dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

Pieniądze - mój luźny pomysł
beata73  
16-10-2006 00:29
[     ]
     
Kotłuje mi się w głowie od natłoku myśli ale postaram się napisać w miarę sensownie.

Kobiet, które w najtragiczniejszej chwili życia wiedzą gdzie się zwrócić o pomoc, znaleźć zrozumienie i dalszy sens życia, można policzyć na palcach jednej ręki. Sama do nich nie należę. W ułamku sekundy pochłonęła mnie czarna dziura i nadal szukam drogi wyjścia. Kobiet w mojej sytuacji jest dużo, o wiele za dużo.
Jeśli chcemy dotrzeć do tych kobiet, musimy, jako organizacja być bardziej widoczni, żebyśmy byli bardziej widoczni, musimy się reklamować, żeby się reklamować potrzeba kasy, żeby ta kasa była trzeba działać. Ufff, a ja nawet nie wysłałam jeszcze deklaracji...

Do rzeczy. Prowadzę własną działalność gospodarczą. Zajmuję się sprzedażą internetową. Sprzedaję przez własny sklep oraz największy w tej części Europy, polski serwis aukcyjny Allegro. I pomyślałam, że właśnie na Allegro można zacząć wystawiać aukcje charytatywne, na rzecz Organizacji. Co mogę ofiarować ze swojej strony: czas i wiedzę. Mogę zająć się tworzeniem opisów aukcji, prowadzeniem ich i późniejszą obsługą transakcji. Wierzcie mi, to naprawdę ciężka praca. Sama jednak nie dam rady. Jakiej pomocy potrzebuję... ogromnej. Teraz po kolei:

1. aby w ogóle zacząć wystawiać aukcje charytatywne osoba władna, czyli np. prezes zarządu pisze do Allegro pismo z prośbą o umożliwienie wystawiania aukcji charytatywnych. Przedstawia zaświadczenia, że taka a taka organizacja ma prawną rację bytu, status i konto, na które będą trafiały wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży wystawianych towarów. Można zaznaczyć, że nie będzie to jednorazowa aukcja ale chcemy działać o sposób ciągły i zorganizowany. Ponieważ serwis jest płatny: opłaty pobierane są zarówno za wystawienie przedmiotu jak i za jego ewentualną sprzedaż można się pokusić o napisanie prośby o zwolnienie z takich opłat. Szanse pewnie niewielkie ale zawsze warto spróbować.

2. ponieważ wszystkie pieniądze trafiałyby na konto Organizacji potrzebowałabym informacji czy dana osoba wpłaciła. Ja wysyłam informację, że np. od pani Iksińskiej spodziewam się takiej to a takiej wpłaty a ktoś, kto ma dostęp do konta, odsyłałby mi informację zwrotną: ok., pani Iksińska wpłaciła.

3. Towary. No właśnie... Aby wystawiać trzeba mieć co. Żebyśmy zostali zauważeni na Allegro potrzeba „mocnego wejścia”. Należałoby się zwrócić w imieniu Organizacji do ludzi znanych i popularnych z prośbą o jakieś gadżety. Jeśli będziemy mogli wystawić, np. pióro premiera, koszulkę teamu z autografem Kubicy czy platynową płytę Bajmu (to oczywiście tylko przykłady, choć o takie rzeczy właśnie chodzi) to jest duża szansa, że Allegro zostanie naszym patronem i nagłośni sprawę na stronie głównej. Zobaczcie np. to: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=5881776

4. I jeszcze raz towary. Możemy oczywiście wystawiać też rzeczy małe ale wielkie. Miś podarowany przez aniołkową mamę czy książeczka aniołkowej siostrzyczki. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wystawienie symbolu naszej Organizacji czyli bransoletek.

Nakreśliłam tylko ogólny zarys. To bardzo ciężka praca, wymagająca dużo czasu i dobrej organizacji. Wierzę jednak, że sprawa jest godna uwagi. Jeśli mój pomysł spodobał się Wam to służę pomocą. Podaję kontakt do mnie:
e-mail: beata@koncept.sklep.pl
tel. 0-61 853-66-51, 0-602 480-230
gg 1486576
użytkownik Allegro:
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=600995
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=70097
Mieszkam w Poznaniu ale często bywam u mamy w Warszawie więc w grę wchodzi nawet spotkanie.

Pozdrawiam, 
Beata,

mama Krzysia, Wiktorii [*] i Adrianka.

Re: Pieniądze - mój luźny pomysł
natkaszczerbatka  
16-10-2006 08:40
[     ]
     
Myślę, że to bardzo dobry pomysł.
Na razie mamy bransoletki. Jest ich jeszcze sporo. Sprzedawane są ze strony, ale możnaby je wrzucić przez allegro. 


Re: Pieniądze - mój luźny pomysł
zorka  
16-10-2006 12:34
[     ]
     
Już dawno pisałam o aukcjach na allegro na zamkniętym forum. Moja przyjaciółka za moment właśnie przejdzie do działu aukcje charytatywne (pracuje na allegro) i jest skłonna nam pomóc. Ja - przyznam - nie mam czasu na poprowadzenie takich aukcji. Na pewno mamy dużo bransoletek do sprzedaży, ja maluję na szkle, ludzie robią tu rózne rzeczy (mamy fotografów itp) :) Przedmioty do sprzedania się znajdą.
:)

Bardzo dizękuję ci za chęć pomocy - to cenne.:) 


Re: Pieniądze - mój luźny pomysł
natkaszczerbatka  
16-10-2006 12:41
[     ]
     
No własnie, gdyby wspólnie ustalic konkretne kroki, myślę, że należałoby sie tym zająć.
Może wrzucić na ogólnym forum taki wątek, w którym każdy by dopisywał jakieś swoje propozycje - co ma do sprzedaży na taką aukcję albo ewentualnie co może załatwić.
Ale najpierw musimy ustalić wszystko na Allegro, czy i na jakiej zasadzie możemy takie aukcje zorganizaować.
Co o tym sądzicie? 


Re: Pieniądze - mój luźny pomysł
beata73  
16-10-2006 13:42
[     ]
     
Trzeba działać!!! Mój mąż również pracuje w Allegro :-) Niestety oprócz jego wiedzy i doświadczenia raczej niewiele z tego korzyści bo na pewno nie jest w stanie wpłynąć na "niepłacenie" prowizji czy innego rodzaju "gratisy". Niemniej jednak zobowiązał się do stworzenia szablonu aukcji oraz strony "O mnie".

Musimy poinformować inne kobiety o naszym pomyśle. Myślę, że w każdym domu znajdzie się coś fajnego. Może któraś ma w rodzinie jakiegoś artystę, który nas wspomoże swoim dziełem albo może zdobędzie cenny autograf. Pomysłów jest wiele ale trzeba to zrealizować z głową.

Pozdrawiam, 
Beata,

mama Krzysia, Wiktorii [*] i Adrianka.

I jeszcze jedno...
beata73  
16-10-2006 13:46
[     ]
     
Trzeba by opracować szablon listu, który roześlemy do wszystkich "możnych" tego świata z prośbą o jakiś gadżet z nimi związany. Oczywiście poinformujemy do czego on nam potrzebny. Trzeba ruszyć ludzkie serca na nasze tragedie... bo jeśli tylko będziemy tym w stanie pomóc choć jednej rodzinie to warto w to włożyć maksimum wysiłku.

Pozdrawiam, 
Beata,

mama Krzysia, Wiktorii [*] i Adrianka.

Mam pierwsze gadżety :-)
beata73  
22-10-2006 21:23
[     ]
     
Kochane,

Mój Maciej był na Targach Książki w Krakowie. Zainwestował ok. 200 zł w książki ale oto co mamy:

1. Olga Tokarczuk "Anna in w grobowcach świata" z autografem
2. Andrzej Pilipiuk "Norweski dziennik" (tom 1 i 2) obydwa z dedykacją "Fundacji Dlaczego" oraz autografami (żałuję, że nie byłam bo to mój ukochany autor fantastyki)
3. Jolanta Fajkowska "Autografy" z dedykacją "W podziękowaniu za udział w aukcji" i autografem
4. Jerzy Pilch "Moje pierwsze samobójstwo" z autografem
5. Andrzej Zaorski "Ręka, noga, mózg na ścianie" z autografem
6. Ludwik Jerzy Kern "Łapy, pióra i rymów cała fura" oraz "Kapitan dalekomorskiej wanny" obydwie z dedykacjami "Dla Fundacji Dlaczego" oraz autografami

Dostaliśmy również w prezencie od mojej imienniczki Beaty Pawlikowskiej "Blondynka na Kubie" z kubańskim pozdrowieniem oraz autografem.

Dajcie mi znać jak tylko dostaniecie pozwolenie na prowadzenie na Allegro aukcji charytatywnych. No i pracujcie nad listem z prośbami o gadżety.

Pozdrawiam, 
Beata,

mama Krzysia, Wiktorii [*] i Adrianka.

Re: Mam pierwsze gadżety :-)
anial  
22-10-2006 22:27
[     ]
     
Świetny pomysł z tymi książkami, mam nadzieje, że ksiązki będą miały powodzenie! Dajcie znać kiedy odbędzie się aukcja.
Pozdrawiam 


Re: Mam pierwsze gadżety :-)
ewamonika1  
22-10-2006 22:34
[     ]
     
Beato, jestem naprawdę pod wrażeniem! Dziękuję,

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Mam pierwsze gadżety :-)
zorka  
23-10-2006 09:14
[     ]
     
Super!!!!

Ostrzegam, ze będę ostro walczyć o Tokarczuk. :):):) 


Mam jeszcze kilka innych książek...
beata73  
23-10-2006 14:32
[     ]
     
... z decykacjami ale np. Grochola w dwóch swoich książkach wpisała Dla Allegro... ciapa jedna :-)

Pozdrawiam, 
Beata,

mama Krzysia, Wiktorii [*] i Adrianka.

Re: Mam pierwsze gadżety :-)
jaewa1  
23-10-2006 11:30
[     ]
     
Wzruszyła mnie Twoja dzybkość działania, spróbuję i ja coś zdobyć.

Ewa,
Amelka Aniołek 2.04.2004 http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec26.htm
Błażej 26.04.2005
i majowy synek

Re: Mam pierwsze gadżety :-) WAŻNE !!!
natkaszczerbatka  
23-10-2006 12:57
[     ]
     
Dziewczyny! Poczekajcie chwilę, bo najpierw musimy załatwić sprawę formalnie. Na razie jako Koło TPD nie bardzo możemy prowadzić sprzedaż ... nie mamy działalności gospodarczej, a przede wszystkim nie jesteśmy FUNDACJĄ i nie wiem czy szybko będziemy ...
Rozwiązaniem może być zaprzyjażniona firma, która
może realizować tą sprzedaż, a pieniadze przeleje nam jako darowiznę. Mniej więcej w taki sposób została rozwiązana sprawa bransoletek, czy tak Gosiu-Malomi?
A czy mamy taką zaprzyjaźnioną firmę, która zgodziłaby sie na coś takiego? 


Re: Mam pierwsze gadżety :-) WAŻNE !!!
malomi  
23-10-2006 13:31
[     ]
     
Masz rację Aniu, tylko w ten sposób mogliśmy rozwiązać kwestie bransoletek.
Możemy sprzedawać rzeczy z darowizn (chyba). Tylko jak formalnie wpisywać w rozliczenia darowizny? Nie mam pojęcia.
Najlepiej byłoby się dokładnie o to wszystko dowiedzieć w TPD. 


Re: Mam pierwsze gadżety :-) WAŻNE !!!
beata73  
23-10-2006 14:31
[     ]
     
Natko,

pytałam Eryka co by było gdybyśmy posłużyli się moją firmą ale sprawa nie jest taka prosta. Urząd Skarbowy każdą sprzedaną przeze mnie rzecz będzie traktował jako przychód niezależnie od źródła pochodzenia. Darowizna niestety nie wyrówna tego więc raczej nie znajdziemy takiej firmy, która będzie chciała dopłacać do interesu. Poczekajmy co odpowie US na nasze zapytanie. Mamy duże szanse, że odpowiedzą na naszą korzyść bo pieniądze będą zbierane na cele statutowe fundacji.

Pozdrawiam, 
Beata,

mama Krzysia, Wiktorii [*] i Adrianka.
Ostatnio zmieniony 23-10-2006 14:57 przez Beata73

Re: Mam pierwsze gadżety :-) WAŻNE !!!
Iwonka  
23-10-2006 19:08
[     ]
     
Ja mam obrazki dla dzieci , sama maluję, chętnie je oddam na licytacje , są moje autorskie. Dołączam do Was. 


Oto co musimy zrobić...
beata73  
23-10-2006 14:27
[     ]
     
Dzwoniłam właśnie do mojego guru od aukcji charytatywnych. Etyk prowadzi naszą księgowość przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Polskich Szkół na Litwie "Płacieniszki" a poza tym wraz z rodziną prowadzą ogromniastą kancelarię księgową. Razem napiszemy pismo z zapytaniem czy prowadzenie aukcji charytatywnych w ramach darowizn jest prowadzeniem DG czy nie jest. Ja opiszę co mamy zamiar robić a on do tego podoczepia paragrafy tak aby ktoś z urzędu podatkowego skłonił się ku temu żeby to co robimy nie było DG. Wtedy sprawa jest jasna. Gorzej będzie jeśli odpowiedzą nam że to jest DG... ale o to będziemy martwić się później.

Jak będę miała już tekst tego pisma to muszę go przesłać do władnej osóbki coby to zapytanie skierowała do właściwego dla naszej organizacji US.

Ufff... to na razie tyle. Zobaczycie, jak uporamy się z tym wszystkim to potem każdy pomysł będzie tylko kaszką z mleczkiem. Początki są zawsze najgorsze.

Pozdrawiam, 
Beata,

mama Krzysia, Wiktorii [*] i Adrianka.

Re: Oto co musimy zrobić...
natkaszczerbatka  
23-10-2006 17:56
[     ]
     
jest jeszcze taka możlwiość że aukcje będą wystawione jako TPD ogólnie, a nie jako Koło Dlaczego
trzeba o tym pogadać z ksiegową, albo może z p. Jagodzińską. Pogadam. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora