dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

Poznań - konferencja kobiet przedsiębioryczych i DLACZEGO:)
zorka  
06-05-2006 11:08
[     ]
     
Jestem po rozmowie z p. Katarzyną Stróżyńską, managerem ds. promocji w Starym Browarze. Poznałyśmy się za sprawą filmu M. Górskiej. Pani Kasia jest gotowa przydzielić na dlaczegowe spotkania jakąś fajną salę. Problem w tym, że przestrzenie w Browarze są spore (np sala na 150-200 osób, a więc doskonała na szkolenia, mniej fajna na kameralne pogaduchy i łezki). Jest możliwośc poszukania czegoś w Wyższej Szkole Bankowej. Zresztą sprawę lokum biorę na siebie.

Podczas naszego wczorajszego spotkania wyskoczyła jeszcze inna, pilniejsza dalece sprawa - 17 maja odbędzie się w Browarze konferencja dla kobiet przedsiębiorczych. Wezmą w niej udział kobiety, które osiągnęły sporo w szeroko pojętym biznesie (będzie m.in. pani Kulczyk, prezeski banków, ale i lekarki). Zostałam zaproszona na tę konferencję (Matka Polka ze Swarzędza realizująca się w zaciszu domowym;) ) by zaprezentować DLACZEGO. Mozecie się dziwić, co ma wspólnego biznes, sukces i dlaczegowe sprawy.
Nieformalne hasło konferencji to: PRACUJ I KOCHAJ.
...Właśnie "kochaj"!
Pani Kasia pięknie to ujęła - kobiety biznesu, kobiety sukcesu obok zawodowej hossy mają równiez i serce i macicę i problemy osobiste. Strata dziecka może dotknąć każdego. Żyjemy na emocjonalnej pustyni i pora zacząć coś z tym robić; oduczyć się odwaracania wzroku, zaniechania, nabierania wody w usta...

Jako że w Poznaniu jestem z dlaczegowymi sprawami przeważnie sama, proszę o pomoc w ułożeniu owej prezentacji.
Znając moje epickio-polonistyczne zapędy (wrrr ;) )boję się że "popłynę" z opowieściami i gorzkimi wspomnieniami, a tu trzeba konkretów.

Prosiłam już o pomoc Ankę i razem ułożymy ulotkę specjalnie na owo spotkanie. Zresztą taka konferencja za kilka miesięcy ma również odbyć się w Warszawie, więc pracujemy także na tamto spotkanie (istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Dlaczego zostanie zaproszone i w W-wie).

Wustyle, Natka, Ewamonika ?- prośba o przesłanie mi naszego logo (wszelkie możliwe formaty), bo ma być umieszczone na plakatach. :)

Będę potrzebowała kasy na papier i kserówki. Proszę o informacje (Jolu? Malomi?) jakie mam brać rachunki watowskie i co na nich trzeba wpisać (nip DTP, adres? - bo ja nie mam pojęcia jak to formalnie zrobić).

Proszę też o pomoc w konspekcie prezentacji.

Pytanie zasadnicze - co chcemy powiedzieć?
Priorytety dlaczegowych działań.
Na czym się skupamy, co chcemy zmienić.
Myślę raczej o małych rzeczach (im mniejszy zakres, tym większa treść - jak mnie na studiach uczyli). Czyli nie: chcemy zmienić nastawienie lekarzy, ale: chcemy by kobieta rodząca np martwe dziecko miała możliwość zobaczenia go itp.
Wydaje mi się, że warto wspomnieć o chęci z naszej strony do prezentacji, spotkań i szkoleń np. dla położnych, studentów, lekarzy...
Zestawienie osągów fundacji Rodzić Po Ludzku z sytuacją przegranego porodu (z jednej strony rodzinne porody w wodzie, sympatyczna połozna, znieczulenie na życzenie, a z drugiej dramatyczne historie osób, a które traciły dzieci nie uznawane przez resztę za istoty ludzkie, bez prawa do pozegnania, godnego potraktowania...)

Itp. itd.

A teraz idę popracować nad tekstem ogólnym o Dlaczego, bo po rozmowie z Anką Olej doszłyśmy do wnosku, że tekst o nas jest do poprawy, trzeba go napisać na nowo.


-----------------
POZNAŃ 17 MAJA 2006-04-26

STARY BROWAR SŁODOWNIA



09:00 śniadanie prasowe (konferencja prasowa)



PROGRAM KONFERENCJI



9:30- 10:00 Rejestracja, poranna kawa



10:00-10:15 Powitanie - Grażyna Kulczyk

10:15-11:00 Kobiecość w biznesie - Halina Kustosz

11:00- 11:45 Współczesne wyzwania i dylematy kobiety managera - Przedstawicielka BZ WBK

11:45-12:00 Przerwa na kawę

12:00-12:45 Jak rozwijać się zawodowo w firmie rodzinnej, pogodzić pracę z domem i rodziną- Solange Olszewska

12:45-13:10 Ida Karpinska „Kwiat kobiecości“

13:10-13:30 dr hab Ewa Nowak-Markwitz

13:30–14:15 Realizacja własnych pasji drogą do sukcesu - Mariola Bojarska-Ferenc

14:15-14:30 Przerwa na kawę

14:30-15:l5 Czas Kobiet Iwona Majewska–Opiełka

16:00-16:15 Panel dyskusyjny - Czego naprawdę pragną kobiety sukcesu?

16:15-16:30 Podsumowanie oraz zakończenie konferencji 


Re: Poznań - konferencja kobiet przedsiębioryczych i DLACZEGO:)
zorka  
06-05-2006 11:13
[     ]
     
Skopiowałam powyżej program konferencji.
Jeden przypis - nie wiem dokładnie gdzie będzie miejsce na dlaczegową prezentację. Podejrzewam, ze pod koniec konferencji - być może w panelu dyskusyjnym.
Dziś postaram się dowiedzieć ile osób będzie na owej konferencji (info kluczowe jeśli chodzi o ilość broszur do wydrukowania/skserowania) 

Ostatnio zmieniony 06-05-2006 11:32 przez zorka

Re: Poznań - konferencja kobiet przedsiębioryczych i DLACZEGO:)
ewamonika1  
06-05-2006 11:44
[     ]
     
Agnieszko,
wysłałam logo, dotarło?

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Poznań - konferencja kobiet przedsiębioryczych i DLACZEGO:)
zorka  
06-05-2006 12:28
[     ]
     
Tak, dzięki.
Proszę jeszcze o inne formaty (Betty? Wustyle?) 


ulotka i co na niej
aniao3  
06-05-2006 23:08
[     ]
     
do bet i seb trza napisac maila bo ich zagladanie an strone ostatnio zadkie

o tematach mysle i dam ci znac jak to sobie uloze w glowie jakos - szybko.

mysle ze ulotka to A4 skladane na pol
1 str jakis ladny txt 2-4 zdania o stracie + logo i www dlaczego + jako wspolpraca logo i www.poronienie

2 strona - lista zyczen osieroconych rodzicow z podpisem autorki (harrisonku - zgadzasz sie?)

3 strona - do czego dazymy jako Dlaczego przy wspolrpacy z stow rodzicow po poronieniu
jakies max 6 celow (typu :
- Rodzice tracący dziecko nie przestają być rodzicami. Mają prawo do godnego urodzenia go, pożegnania oraz pochowania. Zgodnie z polskimi przepisami każde dziecko bez względu jego wagę oraz na wiek ciąży może zostać pochowane. Warto by personel medyczny poinformował o tym rodziców. - to tylko przyklad w jakim keirunku idzie styl pisania i moje myslenie)

str. 4
adres dlaczego (moze byc z kontem bankowym ;)
info o tym kim jestesmy i co robimy - czyli osobny post Zorki oraz ze 2-4 zdania o stow. rodzicow po poronieniu + www

jakies sugestie, pmysly, uwagi?
ktokowliek ma niech mowi do 10.05 lub zamilknie na wieki :)
a na powaznie to 10 to musi poelciec do zlozenia co by sie wyrobic terminowo
buzzz



tresc ulotki
aniao3  
08-05-2006 22:38
[     ]
     
Str. I
Gdy umiera dziecko, wraz z nim umiera cała nasza przyszłość, nasze plany i marzenia. Bólu nie da się okpić, zapomnieć... Trzeba go przeżyć w pełni świadomie i całej jego ostrości. Udawanie, że naszych dzieci nie było boli jeszcze bardziej.
To tak, jakby umarły po raz drugi.

Txt wiersza Słoń w pokoju gdyby się zmieścił?

Logo dlaczego

Organizacja Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Nieoperacyjnie Chorych
www.dlaczego.org.pl

przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rodziców po Poronieniu
(logo) www.poronienie.pl

str. II

Lista życzeń osieroconych rodziców chyba w całości za długie na A5 więc do skrocenia – bet i seb podadza o ile

Str. III

Rocznie ponad 40 000 kobiet przeżywa tragedię poronienia, ponad 2000 matek rodzi martwe dzieci. Mimo najwspanialszego postępu medycyny nie możemy sprawić, by dzieci nie umierały, lecz możemy starać się pomagać rodzicom po stracie w przejściu tego najtrudniejszego doświadczenia jakim jest śmierć dziecka. Do czego dążymy:
- Dla rodziców pragnących dziecka poronienie jest tragedią. Bez względu na etap ciąży, oczekują oni zrozumienia ze strony personelu medycznego, iż to, co medycznie jest zarodkiem, dla nich jest ich ukochanym dzieckiem, że nie tracą oni ciąży lecz dziecko.
- W szpitalach gdzie można już rodzić po ludzku, zachowanie personelu medycznego w sytuacji straty jest często przyczyną niepotrzebnych cierpień rodziców. Traktowanie poronienia jak nic nie znaczącego zabiegu, umieszczanie kobiet po stracie w jednym pomieszczeniu ze szczęśliwymi matkami, uniemożliwienie zobacznia i pożegnania dziecka po porodzie – to wszystko pozostawia w kobietach traumatyczne wspomnienia, utrudniając im przeżycie żałoby.
- O ile uzyskiwanie znieczulenia przy „zwykłym” porodzie jest już normą, o tyle kobietom tracącym dziecko w wyniku późnego poronienia, przedwczesnego porodu jest ono często odmawiane. A przecież przy przegranych narodzinach nie ma żadnej nagrody za cierpienie – pozostaje tylko ból fizyczny i psychiczny.
- Rodzice tracący dziecko nie przestają być rodzicami. Mają prawo do godnego urodzenia go, pożegnania oraz pochowania. Zgodnie z polskimi przepisami każde dziecko bez względu jego wagę oraz na wiek ciąży może zostać pochowane. Warto by personel medyczny poinformował o tym rodziców.
- Sprowadzanie pogrzebu doprzez księży „pokropku” jest niezgodne z przepisami prawa kanonicznego. Każde dziecko, nawet najmniejsze i nieochrzczone (gdy zmarło przed narodzeniem) ma prawdo do pogrzebu.
- Kobiety po stracie dziecka są matkami, choć swego dziecka nie mają przy sobie (nie wiem czy tutaj nie rozwinac tego czy tak zostawic?)

Str. 4
Logo dlaczego
Dlaczego - Organizacja Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych, formalnie zarejestrowana jako Koło przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, działa od 2005 roku i skupia rodziców zranionych utratą dziecka oraz rodziców dzieci nieoperacyjnie chorych. Są wśród nas zarówno rodzice dzieci, które odeszły przed narodzeniem, tacy, których dzieci zmarły w trakcie porodu, rodzice dzieci starszych odchodzących w wyniku choroby bądź nieszczęśliwego wypadku, jak i rodzice dzieci z nieoperacyjnymi wadami. Działamy z potrzeby serca, na zasadzie wolontariatu. Swoją działalnością chcemy przełamać tabu jakim jest śmierć dziecka oraz poprzez spotkania i serwisy internetowe służyć pomocą i informacjami rodzicom po stracie. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom osoby przeżywające tragedię śmierci dziecka będą mogli odnaleźć wsparcie i pomoc od innych rodziów w podobnej sytuacji, zaś ich bliscy i otoczenie zrozumieją ich uczucia i będą umieli im pomóc.

LUB jeśli byłoby miejsce to wersja dłuższa:
Logo dlaczego

Dlaczego nasze dziecko?
Dlaczego nam się to przytrafiło?
To jakaś koszmarna pomyłka...

Te i dziesiątki innych myśli napływają, gdy zostaniemy dotknięci stratą bądź diagnozą-wyrokiem na zdrowie naszego dziecka.

Dlaczego - Organizacja Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych, formalnie zarejestrowana jako Koło przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, działa od 2005 roku i skupia rodziców zranionych utratą dziecka oraz rodziców dzieci nieoperacyjnie chorych. Są wśród nas zarówno rodzice dzieci, które odeszły przed narodzeniem, tacy, których dzieci zmarły w trakcie porodu, rodzice dzieci starszych odchodzących w wyniku choroby bądź nieszczęśliwego wypadku, jak i rodzice dzieci z nieoperacyjnymi wadami. Działamy z potrzeby serca, na zasadzie wolontariatu.

Chcemy stanowić pomost pomiędzy nimi a resztą społeczeństwa. Nasze działania zaowocowały grupami wsparcia, szkoleniami, a także licznymi artykułami, audycjami radiowymi, programami telewizyjnymi, wreszcie filmem dokumentalnym, który zdobył najwyższą nagrodę, telewizyjnego Oskara, w konkursie Circom Regional pokonując 60 innych dokumentów z całej Europy.

Głęboko wierzymy w sens i potrzebę naszych działań, by osieroceni rodzice nie musieli być skazani na - czasem - bezduszną obojętność ze strony lekarzy oraz ostracyzm społeczny, by w sytuacji śmierci bądź choroby dziecka traktowano całą rodzinę z szacunkiem i godnością.
www.dlaczego.org.pl

logo poronienie

Stowarzyszenie Rodziców po Poronieniu powstało z inicjatywy grupy kobiet, które połączyło trudne doświadczenie poronienia. Poprzez swoje działania (m.in. prezetnacje w szpitalach i uczelniach medycznych, kampanię „Poronienie jest tragedią”) oraz serwis internetowy stowarzyszenie chce zmienić stereotypy społeczne dotyczące postrzegania problemu poronienia (negowanie uczuć kobiety, negowanie poronienia jako utraty dziecka, odmowa prawa do żałoby, mylenie poronienia z aborcją), a także wpłynąć na stworzenie pozytywnych wzorców zachowań personelu medycznego w szpitalach.
www.poronienie.pl

ufff
jakies uwagi?
bede wdzieczna bo czasu diablo malo juz zostalo



Re: tresc ulotki
malomi  
09-05-2006 21:03
[     ]
     
dwie sprawy
Sprowadzanie pogrzebu doprzez księży „pokropku” jest niezgodne z przepisami prawa kanonicznego. Każde dziecko, nawet najmniejsze i nieochrzczone (gdy zmarło przed narodzeniem) ma prawdo do pogrzebu

wydaje mi się, że jednak dziecko nie tyle co nie ma prawa, co nie trzeba dziecku wyprawiać pogrzebu ze względu na jego czystośc duchową. Pogrzeb jest robiony w intencji rodziców i dla nich. Do tego wystarczy dobra wola księży. Jednak to chyba trzeba sprawdzić.

Nasze działania zaowocowały grupami wsparcia, szkoleniami, a także licznymi artykułami, audycjami radiowymi, programami telewizyjnymi, wreszcie filmem dokumentalnym, który zdobył najwyższą nagrodę, telewizyjnego Oskara, w konkursie Circom Regional pokonując 60 innych dokumentów z całej Europy
Trochę tak wyszło, że m nakręciłyśmy ten film:-) więc może troszeczkę to zmienic i napisać że dzieło jest autora:-)

dla mnie ok, trzeba tylko sprawdzić przecinki i całą resztę.

a jak finansujemy druk ulotek? dzielimy się z poronieniem? 


pokropek i pieniadze
aniao3  
09-05-2006 22:01
[     ]
     
Malomku - obawiam sie zes pomylila msze z pogrzebem
co do mszy to nie ma jej za dusze dziecka gdyz uznaje sie iz jest ona zbawiona, natomiast msza moze byc za rodzicow i bliskich

zas pogrzeb jest wyrazem szacunku dla ciala zmarlego - w tym przypadku dziecka, ktore do owego pogrzebu ma pelne prawo jako czlowiek

tego jestem pewna na 100%

co do kosztow - nie wiem, mozemy sie dzielic z poronieniem albo same sfinansowac (one o nas pisza w swoich ulotkach i mowia podczas prezentacji - poszly juz ze 4 w warszawie dla poloznych, w przygotowaniu kolejnych kilka)
wiec to wedle uznania, a koszt xerodruku 150 (ilu zorko?) ulotek nie powinien byc zbyt duzy :)




Re: pokropek i pieniadze
malomi  
09-05-2006 22:22
[     ]
     
no tak, pomydliło mi się:-) nie znam się na tych zawiłościach kościelnych.

Aniu, ostatnio spotkałam kilka osób po poronieniu i takie ulotki z poronienia by mi się przydały. Mogę liczyć na kilka sztuk na spotkaniu? jesteś w ich posiadaniu? 


Re: pokropek i pieniadze
zorka  
10-05-2006 09:38
[     ]
     
Kobiet będzie ok 200. 


do malomka
aniao3  
10-05-2006 21:38
[     ]
     
o le wiem poroneinie nie ma jeszcze swoich ulotek i rozdaje dalczegowe z karowa
ale uepwnie sie u wuchowej - ona tez bedzie w sw. annie
pzdr



Re: Poznań - konferencja kobiet przedsiębioryczych i DLACZEGO:)
zorka  
10-05-2006 12:30
[     ]
     
Dlaczego nasze dziecko?
Dlaczego nam się to przytrafiło?
To jakaś koszmarna pomyłka.

Te i dziesiątki innych myśli napływają, gdy zostaniemy dotknięci stratą dziecka.
Do tego dochodzi poczucie osamotnienia i wyobcowania, potęgujące ból.
Organizacja Dlaczego, formalnie zarejestrowana jako Koło przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, skupia rodziców zranionych utratą dziecka oraz rodziców dzieci nieoperacyjnie chorych.
Są wśród nas zarówno rodzice dzieci, które odeszły przed narodzeniem, tacy, których dzieci zmarły w trakcie porodu, rodzice dzieci starszych odchodzących w wyniku choroby bądź nieszczęśliwego wypadku, jak i rodzice dzieci z nieoperacyjnymi wadami.
Działamy z potrzeby serca, na zasadzie wolontariatu.
Poczucie ciążącej wyjątkowości, którego doświadczaliśmy, stało się początkiem intensywnych poszukiwań osób w podobnej sytuacji.
W lutym 2005 roku powstało Dlaczego, którego cel to przede wszystkim pomoc rodzicom. Chcemy stanowić pomost pomiędzy nimi a resztą społeczeństwa. Dzięki temu zaistnieliśmy również medialnie, budząc zainteresowanie nie tylko wśród rodziców, ale i dziennikarzy, reżyserów, lekarzy, położnych...
Nasze działania zaowocowały grupami wsparcia, szkoleniami, a także licznymi artykułami, audycjami radiowymi, programami telewizyjnymi, wreszcie filmem dokumentalnym pani Moniki Górskiej, który zdobył najwyższą nagrodę, telewizyjnego Oskara, w konkursie Circom Regional pokonując 60 innych dokumentów z całej Europy.
Głęboko wierzymy w sens i potrzebę naszych działań, wkładając sporo energii w to, by osieroceni rodzice nie musieli być skazani na - czasem - bezduszną obojętność ze strony lekarzy oraz ostracyzm społeczny, by w sytuacji śmierci bądź choroby dziecka traktowano całą rodzinę z szacunkiem i godnością.
------------
Malomku, dodałam Monikę Górską, bo faktycznie wyszło na to, że to my jesteśmy "autorami" filmu. 


Re: Poznań - konferencja kobiet przedsiębioryczych i DLACZEGO:)
zorka  
16-05-2006 17:34
[     ]
     
http://www.okkp.pl/

Link do strony o konferencji - m. in. wymienione są inne miasta, gdzie konferencja sie odbędzie.

Prosze o trzymanie kciuków bym jutro powiedziała dokładnie co trzeba - nie za dużo, nie za mało... 


Zorko!
aniao3  
16-05-2006 18:05
[     ]
     
duchem z toba bede!
a co do konferecji to drogie dziewczny nastepne terminy:

Wroclaw 31.05
Katowice 14.06
Trojmiasto 13.09
Warszawa 18.10

jesli nas zaprosza to pewnie warto by sie i tam pojawic...



Re: Poznań - konferencja kobiet przedsiębioryczych i DLACZEGO:)
mamajaromira  
18-05-2006 20:14
[     ]
     
Zorko, trzymałam kciuki najmocniej jak mogłam. Mam nadzieję, że wszystko wyszło tak jak chciałaś:) 
Monika

Re: Poznań - konferencja kobiet przedsiębioryczych i DLACZEGO:)
zorka  
18-05-2006 20:44
[     ]
     
Ulotki trafiły do wszystkich, uf... Bo początkowo było z tym małe zamieszanie.
Moja prezentacja była pod koniec konferencji - więc z dwustu osób zrobiło się na sali ok. 60, ale i tak dobrze.

Wypadło chyba nieźle. :)

Plusy:
Umówiłam się z dziennikarką radia Marcury na wywiad radiowy.
Nawiązałam kontakt z przemiłą właścicielką portalu www.kobiety.pl, która przychylnym
okiem patrzy na takie działające babska jak my (Wustylku, chłopie, przepraszam).
Kilka osób się poryczało - co wróży wzrostem empatii w społeczeństwie. ;)))

Minusy:
catering plus stres dały niefajny efekt: przed prezentacją wymiotowałam raz, po
prezentacji... jeszcze pięć. Mam dziś jeszcze totalny zgon i cały dzień leżę w łóżku jak betka. Jeszcze mi się tak nie porobiło.
;))) 

Ostatnio zmieniony 18-05-2006 20:45 przez zorka

do Zorki!
aniao3  
18-05-2006 23:15
[     ]
     
wi low ju!!!
jestes wielka kochana sercem i duchem



Re: do Zorki!
zorka  
19-05-2006 10:21
[     ]
     
Nie taka wielka - ubyło mi w te dwa dni 4 kg jednak! ;)))) 


Re: do Zorki!
ewamonika1  
19-05-2006 10:34
[     ]
     
Agnieszko,
cieszę się, że udało się po Twojej myśli.

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: do Zorki!
jaewa1  
19-05-2006 13:48
[     ]
     
Nawet trudno mi jest sobie wyobrazić, jak trudny miałaś wczoraj dzień.
Dobrze, że nie uciekłaś, że dałaś radę wystapić!

Ewa,
Amelka Aniołek 2.04.2004 http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec26.htm
Błażej 26.04.2005
i majowy synek

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora