dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

15 października - Dzień Dziecka Utraconego
natkaszczerbatka  
10-08-2006 15:27
[     ]
     
Do października zostało jeszcze dużo czasu, ale jeśli chcemy, aby w tym roku również ten dzień zaistniał powinnismy już teraz zacząć się przygotowywać do tego. Dla niewtajemniczonych zapraszam na stronę:
http://www.dlaczego.org.pl/1510/pazdziernik.htm
oraz do wątku
http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?site=nowe&bn=nowe_strata&key=1126085230
oraz wątki sąsiednie.
http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_organizacyjne&key=1150109400

Nasze działania na ten rok, nawiązując do poprzednich lat to:

- przygotowanie informacji prasowej.
http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_organizacyjne&key=1148990655 i rozesłanie ich do mediów w całej Polsce.
- zamównienie Mszy Św. w intencji zmarłych dzieci i osieroconych rodziców w Kościołach na terenie całej Polski (i to nie tylko Katolickich ...)
- przygotowanie strony internetowej poświęconej 15.10.2006
- przygotowanie symbolu graficznego 15.10.2006 i plakatu, który możnaby było rozesłac razem z informacją prasową

A może macie pomysły na inne działania i projekty? Jesli tak dopisujcie się w tym wątku, to bardzo ważne dla nas wszystkich!

A może ktoś chciałby sie przyłączyć aktywnie do naszych działań? Serdecznie zapraszamy!

Piszcie co w ogóle sądzicie o idei 15 października i jak możnaby było go rozbudować w stosunku do działań które były podjęte w poprzednich latach.

Na razie zapraszam do wątku
http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_organizacyjne&key=1148990655

To pierwszy krok - informacja prasowa, jak myślicie na czym należałoby się skupić w tegorocznym tekście? O jakich problemach mówić?
Przecież 15.10 nie jest tylko i wyłącznie po to aby wspólnie opłakiwać nasze dzieci, ale rownież po to, aby móc o tej rozpaczy powiedzieć światu. O rozpaczy, o problemach i sytuacjach których można było uniknąć, a które jeszcze bardziej pogłebiają traumę osieroconych rodziców.

Co o tym sądzicie? Co powinniśmy w tym roku zrobić, czym się zając w ramach 15.10 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
aga555  
11-08-2006 19:44
[     ]
     
Witam myslimy podobnie ze moze czas wyjsc z tym tematem do ludu ze tak powiem razem z Asia chcemy zrobic cos na wzor grupy wsparcia w tychach -to na slasku wyslalysmy tez informacje o naszym forum do katowickiego radia eM-moze ktos sie odezwie i z nami pogada do czasu 15 pazdziernika chcemy naglosnic tez tu w naszym regionie ten temat poszukac kaplana ktory by odprawil msz.sw.w tym czasie i zaopiekowal sie nami pozdrawiamy Asia iAgnieszka mamy ANIOLKOW z Tychow 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
sara  
18-08-2006 09:22
[     ]
     
Natko, uwazam osobiście, że największą obecnie bolączką w sensie społecznym jest fakt, iż "świat" ludzi nieznających poblemu nadal nie rozumie "Mam po stracie". Stąd bagatelizowanie tej traumy i brak umiejętności wyrażania ich myśli. Ludzie poprostu nie wiedzą, co mówi się w chwili, gdy stykają sie z Mamą "okaleczoną emocjionalnie". Może postulujmy o pewnego rodzaju program treningu umiejętności empatycznych na zasadzie lekcji wychowawczych? Śmierć jest naszym towarzyszem, niestety! Im więcej wiemy o ludzkich uczuciach, tym mniejsze zagrożenie wyrażania słów niewłaściwych w takich momentach? Wówczas do rzadkości należeć będą pytania, jakie w jednym z wątków postawiła sasha: "Okrucieństwo czy nieprzemyślane słowa?"
Co o tym myślicie?
Pozdrawiam serdecznie

sara 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
Alkione  
29-08-2006 15:49
[     ]
     
Pomysł by nagłośnić dzień 15 X jest naprawde świetny. Sama spróbuję porozmawiać o tym z proboszczem naszej parafii. Może uda się coś zorganizować - chociaż mszę za Aniołki i nas ich rodziców. 
Alkione

Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
natkaszczerbatka  
29-08-2006 18:15
[     ]
     
Gdyby sie udało byłoby świetnie. Koniecznie tylko daj znać kiedy będzie msza i dokładnie gdzie. Zresztą postaram się przygotwać specjalną stronę na 15.10.2006 i tam będę wpisywać informacje o mszach w całej Polsce. 


Re: 15 października - Dzień Dziecka Utraconego
Elżbieta  
01-09-2006 16:22
[     ]
     
Aniu
Pochodzę z regionu Polski, w którym jest ogromne zróżnicowanie kulturowe, wyznaniowe – sama jestem prawosławna. Ze względu na to skąd pochodzę postaram się, aby i w kościele i w cerkwi w tym dniu rozbrzmiały modlitwy za nasze dzieci. Na pewno napiszę Tobie czy udało mi się to załatwić.
Pisałam również e-maila dla redaktora naczelnego naszej regionalnej gazety „Kurier poranny”, jeszcze nie mam odpowiedzi czy byłby skłonny zamieścić artykuł o dacie 15.10. – myślę że po niedzieli będzie czas najwyższy zadzwonić do niego i umówić się na spotkanie w tej sprawie.
Trochę się zagalopowałam dziś czytając to co dzieje się na forum i znalazłam cały wątek odnośnie 15.10 z tamtego roku, chodzi mi dokładnie jak wyszło w końcu z tymi wstążeczkami – może warto wrócić do tej idei.
Natkoszczerbatko, napisz co o tym sądzisz.
Ela z Białegostoku 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora