dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY PRZY KAWCE
Nie jesteś zalogowany!       

zycie po za granicami polski
sylwia1975  
07-04-2011 11:02
[     ]
     
witajcie postanowilam opisac ten temat ze wzgledu na to ze mnieszkam 21 lat w holandi,hmmmmmmmmm jak czlowiek tak dlugo przebywa poza polska ,to nie jest sie ani polakiem ani holendrem,co najwazniejsze jestem czlowiekiem i tego sie trzymam bo oczywiscie jak kazdy rodak mnialam rozwazania kim jestem ,z kozeni polka z zycia holenderka tolerancyjna ,wyrozumniala i wspolczujaca zle strony wybuchowa panikara,ciekawa jestem czy wiecej z was przebywajacych za granica ma takie doswiadczenia,ja przyjechalam z mama do holandi gdy mnialam 16 lat wiec poruwnywac nie ma co,mysle ze zycie w olsce bym mnialam podobne,tez meza i dzieci,hmmmmmmmmm czy holandia jest krajem szacunku byla lecz czasy sie zmniejaja to tak jakby wzraz z ekonomia tez ludzie sie pogarszali,co nie dziwne bo jak stabilnosc znika to i spokuj maleje/he to tyle na temat byc moze dziwny. 


Re: zycie po za granicami polski
tacozapomniała  
07-04-2011 13:52
[     ]
     
Temat wcale nie jest dziwny, wręcz przeciwnie. bardzo mi sie podoba Twój pomysł, Sylwio. Na forum jest dużo mam, które mieszkają za granica, prowadzą takie czy inne życie, mają dzieci żyjące lub swoje aniołki, i może chętnie pogadałyby przy kawce o codzienności w innych krajach. Ja ze swej strony chętnie poczytałabym na ten temat... 


Re: zycie po za granicami polski
Kamgata  
07-04-2011 15:16
[     ]
     
Ja Razem Z Mezem Tez Mieszkamy W Holandii konkretnie w Eindhoven Co Prawda Ja Krocej Bo Przeszlo Rok Moj Maz 4 Latka Juz :) Mamy Tu juz Prawie Cała Rodzinke I Nie Zamierzamy Juz Nigdzie Emigrowac :) Mieszka Nam Sie Dobrze Wiadomo Jeszcze Nie Na Swoim Ale Nie Mozna Nazekać Obecnie Maz Sam Pracuje Ja Siedzie W Domu Tez Szukam Pracy Ale Wiadomo Nie Na Długo Bo Spodziewamy Sie Kolejnego Dzidziusia :))) Nie Za Czesto Jezdzimy Do Polski :( Ale Coz Pieniadz Nie Spi :P Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich :)) 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
07-04-2011 22:37
[     ]
     
ja mnieszkam w Enschede ,nie mam tu rodzinny po za wlasnej i mamy.Ps moja corka 9 lat rozumnie po polsku a uparcie odpowiada mi po holendersku,coz jestesmy mnieszana rodz. maz holender,smiac mi sie chce bo nasz synek ma na imie Mateusz ach mowil sasiad hol. to tak jak ten z biblji.Tak odpowiedzialam to prawie ten sam..........dla mnie maly cud,z moja historia. 


Re: zycie po za granicami polski
madzorno86  
12-01-2012 23:47
[     ]
     
Jestem ciekawa czy jest tutaj jakas Aniolkowa mama z Niemiec z takich okolic jak Marburg, Gießen lub Frankfurt am Main.
(*)(*) swiatelka dla naszych aniolkow. 
http://eleni.pamietajmy.com.pl/
Magda, mama Eleni ur.i zm.27.12.2011[*] Kocham Cie Fasolko moja.






Re: zycie po za granicami polski do madzorno86 !
donata  
31-07-2014 20:54
[     ]
     
Jestem mama po stracie i mieszkam 25-lat w niemczech ok.Stuttgartu mam rodz.w okolicach Frankfurtu i Aschaffenburg . 


Re: zycie po za granicami polski
Kamgata  
28-06-2011 16:38
[     ]
     
Hop Hop jest tu kto ? :) 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
28-06-2011 19:21
[     ]
     
takkkkkkkkkkk liberacja,eh mam poczucie humoru ale upalyyyyyyyyyy ,poniewaz holandia jest ponizej poziomem morza mnieszkamy w tropiku,upal i powietrze (wodne) 


Re: zycie po za granicami polski
Kamgata  
28-06-2011 19:32
[     ]
     
tak nie do wytrzymania fajnie ze jest cieplo ale troszke przesada jest wytrzymac nie idzie i oddychac czym nie ma ehh 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski kamgata
sylwia1975  
28-06-2011 21:55
[     ]
     
bede mnie rodzinke na wakacje pracowite studentki kuz i kolezanka od soboty ehhhhhhhh hata bedzie pelna ,przywyklam do Wolnosci a tu .......... musze u gory mateusza wymeblowac do sypjalni,a pozatym jest rynem multikulturalny w wekend w enschede ,wiesz na wakacje chyba tu pojade 1 tydz sama z dzieciorami Pochdzenie torun) bo maz pracuje do ponypark city (collendoorn) super te kucyki.ps znasz strone niedziela w holandi? 


Re: zycie po za granicami polski
Kamgata  
29-06-2011 12:38
[     ]
     
Oo to współczuje zwariowac idzie :) A my z mezem do tesciów na weekend sie wybieramy bo co wkoncu u nas w domku mozna stale robic tym bardziej jak pogody nie ma . My tez chcielismy teraz do polski leciec (konkretnie Bydgoszcz) odwiedzic rodzinke troszke bo została babcia i dziadek meza i moje rodzenstwo w polsce jeszcze to od czasu do czasu odwiedzic wypadalo by , ale narazie to sobie odpuscimy zmieniamy mieszkanie na troche wieksze bo wiadomo dziecko na swiat to dodatkowy pokój sie przyda , teraz mamy 35m ale takie mieszkanie jest dobre dla nas dwojga a nie trojga tymbardziej ze maz pracuje sam to niech po tej pracy ma troszke spokoju no a brzdac wiadomo tez niech ma ten swoj kat a nie wszyscy razem w kupie , no i oczywiscie sama przyjemnascia bedzie dla taty urzadzenie pokoiku dla brzdaca :) dzis własnie idziemy jedno mieszkanko ogladac ale co z tego wyjdzie zobaczymy , juz raz bylismy ogladac rudere istna jak polskie slamsy wygladalo to mieszkanie schody bez poreczy okno w lazience zabite styropianem, prysznic sam bez kabiny , smród i oczywiscie pietro nizej baaaardzo mili polacy na dzien dobry no i podziekowalismy mamy male mieszkanko ale o niebo lepsze warunki . A co do tej Niedzieli to jak szukasz to wpisz w googlach Niedziela.nl i ci znajdzie jeszcze jest Wiatrak.nl nieraz mozna poczytac a my to w polskich delikatesach darmowa masz gazete polska razem z niedziela :) 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
29-06-2011 18:19
[     ]
     
a ja no patrz z torunia,to nie taki kawalkuj pomorskie ,ty masz tu familide ze strony meza czy swoja a takie tam ciekawskie pytanie eindhoven ladne mniasto,lecz mniejsze od bydgoszczy. 


Re: zycie po za granicami polski
Kamgata  
29-06-2011 21:05
[     ]
     
Od strony meza mam Tesciow i szwagra no bez porownania Bydgoszcz jest wieksza :) 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
29-06-2011 21:41
[     ]
     
u nas jest co niedziela parafja polska ksiadz fajny super facet o godz 16 30 tak ,hm wl;asnie zostalam zaproszona do Gdanska do rodzinki chrzestni mnie zaprosili ,i sie rozploszylam co tu robic czy leciec z dortmundu do gdanska czy tu byc eh pomyslimy zobaczymy ale dylemat oby tylko takie mniec pa 


Re: zycie po za granicami polski
Kamgata  
29-06-2011 21:58
[     ]
     
hmm faktycznie dylemat my zawsze z Wezee latamy do Bydgoszczy ale tylko mamy loty do listopada potem wycofuja to juz chyba nie polecimy jak nie przywroca teraz tez juz sobie odpuscimy w lipcu sie przeprowadzamy na wieksze mieszkanko wypalilo dzis mieszkanko ma 50m wiec teraz czeka nas przeprowadzka i pakowanie pomału no a potem maz bierze urlop na umeblowanie domku i troszke remontu i niestety wizyte w polsce musimy przelozyc na kiedy indziej 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
30-06-2011 08:43
[     ]
     
Chatka puchatka czy kamnienica blok(ja cale zycie od dziecka mnieszkalam w kamienicy potem w bloku) jednak dla dzieci wole chatkie puchatkie i dla psiny kocura,powodzenia z mnieszkaniem ps kupilam sobie autko hyundai atos czerwone kolor wole ciemny ale coz oszczedne moge kursowac,ciesze sie bo wygoda z malym do nani i wogule. 


Re: zycie po za granicami polski
Kamgata  
30-06-2011 11:11
[     ]
     
W domku mieszkanko co prawda maz dalej bedzie mial do pracy ale coz cos za cos Pozostaje mu autobus albo skuter sobie kupi a pod koniec roku na prawko niech smiga :) . No zdecydowanie autem szybciej i wygodniej sie podróżuje tym bardziej z dzieciakami 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
30-06-2011 22:05
[     ]
     
a ty jezdzisz masz prawo jazdy ,to zawsze mozna cos skabinowac zobacz w przyszlosci auto treader.nl 


Re: zycie po za granicami polski
Kamgata  
01-07-2011 11:03
[     ]
     
Nieee ja sie nie nadaje na kierowce :)))) ale dzieki za stronke :) 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
01-07-2011 18:50
[     ]
     
tez tak kiedys chyba myslalam a teraz kursuje juz 8 lat jak szalona po terenach europy , jestes pewna dla mnie to wolnosc nie jestem od nikogo zalezna ,sprubowac moze warto wtedy sie dowiesz. 


Re: zycie po za granicami polski wakacje z dziecmi
sylwia1975  
04-07-2011 23:52
[     ]
     
kiedys tam.............. hm polecam Collendoorn.nl chyba tam sie zutne w tym roku z 2 dzieci ,nie wiem jak wasz holenderski,moj po 20 latach wiadomo, zobacz bo w polsce nie mogew znalezsc osrodka z wakacjami i wesolego mniasteczka itd pewno zem za wygodna i chce zeby sie ktos tam zajmowal znaczy sie cos w stylu disney landu ale tu konie a raczej kucyki frajda dla sevennki....................... ehhhhhhhh mysle i mysle i co nie wiem? 


Re: zycie po za granicami polski wakacje z dziecmi
Kamgata  
05-07-2011 11:12
[     ]
     
My tez zwiedzamy rozne parki rozrywki w Holandii jak czas pozwala ostatnio to na rocznice slubu chcielismy jechac do delfinarium ale pogody nie bylo wiec przelozylismy wyjazd na wolne meza . Moj holenderski dobrze zna ja sie ucze teraz hol no i moj do szkoly od wrzesnia idzie bo wkoncu kontrakt dostanie od formy :) . A co do Polskich parkow rozrywki do chyba nic nie ma a jak juz cos jest to to sie nazywa holenderski plac zabaw tak to mozna sklasyfikowac :) 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
Kamgata  
05-07-2011 13:58
[     ]
     
mam pytanie zwiazane ze hm ubezpieczeniem czy po urodzeniu dziecka tez nalezy sie tak jak w polsce tzw becikowe bo wiem ze co miesiac jest jakies 150e ale czy cos wiecej ? daja i jeszcze jedno pyt czy mozemy ubiegac sie od ubezpieczalni o pieniadze za Oliwke czy nie bo w polsce normalnie wyplacaja odszkodowanie za ur dziecka martwego i jesli tak co jest potrzebne akt ur dziecka cos wiecej ? przepraszam ze pytam ale nikogo z rodziny nie mamy z dziecmi wiec nikt nie wie jak to do konca jest :) tu w holandii aa i jeszcze jedno czy jesli maz sam pracuje a ja nie to czy cos sie nalezy jakis zasilek wzwiazku z tym ze ja jestem w ciazy i nie pracuje 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała

Ostatnio zmieniony 05-07-2011 14:01 przez Kamgata

Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
sylwia1975  
06-07-2011 19:37
[     ]
     
kamgata wszystko zalezy od zarobku zarobek pewno maz na tyle niski ze nalezy sie wam kinderbijslag czyli rodzinne ok 140 e na kwartal chyba ja otrzymuje za dwojeczke, idz do belstindienst czyli podatku zapytaj o formulaz i daj komus wypelnic w waszym wypadku od urodzenia dziecka od tego dnia nalezy sie dodatek kindergebondenbudget zalezy wysokosc od zarobku,i od ubezpieczenia zdrowotnego jesli placicie prywatnie ,czyli poza tym co odciaga firma np. Formulier zorgtoeslaag a uwiez mi wiekszasc polakow tu nie maja odzielnego ubezpiczenia jednak z dziecmi hmmmmmmmmmmmm,wiem ze droge bo ja place na 4 osoby 255 e a dostaje z podatkow chyba ok 97 e spowrotem,sevenna spadla z drabinki i ma wstrzesienie mozgu bylismy u lekaza rodz. a mateusz ma grype jest strasznie marudny kupilam mu bisolvon kropelki i ma pompke od lekaza i krople do nosa i masci eeeeeeeee jak zwykle powtorka po sevennie cuda na patyku,za pompke nic nie placilam tzw nasze nfz. i zdjecia bioderek tez nie ,bioderka sa oke. pozdrawiam 


Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
sylwia1975  
06-07-2011 19:42
[     ]
     
za urodzenie dziecka martwego ja otrzymalam z polisu na pogrzebowe pieniadze lecz posiadam dwa ubezpieczenia jedno zamrozne drugie placimy. 


Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
Kamgata  
06-07-2011 20:48
[     ]
     
aha no tak tylko nasza Oliwke pochowalismy na tzw koszt panstwa bo w szpitalu powiedzieli nam ze nam vgz moze tego nie pokryc i zostala pochowana na koszt panstwa z tym ze gdzies czytalam ze sie normalnie naleza pieniadze nawet za urodzenie dziecka martwego , a nie wiem jak to teraz wyglada bo troche juz od smierci minelo i nie wiemy czy mozemy sie starac o cos z vgz po takim czasie bo od poczatku nie wiedzielismy czy nam sie slusznie naleza jakies pieniadze . a co do tzw rodzinnego to pytam na potem jak sie dziecko urodzi . a to teraz masz urwanie glowy z mlodymi pewno po tych wypadkach 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
sylwia1975  
08-07-2011 19:50
[     ]
     
Te vgz to chyba ubezpiczenie zdrowotne tak?,to nic nie otrzymacie ja mowilam a raczej pisalam tez o pogrzebowym my mamu nivo i monuta pozdrawiam 


Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
Kamgata  
09-07-2011 14:01
[     ]
     
aha to masz jeszcze inne :) 
Mama Aniołka Oliwki */+ 24.11.2010 i Mama Ziemskiej Coreczki Asi ur 10-12-11

Odeszłaś tak cicho,że nie słyszał nikt
Zgasłaś za szybko,by oswoić nas z tym
Miłośc nam Ciebie zabrała,lecz żalu zabrać nie chciała


Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
sylwia1975  
09-07-2011 14:17
[     ]
     
musze mniec bo pogrzeb w kontener haha dla info.place ok 35 e ale my mamy tam extra,sa tansze. 


Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
Gosspel  
11-07-2011 14:19
[     ]
     
Czy mnie oczy nie mylą ? wybierasz się do Torunia ?? :) 
mama Oli, aniołka Tymusia , małego Antosia i Aduni

Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
sylwia1975  
11-07-2011 21:38
[     ]
     
Anka myla ................ nie wybieram sie mam Toronto tu kuz z kolezanka sa u nas pracuja na okres wakacyjny studentki ,z Sevenna i Mateuszem wybieram sie tu nad morze nie chce mi sie.............. z niemowlakiem taki kawal,ty przyjedz poczekaj najpierw az sie (komnata ) zwolni od wrzesnia ............... pa a co coz cesz holenderskiego to dam rade zalatwic.............. kurier bedzie jechac we wrzesniu do domu torun kuzynka pa 


Re: zycie po za granicami polski do sylwia1975
sylwia1975  
12-07-2011 07:47
[     ]
     
po za tym mam dwie imprezy sevennki urodzinny dwa razy raz dla znajomych duzych i raz wynajelam we wrezesniu salke dziececa diskoteke .i mateusza chrzest zrobimy odrodowa zabawe z grylem i ja sama mam urodzinny takze nigdzie specjalnie w te wakacje nie jade moj sejf ktorego nie mam jest pusty ,pozdrawiam 


Re: zycie po za granicami polski-do Sylwii
Ewa41  
12-07-2011 20:26
[     ]
     
Mam pytanie:czy znasz może tanie noclegi w Holandii w okolicach IJmuiden?
Bardzo chciałabym spędzić wakacje w NL.
Serdecznie pozdrawiam
Ewa41 mama Agnieszki(*) Agaty i Jakuba. 


Re: zycie po za granicami polski-do Sylwii
sylwia1975  
12-07-2011 21:57
[     ]
     
hmmmmmmmmmmm nie mnieszkam w ijmuiden, co do wakacji texel.wyspa, ameland,zeeland,sama woda ile kosztuje zob www. half pension.nl badz www.motel.nl pliknij na kost badz prijzen. 


Re: zycie po za granicami polski-do Sylwii
Ewa41  
12-07-2011 22:41
[     ]
     
Dziękuję:) 


Re: zycie po za granicami polski- mateusz
sylwia1975  
20-07-2011 21:01
[     ]
     
wyglada na to ze mateusza rozpsulam ,najlepiej by byl 24 h na dobe na rekach i sie bawil ,ehhhhhhhhhhhhhhhh mam jeszcze jedno dziecko co tez cos mu sie nalezy ,co robic ,a moze to minie? mam nadzieje. 


Re: zycie po za granicami polski- mateusz
kasiasledziewska  
20-07-2011 21:31
[     ]
     
oj samo to raczej nie minie :)chyba że zacznie chodzić i dopiero sam odpuści te rączki. 
kasia sledziewska

Re: zycie po za granicami polski zywoplot
sylwia1975  
27-07-2011 23:11
[     ]
     
Ze wzgledu ze moj maz niestety bo malo pieniazkow ma malo pracy............ walczymy z ogrodem i razem z sasiadami rwiemy tuje zywoplot ,juz oglodalam gdzie tu zdobyc tanio reszte betonowych kostek do terasu i nasiona do kwiatow mam moja corka uwielbia kwiaty ojjjjjjjjjjjjjjj mam ochote na ogrodnictwo jak nigdy zobaczymy co z tych planow... 


Re: zycie po za granicami polski dzieci
sylwia1975  
15-09-2011 11:42
[     ]
     
moja corka musi znowusz do logopedystki isc bo sepleni po raz 3 moze cos tam sie w koncu poprawi po tylu konsultach,mateusz jest przeziebiony i spi ze mna ,kapie sie ze mna bo to taki klasyczny babel mama jest wszystkim na razie przynajmniej he he ,pozatym babel wazy prwie 9 kg i ma 68 cm chlopina. 


Re: zycie po za granicami polski dzieci
sylwia1975  
12-10-2011 20:46
[     ]
     
moj maz pracuje ja tez leci nam dobrze narescie wyjdziemy z finasowego bagna ,ustalilam z bankiem ze dlug zalegly hipoteczny splace w terminach za dom ,zywoplot zerwany ,kupilismy drewniany plot ,takze da sie zyc tu zyje sie latwiej nie lepiej chyba zloze blog swoj nie bede marudzic na forum pa 


Re: zycie po za granicami polski ja
sylwia1975  
15-12-2011 21:41
[     ]
     
w koncu rozmyslam co robic z zyciem ,chyba jak mateusz troszke podrosnie pojde dalej sie uczyc zawodu uparlam sie na pielegniarstwo jest tu potrzeba na sluzbe zdrowia,a wybudowali piekny oddzial na kardiologie i jeden na czentrum matki i dziecka podoba mi sie ten nowy szpital ,tam o wlasnie tam bym chciala pracowac moja przyjaciolka nathalie pracuje na toksygologi i kardologi jako dietyczka a ja no coz moze po trzech latach szkoly tez tam bede ,pracuje w domo starcow jak polozna mozna okreslic juz mi to zbrzydlo chce co innnnnnnnnnnnnnnne tylko musze poczekac bo staz i szkola dzieci oj bedzie po poce sie z nauka dam rade tylko z czasem ,zobaczymy 


Re: zycie po za granicami polski ja i dzieci
sylwia1975  
25-12-2011 20:45
[     ]
     
I TAK bylam z corka i jej kolezanka na pasterce w kosciele maz zostal w domu moja 9 i pol letnia corka lezala na lawce pod lawka i tak marudzila az nam zwrocono uwage i wyszlismy prawie pod koniec,pasterka byla ladna orkestra mniejscowa byla, moj synek ma 7 zebow i zaliczam go do gryzoni bo mnie pogryzl mam sine ramnie i ubieram grubszy sweter tlumaczac ze nie wolno ,i juz sie kloca on prawie10 mniesiecy ona prawie 10 lat w lipcu 2010 roku ,mateusz wrzeszczy jak mu sevenna cos zabierze a niech sie broni ,babel nie da sobje ,broji i w swoj sposub ucieka i odkrywa swiat po swojemu ,sevenna za to pyskuje a ja chce polozyc sobie maseczke polezyc w wannie i odpoczac i tak nic bym w zyciu nie zmienila uwielbjam moje dzieci wszystkie. 


Re: zycie po za granicami polski fr
demonnik  
08-02-2012 15:46
[     ]
     
hej witam,ja mieszkam we Francji,mam niedaleko do Luxemburga :). moze sa jakies mamy z okolic Luxemburga? :) 

Filipek ur/zm 19.01.2007r 23tc[*],

Mateuszek ur. 17.03.2008r 36tc,

Alanek ur 21.10.2012 39,6 tc!:o)

oraz Aniołek ktory umarł w brzuszku w 15 tc a o czym dowiedzialam sie w 18 tyg.zabieg 19.06.2015

spijci

Re: zycie po za granicami polski fr
sylwia1975  
10-02-2012 12:40
[     ]
     
chyba nie przykro mi jedynie holandja ,niemcy i anglja ,no jest kawalek do mnie z 600 km z francji tak ok. 


Re: zycie po za granicami polski
maxi  
15-03-2012 12:31
[     ]
     
Sylwio mialabym do Ciebie pytanie,wiem ze mieszkasz w Holandi...moze moglabys polecic jakies miejsce najlepiej nad morzem warte zobaczenia,weekend...chcialabym uciec na swieta gdzies stad,to beda drugie swieta bez Maksia,chcialabym pobyc z rodzina,oderwac sie od tych strasznych mysli....mieszkam w niemczech wiec nie mamy daleko ok 250km nad morze...
pozdrawiam maxi 

mama Nicolki i Aniolka Maksia(*+01.11.2009-25.03.2011)
Ostatnio zmieniony 15-03-2012 12:34 przez maxi

Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
15-03-2012 13:30
[     ]
     
niemcy jak i polska wielki kraj ,co warto zobaczyc ,ja mnieszkam przy granicy niemieckiej gronau ,morze ,moze dunen aan zee,badz ja jade w maju ogladac konie kucyki collendoorn pony park city, zeeland prowincja jest grupa polwysep nad morzem,a w jakim mniescie mnieszkasz w tych niemczech? 


Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
15-03-2012 13:32
[     ]
     
moze wyspy u gory holandi texsel.ameland i vlieland ale tam wiejeeee 


Re: zycie po za granicami polski
maxi  
16-03-2012 09:19
[     ]
     
Sylwia okolice dortmundu,myslalam moze znanvoort lub okolice,bylismy tam w zeszlym roku na jeden dzien...ale chcielibysmy cos tez zobaczyc moze na rowerach pojezdzic nie wiem ja nie mam wogole na nic ochoty ale chcialabym zeby mala troche tez zmienila otoczenie bardzo teskni za bratem... 

mama Nicolki i Aniolka Maksia(*+01.11.2009-25.03.2011)

Re: zycie po za granicami polski
sylwia1975  
18-03-2012 21:01
[     ]
     
to jedz z nia do oranje stad - wesole mniasteczko,ile ma lat? i jesliu msz zyczenie odwiedz sylwie w drodze ,jezeli nie tez dobrze, a moza tu duzo jak wiadomo ha ha maz twierdzi ze noorwijk zobaczyc sie oplaca przy amsterdamnie. 


Re: zycie po za granicami polski rodacy
sylwia1975  
06-06-2013 22:49
[     ]
     
nie ukrywam ze moji rodacy cpaja maryske i pija,ja jakos malo co pasuje w tym zgielku,przynajmniej wiekszosc nie wszyscy,moze ja jakas do tylu,sama nie wiem,albo sie umowia i nie zjawia sie,no coz ,nie to nie,czemu o polakach bo jestem jedna z nich i moze jakas inna........ 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora