dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
AsiaS  
11-08-2006 12:33
[     ]
     
Grupa wsparcia powstaje w Tychach - mamy duzo planów i jeszcze więcej chęci.Poszukujemy osób które tak jak my chcą mówić o naszych Aniołkach, chcemy również pomóc mamą po stracie. Może razem znajdziemy ukojenie i pociechę. Planujemy spotkania, mszę itp.
Czy jest ktoś chętny?
Asia i Aga 
JoannaS
Ostatnio zmieniony 29-08-2006 09:30 przez asias

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
aga555  
11-08-2006 18:55
[     ]
     
hej dziewczyny z Tychow i okolic czyzby w naszym rejonie nikt nie chcial spotkac sie i wesprzec w tej trudnej sytuacji my z Asia czekamy na pomoc i chetne osoby do spotkania moze macie lepsze pomysly od nas to czekamy moje gg6985986 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia
mamaRoba  
12-08-2006 07:44
[     ]
     
Chętnie pomogę jestem z okolic Tychów mama 5 aniołków i chorego 14 syna mogę sę podzielić swoim doświadczeniem wiem jak cennna jest pomoc kogoś kto rozumie te sprawy 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia
aga555  
12-08-2006 08:48
[     ]
     
ok jestesmy juz trzy !!!!jesli masz ochote powiedziec cos wiecej daje swoje namiary na gg 6985986 Asi gg na razie jest niedostepne jest na urlopie my mamy z tychow i okolic chcemy sie spotykac i pomagac sobie czkamy na nastepne chetne mamy i tatusiowie tez !!pozdrawiam Aga i Asia z Tych 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia
edi7  
12-08-2006 14:08
[     ]
     
Dziewczyny
kiedys juz pisałam,że organizowałam 2 takie spotkania w Katowicach,ale były to zwykłe pogaduchy w kawairni,ktoe chyba dobrze nam zrobiły.Wcale nie trzeba wielu osób do spotkania,zresztą jakoś trzeba zacząć.
Niestety nie mogę dołączyć,bo niebawem spodziewam się rozwiązania,podobnie jak jeszcze jedna dziewczyna.
Pozdrawiam i życzę udanego spotkania;) 
edyta

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
aga555  
12-08-2006 15:21
[     ]
     
Edytko dlatego pomyslalysmy ze pogaduchy swoja droga ale jeszcze chcemy znalezc ksiedza psychologa i miejsce do spotkan wyslalysmy juz e-maila do radia eM aby to naglosnic i dojsc do mam po stracie moze przez kapelana szpitalnego lub dobra osobe w gronie personelu lekarz pielegniarka itp.Tobie zyczymy szczesliwego rozwiazania i moze znajdziesz ochote i czas to zapraszamy do wspolpracy pozdrawiamy Aga i Asia z TYCHOW 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia
edi7  
12-08-2006 21:39
[     ]
     
Jeszcze jedno z tego co ja wiem to w Mysłowicach sa prowadzone spotkania dla osób po stracie przez psychologa o nazwisku Maciejewski.Nigdy do niego nie trafiłam bo dla mnie najlepszą terapią było osobiste poznanie mam po stracie i rozmowy ze wszystkimi bliskimi mi osobami.
Pozdrawiam 
edyta

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
AsiaS  
22-08-2006 09:02
[     ]
     
Jestem już po wakacjach więc teraz mogę zająć się tym co planujemy razem z Agnieszką. Dziewczyny odezwijcie się, widzę że są dziewczyny z Zabrza z Rybnika - to nie daleko od Tychów (w razie czego mogłybyśmy zorganizować coś w Katowicach - tylko tam ciężko będzie nam znaleźć jakieś spokojne miejsce- pozostaje tylko kawiarnia). Bardzo chcemy organizować jakieś spotkania np. przy kościele w salkach katechetychnych - takie pogaduchy przy ciastku i kawie.Mogłybyśmy spotykać się np. raz w miesiącu a jeśli będą chętne osoby to nawet częściej - zapraszać księdza aby wyjaśniał nam nasze wątpliwości i niepokoje, psychologa itp. Mnie osobiśćie bardzo dużo dało to że rozmawiałam jeszcze w czasie ciąży z osobami odpowiednimi które potrafiły mi wyjaśnić moje wątpliwości i strach przed tym co miało nadejść (ja wiedziałam będąc w ciąży że dzieciątko umrze - Malwinka miała wady letalne). Chcemy nawiązać kontakt z mamami po stracie dzieciątka. Tak myślałyśmy żeby dać karteczki na groby maluszków w Tychach z adnotacją o planowanej grupie wsparcia ale nie wiemy jak to zostanie odebrane przez inne mamy - co o tym sądzicie, jak Wy byście zareagowały na takie karteczki? Może macie inny pomysł na znalezienia mam, przecież cierpiących rodziców jest mnóstwo, widać to po ilości malutkich grobików a przecież chyba każdy to wie, że zrozumieć kogoś po stracie może tylko ten kto to przeżył. Ja mam wspaniałą ciocię która prawie 40 lat temu staciła trójkę dzieci, jest to wspaniała osoba to z nią mogę sobie porozmawiać o Malwince to ona mnie rozumie i nie męczą jej moje opowieści. Widzę że Ona po 40 tatach też znalazła osobę właśnie mnie której może opowiadać o swoich dzieciach - opowiada to tak wyraźnie jakby to było wczoraj. I tak sobie myslę że Ona wcześniej nie miała z kim o tym rozmawiać bo nikt tego nie rozumiał a może nie chciał zrozumieć. Dlatego chcemy rozmawiać z mamami i gadać, gadać i jeszcze raz gadać aby nam wszystkim było lżej. Pozdrawiam 
JoannaS

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
edi7  
22-08-2006 09:21
[     ]
     
Myslę,że to dobry pomysł,żeby zostawiać takie karteczki.Ja sama ostatnio znalazłam karteczkę na grobie mojego synka,z pytaniem pewnej pani czy udało nam się zajść w ciążę bo jej sie śniło,i,że się za nas modli.Był to cudowny gest z jej strony.A sama też miałam ochotę zostawić karteczkę z nr tel. na nowym grobku dziecięcym,ale zabrakło odwagi.
Do dzieła:) 
edyta

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
sillke  
22-08-2006 09:25
[     ]
     
Jestem ze Strumienia, małej miejscowości koło Żor,jeżeli będzie spotkanie to chętnie na nie przyjade.Jeżeli chodzi o te karteczki na grobach...,osobiście bylabym zadowolona z jej otrzymania,bo przecież jest nawet dużo aniołkowych mam które nie mają internetu,bądz nie wiedzą o naszej stronie a tym samym być może nie mają komu się wypłakać i opowiadać o swoim aniołku,ja uważam że ten pomysł jest bardzo dobry. 

http://tobie-remiczku.blog.pl/
Kochamy Cię Skarbie....


Re: Powstaje Grupa Wsparcia
AsiaS  
22-08-2006 09:40
[     ]
     
Cieszę się że nasz pomysł jest akceptowany. Mnie bardzo dużo pomaga kontakt z mamami na Forum. Też bardzo chciałam nawiązać kontakt z mamami aniołków które leżą koło mojej Malwinki ale widzę że te grobki są zaniedbane - a przecież nawet rok nie minął od śmierci tych niewinnych istotek. Kilka razy spotkałam osoby (chyba dziadkowie) kolezanki mojej kruszynki i się ucieszyłam że może będziemy się wspierać i rozmawiać o naszych dzieciach ale ci ludzie są tak niedostępni. Jest to troszkę przykre ale odchodząc od grobu nawet nie powiedzieli prostego "do widzenia" - przecież to tak niewiele........... Na cmentarzu jest 10 grobów ale oprócz tych dziadków(?) nie spotkałam nikogo innego. A tak bardzo bym chciała......! podaję moje gg 2242723 
JoannaS

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
beatab  
22-08-2006 11:36
[     ]
     
To miłe, że macie taki zapał i pomysły na pomoc rodzinom po stracie. Razem napewno łatwiej, ale nawet jakbym miała odwage żeby do Was dołączyć to raczej miałabym kłopot z dojazdem (jestem z Rybnika i nie mam samochodu).
Jeśli chodzi o zostawianie karteczek to z tego co wiem wiele maluszków jest pochowanych z osobami starszymi,wiec w taki sposób dotrze sie do niewielkiej części- no ale zawsze warto dotrzeć choć do części...
Są jeszcze osoby które, nie chcą pamiętać i mówić o swoich zmarłych maleństwach - sama takie znam- osoby te uważają, że takie rozmowy to niepotrzebne rozdrapywanie ran...
Życzę Wam powodzenia i wytrwałości w tym co robicie...

http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec374.htm
[*****] dla wszystkich Aniołków 
Beata

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
maryś  
22-08-2006 14:26
[     ]
     
Myślę, że Beata ma sporo racji w tym, że bardzo niewiele aniołków ma swój własny grób. Chyba należałoby nawiązać jakąś współpracę z położnymi albo ginekologami... oni mają bezpośredni i to chyba najważniejszy bo pierwszy kontakt z osieroconymi mamami... Gdyby tak dać im jakąś karteczkę z telefonem do kogoś kto ich rozumie - żeby mogły zadzwonić, jak poczują się na siłach o tym rozmawiać...
no nie wiem...
Maryś 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia
Alkione  
23-08-2006 16:26
[     ]
     
Dziewczyny nawet nie wiecie jak bym chciała wziąć udział w takim spotkaniu ale dojazd trwałby chyba z 5 godzin. No i musiałabym zostawić moją dwuletnią córeczkę. Zawsze lubiłam moją małą miejscowość ale teraz zaczynam widzieć minusy tego że tu mieszkam. 99% grobów na naszym cmentarzu dziecięcym to groby z lat 50-tych - 80-tych. Rodzice tych dzieci, których czasem widuję przychodzą tam z wnukami a najczęściej nie przychodzą i jestem tam zupełnie sama. Myslę, że pomysł Maryś by dawać osieroconej matce jeszcze w szpitalu nr tel do osoby, która też to przeżyła jest naprawdę świetny. 
Alkione

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
AsiaS  
24-08-2006 08:33
[     ]
     
Jak na razie wszystko idzie po naszej myśli. Wczoraj byłam u znajomego księdza ze szpitala i On nam pomoże dojść do cierpiących mam. Teraz musimy sporządzić jakieś ulotki. Tak myślę zyby na niej umieściś jakiś krótki wierszyk (jeszcze nie wiem jaki) namiary na strone www.dlaczego.org.pl oraz namiary na szpitalna kaplicę do kapelana (to dla osób które nie mają dostępu do internetu) a kapelan później będzie te osoby kierował do nas. Co o tym sądzicie? Jak wy byscie zareagowały jak by w szpitalu po stracie ksiądz lub pielęgniarka dali wam taką karteczkę? Może macie jakieś pomysły na ulotki?
Pozdrawiamy i zachęcamy wszystkich chętnych ,jak będzie nas więcej będzie nam raźniej. Szkoda Alkione, że tak daleko mieszkasz, napewno bys nam dużo pomogła. 
JoannaS
Ostatnio zmieniony 24-08-2006 08:33 przez asias

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
aga555  
28-08-2006 11:36
[     ]
     
dziewczyny POMORZCIElub podpowiedzcie gdzie szukac wierszyka o Aniolkach lub sekwencji albo krotkiej bajki na ten temat tworzymy ulotke wszystkie podpowiedzi mile widziane naprawde czas nas goni nasza grupa rozrasta sie dzieki naszym Aniolkom pozdrawiam Aga 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia
AsiaS  
29-08-2006 10:20
[     ]
     
"Koniec łez,nie ma juz płakac czym i tak - przeciez mija czas! Mija wiec mozesz Ty podniesc się i zaczac życ od nowa ! Jeszcze jeden raz! Ja wiem jak to jest sama nie wierzylam że -Tyle sily mam"

Dziewczyny co o tym sądzicie? Czy nadaje się ten tekst na ulotkę? 
JoannaS

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
beatab  
29-08-2006 10:41
[     ]
     
Witaj Asiu! Ja też szukam jakiegoś odpowiedniego tekstu ale jak narazie nic mi sie nie spodobało na tyle żeby sie z Wami podzielić. Twój tekst bardzo mi się podoba, ale wydaje mi sie, że jest dobry na nasze motto a nie na ulotkę dla mam które właśnie zaczynają żałobe i muszą się wypłakać żeby móc żyć dalej... 
Beata

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
AsiaS  
29-08-2006 11:27
[     ]
     
Witaj Beatko! Masz dostęp do internetu w pracy?? Chyba masz rację, po przemyśleniu rzeczywiście nadaje się to dla mam które już są jakiś czas po stracie a nie dla mam które otrzymają taką ulotkę już w szpitalu. No to szukamy dalej! Tak bym chciała aby nam ktoś pomógł, doradził....... 
JoannaS

Re: Powstaje Grupa Wsparcia
Alkione  
29-08-2006 14:35
[     ]
     
Dziewczyny znalazłam w internecie dwa piękne wiersze, zamieszczam je pod spodem. Jeśli znajdę coś jeszcze to wam prześlę.

"Bose aniołki siedzą na chmurkach,
A każdy lekko jak piórko fruwa,
I każdy czuwa, cichutko czuwa,
Nad tatą, który płakać nie umie,
nad siostrą, która nic nie rozumie,
Nad dziadkiem, babcią smutną czasami
i swoją mamą - osnutą łzami
I każdy woła cicho z daleka:
mamo już nie płacz, mamo ja czekam..."


"Wierzę, że jesteś, że gdzieś tam istniejesz
i że rozumiesz dlaczego
wierzę, że nic się bez celu nie dzieje
tyle spotkało nas złego
żyję nadzieją, że znów się spotkamy
a wtedy światu wybaczę
żyję nadzieją, że nie brak Ci mamy
nie mogę myśleć inaczej
niewiele tak czasu nam było dane
zaledwie kilka tygodni
to jakby nuty raz tylko zagrane
fragmentu twojej melodii
lecz ja nauczyłam się ich na pamięć
i będę po cichu nucić
czasami tylko mój głos się załamie
bo wiem, że nie możesz wrócić" 
Alkione

Re: Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
aga555  
29-08-2006 16:21
[     ]
     
dziewczyny Amoze ten tekst :Cierpienie zostalo mi dane abym pytal i krzyczal azebym na sypkim piasku nie znalazl zadnych rozwiazan a Zaufal Temu -ktory kladzie ciemnosci przed kazda nasza podroza!!POZDRAWIAM Aga 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
mamaRoba  
30-08-2006 15:11
[     ]
     
Aga wyszukałaś bardzo dobry tekst, choć dla niektórych może być on za mocny, ja też znalazłam coś co moim zdaniem mówi o naszym stanie emocjonalnym "Nie jest łatwo wyrazić to, co najistotniejsze w bólu.Ale nie fair jest uciekać w obszar tak czy inaczej rozumianej tajemnicy." pozdrawiam 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
aga555  
30-08-2006 18:07
[     ]
     
dziewczyny znalazlam wsrod naszych postow o napisie na grob dziecka taki wierszyk moze on pasowal by na nasz ulotke :Choć moze teraz lepsze wiedziesz życie choć moze jestes Aniolem na niebie Ale czy Stworca ma Aniolow malo ze Ciebie jedno ukochane dziecię odebral Matce Ojcu i coz Im zostalo??? TYLKO BOL ,ROZPACZ I PUSTKA na swiecie!! troche go zmienilam aby nie pominac ojcow - co myslicie ?Aga 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
AsiaS  
31-08-2006 09:49
[     ]
     
Wczoraj słuchając wieczorem z moimi córeczkami piosenek Kubusia Puchatka, tak bardzo spodobał mi się tekst pewnej piosenki i po małym przerobieniu chciałam wam ja przedstawić:

Księżyc śpi gwiazda życzeń też, niech się zbudzą pocieszą dziś mnie.
W ciemności jestem sama w biały dzień ze strachu drżę, przybądź do mnie. Me serce tęskni wciąż w brzuszku także mnie coś ssie, przybądź do mnie. Chcę bardzo byś wreszcie mnie znalazła, bez Ciebie okropnie mi źle, do każdej z gwiazd wiadomość ślę, gdzie jesteś Malwinko powiedź gdzie, cały czas o Tobie śnię, znów z Tobą być chcę.
Chcę słyszeć znów Twój głośny śmiech, chcę z Tobą być chwilkę lub dwie, lecz słońce wzejdzie znów i nastanie nowy dzień znowu znikniesz, bo to jest tylko sen.
Tak bardzo wierzyłam w to zawsze, że zawsze z Tobą będę trwać, do każdej z gwiazd wiadomość ślę, lecz żadna choć tak bardzo chcę znaku mi nie może dać, chyba zaraz pójdę spać, ciekawe czy Ty zasnęłaś też, gdzie jesteś Malwinko ach gdzie....................... 
JoannaS

Re: Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
AsiaS  
06-09-2006 09:08
[     ]
     
Wczoraj byłam u dziewczyny w szpitalu która utraciła swojego syna w 29 tyg. ciąży.Mam nadzieję,że jej pomogłam. Niestety nie ma dostępu do internetu, więc nie będziemy mogły jej pomagać na forum ale napewno będziemy ją wspierać jeśli tylko tego będzie nadal chciała, będziemy się z nią spotykać i rozmawiać aby wiedziała, że nie jest sama. Ja będę opiekowała się rodzicami po stracie a moją Malwinkę zawsze proszę aby zaopiekowała się nowym aniołkiem który trafia do nieba. Wiem że mogę na nią liczyć. 
JoannaS

Re: Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
aka  
06-09-2006 13:30
[     ]
     
Moj synek rowniez urodzil sie w 29tc 21 lutego 2006, zmarl po 30 dniach. Uscisnij ode mnie twoja kolezanke, przekaz zyczenia odwagi i sily w tych trudnych chwilach. Trzymajcie sie cieplo wszystkie aniolkowe mamy
dla wszystkich naszych Aniolkow (**************) 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
sieja  
24-03-2007 19:48
[     ]
     
Czy istnieje gr wsparcia w Tychach??? 


Re: Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
Diana  
06-07-2007 12:08
[     ]
     
Widzę że temat troche się uciszył wiec ponawaim pytanie poprzedniczki czy ta grupa już istnieje spotykacie się proszę dajcie znać 

Nasza Karolinka ur.zm. 28.V.2007 śpij mój Skarbie
śnij, dla Ciebie (*)(*)(*)(*)

Mamusia Szymusia(*09.11.2004) Karolci (*+28.05.2007 - 36tc) Jasia(*09.07.2009) Gabrysia (*29.05.2012) i Alusi (*25.07.2014)

Re: Powstaje Grupa Wsparcia w TYCHACH
Ola  
14-11-2008 15:09
[     ]
     
Kochane, przeczytałam ten temat i chciałam się dowiedzieć czy ta grupa powstała i czy można się do niej przyłaczyć. Do Tych mam nie daleko

Mama Aniołka Ethana(06.06.2007 - 18.09.2008) 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora