dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

wirtualna biblioteka
aniao3  
25-04-2005 10:48
[     ]
     

pomysl ten pochodzi od Pawko :) i mysle ze jest niezly.
chodzi o to ze czasem mamy ksiazki dotyczace starty, chorob dzieci, ktore nam nie sa na co dzien potrzebne i moglibysmy je pozyczyc tym, ktorzy ich w tym momencie potrzebuja. i mozna by zrobic taka baze osob - mzoe przy naszej Bibliotece - z adresami mailowymi osob ktore taka ksiazka dysponuja.
nie wiem czy to dobry pomysl, czy sie sprawdzi (w koncu pozycza sie w ciemno nieznanym osobom) - ale moze warto to rozwazyc?
sciskam



Re: wirtualna biblioteka
natkaszczerbatka  
25-04-2005 23:37
[     ]
     

Nie wiem, ale ja chyba bym się bała tak w ciemno pozyczać ... Musiałybyśmy wprowadzić jakiś system, bo gdyby to było na naszej stronie, to żeby potem nie było problemów i żeby na nas nie spadła cała odpowiedziałność np. za nieoddaną ksiazkę ...
Ale sama się zastanawiałam, nad zamieszczaniem na stronie obszernych fragmentów interesujacych nas ksiazek. Oczywiście wymagałoby to zgody wydawnictwa, ale moze by się udało ją uzyskać? Tak jak Ewie się udało ostatnio? Jak nie, to trudno, ale jestem pewna że wiele wydawnictw (które przy okazji możemy reklamować) na pewno na to pójdzie. Może ktoś ma ochotę, być taką osobą od kontaktów z wydawnictwami? Może nawet ... hm ... może to zbyt śmiałe wizje, ale za reklamowanie wydawnictwa dostaje się specjalne egzemplarze książek ... można wtedy się zastanowić co zrobić z takimi egzemplarzami ...
Istnieje coś takiego jak "patronat medialny" ... może warto się nad tym zastanowić? Nie mówie teraz, zaraz, ale w przyszłości?

 


Re: wirtualna biblioteka
aniao3  
26-04-2005 19:56
[     ]
     

dla wydawnictwa to reklama tytulu wiec mysle ze bardzo chetnie beda sie zgadzac.
wiec warto pytac : bo jak mowi dobra ksiega: proscie, a bedzie wam dane.
choc tam chyba nie chodzilo o wydawcow :)
 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora