dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY PRZY KAWCE
Nie jesteś zalogowany!       

przechowanie ozdób z cmentarza
Anio  
28-01-2014 17:07
[     ]
     
może głupie pytanie, ale co robicie z ozdobami sezonowymi z grobów Waszych Dzieci, jeśli nie są zniszczone? Przynosicie do domu i czekają na kolejny "sezon" czy wyrzucacie w myśl przesądu że nie wolno przynosić nic z cmentarza do domu?
Ja w przesądy generalnie nie wierzę, ale będąc w ciąży zgodziłam się zostać matką chrzestną siostrzeńca i moje dziecko zmarło, więc sama nie wiem co o tym myśleć... 
Mama Anielki
(* + 28.02.2013, 20 tc)

Re: przechowanie ozdób z cmentarza
Andziaa  
30-01-2014 10:35
[     ]
     
Witam.
My się przesądami nie przejmujemy.Mamy np 3 duże z kamienia znicze aniołka i co jakiś czas je zmieniamy i dwa zawsze są w domu. Na święta z młodszą córką zrobiłyśmy stroik.Po świętach wyrzuciłyśmy tylko choinkę a wszystkie ozdoby córka wzięła do domu. 


Re: przechowanie ozdób z cmentarza
iwona123  
30-01-2014 22:30
[     ]
     
Ja też mam wszystko w domu, ozdoby, znicze...ostatnio kupiłam karton i np świąteczne ozdoby schowałam do tego kartonu na następny rok i następny i następny..... 
Iwona mama aniołka Szymonka ur 02.08.2013 zm 24.09.2013[*][*][*]
Adasia 30.08.2014 i córeczki w brzuszku <3

Re: przechowanie ozdób z cmentarza
Magija  
04-02-2014 23:25
[     ]
     
Ja też chowam te ładne, nie zniszczone ozdoby w domu. A cóż z nimi zrobić, czułabym się, jakbym wyrzucała Tymusiowi zabawki. 


Re: przechowanie ozdób z cmentarza
Ewka  
06-02-2014 14:30
[     ]
     
Ja też przynoszę ozdoby do domu te które sie nadają, nie przejmuje sie już przesądami, i gadaniem ludzkim, że to żle, co mnie ma spotkać to i tak nie uniknę tego. 
mama ANI

Re: przechowanie ozdób z cmentarza
BeataJ  
29-01-2015 13:06
[     ]
     
Witam,
ja niby w przesądy nie wierzę. Ale w czasie pogrzebu zawsze u nas w rodzinie pilnuje się żeby nic nie pozostało w domu lub samochodzie, chodzi o jakies kwiatki, listki itd. U nas był w rodzinie przypadek, że na pogrzebie mojego brata ciotecznego, miał 21 lat, zostały jakieś listki, kilka miesięcy póżniej zmarł wujek, czyli jego tata, a dwa miesiące po wujku znowu kolejny brat 20 lat. Wszyscy z tego samego domu!. Na ostatnim pogrzebie pozbierane były najmniejsze okruszki. 3 pogrzeby w ciągu 10 misięcy. Ja będąc w ciązy podawał do chrztu bratanicę, dwa tygodnie po chrzcie pojawiły się w ciąży komplikacje, w kilka tygodni później urodziłam i mój synek zmarł. Nie przynosze do domu ozdób, część zniczy stawiam obok pomnika i korzystam z nich. Resztę wyrzucam. Nie wiem czy nie wrto wierzyć w przesądy. 
Beata, mama Sandruni *03.06.2010, Aniołka Ksawusia *+24.10.2011, Kacperka *25.08.2012

Re: przechowanie ozdób z cmentarza
izabela3493  
04-02-2015 20:54
[     ]
     
Ja też nie wierzę w przesądy ,ale Podobnie jak Ty zgodziłam się być matką chrzestną będąc w ciąży i moje dziecko zginęło....do domu z cmentarza już też rzadko cokolwiek przynoszę :(
Mama Kacperka 1994-2014 i Pawła 18 lat (*)(*)(*)
Anio napisał(a):
> może głupie pytanie, ale co robicie z ozdobami sezonowymi z grobów Waszych Dzieci, jeśli nie są zniszczone? Przynosicie do domu i czekają na kolejny "sezon" czy wyrzucacie w myśl przesądu że nie wolno przynosić nic z cmentarza do domu?

> Ja w przesądy generalnie nie wierzę, ale będąc w ciąży zgodziłam się zostać matką chrzestną siostrzeńca i moje dziecko zmarło, więc sama nie wiem co o tym myśleć... 


Re: przechowanie ozdób z cmentarza
donata  
04-02-2015 23:17
[     ]
     
Ja odwrotnie ,zgodzilam sie byc matka chrzestna syna mojej siostry ,z moimi corkami kupilam nawet prezent dla chrzesniaka i po urodzeniu mojego chrzesniaka zginela tragicznie moja 7- letnia wtedy coreczka , nie wiedzialam co sie dzieje ,Trzy tygodnie po pogrzebie mojej corci zostalam matka chrzestna i byl to Dla mnie gorszy czas niz porzegnanie mojej corci,moja rodzina cieszyla sie nie nie biorac pod uwage naszego bolu,naszej straty a tak naprawde to tez stracili wnuczke ,siostrzenice,.....Kiedys ktos powiedzial mi ze nie musieli ale z respektu przed matka chrzestna ktora tak niedawno stracila swoje dziecko powini miec troche respektu.Co do zeczy z grobku mojej corci nie mam jakichkolwiek przeciwnosci i przesadow ,to do mnie tak wazne jak moja corka ktora tam spoczywa,drogie mamy nie sluchajcie przesadow sluchajcie swojego serca. 


Re: przechowanie ozdób z cmentarza
corin  
05-03-2015 15:00
[     ]
     
Myślę, że przesądy powstały, aby ograniczyć wielkość kradzieży ozdób z nagrobków. Nie przejmuj się, a nic się nie stanie. Nie wywołuj wilka z lasu.
Ja wzięłam ostatnio z grobu córki, bąbkę w kształcie żabki, przypomina mi o niej i nie wydaje mi się, żeby to było coś tak okropnie złego. Była również inna opcja, wyrzucenie do śmietnika. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora