dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DLA OJCÓW
Nie jesteś zalogowany!       

Polacy - co sadzicie o nich?
wustyle  
09-04-2005 23:41
[     ]
     
sobota, dzien po pogrzebie papieza,
godz 22.00, mokotow...
stoje na balkonie, pale papierosa...
krzyk, wolanie o ratunek, mlody chlopak zdejmuje koszulke, krzyczy, bije innego, jeden z jego kolegow trzyma na reku placzace dziecko... do "akcji" wkracza (chyba) mama tego co pokazuje jaki jest silny...
dzwonie po policje, przyjezdza radiowoz, koniec aktu pierwszego, kurtyna

wiedzialem ze tak bedzie

nawolywanie z mediow, ze razem, ze jednosc, ze koniec wasni, ze legia z polonia...

jeden krotki dzien po odejsciu Ojca
wszystko jest jak dawniej
Polska
Dlaczego? 
Sebastian - tata Laury, Zuzi i Antosia

Re: Polacy - co sadzicie o nich?
wustyle  
10-04-2005 19:46
[     ]
     
no i wykrakalem
wystarczylo ogladac dzis jakiekolwiek wiadomosci zeby przekonac sie o "jednosci" kibicow

co za syf... 
Sebastian - tata Laury, Zuzi i Antosia

Re: Polacy - co sadzicie o nich?
tatabenia  
10-04-2005 22:30
[     ]
     

Witam,


Ja również czuję wielki niesmak, choć powiem banalnie, że było to do przewidzenia. Jednak zapaliła się we mnie iskierka nadziei. Dla mnie 20-tu, 10-ciu czy choćby 5-ciu 'nawróconych' kibiców to już duży sukces. Wiadomo, że łatwo jest niszczyć a budować o wiele trudniej. Nie można też osądzać całej grupy przez zachowanie kilku 'łepków'. Nie bronię draństwa tylko jeszcze raz uświadamiam sobie fakt, że w każdej grupie społecznej czy zawodowej (politycy, księża, lekarze, policjanci itd.) są kanalie (zawsze powyżej 90% :)) i naprawdę godni zaufania ludzie.


Reasumując, myślę, że po tym 'wielkim narodowym zrywie' przynajmniej niewielki procent nas Polaków będzie się starał żyć jak prawdziwy człowiek (brak mi innych wyszukanych słów...)


P.S.


Co do wyniku meczu, to można zażartować, że Papież nie dopuścił do porażki Cracovii, a wręcz przeciwnie - przyłożył rękę do zwycięstwa :)


Na marginesie: 15 lat temu chodziłem na Wisłę, teraz cieszę się z dobrych wyników krakowskich drużyn. Jednak jestem przeciwnikiem tzw.lokalnego patriotyzmu itp. głupot tworzących międzyludzkie bariery.




Więcej optymizmu, nadziei na lepsze jutro i wiary (choć to chyba najtrudniejsze) w drugiego człowieka


pozdrowienia z deszczowego Krakowa dla Warszawy,



 


Re: Polacy - co sadzicie o nich?
wustyle  
10-04-2005 23:12
[     ]
     
z tym procentem - zgoda:)
ale zgodzisz sie - na stadionie klimat jest nieco inny - wystarczy iskierka i po sprawie

przeciez to wszystko jest bardzo proste, wystraczy odrobina uprzejmosci i dobrej woli, ja uwielbiam na przyklad puszczac ludzi na drodze, pozwalac wlaczac im sie do ruchu, troche zwolnic jesli mnie wyprzedzaja i maja za malo miejsca zeby sie przede mna zmiescic - normalnie dzika satysfakcja kiedy ktos mrugnie awaryjnymi

tak samo mozna robic w kazdej dziedzinie zycia przeciez :))))

pozdrawiam krakow w ktorym bylem raz w zyciu i do tego pijany (2 klasa technikum:))))) 
Sebastian - tata Laury, Zuzi i Antosia

Re: Polacy - co sadzicie o nich?
bunio1  
10-04-2005 23:29
[     ]
     
Wszystko jest piękne w chwilach potrzeby ,jednoczymy się ,a na następny dzień wracamy do codziennej brutalności. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora