dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> GRUPY WSPARCIA
Nie jesteś zalogowany!       

Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
fiszka  
12-12-2012 21:20
[     ]
     
Jak w temacie - wiem, że są na forum mamy z Krakowa, ale czy są jakieś spotkania czy grupy? Rozglądałam się trochę i wydaje mi się, że nie. W październiku rozmawiałam z panią z fundacji "by dalej iść" i wtedy mówiła, że szukają psychologa, jeśli znajdą to grupa ruszy. Podejrzewam, że jeśli będą chętni. Mamy z Krakowa co Wy na to? Ja czuję, że spotkania z innymi mamami po stracie to coś czego bym się trochę obawiała, ale też chyba bym chciała spróbować. 
-----
Moja Oleńka (41tc) *+21.09.2012

Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
mamaKasi18  
13-12-2012 08:37
[     ]
     
Ja nie jestem z Krakowa ale wiem że jest grupa wsparcia bo nawet raz byliśmy na spotkaniu u nich. Grupę prowadzi CUDOWNA p.Basia. Jest wspaniała, ciepła i jeśli nie masz jeszcze siły na rozmowy z innymi to zadzwoń do p.Basi i chociaż porozmawiaj z nią i wtedy może ocenisz czy chcesz się z nimi spotkać czy nie.
Podaje namiary: http://www.mortalitas.orangespace.pl/ 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
fiszka  
13-12-2012 10:47
[     ]
     
Dziękuję Ci ogromnie za ten namiar. :-) Nie widziałam ich wcześniej. Ja teraz czuję się trochę jak na zjeżdżalni, raz w górę, raz w dół. Raz mi się wydaje, że dam radę, raz, że życie się już dla mnie skończyło. 
-----
Moja Oleńka (41tc) *+21.09.2012

Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
mamaKasi18  
13-12-2012 20:08
[     ]
     
Ja też mam tak cały czas, ale wiekszość czasu raczej jest dół. Jedynie w pracy mam przebłyski i momenty że jestem w stanie normalnie rozmawiać. Najchętniej nie wychodziłabym z domu, tu czuje się najbezpieczniej. Chciałam Ci jeszcze tylko powiedziec że p.Basia jest tez mama po stracie, i dlatego warto z nia porozmawiać. My dojechaliśmy na spotkanie grupy na godz. 18.30 a wyszlismy stamtad po 22:-) Nie moglismy przestać "gadać". Teraz próbujemy naszej własnej grupy wsparcia w Bielsku Białej. Aha, w pierwszym tygodniu stycznia zaczynamy spotkania grupy rodziców dzieci starszych w Fundacji By Dalej Iść, ale czekaliśmy 4 miesiące na utworzenie sie tej grupy. 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
fiszka  
15-12-2012 17:33
[     ]
     
Niesamowite jest ilu rzeczy człowiek nie widzi wokół siebie. Teraz niemal z każdej strony słyszymy: wiemy co przeżywacie, my straciliśmy dziecko w... (i tu pada tydzień, miesiąc ciąży). To jakaś epidemia? 
-----
Moja Oleńka (41tc) *+21.09.2012

Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
zgrywus  
15-12-2012 21:21
[     ]
     
Kurcze, a ja tak nie mam, gdzie bym nie poszła to jestem ufoludkiem, odmieńcem któremu przydarzyło się coś takiego. Z jednej strony dobrze, bo nie cieszyłoby mnie przecież rozsiewanie tragedii na innych ludzi, ale z drugiej strony przez to rzadko spotykam się ze zrozumieniem. 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
fiszka  
16-12-2012 20:45
[     ]
     
Ja myślę, że ludzie o tym nie mówią. Tak jak nasza Oleńka nie umarło żadne znane mi dziecko żadnej mamy, ale co chwilę ktoś opowiada mi historię albo pisze o stracie. Jakby nagle nasza tragedia spowodowała, że ludzie nagle się odważają i zaczynają się nam zwierzać. Nawet tacy, którzy nie są z nami blisko. Albo opowiadają, że od iluś lat starają się i nic. To prawda, zrozumienie teraz jest najważniejsze. Teraz przyszło mi do głowy, że być może dlatego potrzebna jest grupa, może dlatego tak szukam, bo czuję przez te opowieści, że potrzeba mi kontaktu z takimi jak ja, że wtedy jest jakoś łatwiej. 
-----
Moja Oleńka (41tc) *+21.09.2012

Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
nielot  
27-01-2013 23:44
[     ]
     
Witam,
jesteśmy właśnie w trakcie konsultacji przed nową grupą wsparcia dla rodziców po stracie w Krakowie. Jeśli nadal chciałyby Panie uczestniczyć w takich spotkaniach, proszę pisać na gwkrakow@wp.pl. Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania.
Koordynatorka grupy wsparcia w Krakowie 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
Anio  
22-03-2013 21:46
[     ]
     
Drogie Mamy z Krakowa,
czy grupa wsparcia ruszyła? Niestety chciałabym się dołączyć. Wysłałam maila z zapytaniem na podany adres i nie ma odpowiedzi
Pozdrawiam 
Mama Anielki
(* + 28.02.2013, 20 tc)

Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
profamilia  
31-05-2013 11:34
[     ]
     

Grupa wsparcia w Krakowie dla osób po stracie dziecka narodzonego lub poczętego.
Informujemy, iż Ośrodek Adopcyjny „Pro Familia” w Krakowie uruchomił grupę wsparcia dla osób po stracie dziecka narodzonego lub poczętego, małżeństw zmagających się z niepłodnością.
Zachęcamy także do skorzystania z konsultacji indywidualnych i wsparcia dorosłych adoptowanych poszukujących swoich korzeni oraz rodziców adopcyjnych.
Terminy grup wsparcia: 19.06.13r., 25.07.13r.,13.08.13r. godz. 17.00.
Od początku roku 2013 działa w Ośrodku Adopcyjnym Stowarzyszenia "Pro Familia"
Adopcyjny Telefon Zaufania 501 319 091. Pod tym numerem można anonimowo uzyskać informacje, wsparcie i pomoc.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Ośrodkiem Adopcyjnym Stowarzyszenia "Pro Familia" w Krakowie
tel. 500 134 050
Os. Zielone 1
osrodek@profamilia.pl
http://www.profamilia.pl/ 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
profamilia  
31-05-2013 11:33
[     ]
     

Grupa wsparcia w Krakowie dla osób po stracie dziecka narodzonego lub poczętego.
Informujemy, iż Ośrodek Adopcyjny „Pro Familia” w Krakowie uruchomił grupę wsparcia dla osób po stracie dziecka narodzonego lub poczętego, małżeństw zmagających się z niepłodnością.
Zachęcamy także do skorzystania z konsultacji indywidualnych i wsparcia dorosłych adoptowanych poszukujących swoich korzeni oraz rodziców adopcyjnych.
Terminy grup wsparcia: 19.06.13r., 25.07.13r.,13.08.13r. godz. 17.00.
Od początku roku 2013 działa w Ośrodku Adopcyjnym Stowarzyszenia "Pro Familia"
Adopcyjny Telefon Zaufania 501 319 091. Pod tym numerem można anonimowo uzyskać informacje, wsparcie i pomoc.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Ośrodkiem Adopcyjnym Stowarzyszenia "Pro Familia" w Krakowie
tel. 500 134 050
Os. Zielone 1
osrodek@profamilia.pl
http://www.profamilia.pl/ 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
nielot  
09-10-2013 17:49
[     ]
     
Zaczynamy nowy cykl spotkań bezpłatnej grupy wsparcia w Krakowie, czekamy na zgłoszenia gwkrakow@wp.pl 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
Katarzyna92  
13-10-2013 13:52
[     ]
     
Witam, mam pytanie czy któraś z was kozystała z takiej grupy wsparcia? Jestem bardzo młodą aniołkową mama strasznie mi ciężko szukam jakiejś formy pomocy dla siebie:( 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
nielot  
08-01-2014 18:11
[     ]
     
Zapraszamy 9 stycznia 2014 godz.18.00 na pierwsze w tym roku spotkanie krakowskiej grupy wsparcia. Przygotowany został cykl jedenastu spotkań, bezpłatną grupę prowadzą psychoterapeutka oraz interwentka kryzysowa. Miejsce: ul. św. Kingi 5/1.
Szczegóły i kontakt na www.dozrodla.pl oraz mailowo gwkrakow@wp.pl

Rodzice, nie jesteście sami... 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
ansibl51  
12-06-2014 14:54
[     ]
     
A ojcowie? 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
nielot  
02-09-2014 16:07
[     ]
     
Zapraszamy na nową edycję grupy wsparcia dla rodziców po stracie dziecka. Szczegóły i zapisy http://dozrodla.pl/realizacje/krakowska-grupa-wsparcia 


Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
fiszka  
08-09-2014 12:54
[     ]
     
Super, że jest taka grupa. Ja ostatecznie wybrałam wsparcie indywidualne. Powodzenia w organizacji i niech to będzie dobry, pomocny projekt. 
-----
Moja Oleńka (41tc) *+21.09.2012

Re: Kraków - czy są tu mamy z Krakowa?
psycholog_mhd  
30-11-2014 19:48
[     ]
     
Zapraszam do grupy Wsparcia dla Rodzin po stracie Dziecka prowadzonej przy Małopolskim Hospicjum Dziecięcym.
Najbliższe spotkanie - 12.12.2014, godz. 18:00
Przy Grupie funkcjonuje też telefon zaufania.

Rodzinami opiekuje się psycholog. Jest też okazja porozmawiać z kapłanem czy lekarzem.
Więcej informacji:
http://mhd.org.pl/wsparcie-po-stracie/ 
------------------------------
Grupa wsparcia dla rodzin po stracie dziecka przy Małopolskim Hospicjum Dziecięcym

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora