dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY PRZY KAWCE
Nie jesteś zalogowany!       

Jaki środek na niestrawność
emaldo  
08-02-2022 10:52
[     ]
     
Szukam skutecznych środków na niestrawność, która męczy mnie od jakiegoś czasu.
Wcześniej takich problemów nie miałam.

Doradzicie jak sobie z tym radzicie? 


Re: Jaki środek na niestrawność
Talmika  
08-02-2022 12:17
[     ]
     
Ja trzymam cały czas lekkostrawna diete i niemam tego problemu raz tylko sie najadlam kwasnych zelek na poczatku to myślałem.,że umrę niedojsc ,ze niestrawność, wzdęcia to jeszcze zgaga 2 dni.. od początku wykluczyłam smażone tluste rzeczy,olej roslinny , uzywam tylko odrobinkę oliwy z oliwek no np jak grijule piers z kurczaka na patelni griloweej ( bo smazonego tez unikam) dodtakowo wprowadziłam zdrowe kasze np komose ryzowa biala i czerowna wymiatają pod względem składników odżywczych do tego duzo warzyw i owoców, cukru unikam po za fruktoza. Nie pije gazowanych slodkich napoji tylko duzo wody Muszynianki z magnezem i soków 100% zero czekolady i jakich kolwiek slodyczy raz w tygodniu upiekę jakies.lekkie ciasto biszkopt na jogurcie np z truskawkami to.wtedy zdarzy mi się zjesc 2 kawałki unikam fast foodow poza wlasnje roboty pizza raz na kiedyś na włoskim ciescie również wlasnej roboty no i nie mam.żadnych problemow a i unikam bialego pieczywa, czasem zjem jakoms ciemna bułeczkę . Polecam też te zioła na żołądek https://kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/ Świetna mieszanka, ktora naprawdę pomaga. 


Re: Jaki środek na niestrawność
atusia13  
12-02-2022 21:21
[     ]
     
Środków jest dużo, ale czy tak dowolnie można stosować...?
Najbezpieczniejsze to - mięta, iberogast, rapacholin.
Czasami jest to problem z trzustką to potrzebne są enzymy trzustkowe, czasami problem z wątrobą to sylimarol, ostropest...., czasami problem jelitowy. Najlepiej zrobić podstawowe badania to już sytuacja się troszkę rozwiąże.

Dieta także mile widziana przy niestrawnościach...
Powodzenia 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html
Ostatnio zmieniony 12-02-2022 21:21 przez atusia13

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora