dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> GRUPY WSPARCIA
Nie jesteś zalogowany!       

Grupa wsparcia - Białystok i okolice
Francesca  
13-05-2011 15:41
[     ]
     
Śmierć własnego dziecka to dla wielu rodziców jakby śmierć części siebie…
W tych trudnych chwilach, możesz przeżywać wiele różnych uczuć…
- bezsilność, niezrozumienie, rozpacz
- poczucie ogromnej pustki
- złość na siebie lub osobę, która odeszła
- bunt i pytania: Dlaczego teraz? Dlaczego ja? Dlaczego…?
- zniechęcenie, apatię, obojętność
- trudności z wykonywaniem codziennych obowiązków
- kłopoty ze zdrowiem, snem, apetytem

Uczucia te, choć mogą wydawać Ci się dziwne i niezrozumiałe, są zupełnie naturalne.
Nie musisz jednak pozostać z nimi sam…
Przyjdź na spotkanie z ludźmi, którzy czują podobnie, bo także stracili swoje dzieci.

Grupa wsparcia przeznaczona jest dla tych, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka na każdym etapie jego życia, od momentu poczęcia aż do wielu lat życia.

Grupę prowadzi pani psycholog, dla nas po prostu Agnieszka, która pomaga nazwać i zrozumieć przeżywane stany, emocje i myśli pojawiające się po stracie dziecka.

Co może dać Ci grupa wsparcia?
- poczucie wspólnego doświadczenia –„inni czują podobnie jak ja”
- poczucie akceptacji i normalności pojawiające się wraz ze zrozumieniem przeżywanych uczuć
- uzyskanie informacji o poszczególnych etapach żałoby
- uzyskanie wsparcia i poczucia bezpieczeństwa
- możliwość podzielenia się swoimi przeżyciami, co pomaga również innym przejść przez proces żałoby
- uzyskanie siły, woli do życia, nadziei

W tym trudnym czasie nie musisz być sam….

Spotykamy się co miesiąc na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul. Świerkowa 20

Nikt nie ponosi żadnych opłat.

Jesteśmy także na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Grupa-wsparcia-dla-rodzic%C3%B3w-po-stracie/207989159241607?sk=info 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/
Ostatnio zmieniony 16-09-2011 17:56 przez Francesca

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice -23 VIII
T.A.M.  
30-07-2011 12:05
[     ]
     
Spotkania odbywają się co miesiąc, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii przy ulicy Świerkowej 20 są bezpłatne. Towarzyszy nam psycholog - Agnieszka Masłowiecka.
Zapraszamy na kolejne spotkanie we wtorek 23 VIII - o godz. 17.00. (Spotykamy się przed wejściem do budynku).
Do zobaczenia :) 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice - 04.10.2011r.
Francesca  
16-09-2011 17:58
[     ]
     
Kolejne spotkanie odbędzie się 4 października 2011r. we wtorek o godzinie 17. Spotykamy się przed budynkiem. A następne spotkanie już 15 października - będziemy razem przeżywać Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy serdecznie! 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/
Ostatnio zmieniony 16-09-2011 17:59 przez Francesca

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice - 04.10.2011r.
ulkar  
18-09-2011 18:11
[     ]
     
Ech, dobrze ze jesteście bom się martwiła już że wygasły te grupy u nas...
Pozdrawiam cieplutko. 
L.R.

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice - 04.10.2011r.
Francesca  
18-09-2011 18:15
[     ]
     
Jesteśmy cały czas i zapraszamy gorąco :) Razem milczymy, razem płaczemy, razem się śmiejemy :) Fajnie jest :)
W razie czego podaję swój e-mail: francesca@autograf.pl 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

Re: DDU Białystok 16.10.2011
Francesca  
07-10-2011 10:19
[     ]
     
W niedzielę 16 października o godzinie 16 zapraszamy wszystkich rodziców po stracie dziecka na wspólne zapalenie światełka dla naszych dzieci z okazji Dnia Dziecka Utraconego - Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul. Świerkowa 20

http://www.facebook.com/pages/Grupa-wsparcia-dla-rodzic%C3%B3w-po-stracie/207989159241607 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/
Ostatnio zmieniony 07-10-2011 10:19 przez Francesca

Re: Spotkanie 29.11.2011r.
Francesca  
27-11-2011 10:42
[     ]
     
Zapraszamy na spotkanie 29 listopada o godz. 16.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Szczególnie zapraszamy nowe osoby. Czekamy na Was! 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice
Francesca  
17-02-2012 22:07
[     ]
     
21 luty wtorek godz. 17.00 - nasze kolejne spotkanie. Zapraszamy serdecznie nowe osoby. Grupa cały czas jest otwarta i chętnie przygarnie pod swoje skrzydła rodziców, którzy zostali pozostawieni sami sobie... 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice - 11 kwietnia
T.A.M.  
24-03-2012 20:45
[     ]
     
Zapraszamy na spotkanie 11 kwietnia o godz. 17.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul. Świerkowa 20. Szczególnie zapraszamy nowe osoby. Czekamy na Was! 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice - 22 maja
T.A.M.  
08-05-2012 22:32
[     ]
     
Zapraszamy na spotkanie 22 maja o godz. 17.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul. Świerkowa 20.
Spotykamy się w holu, dla osób, które nie zdążą na 17-tą, w portierni zostawiamy informację, w której sali jesteśmy :) 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice - 22 maja
chayanne  
27-08-2012 09:38
[     ]
     
Witam serdecznie,
Jestem nowa na forum. straty doswiadczyłam w lipcu br. bardzo potrzebuję wsparcia.

Kiedy odbędzie sie najblizsze spotkanie? 
chayanne

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice
T.A.M.  
27-08-2012 17:17
[     ]
     
Witaj Chayanne, bardzo mi przykro,że musiałaś się tu znaleźć...
Wrześniowego terminu spotkania jeszcze nie mamy ustalonego, prawdopodobnie pod koniec tygodnia ustalimy i napiszę na forum, ewentualnie możesz odezwać się do mnie na maila, przesłać nr tel.
jakonczuk.anna@gmail.com

Takie spotkania bardzo pomagają, my przez pierwszy rok byliśmy sami, wydawało się, że jesteśmy jakimiś odmieńcami - wokół tylko szczęśliwi rodzice... i to było bardzo trudne.
Potem wiele razy widziałam u nowych osób, które dołączały taką ulgę - "w końcu ktoś wie, co ja czuję i nie muszę tłumaczyć..."
Są rodzice na różnych etapach, w różnym czasie po stracie, to powoli buduje nadzieję, że ten koszmar da się przezyć, że choć nic już nie będzie jak dawniej, można się w tym odnaleźć.
A co najważniejsze - jak mówił mi mój terapeuta - podzielony smutek o połowę mniejszy.

Jeśli potrzebujesz, odezwij się do mnie na maila, wiem, że teraz lepsze byłoby takie spotkanie, że się siada obok i nawet milczy... niestety w najbliższych dniach nie mam takiej możliwości.

Bądźmy w kontakcie.
Mocno przytulam w ten trudny czas
Ania, mama Teo 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice - 11 września godz.16
T.A.M.  
28-08-2012 14:06
[     ]
     
Zapraszamy na spotkanie 11 września o godz. 16.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul. Świerkowa 20.
Spotykamy się w holu, dla osób, które nie zdążą na 16-tą, w portierni zostawiamy informację, w której sali jesteśmy :) 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)
Ostatnio zmieniony 04-09-2012 15:16 przez T.A.M.

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice - 13 listopada godz.16
T.A.M.  
26-10-2012 11:30
[     ]
     
Zapraszamy na spotkanie 13 listopada o godz. 16.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20.
Spotykamy się w holu. Dla osób, którym może nie udać się dojechanie na 16-tą, w portierni zostawiamy informację, w której sali jesteśmy :) 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)
Ostatnio zmieniony 02-11-2012 17:20 przez T.A.M.

Re: Grupa wsparcia - Białystok i okolice - 11 grudnia godz.16
T.A.M.  
14-11-2012 19:54
[     ]
     
Zapraszamy na spotkanie 11 grudnia o godz. 16.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20.
Spotykamy się w holu. Dla osób, którym może nie udać się dojechanie na 16-tą, w portierni zostawiamy informację, w której sali jesteśmy :) 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)

Grupa wsparcia zakończyła swoje działanie
Francesca  
05-01-2013 20:05
[     ]
     
Uroczyście, a jednocześnie z wielkim wzruszeniem, informujemy, że grupa wsparcia dla rodziców po stracie, która 3 lata temu została przez nas utworzona po raz pierwszy w Białymstoku, zakończyła swoje spotkania w takim charakterze, do którego została powołana. Przez czas swojego trwania była wyjątkowym zjawiskiem - zetknięciem bardzo zranionych przez los (wskutek śmierci własnego dziecka) niezwykle odważnych i szczerych ludzi, którzy szukając ulgi w cierpieniu odkrywali bliskość innych osób i autentyczny, nieznany często w innych relacjach, sposób porozumiewania się. Ta prawdziwość przeżywania bólu i żałoby, kontakt z tymi, którzy rozumieją jak to jest oraz wystawienie swoich ran na upływ czasu, przemieniła ich, najczęściej wbrew własnej woli. W końcu każdy z nich wolałby się nigdy nie znaleźć w takich okolicznościach, w tak bolesnej sytuacji. Ten rodzaj ambiwalencji względem grupy (relacje z jej członkami są zupełnie wyjątkowe, a jednocześnie każdy wolałby nigdy nie być zmuszonym przez los do uczestnictwa w niej), początkowo bardzo silny, potem, z czasem powoli akceptowany, jest jednym z przejawów zmiany, która dotknęła uczestników grupy. W którymś momencie wszyscy poczuliśmy coś podobnego: grupa jako forma terapii (pomocy w radzeniu sobie po stracie) przestała być potrzebna. Każda z osób "poszła dalej", choć mnie, jako osobie prowadzącej, ciągle wydaje się, że ich opowieści jeszcze unoszą się w salce, w której zwykle się spotykaliśmy. Autentyczność doświadczania, która w jakimś sensie, jak piętno, wycisnęła na nas nasza grupa, wymaga też od nas aktualności i przytomności w ocenie tego, co jest. Nasze ostatnie spotkanie (w grudniu 2012) było właśnie o tym. Wszystko, co prawdziwe w życiu ma swój początek i musi też mieć koniec. Grupa została stworzona po to, by rodzice po stracie dziecka mogli zając się swoją żałobą w gronie innych, podobnie odczuwających rodziców. By nauczyli się żyć z tym, co jest, nie tylko z tym, co było, albo co mogłoby być. By nauczyli się troszczyć sami o siebie, mierzyć siły na zamiary, pozwalać sobie na odpoczynek, na spokojne wyznaczanie celów. To się dokonało.

Udało nam się. Czujemy wielką wdzięczność za to wszystko, co od siebie dostaliśmy, za ten cały czas, te wszystkie opowieści, trudne, bardzo smutne, a czasem także pogodne i pełne humoru chwile. Za wsparcie, poczucie bezpieczeństwa, otwartość i bliskość.
Ta grupa zakończyła swoje spotkania i terapeutyczny charakter. Nie zrywamy jednak więzi i zamierzamy widywać się przy różnych nieformalnych okazjach. Mamy kilka nowych pomysłów.
Jednocześnie żywimy ogromną nadzieję, że w naszym mieście powstaną kolejne grupy wsparcia dla osieroconych rodziców. Że ta siła, przychylny zbieg okoliczności, dobra wola, które nam pomogły zorganizować się, natchną następne osoby. Jesteśmy otwarci, by się spotkać, porozmawiać, podpowiedzieć. Przekazujemy dalej pałeczkę. 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

Grupa Wsparcia dla rodziców po stracie - 4 IX. g.17 w Białostockim Hospicjum dla Dzieci
T.A.M.  
30-10-2015 20:41
[     ]
     
​Kilka lat temu właśnie w Białostockim Hospicjum prowadzonym przez Fundację Pomóż Im my białostoccy rodzice po stracie znaleźliśmy bezpieczną przystań, by dobrze i wspólnie przeżyć żałobę, wrócić do życia. Z niemałym wzruszeniem przeczytałam raz jeszcze słowa ( w poście powyżej), które napisała nasza Agnieszka - psycholog hospicjum, która nam wtedy towarzyszyła.

W następnym tygodniu w hospicjum rusza kolejna grupa.
Podaję dalej, może ktoś z Was będzie zainteresowany albo może znacie kogoś, kto potrzebuje takiej formy wsparcia:​

Rusza grupa wsparcia dla rodziców po stracie w Fundacji Pomóż Im. Dla rodziców, którzy stracili dziecko w trakcie ciąży lub po porodzie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 listopada w środę o godzinie 17.00 w siedzibie fundacji: ul. Kleeberga 8 w Białymstoku. Zapraszamy serdecznie.

​Tutaj na wszelki wypadek jest jeszcze kontakt do p. Basi - psycholog, która będzie prowadziła grupę​
http://pomozim.org.pl/grupy-wsparcia-w-zalobie/​ 
Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) i Anastazji (7tc, +17.07.2013)

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora