strata dziecka nie zaprosi nas raczej do dyskusji. Dziewczyny, nie przegapcie okazji do ROZMOWY z tymi, ktorzy Was naprawde zrozumieja.

Sciskam Was wszystkie bardzo mocno. 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
asia122  
13-04-2007 10:26
[     ]
     
A ja się nie podpisuję... bo trzeba było w normalny sposób napisac na samym początku. Jak się można podpisać... pod zarzutami, które pojawiły się wcześniej. Trzeba się zastanowić zanim się kogoś urazi. To nie forum o ciuszkach... kosmetykach i bzdurkach... ale o śmierci naszych dzieci... i nikt mnie tu nie bedzie pouczał. I pod tym się podpisuję... 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
emka  
13-04-2007 10:49
[     ]
     
Asiu!
Zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi.Przeczytałam Twój post i post Kasi kilka razy bardzo uważnie i naprawdę nie wiem dlaczego poczułaś się urażona(mam nadzieję,że mój post Cię nie urazi). Właśnie dlatego,że nie jest to forum o ciuszkach,kosmetykach i innych bzdurach powinien być tu porządek,bo inaczej same się tu pogubimy. Kasia przypomniała nam jedynie fragment regulminu, który mówi między innymi o tym iż ,zanim rozpoczniemy nowy wątek powinnyśmy sprawdzić w wyszukiwarce czy nie był już kiedyś poruszany, jeżeli tak to należy go kontynuować.
Jestem pewna,że nie chciała nikogo urazić.
Mam i jeszcze raz mam nadzieję,że Cię nie uraziłam.
Pozdrawiam
Światełko dla waszych aniołków(*)
Marlena 
mama Jasia(*+ 20.04.06), Julci(*26.05.07)i Adasia (*23.09.10)

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
TataMichałka  
13-04-2007 10:42
[     ]
     
A ja protestuje ;) !!!
Protestuje przeciwko sprowadzania wszystkiedo do mam. Jest tu przeciez conajmniej paru ojcow (hmm... taki malutki zart ;). 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
aka  
13-04-2007 11:05
[     ]
     
No wlasnie, ojcowie - odzywajcie sie czesciej! ;)
Chociaz pewnie jest Was wiecej na Forum dla Ojcow, ale tu tez wstep wolny ;) 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
madziarek55  
13-04-2007 12:36
[     ]
     
ktos wyrzucil moj temat nie wiem dlaczego? przeciez tez stracilam dziecko. moze te forum jest tylko dla wybranych?? moze ktos mi odpowie??? 
http://oscardebowski.pamietajmy.com.pl/
http://adasjuniordebowski.pamietajmy.com.pl/


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
kurczak  
13-04-2007 17:26
[     ]
     
Madziarek wyslij maila z zapytaniem do administratora...

Tata Michalka.... witamy czesciej ;)

Asiu... przemysl raz jeszcze to co napisalas... to forum nie jest kompetition na posty a przeczytaj sobie raz jeszcze regulamin z laski swojej i nikt tu nikogo nie oskarza i obraza a tylko przywoluje do porzadku...

i tak widze, ze nie wszyscy przeczytali niestety...

Emka.... dziekuje madra kobieto.

Pozdrawiam 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
Angel  
13-04-2007 17:37
[     ]
     
Ja przeczytałam .... 
Aga mama Mateuszka (*)23.04 2005 i Igorka (*)16.10.2006

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
asia122  
14-04-2007 13:10
[     ]
     
szkoda słów... bez komentarza... widocznie nie dotarło o co mi chodzi i już chyba nie dotrze. Więc jeszcze raz piszę... delikatność i wyczucie...w zwracaniu uwagi, szacunek dla cierpienia i drugiej osoby...mówi to coś komuś!!!! Słowa przepraszam nie było... więc ja mam dość! 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
asia122  
14-04-2007 13:14
[     ]
     
... acha, ja zawsze myślę o tym, co piszę... ale jeszcze nikogo tu nie uraziłam... chyba. A jeżeli tak, to nie celowo i przepraszam. A Ty przemyślałaś... zanim napisałaś swój pierwszy post???? 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
iwonab  
19-04-2007 10:05
[     ]
     
masz rację 


http://tomaszbralewski.pamietajmy.com.pl/
Iwona

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
Sylwusia  
13-04-2007 18:16
[     ]
     
Przeczytałam i zgadzam się z tym choć od nie dawna korzystam z tego forum i trudno jest mi się jeszcze odnaleść.

Sylwia mama Martinka \*/06.11.2006 \*/40tc.
Światełko dla Twojej Emilki\*/ 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
Sylwia M.  
13-04-2007 20:10
[     ]
     
Tak, zgadzam się, że porządek musi być na tym forum. Ostatnio tutaj nie zaglądałam, ale widzę, że doszło wiele postów o podobnej treści, tzn. tych samych wątków. Podam jeden przykład: Jaki napis na grób dziecka? Pamiętam jak, kiedyś już pisałam na ten temat, a tu znowu identyczny wątek, jak przed rokiem. Myślę, że powinny być stworzone pewne kategorie główne, np. zapalcie światełka i tu podkategorie:światełka dla Ani, Marcelego, Pawełka. Kolejna kategoria: odczucia po śmierci dziecka,nasza historia, ważne daty w naszym życiu,groby naszych dzieci,itp. 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
natkaszczerbatka  
14-04-2007 13:19
[     ]
     
tak, ja też myslę że forum powinno zostać przeorganizowane - i zostanie. Trwają prace. Mam nadzieję że będzie można założyć na nowym forum więcej podforum i wtedy będzie łatwiej.
Myślę też o blogach na stronie. Wtedy to już będzie wszystko calkowicie przejrzyste. 


asia122
kurczak  
14-04-2007 15:55
[     ]
     
widze, ze sama stwarzasz problem i masz ochote wprowadzic niezbyt mila atmosfere. Napisalam przeciez, ze nie mam zamiaru nikogo urazic (a za co mam niby przepraszac? to administrator tez ma przepraszac?) ale porzadek musi byc, o czym swiadcza posty administratora...czyli problem jest i slusznie zwrocilam na to uwage. Pisalam rowniez, ze kazda z nas cierpi tak samo i szanujmy innych i nie zakladajmy 5 postow o tej samej tresci aby na 1 stronie bylo wiecej roznych postow, a nie wciaz te same dotyczace np, jednego Dziecka. Bo to jak kazda z nas kocha swoje Dzieci nie zalezy od ilosci postow, ktore dla nich zalozy, bo nie jest to konkurs na ilosc postow. Jesli tego nie rozumiesz i to do Ciebie nie dociera to juz jest Twoj problem. Zgodnie z regulaminem nie bede pisala duzymi literami. Zreszta i tak jak widze, Ty akurat porzadek zachowujesz...;) i nie wiem skad u Ciebie tyle emocji i wyrywnosci ;) skoro post nie byl do Ciebie kierowany. Uwazam, ze dalsza dyskusja nie ma sensu. Chyba nie jestem taka zla, skoro otrzymuje podziekowania za to, ze jesetm i wprowadzam POZYTYWNA ENERGIE na forum i sporo swiezosci... a ze w zyciu i na forum jestem porzadnicka to nie uwazam za wade... od innych tego samego wymagam jak i administrator.

piece

przeczytalam dokladnie raz jeszcze swoj post i nie widze nic niestosownego w nim a jestem osoba przewrazliwiona... Gdybym odebrala ten wpis do siebie nie obrazalabym sie jak swieta krowa, tylko ewentualnie pokasowalabym 4 swoje posty tej samej tresci i madrze wkleilabym w 1. Nie mamy 10 lat aby sie odzywac:nie bawie sie z toba... piaskownica to lata swietlne ...przynajmniej tak powinno byc...


zreszta przeczytaj post emki...

a administrator i tak planuje porzadki nikogo nie pytajac sie o zgode, bo kazda z nas czytala regulamin i powinna go stosowac!!! 

Ostatnio zmieniony 14-04-2007 16:19 przez kurczak

Re: do Kasi zwanej kurczakiem
Green Tea  
14-04-2007 22:02
[     ]
     
A ja się Kasiu podpisuję pod każdym Twoim słowem odnośnie porządku i uważam, że nikogo nie uraziłaś. Ja, nawet gdybym stworzyła kilka postów, które już wczesniej były, uznałabym to zwyczajnie za chęć zrobienia porządku i na pewno nie zareagowałabym jak mimoza. Mi nie zależy ani na ilości postów, ani też na ilości wpisów. Zresztą ja się zazwyczaj dopisuję, a rzadko coś "tworzę".

Chciałabym wyrazić też inną swoją bardzo osobistą opinię. Uważam, że posty, w których nie ma żadnej dyskusji, a tylko są zapalane światełka, powinny znaleźć się w osobnym podforum. Kiedy widzę nowy wpis, zawsze go otwieram, ale przyznam, że jeśli widzę kolejną gwiazdkę, która oznacza tu światełko, dalej tego postu nie otwieram. Brakuje mi tu dyskusji, jaka miała miejsce na początku, gdy to forum powstało. Ostatnio Natkaszczerbatka "wygrzebała" kilka starych postów, które przeczytałam z wielkim zainteresowaniem i odpisałam i między innymi Aka stworzyła bardzo ciekawy post o bilansie po roku, ale szybko zostały zepchnięte przez światełka. Nie mam nic przeciwko zapaleniu światełek, ale stwórzmy osobne podforum, żeby każda z nas mogła do woli je tam zapalać, a forum dyskusyjne pozostawmy do dyskusji.
Jeśli kogoś uraziłam, przepraszam, ale nie kieruję do nikogo swojej opinii i przyjmuję do wiadomości, że niekoniecznie może się spodobać. 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)

Re: do Kasi zwanej kurczakiem
natkaszczerbatka  
14-04-2007 22:46
[     ]
     
na razie ze względów technicznych nie możemy stworzyć nowego podforum - ale prace trwają. Mam nadzieję że wkrótce nowe forum będzie gotowe. Przyznam, że ja też bym wolałam konkretne rozmowy, a nie samo zapalanie światełek ... 


Re: do Kasi zwanej kurczakiem
Green Tea  
14-04-2007 23:17
[     ]
     
Dziękuję Ci, Natko
bo już myslałam, że mnie tu rozniosą za te światełka, gdyż ośmieliłam się powiedzieć, że wolałabym jakieś dyskusje zamiast gwiazdek. Przecież jest Galeria Światełek. Ja, kiedy potrzebuję zapalić światełko mojej Tamarce, znajduję je w Galerii i mam chwilę zadumy i nie potrzebuję stwarzać osobnego postu, żeby mi takie światełka zapalali inni i żeby mój post był pierwszy.
Kurczak (Kasia) miała rację, twierdząc, że to przypomina "zawody".

Z góry przepraszam urażonych... 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)

Re: do Kasi zwanej kurczakiem
Sylwia M.  
15-04-2007 08:11
[     ]
     
Święte słowa dziewczyny! A kiedy mniej więcej można będzie zobaczyć te wielkie zmiany? 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
maria  
15-04-2007 17:45
[     ]
     
Cóz...
i ja poparłam ok 2 miesiące temu pomysł natkiszczerbatki o przeorganizowaniu forum...
(by np jakos pogrupowac tematy forum w nazwijmy to działy.)
Zabolało mnie, gdy utworzono taka grupe-dział o naszych malenstwach i zakwalifikowano tam tylko częśc wątków, które były albo najnowsze albo zawierały w tytule odwołanie do konkretnego dziecka. Przyznam ze było mi przykro, dlaczego niektóre zostały pominiete a inne wyróznione. Co było kryterium doboru?, hmm.

Ostatnia rzecz, jaka chciałam poruszyc, skierowana jest do Kasi. Kasiu, Twoje gorliwe zaangazowanie w porzadkowanie forum najpierw mnie ucieszyło, a potem troszke zaniepokoiło. Rozumiem i pochwalam Twoje intencje. Jednakże zaniepokoiła mnie i troche uraziła Twoja reakcja na brak odzewu na Twój post. Poczułam sie atakowana i odebrałam to jako negowanie przez Ciebie osób, które entuzjastycznie nie przyjęły Twojej propozycji lub mają inne zdanie na temat reorganizacji forum.
Uwazam, ze kazda z nas powinna miec poczucie poszanowania porządku na forum i nie zakładania nowych watków co chwile. Jednakże, jezeli ktos odczuwa potrzebe załozenia nowego własnego wątku, chocby juz kiedys pod innym kątem poruszanego, to przciez nie mozemy nakładac jakis rygorystycznych zakazów, czy nakazów...
To forum jest o uczuciach, z powodu uczuc i dla uczuć. Każdy czuje inaczej. Niektórzy z nas sa sentymentalnie zżyci z formą obecna forum, tu przeżywali najtrudniejsze chwile po stracie ukochanego dziecka i perspektywa zmian napawa ich poczuciem straty. Tak jak np zmiana wystroju dziecinnego pokoju przygotowanego na przyjscie maluszka.

Ogólnie: popieram działania w celu usprawnienia uzytkowania forum. Uważam tez, ze powinien zostac zachowany klimat dotychczasowego forum.

maria (mamaAmelki) 

Ostatnio zmieniony 15-04-2007 18:00 przez mamaAmelki

maria
kurczak  
15-04-2007 18:11
[     ]
     
Witam, przede wszystkim, nie podjelam raz jeszcze tematu z powodu braku aplauzu, jedynie dlatego, iz myslalam, ze nikt oprocz malomi nie przeczytal... nie mylilam sie jak widac, bo odzew od razu byl z waszej strony dosc goracy, entuzjastyczny i pomijajac asie 122 wszystkie mnie poparlyscie. Nikogo nie urazilam uwazam i nie atakowalam, porzadek musi byc, kazda pod warunkiem przestrzegania zasad forum zostala uczestniczka i WINNA jego przestrzegac!!! Bez wyjatku!!! zobacz jaki balagan jest na forum, czasami pojawiaja sie dane osoby, do ktorych glownie byl skierowany ten post (nie ma tu ich wpisu), uaktualniaja wszystkie swoje 5 postow o tym samym temacie i na stronie nic tylko widac ich posty!!! a tak nie powinno byc... A porzadek musi byc i zaden bol nie tlumaczy zakladania tych samych postow po 5 razy bo po raz setny powtorze do znudzenia, bo widze, ze nie do wszystkich niestety to dociera i nigdy wiecej nie mam zamiaru sie tlumaczyc z tego postu-- TO NIE JEST KONKURS NA NAJWIEKSZA ILOSC POSTOW!!! Jesli komus sie nie podoba porzadek niech balagani u siebie w domu a tutaj stosuje sie do NARZUCONYCH ZASAD!!!, administrator i tak planuje porzadki i wykasuje bez zadnego pytania te same posty. A ja kulturalnie prosze aby dane osoby pokasowaly zdublowane posty i skleily w jeden zanim znikna na zawsze. Dopiero beda urazone...(jak to ma miejsce) bo TAKIE SA WARUNKI I REGULY FORUM i kazda bez wyjatku winna tego przestrzegac!

ja nie narzucam zmiany forum- administrator i tak to planuje wlasnie przez nasze balaganiarstwo, a jedynie pragne i prosze dbajmy o forum i psim obowiazkiem jest przestrzeganie jego zasad!!! 

Ostatnio zmieniony 15-04-2007 18:21 przez kurczak

Re: porządek na forum
Green Tea  
15-04-2007 18:24
[     ]
     
Mario i Kasiu,
obie macie rację. Chodzi o to, by jakoś wypośrodkować wszystkie te uwagi i tak uporządkować forum, by nikt nie czuł się urażony. W pokwalifikowanych tematach również mój wątek dotyczący Tamarki został pominięty. Rzeczywiście brzmiał dość banalnie, ale staram się myśleć, że nie został wzięty pod uwagę raczej z przeoczenia, a nie ze złej woli. To forum tworzą zwyli ludzie, którzy mają prawo pomylić się i coś przeoczyć. Zawsze można zgłosić "zaginięcie" wątku i zapewne go znajdą. Chodzi o to, by przy okazji porządkowania forum jedni do drugich nie mieli pretensji, ale wykazali też zrozumienie. I to dotyczy i piszących i porządkujących wątki.
Przecież więcej nas łączy niż dzieli.... 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)

Re: porządek na forum
maria  
15-04-2007 18:44
[     ]
     
Green Tea napisała: >>To forum tworzą zwykli ludzie, którzy mają prawo pomylić się i coś przeoczyć. (...) Chodzi o to, by przy okazji porządkowania forum jedni do drugich nie mieli pretensji, ale wykazali też zrozumienie. I to dotyczy i piszących i porządkujących wątki.
Przecież więcej nas łączy niż dzieli....<<

Masz rację Beato, trafnie i mądrze to napisałas. Czuje sie przywołana do porządku;)
Mimo to jestem troche zdezorientowana, bo ja jeszcze odnalazłam kilka innych watków o dzieciach i nie zostały one uwzglednione. Moze ja cos zle zrobiłam, zupełnie to mozliwe. Moze nie zrozumiałam zasad klasyfikacji wątków o dzieciach i dla tego, mimo wielkiego szacunku dla organizatorów, wyrozumiałości bo robią wspaniała rzecz mimo osobistych obowiazków, poczułam pewien dyskomfort. Trudno:) Uważam, ze poprostu, jezeli mogłybysmy pomóc, to przydałoby sie okreslenie zasad, regół wg których mamy pomóc, by wszystko szło sprawniej.
"Przeciez wiecej nas łączy niż dzieli" 


Re:Kasia
maria  
15-04-2007 18:27
[     ]
     
Nie denerwuj sie Kasiu. Ciesze się, ze przypomniałas wątek natkiszczerbatki. Sama sie martwiłam ze za jakis czas forum bedzie juz zupełnie zapchane i ciezko bedzie zapoznać sie ze starymi ciekawymi tematami. Jezeli dotrzesz do watku natkiszczerbatki, zobaczysz, ze tez sie na swój sposób zaangazowałam (tez bez odzewu - moze robiłam zle). Tylko zobacz - załozyłas nowy wątek/post/temat, który był juz przez natkeszczerbatke podjęty:( Chce Ci tylko pokazać, ze nie zawsze jest to takie łatwe i oczywiste, by kontynułowac czyjś wątek, mimo najlepszej woli:(
Dlatego porządki sa potrzebne!:) 

Ostatnio zmieniony 15-04-2007 18:28 przez mamaAmelki

Re:Kasia
maria  
15-04-2007 18:55
[     ]
     
Oczywiście tez absolutnie, tak jak jak Ty nie popieram zakładania dla wygody kolejnego watku, zamiast kontynułowac swojego podobnego. 


Re:do Marii
Green Tea  
15-04-2007 21:01
[     ]
     
Mario,
jak zabraknie naszych wątków, to się upomnimy o nie u administratora. Ja naprawdę wierzę, że działający tu ludzie mają wszyscy czyste intencje i pamiętam zwłaszcza Ciebie, jak mnie wspierałaś w trudnych momentach i nie wyobrażam sobie, by miało zabraknąć Tu Ciebie i Twojego wątku.
A Kasia (kurczak), to dusza niespokojna, która wpadła do nas na forum ze szczotą i szmatą i chce nam "wypolerować" podłogę. Kasiu, pomożemy Ci sprzątać! 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)

maria
kurczak  
15-04-2007 22:00
[     ]
     
to jest dowod na to, ze jestesmy zwyklymi ludzmi i mozemyu sie mylic.... ale nieswiadomie a nie swiadomie zasmiecac forum...

poza tym post natki dotyczyl forum sprzed paru miesiecy a teraz dzialaja na nim nowi niesforni zwylki ludzie ;) 


Re: maria
iwonab  
19-04-2007 10:04
[     ]
     
Mi twój ton absolutnie się nie podoba. Asiu masz rację. Porządek musi być ale nie tym tonem. Za bardzo kategorycznie do tego podchodzisz. Trochę wyczucia 


http://tomaszbralewski.pamietajmy.com.pl/
Iwona

do Mamy Amelki
natkaszczerbatka  
15-04-2007 21:12
[     ]
     
"Zabolało mnie, gdy utworzono taka grupe-dział o naszych malenstwach i zakwalifikowano tam tylko częśc wątków, które były albo najnowsze albo zawierały w tytule odwołanie do konkretnego dziecka. Przyznam ze było mi przykro, dlaczego niektóre zostały pominiete a inne wyróznione. Co było kryterium doboru?, hmm."

Mamo Amelki! Nie było żadnego kryterium. Tych wątków jest tak dużo, że trudno ogarnąć za jednym zamacem. Osoba, która mi przysłała te linki, i tak sporo się napracowała ...
Mamo Amelki! Dlaczego ci było przykro? Po prostu doślij te wątki, których zabrakło, to je dopisze do ogólnego zestawienia. Wszyscy razem tworzymy stronę i forum i nikt nikomu nie chce robić przykrości! 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
Amtrak  
15-04-2007 21:18
[     ]
     
kurczak napisał(a):
> witam drogie forumowiczki, nikomu nie chce sprawic przykrosci, ale prosze o wiecej wyrozumialosci i wiecej schludnosci... nie znaczy, ze zasmiecilysmy forum, bron Boze, ale kilka postow smialo mozna skleic w 1 post i kontynuowac go...

> dzis mija 7 miesiecy JAK NIE MA MOJEJ CORECZKI i w zwiazku z tym NIE ZAKLADALAM KOLEJNEGO POSTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TYLKO LICZBE 6 ZAMIENILAM EDYTUJAC POST NA 7.

> Wiele z Was niestety zaklada kolejne posty dotyczace swoich Dzieciaszkow, a przeciez i historia, i kolejne przemyslenia i swiatelka mozna smialo kontynuowac w 1 poscie.



Witam.

Sprawa nowego forum wygląda w tej chwili następująco:

1. Nie mam możliwości transferu postów z tego forum do nowego.
2. Nie mam możliwości transferu użytkowników z tego forum do nowego.
3. Żeby nie było to w większości zmian silnika forum tak ta sprawa wygląda.

Istnieje możliwość uruchomienia nowego silnika forum i zrobienia z dotychczasowego forum "archiwum" bez możliwości dopisywania nowych postów. Na dzień dzisiejszy to jedyny scenariusz i na razie sprawdzam, czy jest to konieczne/niezbędne.

Na plus aktualnego silnika można zaliczyć dość dużą prędkość działania (głównie forma tekstowa bez zbędnych wodotrysków graficznych) co nie powoduje wyrywania sobie włosów z głowy firmie użyczającej nam miejsce na serwerze przy przeglądaniu statystyk transferu danych.

Jest tylko jeden problem nie natury technicznej, ale ludzkiej. Nikogo nie zmusimy, żeby swoją historię pisał kontunując jakiś wątek. Każdy będzie chciał opisać to w swoim wątku i to bez różnicy, czy będzie to forum na tym silniku czy na jakimkolwiek innym.

Istnieje możliwość dodawania forum o innych tematach i kopiowania wątków/wiadomości z forum na forum, co też w tej chwili się odbywa. Ktoś chce nowe forum tematyczne, proszę pisać. Jeśli okaże się, że jest to potrzebne, zostanie utworzone.

Sprawy stosowania się do regulaminu forum nie będę komentować bo i tak to niczego nie zmieni ;)

To na razie tyle, wszystkiego dobrego. 
--
Amtrak
Ostatnio zmieniony 15-04-2007 22:22 przez Amtrak

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
Green Tea  
15-04-2007 21:52
[     ]
     
To ja z uporem maniaka proponuję osobne Forum zapalania światełek, w którym nie ma dyskusji. Niech tam każdy do woli je "wstukuje"i nie czuje się urażony.
Pozdrawiam 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
mama38  
15-04-2007 21:54
[     ]
     
Juz jest. jestem w trakcie przenoszenia wątków :)
Pozdrawiam
Ania 


nie ma mojego postu!!!!
kurczak  
15-04-2007 22:08
[     ]
     
zauwazylam nowe forum swiatelka i listy do Dzieci---oki fajny pomysl ale gdzie jest moj post?????????????/
Emilki ie ma juz 7 miesiecy...

prosze mnie nie mylic z Kasia 26 ktora ma posty o swojej Emilce 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
kurczak  
15-04-2007 22:10
[     ]
     
widze jednak, ze jeszcze nie wszystkie zostaly przeniesione wiec mam nadzieje moj post sie nie zagubil, poniewaz wiele dla mnie znaczy....

moze to znak, ze powinnam zaniechac forum? 

Ostatnio zmieniony 16-04-2007 17:34 przez kurczak

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
kurczak  
15-04-2007 22:11
[     ]
     
widze jednak, ze jeszcze nie wszystkie zostaly przeniesione wiec mam nadzieje moj post sie nie zagubil, poniewaz wiele dla mnie znaczy.... 


Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
maciejka  
15-04-2007 22:31
[     ]
     
Przykro mi...mnie się nie podobają te porządki na forum:((. Ja nie potrafię oddzielić dyskusji od uczuć...a tak to wygląda: jest wam smutno, zapalcie swiatełko, ale nie przeszkadzajcie w dyskusji...nie 'histeryzujcie', tak? A przecież i tak wciąż będą niestety nowe, wciąż będą i te światełka, nie 'tu gdzie ich miejsce'. Jakoś mi się strasznie smutno zrobiło...strasznie...

I jeszcze jedno. Prześledziłam powyższą dyskusję i muszę przyznać, że choć jestem niby filologiem, to czegoś tu nie rozumiem (może dlatego,że to filologiem angielskim jestem a nie polskim :) - to uśmiech prze łzy). Raz w dyskusji mowa o wyścigu na ilość wątków, innym razem znów, że na ilość wpisów, to nie jest to samo, i w związku z tym nie rozumiem co jest w tej sytuacji rozumiane jako 'bałaganiarstwo'? Ja się oczywiście jestem w stanie podporządkować każdej decyzji administratora, nie mam w końcu nic do powiedzenia, większość decyduje. Refleksja: tyle piszemy o tym jak nas ranią dookoła, czego nie powinni nam mówić inni, a w tym jednym wątku niestety widzę dużo przykrości sprawionej osobom, które nie miały ani złych zamiarów, ani może lepszego pomysłu jak sobie w tamtej chwili lepiej poradzić...Dyskutować można po pewnym czasie...pamiętajmy o tym, proszę...

Jeszcze jedno przyszło mi na myśl: czasem niektóre z nas są w rozpaczliwej sytuacji, bliskie załamania..pewnie, że takie wątki już były...tylko czy ktoś przeczyta wpis nr 143 i udzieli natychmiastowej pomocy? Hm, a jeśli ta osoba nie odezwie się ze strachu, że zostanie posądzona o wprowadzanie bałaganu? Czarne myśli mam. 

Ostatnio zmieniony 15-04-2007 23:41 przez maciejka

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
Green Tea  
15-04-2007 23:47
[     ]
     
Maciejko,
wątek, to jest nowy temat, tzn. ten, który widnieje u góry, a wpis, to jest tekst, który dopisujesz właśnie do wątku. Ja też nie jestem filologiem polskim, tylko włoskim i francuskim, ale naprawdę dostrzegam tę różnicę i potrzebę rozmowy. Dlatego można rozdzielić to forum na dwa. Nie ma w tym żadnej dyskryminacji i nikt nie podważa znaczenia zapalania światełek. To zwyczajnie inny temat. Dlatego powstało osobne Forum poświęcone sprawom wiary, dla ojców, czy terminacji ciąży. Piszesz, że często można pisać po długim czasie, ale jest mnóstwo osób, które nigdy nie pisały, zapalały światełko i znikały z forum. Niech powstanie forum dla osób, które właśnie taki rodzaj ukojenia wolą.
Jest też Galeria Światełek, którą Natka na bieżąco uzupełnia (wielki ukłon dla Ciebie, Natko), a więc można wejść na tamtą stronę i tam oddać się rozmyślaniom. Forum to dyskusja i nie rozumiem dlaczego ktoś czuje się urażony: przecież specjalnie do zapalania światełek stworzono nowe forum, więc chyba administratorzy ułatwili tylko nam wpisy i znajdowanie postów.

Pozdrawiam i przepraszam wszystkich urażonych. 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
maciejka  
16-04-2007 00:31
[     ]
     
JA rozumiem, czym się różni wątek od wpisu, ta różnica zagubiła się w dyskusji ;). Do Administratorów nie mam żadnych pretensji, przeciwnie, jestem im bardzo wdzięczna za to co robią. Zauważcie jednak, że to nie ONI kogokolwiek tu urazili i nie zasłaniajmy się nimi. Ja osobiście też nie czuję się dotknięta, założyłam na forum cztery wątki, to chyba jeszcze nie bałagan. Niepokoi mnie atmosfera tej wymiany poglądów, jestem tu niestety już pół roku, i tylko raz miałam wątpliwą przyjemność czytania w podobnej atmosferze ( chodzi mi o usunięty post kogoś o nicku, którego nie chcę wymieniać). Ja wiem, że pedagodzy lubią pouczać, ale myślę też, że ten ton tutaj nie pasuje. I nie będę w nieskończoność odpisywać w tym wątku, nie ma obawy, właściwie chyba się po prostu wykasuję. Wyraziłam swoją opinię. Nikt nie musi się z nią zgadzać, nie wymagam, a mam wrażenie, że niektórzy chcą na siłę innych przekonać do swoich racji. Jesteśmy dorośli. Różnimy się. Nie zależy mi, czy ktoś się zgadza, czy nie. Chcę mieć prawo do swojego zdania. Nie atakujmy się. Jestem tym zmęczona na co dzień, w sklepie, w autobusie...Pozdrawiam wszystkich piszących i czytających, milknę. 


MACIEJKA
kurczak  
15-04-2007 23:58
[     ]
     
CHODZILO O KONKURS NA ILOSC POSTOW A NIE WPISOW.... WPISOW W DANYM POSCIE MOZE BYC 1000 BYLEBY W 1 POSCIE A NIE W 10

A ZAPALENIE SWIATELEK TO CUDOWNA RZECZ... JA ZAPALAM 

Ostatnio zmieniony 15-04-2007 23:59 przez kurczak

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
kfiatek  
15-04-2007 23:35
[     ]
     
Mi również zrobiło się smutno i przykro.. Rozmowa, owszem..Ale..
No właśnie. Otoczenie nie chciało słyszeć o stratach, albo mieli własne poglądy.Dlatego tu miałam swoją ostoję. Mogłam napisać krótkie KOCHAM, TĘSKNIĘ, BOLI.. I było lżej. Czasem często..Ale to nie był "wyścig".. Dla mnie to nie wyścigi, myślę że dla nikogo nie są. Jeśli ktoś potrzebuje, to może nie po to by być najważniejszym? To po prostu rozpacz, szukanie pomocy.. A jeśli nawet tak.. Przecież podobno tylko my siebie rozumiemy?
Ktoś w rozpaczy, bólu..nie myśli o tym, że ten wątek był, czy nie. Ktoś nowy też nie myśli, że może o tym już mówiono.. I moim zdaniem, nadal tak będzie.Znajdzie się ktoś kto będzie powielał wątki. I ciągle będzie zwracana uwaga? To nie pomoże..
Ja dziś poczułam się tu obco, pierwszy raz, od bardzo dawna. I choć nie zapalam "histerycznie" światełek, nie tworzę nowych wątków, ale poczułam sie obco..
Na rozmowy przychodzi czas, na pewno, ale jesli ktoś nie umie jeszcze? Było mi tu dobrze, było.. 

Ostatnio zmieniony 15-04-2007 23:36 przez kfiatek

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
Green Tea  
15-04-2007 23:57
[     ]
     
Dziewczyny,
może gdyby został użyty inny dobór słów, bez "wyścigów" i "zawodów", to może odbyłoby się to mniej boleśnie. Ciekawa jestem, jaka byłaby reakcja, gdyby administrator nagle poinformował, że ze względu na dużą ilość postów ze światełkami, postanowił stworzyć dla nich specjalne forum. Czy też czułybyście się urażone.
A co ja mam powiedzieć? "Podchodzę" pod Terminację Ciąży, czyli forum, do którego znakomita większość z Was nie ma dostępu. Powinnam więc też czuć się urażona, że rodzaj śmierci mojego dziecka został zakwalifikowany do tak trudnych, że aż go odizolowano?
Chciałam też powiedzieć, że w jednym z wpisów do tego wątku wyraziłam swoją opinię, bez żadnych sugestii oraz nacisków, a to, że moją ideę podzielili administratorzy, to nie moja wina. Nie mam wpływu na to, co robią tak, jak Wy.

Dziewczyny, wszystkie mamy za sobą tragedie, więc nie stwarzajmy jakiś dodatkowych i nieprawdziwych sytuacji pozornej dyskryminacji i odizolowania, bo to trochę nie w porządku w stosunku do tych, którzy za darmo administrują to forum i w ogóle je stworzyli. Nikt nikogo tu ani nie dyskryminuje ani nie zmusza do pisania.

Kasiu (kurczaku), Twój wątek na pewno się znajdzie. 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)
Ostatnio zmieniony 16-04-2007 00:00 przez BeataN

KFIATEK
kurczak  
16-04-2007 00:02
[     ]
     
CHYBA NIE ZROZUIALAS O CO MI CHODZILO... JAK WYGLADA TWOIM ZDANIEM STRONA JESLI NA NIEJ JEST 5 POSTOW O JEDNYM DZIECKU?

JA W 7-MIESIECZNA ROCZNICE NIE ZAKLADALAM NOWEGO POSTU TYLKO 6 ZMIENILAM NA 7 I O TO CHODZI!!!!!

CO DO ZAKLADANIA NOWYCH POSTOW O DANYM WATKU (NIE DOTYCZACYM SWIATELEK) KTORY JUZ KIEDYS BYL TO ROZUMIEM, ZE CIEZKO JEST ZNALEZC DANY POST...CHOC MOZNA SLOWO KLUCZOWE WPISAC W SZUKAJ... ALE TO ROZUMIEM

NATOMIAST ZADEN BOL NIE TLUMACZY ZAKLADANIA KOLEJNYCH POSTOW O TYM SAMYM DZIECIATKU BO JEST TO BRZYDKIE I SAMOLUBNE WZGLEDEM INNYCH UCZESTNICZEK FORUM...

MYSLE ZE JASNO NAPISALAM KOCHANA;) 

Ostatnio zmieniony 16-04-2007 00:03 przez kurczak

dziewczyny! Spokój!
natkaszczerbatka  
16-04-2007 11:21
[     ]
     
Po co te spory? Stworzenie forum ze światełkami było konieczne ze względów technicznych i nie miało na celu urażenie nikogo. Mam nadzieję, że to zrozumiecie i znowu poczujecie się na forum jak w domu. Pozdrawiam Was wszystkich. Ania 


Re: dziewczyny! Spokój!
mice'owa  
16-04-2007 12:37
[     ]
     
Bardzo dobrze Natko!
Co do porządku na forum - jestem za jak najbardziej.
I za tym, aby admini fora porządkowali.
I za tym aby usuwali wątki, które budzą niepotrzebne złe emocje (no, może niekoniecznie ten ;))

Chciałabym tylko zauważyć, że zakładanie nowych wątków nie zawsze wynika ze złych intencji, czasami najzwyczajniej z niewiedzy (tak jak to było na forum Dzieci starsze).

Podpisuję się też pod tym, o czym już wspomniały Aka, Green Tea i zdaje się Natka (ona nie tyle wspomniała co wprowadza w życie), brakowało mi na forum tematów dyskusyjnych, nie tylko światełek dla naszych Dzieci, a tematy "do dyskusji" często po prostu gineły.

Cieszę się, że powstało forum ze światełkami i wierszami. Może wreszcie się zdecyduję upublicznić moje nowe wiersze, które dotychczas leżą w szufladzie???


Pozdrawiam,
Agnieszka 
Agnieszka
mama Julki (*+ 41 tydz.), Pawełka (2 latka), Janka (*+ 11 tydz.) i jeszcze Kogoś - grudzień 2010



Re: dziewczyny! Spokój!
aka  
16-04-2007 14:25
[     ]
     
Witam filologow (ja z tych angielskich) i nie tylko ;)

Mi tez podoba sie to, ze jest nowe pod-forum ze swiatelkami, gdzie mozna w ciszy i zadumie zapalic swiatelka - jak to robimy (jesli mozemy) w realu na grobikach naszych dzieci.

A na forum dyskusyjnym mozna podyskutowac - jak sama nazwa wskazuje. Wydaje mi sie , ze tak jest bardziej przejrzyscie, no ale oczywiscie kazdy ma prawo miec wlasne zdanie na ten temat. Jedno jest pewne - nie chce mi sie wierzyc, zebysmy tu wzajemnie chcialy sie ranic slowami i specjalnie sprawiac przykrosc innym - to, przez co przeszlysmy po prostu sprawilo, ze reagujemy bardzo emocjonalnie na rozne sytuacje, mysle, taka reakcja jest jak najbardziej usprawiedliwiona. Jesli tylko nie zapomnimy o szacunku dla innych, to na pewno wszystkie zmiescimy sie na forum - razem z naszymi roznorodnymi doswiadczeniami, charakterami, podejsciam, temperamentami i opiniami.

pzdr 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem

Ostatnio zmieniony 16-04-2007 14:27 przez meisberger

gdzi jest moj post?
kurczak  
16-04-2007 16:55
[     ]
     
nadal nie ma mojego postu... Coreczki nie ma juz 7 miesiecy...zapalcie swiatelko mojej Emilce... wszystkie swiatelka sa przeniesione oprocz mojego... 


Re: gdzi jest moj post?
Amtrak  
16-04-2007 20:51
[     ]
     
Witam.

Jeśli to ten post: http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_listy&key=1175725194&first=40

to się odnalazł.

Jeśli to nie jest ten post...przykro mi...nie ma możliwości odtworzenia. 
--
Amtrak

Re: porzadek na forum-WAZNE- przeczytajcie
kurczak  
16-04-2007 21:01
[     ]
     
dziekuje jest moj post.... ale z ostatnich dni.... jedynie... a gdzie moj calyh post od 28 lutego? 

Ostatnio zmieniony 16-04-2007 21:01 przez kurczak

rzeczywiście, ten temat jest ważny
bebla  
17-03-2009 10:42
[     ]
     
Odpisałam na pierwszy post, żeby moja wypowiedź nie znalazła się gdzieś w środku, mimo kolorowego napisu „nowe”, ciężko wtedy ją znaleźć. Jednak zachęcam do przeczytania całej dyskusji.

Na forum jestem niedługo, widziałam, że forum "strata dziecka" jest zdominowane przez światełka. Myślałam, że taki to już styl forum, chociaż przeszkadzało mi trochę, że po dniu nieobecności trudno mi było znaleźć temat z jakąś dyskusją, który w powodzi światełek szybko spadł na którąś tam stronę. Z wielkim zainteresowaniem wyszukuję najstarsze tematy, cały czas aktualne, które są pełne ciekawych wypowiedzi. Szkoda, że zostały zepchnięte w kąt i już ich nie widać. Chyba przedwczoraj zauważyłam osobne forum dla światełek i listów, a dzisiaj wpadłam na ten tu temat, który przeczytałam skrupulatnie i podpisuję się pod wieloma wypowiedziami, fragmenty niektórych przytoczę:

„.. zanim rozpoczniemy nowy wątek powinnyśmy sprawdzić w wyszukiwarce czy nie był już kiedyś poruszany, jeżeli tak to należy go kontynuować...”

„Tak, zgadzam się, że porządek musi być na tym forum. Ostatnio tutaj nie zaglądałam, ale widzę, że doszło wiele postów o podobnej treści, tzn. tych samych wątków...”

„Uważam, że posty, w których nie ma żadnej dyskusji, a tylko są zapalane światełka, powinny znaleźć się w osobnym podforum. Kiedy widzę nowy wpis, zawsze go otwieram, ale przyznam, że jeśli widzę kolejną gwiazdkę, która oznacza tu światełko, dalej tego postu nie otwieram. Brakuje mi tu dyskusji, jaka miała miejsce na początku, gdy to forum powstało. Ostatnio Natkaszczerbatka "wygrzebała" kilka starych postów, które przeczytałam z wielkim zainteresowaniem i odpisałam i między innymi Aka stworzyła bardzo ciekawy post o bilansie po roku, ale szybko zostały zepchnięte przez światełka.”

„Ja, kiedy potrzebuję zapalić światełko (...), znajduję je w Galerii i mam chwilę zadumy i nie potrzebuję stwarzać osobnego postu...”

„Sama sie martwiłam ze za jakis czas forum bedzie juz zupełnie zapchane i ciezko bedzie zapoznać sie ze starymi ciekawymi tematami...”

Tak jak autorki przytoczonych postów i innych w tym temacie, nie chcę nikogo urazić, rozumiem potrzebę przypominania o swoich dzieciach i zapalania światełek, jednak uważam, że warto, aby forum „strata dziecka” było forum tylko dyskusyjnym.

Inna sprawa... Tematy typu: moja historia, spis forumowiczek, powinny być zawsze na górze, wtedy nie tworzyłby się nowy temat po pojawieniu się prawie każdej nowej forumowiczki. Nie wiem, jak to wygląda technicznie, na innych stronach o charakterze forum widzę tzw. „przyklejone”, które zawsze są na górze.

Pozdrawiam Admina (który mi usunął jeden post :(, no ale trudno) , forumowiczki i forumowiczów. 
------------------------
Krzyś 36tc ur.29.10.2008 zm.30.10.2008
Agnieszka ur.17.12.2009
Karolek zm...(16tc?) - ur.11.08.2013 21tc
Jacuś ur.14.08.2014

Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
Agnieszka  
19-03-2009 17:03
[     ]
     
Powiem wam ze ja tez nie moglam znalesc mojego postu w swiatelkach i nie dla tego ze ja mam zaczetych kilka roznych postow ale tylko ten jeden i to od roku i powiem jeszcze ze w marcu byly do niego dopisywane swiatekla i pozniej nie moglam go znalesc na stronach no i musialam poszukac go w wyszukiwarce.
wiec nie wiem czemu tak sie stalo na ale znalazlam go i to sie liczy
pozrawiam
mama Błażejka(*11.02.2008)(*)(*)(*)i malenstwa pod sercem 24tc 


Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
zorka  
19-03-2009 20:14
[     ]
     
Ech, rozumiem i zgadzam się.
Materia jest niezwykle delikatna i trudna...
:(
Jako jednemu z adminów głupio mi zaczynać taki wątek na "Stracie" - cieszę się więc, że użytkownicy są również zainteresowani tym, by "światełka" i "kalendarzyki" były na oddzielnym forum.
Problem polega na tym, że często osoby, które dopiero raczkują jako użytkownicy Dlaczego, zapalają światełka, proszą o modlitwę, odliczają czas bez dziecka na forum "Strata" - bo jest to forum najpopularniejsze, na które od razu się trafia.
Porządek musi być, zgoda, ale czasem ...nie mam serca po prostu by w sytuacji wielkiego dramatu, i skajnej rozpaczy pouczać kogoś, że jest inne pod-forum.
Proszę o wyrozumiałość - zarówno dla adminów, jak i początkujacych użytkowników.
Dlaczegowe fora to szczególne, specyficzne miejsca, gdzie mnóstwo poranionych, bardzo wrażliwych ludzi... 


Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
bebla  
19-03-2009 21:01
[     ]
     
zorka napisał(a):
> Ech, rozumiem i zgadzam się.

> Materia jest niezwykle delikatna i trudna...

> :(

> Jako jednemu z adminów głupio mi zaczynać taki wątek na "Stracie" - cieszę się więc, że użytkownicy są również zainteresowani tym, by "światełka" i "kalendarzyki" były na oddzielnym forum.

> Problem polega na tym, że często osoby, które dopiero raczkują jako użytkownicy Dlaczego, zapalają światełka, proszą o modlitwę, odliczają czas bez dziecka na forum "Strata" - bo jest to forum najpopularniejsze, na które od razu się trafia.

> Porządek musi być, zgoda, ale czasem ...nie mam serca po prostu by w sytuacji wielkiego dramatu, i skajnej rozpaczy pouczać kogoś, że jest inne pod-forum.

> Proszę o wyrozumiałość - zarówno dla adminów, jak i początkujacych użytkowników.

> Dlaczegowe fora to szczególne, specyficzne miejsca, gdzie mnóstwo poranionych, bardzo wrażliwych ludzi...

Ależ ja się zgadzam z tym w całej rozciągłości.
Dla świeżego użytkownika (czyt. zrozpaczonemu, świeżo po stracie) jakiekolwiek zwrócenie uwagi, nieważne jak delikatne by ono było, będzie odebrane jako atak i taki osobnik jest gotów obrazić się na dobre, zrezygnować z forum i w efekcie zostać sam w swoim bólu, a tego przecież nikt nie chce.
Ja, jako prawie początkujący użytkownik, jestem zdania, że najlepszym sposobem jest "ustawienie" na początku zasad forum i umieszczenie tego w widocznym miejscu tak, żeby waliło po oczach. Takie coś widziałam na jakichś innych forach w formie "przyklejone", zawsze na górze, zawsze widoczne, nie do ominięcia, kilka jasno napisanych punktów. Oczywiście nie wiem, jak to wygląda od strony technicznej, ale piszę o tym, bo z obserwacji wiem, że pomaga, przynajmniej częściowo. W "przyklejonych" może być też zaproszenie do np. działu Organizacyjne, bo mimo równoległego istnienia obu for, ja uświadomiłam sobie jego istnienie dopiero po miesiącu, kiedy Admin przeniósł tam rozmowy nt. spotkań. Po ilości przeczytanych postów można wnioskować, że wiele forumowiczów nie ma pojęcia, że "strata dziecka" to nie jedyne forum, a szkoda.
Można też (Adminom ujdzie na sucho) zaprosić od czasu do czasu na forum "światełek" z jakiejś okazji.

Mądrzę się, przyznaję się bez bicia, nie musicie biczować ;). Nawrzucałam sugestii nie mając żadnej wiedzy technicznej i niewielkie "stratowe" doświadczenie. Nagadałam się, nabazgrałam, zamykam klawiaturę na kluczyk, więcej nie będę :). Dziękuję za to forum takie, jakie jest, z powodzią światełek czy bez, pozdrawiam. 
------------------------
Krzyś 36tc ur.29.10.2008 zm.30.10.2008
Agnieszka ur.17.12.2009
Karolek zm...(16tc?) - ur.11.08.2013 21tc
Jacuś ur.14.08.2014

Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
buleczka  
20-03-2009 12:59
[     ]
     
Trzeba być wyrozumiałym. Czasem zdarza się że jakaś mama wpisze swoje myśli i troski w prośbie o dyskusję i rozmowę a zamiast tego pojawiają się światełka dla dziecka. Trudno w takiej sytuacji kogoś winić, czesem nie wiadomo co napisać, czesem nic nie wydaje się odpowiednie bądź nie chcemy kogoś zranić.

Myślę że każdy dochodzi sam do momentu kiedy przenosi się na "sąsiednie fora" i niech tak zostanie, nic na siłę.

Poza tym, zwracanie uwagi też mało skutkuje. Kilkakrotnie zwracana była uwaga kalinie aby pisała w swoim jednym wątku, zmieniając temat, ale ona wciąż otwiera nowy - myślę że takie rzeczy bardziej zaśmiecają forum niż to że mama zapali światełko. Tym bardziej że każda z nas zaczyna od opowieści o sobie, dziecku, od światełek, potem, z czasem ma siłę i odwagę by napisać coś wiecej, chociażby coś co ją cieszy a to że ktoś zapala światełka za miast odpowiedzieć... no coż czasem brak słów pocieszenia. 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
kalina_19  
23-03-2009 17:19
[     ]
     
j chce tylko napisac ze nie szukam swojego watku bo nie mysle wtedy jak chce sie wygadac wypłakac .ostatnio napisałm przepraszam juz bede pisała w swoim watku postram sie i o co tyle hałasu.i wiezcie mi czasmi nie mam pojecia komu pisze i kiedy bobasek stał sie aniołem .ja podejrzewam ze kilka mam pisze komus co nie zn hitori co sie stało i dlaczego itp nie wazne jest to wtedy kiedy ktos potrzebuje pocieszenia 
mama mikołaja,igora i aniołka maksia36tydz http://maksymilianmikolajzapasnik.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail

Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
Amtrak  
19-03-2009 20:30
[     ]
     
bebla napisał(a):
> Pozdrawiam Admina (który mi usunął jeden post :(, no ale trudno) [...]


Jakieś konkrety w związku z pozdrowieniami? 
--
Amtrak
Ostatnio zmieniony 19-03-2009 20:50 przez Amtrak

Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
bebla  
19-03-2009 21:05
[     ]
     
Z konkretami to się wypisałam w odpowiedzi na posta Zorki, nie będę powtarzać, obiecałam, że już więcej nie będę:)

A tak po prostu nie mogłam pozdrowić? ;) 
------------------------
Krzyś 36tc ur.29.10.2008 zm.30.10.2008
Agnieszka ur.17.12.2009
Karolek zm...(16tc?) - ur.11.08.2013 21tc
Jacuś ur.14.08.2014

Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
Amtrak  
19-03-2009 21:59
[     ]
     
bebla napisał(a):
> A tak po prostu nie mogłam pozdrowić? ;)

bebla napisał(a):
>Pozdrawiam Admina

można, miło.

>(który mi usunął jeden post :(, no ale trudno) [...]

Dlatego poproszę o konkrety. Nie przypominam sobie, żebym kasował posty użytkownika bebla. 
--
Amtrak

Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
bebla  
20-03-2009 08:25
[     ]
     
Amtrak napisał(a):
> bebla napisał(a):

> > A tak po prostu nie mogłam pozdrowić? ;)

> bebla napisał(a):

> >Pozdrawiam Admina

> można, miło.

>

> >(który mi usunął jeden post :(, no ale trudno) [...]

> Dlatego poproszę o konkrety. Nie przypominam sobie, żebym kasował posty użytkownika bebla.

Witam z rana.
Być może mylnie założyłam, że post został usunięty, jeśli tak, to przepraszam. W takim razie post zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, nie jestem informatykiem, nie wiem, jak to możliwe, był i go nie ma. Konkretów brak, bo posta brak, nie wiem, kiedy zniknął. Ogólnie mogę powiedzieć, że był przydługi i dotyczył dnia pogrzebu mojego dziecka.

Drogi Amtraku, czasami aż strach coś do Ciebie napisać, ech. Zostawmy już ten temat, proszę. Gnębiące mnie scenki z dnia pogrzebu opiszę jeszcze raz, zbieram się powoli do wrzucenia mojego kawałka życiorysu w temat "Nasze historie". 
------------------------
Krzyś 36tc ur.29.10.2008 zm.30.10.2008
Agnieszka ur.17.12.2009
Karolek zm...(16tc?) - ur.11.08.2013 21tc
Jacuś ur.14.08.2014
Ostatnio zmieniony 20-03-2009 08:26 przez bebla

Re: rzeczywiście, ten temat jest ważny
buleczka  
20-03-2009 13:01
[     ]
     
Trzeba być wyrozumiałym. Czasem zdarza się że jakaś mama wpisze swoje myśli i troski w prośbie o dyskusję i rozmowę a zamiast tego pojawiają się światełka dla dziecka. Trudno w takiej sytuacji kogoś winić, czesem nie wiadomo co napisać, czesem nic nie wydaje się odpowiednie bądź nie chcemy kogoś zranić.

Myślę że każdy dochodzi sam do momentu kiedy przenosi się na "sąsiednie fora" i niech tak zostanie, nic na siłę.

Poza tym, zwracanie uwagi też mało skutkuje. Kilkakrotnie zwracana była uwaga kalinie aby pisała w swoim jednym wątku, zmieniając temat, ale ona wciąż otwiera nowy - myślę że takie rzeczy bardziej zaśmiecają forum niż to że mama zapali światełko. Tym bardziej że każda z nas zaczyna od opowieści o sobie, dziecku, od światełek, potem, z czasem ma siłę i odwagę by napisać coś wiecej, chociażby coś co ją cieszy a to że ktoś zapala światełka za miast odpowiedzieć... no coż czasem brak słów pocieszenia. 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

Pomozcie mi znalezc moj wczorajszy temat
Kozica  
24-03-2009 00:30
[     ]
     
Swiatelko dla mojego synka...gdzie jest? 
Małgosia

mama Szymonka[']
23.03.1998-17.07.1999,
Kubusia ur 28.01.2002 i Michałka ur 16.01.2008

Ostatnio zmieniony 24-03-2009 00:36 przez Kozica

Re: Pomozcie mi znalezc moj wczorajszy temat
Amtrak  
24-03-2009 20:44
[     ]
     
Kozica napisał(a):
> Swiatelko dla mojego synka...gdzie jest?


http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_nowosci&key=1235596547

http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_nowosci&key=1235747369 
--
Amtrak
Ostatnio zmieniony 24-03-2009 20:45 przez Amtrak

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora