dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CIĄŻA PO STRACIE
Nie jesteś zalogowany!       

Trudne decyzje
Aga mama Aniołka  
15-10-2015 11:17
[     ]
     
Gratuluje wam dziewczyny waszego szczęścia ja byłam niedawno u ginekologa pięć miesięcy po poronieniu ciąży w 22 tygodniu , dowiedziałam się że mogę już zapomnieć o kolejnej ciąży :( moja macica ma zrosty , mięśniaki i jest już do niczego , lekarz zadał mi pytanie czy chce jeszcze mieć dzieci wiadomo że jeszcze bym chciała ale jest duże ryzyko że sytuacja się powtórzy ponieważ macica nie rośnie razem z dzieckiem bywają przypadki że takie ciąże kończą się dobrze a bywają takie co kończą się źle , ryzyko jest takie że mogę poronić kolejne dziecko lub może nawet pęknąć macica :/ lekarz nie chciał podejmować decyzji za mnie kazał mi sie zastanowić bo to jest 50 na 50 ... jednak nie będę ryzykować swoim zdrowiem i ewentualną śmiercią kolejnego dziecka . Myślę że podejmuję słuszną decyzję ... pozdrawiam was wszystkie i powodzenia ... 
Wielki mały człowiek który zmienił mój świat (*) Leoś

Re: Trudne decyzje
Mama Winki  
15-10-2015 11:51
[     ]
     
Aga, bardzo mi przykro

Jola, mama Malwinki (*+9.10.2014 r., w 40tc)
i Martynki w brzuszku

"Ludzie marzą o Aniołach - niektórzy mieli takie szczęście by trzymać jednego z Nich w ramionach..."

Re: Trudne decyzje
Mama Huga  
15-10-2015 13:33
[     ]
     
Kochana - mi podczas trzeciego cięcia zadała pytanie lekarka -czy będę chciała mieć jeszcze dzieci -dokładnie gdy mnie otworzyła -takie pytanie.Najpierw odpowiedziałam jej ,że nie bo ciąża z Hugiem była przepłakana ,pełna obaw i chyba nie dam rady więcej takich nerwów znieść.Dopiero gdy Hugo zmarł -zainteresowało mnie w zasadzie co miała na myśli zadając mi pytanie.Myślą trzymającą mnie przy życiu było to ,że jednak chcę mieć jeszcze dziecko.Odnalazłam tą lekarkę w Łodzi i odpowiedziała mi ,że chodziło jej o moje zrosty i mięśniaka.
Jednak mój lekarz tu w Poznaniu z wieloletnim stażem nie widział w tym problemu-mięśniak był na każdym badaniu obserwowany - urósł znacznie i był przy buzi Blanki -ale absolutnie jej nie zagrażał .Wszystko w ciąży potoczyło się dobrze -a teraz ma znowu tylko 5cm -mięśniak.
Nie poddawaj się - pójdź w tej sprawie się skonsultuj u innego lekarza!!Ja teraz dopiero po 4 cc mam od mojego lekarza szlaban na kolejne ciąże z powodu obawy o macicę.Asia 


Re: Trudne decyzje
Aga mama Aniołka  
15-10-2015 14:07
[     ]
     
strasznie się boję bo to jest ryzyko ale lekarz powiedział że jak nie zaryzykuje to się nie przekonam ja też miałam jedną CC tylko że u mnie jest podejrzenie wczesnego stadium menopauzy lekarz kazał mi tylko podjąć decyzję i odpowiedzieć w styczniu wtedy odpowiednio mnie przygotuje ... z wielką chęcią gdyby Łódz nie była tak daleko od mojej miejscowości skonsultowała bym się jeszcze z doktorem Grzegorzem Kowalewskim który jest świetnym fachowcem i pomaga różnym kobietom 
Wielki mały człowiek który zmienił mój świat (*) Leoś

Re: Trudne decyzje
bebla  
30-11-2015 13:49
[     ]
     
Mama Huga napisał(a):
>Ja teraz dopiero po 4 cc mam od mojego lekarza szlaban na kolejne ciąże z powodu obawy o macicę.Asia

Jesteś po 4 cc i z mięśniakiem, tak? A można wiedzieć, w jakim wieku jesteś? I co najbardziej napawa obawą Twojego lekarza? Ja jestem po 3 cc (+ poronieniu indukowanym w 5mc) i po wycięciu mięśniaka w trakcie drugiego cc. Mam 40 lat. Dotychczas myślałam, że nie mam co myśleć o kolejnej ciąży. 
------------------------
Krzyś 36tc ur.29.10.2008 zm.30.10.2008
Agnieszka ur.17.12.2009
Karolek zm...(16tc?) - ur.11.08.2013 21tc
Jacuś ur.14.08.2014

Re: Trudne decyzje
Aga mama Aniołka  
14-12-2015 12:21
[     ]
     
ja miałam tylko jedną CC resztę dzieci rodziłam naturalnie , po poronieniu lekarz tylko powiedział że wszystko zależy od mojej macicy a mięśniaki to są malutkie więc mogły się już wchłonąć całkowitego zakazu nie dostałam bo gdyby tak było nie starała bym się jeszcze o dziecko ja mam 33 lata 
Wielki mały człowiek który zmienił mój świat (*) Leoś

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora