dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CIĄŻA PO STRACIE
Nie jesteś zalogowany!       

Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
ika*  
10-10-2012 12:15
[     ]
     
Drogie mamy chciałam zapytać Was co sądzicie o profilaktycznym wcześniejszym zakończeniu ciąży. Moja córeczka zmarła w 36t5dc, szcześliwie po ośmiu miesiącach udało nam się zajść w ciąże ponownie, obecnie jestem w 17 tc pod opieką dwóch lekarzy. Jeden z nich (z drugim jeszcze nie rozmawiałam na ten temat) uważa, że nie powinniśmy czekać do momentu w którym zmarła nasza córeczka, tylko rozwiązać ciąże na przełomie 35/36 tc...Z jednej strony nie wyobrażam sobie czekać do 40 tc, z drugiej troche martwię się o jakieś powikłania, bo jednak taki termin to termin wcześniaczy. Sama nie wiem czy wiekszym ryzykiem jest czekanie, czy wcześniejsze rozwiązanie. Co Wy (a może Wasi lekarze) sadzicie na ten temat?

Karolina, mama aniołka Lilianki 24.11.2011 


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
Magija  
10-10-2012 12:17
[     ]
     
Nie wiem, myślę że najlepiej jednak konsultować to z lekarzami, jeśli jeden mówi tak, to może i drugi powie podobnie. Wiesz wydaje mi się, że jeśli wszystko jest zaplanowane, to dziecko przygotują na coś takiego ale również ciebie. Na pewno nie byłoby to tak o sobie zrobione. 


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
mamaMateusza  
10-10-2012 13:37
[     ]
     
U mnie mimo straty żaden lekarz nie chciał rozwiać ciąży wcześniej niż koniec 38tc. w obawie właśnie przed komplikacjami głównie chodzi o płuca i problemy z oddychaniem. Od końca 36tc byłam w szpitalu po ścisłą kontrolą. Też się bałam czekania...ale z drugiej strony wcześniejsze rozwiązanie też nie jest dobre. 35/36 to bardzo wcześnie. Do końca 38tc. rozwijają się płucka dziecka. 

*+ Mateusz 38tc i maleńki Aniołek, ziemski Miłosz
-----------------------------------------------------------------------------------------
Gdyby nasza miłość mogła Cię ocalić, nigdy byś od nas nie odszedł...

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
sylwia1975  
10-10-2012 17:26
[     ]
     
ciaze rozwiuzuje lekarz nie predzej niz 38 tydzien bo sa powiklania i ryzyka na ifekcje pomimo duzego ryzyka ginegolog zaplanowal date rozwiazania matusza 38 tydz i 2 dni o godz 15 stej juz wiedzialam mniesiace przed pozdrawiam 


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
Aga79  
10-10-2012 18:21
[     ]
     
Ostatnio słyszałam historię znajomej, która miała cesarkę w 38 tygodniu i 3 dniu. Płuca na USG wyglądały na rozwinięte. Zaraz po zabiegu dziecko trafiło na OIOM, skleiły się płuca. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Myślę, że 38 tydzień to bezpieczne minimum. 


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
ika*  
10-10-2012 18:44
[     ]
     
No właśnie...Problem w tym że w większości przypadków nie znamy przyczyny śmierci naszych dzieci i w sumie nie wiadomo czy więcej grozi im wewnątrz czy na zawnątrz. Niektórzy lekarze twierdzą, że trudno ratować dziecko w łonie matki, a na zewnatrz przynajmniej coś można zrobić. Jest to dylemat i dlatego jestem ciekawa jak rozwiązywano kolejne ciąże mam których dzieci odeszły przed tym bezpiecznym 38 tc.

Karolina, mama aniołka Lilianki 24.11.2011 


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
madziarek55  
10-10-2012 19:22
[     ]
     
Moj syek urodzil sie dokladnie w pierwszym dniu 35tc z waga 2380gr i 45cm ze wzgledu na niewydolnosc szyjki. Maly dostal 8 pkt apgar nie lezal w inkubatorze od poczatku byl ze mna, problemem byl brak odruchu ssania czyli nauka karmienia i zoltaczka spedzilismy 8 dni w szpitalu. Nie mial zadnych problemow z oddychaniem.
35/36tc jest bezpiecznym terminem ale wiadomo, ze najbezpieczniej po 38tc . Ale nie ma regoly znam wiele dzieci urodzonych o czasie z problemami oddechowymi, ktore na dobe lub dwie trafialy do inkubatorow. Poza tym mozesz porozmawiac z lekarzem na temat podania sterydow na rozwoj pluc w 28tc.
Pozdrawiam 
http://oscardebowski.pamietajmy.com.pl/
http://adasjuniordebowski.pamietajmy.com.pl/


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
ewula  
10-10-2012 23:32
[     ]
     
Urodziłam synka pierwszego dnia 36 tyg. Był duży (3.900 i 60 cm). Z oddychaniem nie miał problemów, ale ze ssaniem, a w konsekwencji z utrzymaniem poziomu cukru już miał. Do tego bardzo silna żółtaczka i niewielkie wylewy. Dzisiaj jest zdrowym i bystrym prawie dwulatkiem, ale tylko my wiemy co przeżyliśmy martwiąc się o Niego. Ciąża i oczekiwanie na jej koniec były koszmarem, ale z perspektywy czasu wolałabym zaczekać jeszcze chociaż dwa tygodnie. 


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
Diana  
10-10-2012 23:40
[     ]
     
Nasz Jaś urodził się przez cc w 36 tc z wagą 4280g i ogromnymi problemami z oddechem. Leżał w inkubatorze i na dotlenianiu.Dzięki Bogu nic się nie stało i Jaś ma dziś 3 latka ale gdyby coś ... to do końca życia bym sobie nie wybaczyła. Mam nadzieję ,że masz mądrego lekarza który wie co dla was najlepsze :)

Dobrego rozwiązania życzę :) 

Nasza Karolinka ur.zm. 28.V.2007 śpij mój Skarbie
śnij, dla Ciebie (*)(*)(*)(*)

Mamusia Szymusia(*09.11.2004) Karolci (*+28.05.2007 - 36tc) Jasia(*09.07.2009) Gabrysia (*29.05.2012) i Alusi (*25.07.2014)

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
ika*  
11-10-2012 11:58
[     ]
     
Widzę, że w zdecydowanej większości jesteście jednak za tym żeby poczekać. Dziękuję za Wasze opinie, wydawało mi się, że takie wcześniaczki z 36 tc to właściwie już donoszone dzieci i powikłania są rzadkością, ale widzę że tak nie jest. Oczywiście wiem że są sterydy, ale to chyba również nie jest wystarczajacym zabezpieczeniem.
Podziwiam Was, ze przetrwałyście te najtrudniejsze dni, bo ja na myśl o 36t i 5dc mam drgawki i jak film odtwarza mi się ten dzień sprzed roku. Wiem że na pewno ostatni okres spędzę w szpitalu,ale same dobrze wiecie, że przed nagłą śmiercią dzieci nie chroni nawet najlepsza opieka. Mam tylko nadzieję, że lekarze będą wiedzieli co robić.

A do mamy madziarek55, ja przy okazji tego wszystkiego też mam problemy z szyjką, czeka mnie juz niedlugo szew. Poprzednią ciażę dzieki szwowi udało nam sie donosic do tego tragicznego dnia, ale kto wie może ta przeklęta szyjka zdecyduje za nas, kiedy ciąża się rozwiąże, oby nie...Eh same obawy. Pozdrawiam Was drogie Mamy.

Karolina, mama aniołka Lilianki 24.11.2011 


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
maigka  
11-10-2012 16:58
[     ]
     
Mocno trzymam kciuki za Ciebie - oby życie wybrało najlepszy czas na szczęśliwe narodziny, oby szyjka trzymała i żeby ta końcówka nie była tak bardzo stresująca. Pozdrawiam 
Mama Aniołka Igorka (ur.zm.25.07.2011 r.)

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
theanna  
14-10-2012 11:58
[     ]
     
Ja powiem szczerze, że osobiście wolałabym wcześniejsze rozwiązanie. Zresztą pod koniec sierpnia tego roku rodziłam swojego martwego synka pod koniec 38 tygodnia:(. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci była pępowina, która się za mocno zacisnęła.. Z-ca ordynatora powiedział, że przy następnej ciąży zakańczać będą w 37 tyg przez cc a inna lekarka na badaniu kontrolnym że w 38 tyg. Tak czy owak powiedziała, że to dziecko już musi się urodzić.. Są przecież leki na rozwój płuc. Ja osobiście na pewno będę bała się czekać z normalnym porodem, bo różne też rzeczy dzieją się w trakcie:( pozdrawiam 
Ania - Mama Aniołka Adasia

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
mamaMichasia  
23-10-2012 00:31
[     ]
     
mimo straty pierwszego Synka moj lekarz prowadzacy powiedzial mi ze druga ciaze zakonczymy najwczesniej jak to mozliwe zebym nie "wykonczyla sie" psychicznie - czyli w 38tc i tak sie stalo, ufalam w pelni lekarzowi- jego profesjonalizm,wiedza i pewnosc siebie dzialaly na mnie kojaco -
dzieki niemu dotrwalam do 38tc i mam upragnione dziecko-czego rowniez z calego serca Tobie zycze 
Marta,mama Michalka [*] 4.09-16.09.2009 i ziemskiego Mikolajka 25.07.2011
http://michasmuskala.pamietajmy.com.pl/

Profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
mamazet  
26-10-2012 11:47
[     ]
     
W zeszłym roku jak leżałam na patalogii to mojej sąsiadce zrobili cesarkę w 36 tyg. bo nie dawała rady psychicznie. Rok wcześniej córeczka umarła w 39 tc. i teraz nie chciała już dłużej czekać. Dziewczynka 2500 kg i po 3 dniach wyszły do domu.
Ja z kolei mam od 2. tygodni założony szew, w 20. tygodniu mam mieć dodatkowo pessar a w 24. tygodniu sterydy. Marzy mi się 32 tydzień, mam nadzieję, że szew utrzyma ciążę i nie powtórzy się tragedia z zeszłego roku. Wtedy szew był założony jak już pęcherz płodowy był wpuklony, a po 6. tygodniach odeszły wody. 
______________________________________________________________________________________
Mama Jasia (ur. i zm. 14.10.2011 r. w 22 tyg.),adoptowanej Natalki(12 lat)i Maciusia ur.w 37 tc. 28.03.2013 r. (55 cm i 4025 g) prawie 5 lat.


Re: Profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
mery.k  
26-10-2012 22:22
[     ]
     
Moim zdaniem wszystko zależy od dziecka. może urodzić się nawet skrajnym wcześniakiem i sobie poradzić, a moze być donoszone i też mieć trudności. Wydaje mi się że czas pokaże, a lekarz podejmie odpowiednią decyzję, żeby było lepiej dla mamy i dla dziecka. Trzymam kciuki :) 


Re: Profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży - do mamazet
ika*  
27-10-2012 15:14
[     ]
     
Ja wczoraj wróciłam własnie ze szpitala i również miałam zalozony szew, szyjka co prawda jeszcze trzyma, ale lekarze postanowili zalozyc zeby zapobiec problemom ze strony szyjki. w poprzedniej ciazy rowniez mialam szew, ale to nie niewydolnosc byla przyczyna smierci mojej corki, bo akurat udalo nam sie ja donosic. troche sie boje czy szew wytrzyma, bo ja mam problem z nadkurczliwoscia macicy, ale pocieszam sie ze skoro w tamtej ciazy wytrzymal...w kazdym razie zamierzam duzo lezec, odwiedzac lekarza co tydzien i mam nadzieje ze sie uda i Tobie tez tak radze i zycze:)

Co do wczesniejszego zakonczenia ciazy, jeszcze nie podjelam tego tematu z moja pania doktor (jakos boje sie zapeszac i rozmawiac juz o porodzie), ale mam obawy ze rozwiazywanie ciazy wczesniej moze byc problemem ze wzgledu na aspekty prawne. W szpitalu byl przypadek dziewczyny ktorej dziecko jest chore i najprawdopodoniej umrze zaraz po porodzie, jej grozi zakazenie jesli worek owodniowy peknie i zaleje brzuch - mimo to nie chcieli jej rozwiazac wczesniej i musi tak chodzic do 38 tc. zastanawiam sie czy aspekt psychicznego zdrowia kobiety moze byc wskazaniem do wczesniejszej cesarki. ja skonczylam dopiero 19 tc i nie wiem w jakiej kondycji psychicznej bede w trzecim trymestrze, ale mysle ze bedzie ciezko wytrzymac do 38 tc...Zobaczymy, na pewno dam Wam znac i Wy tez piszcie jak to wyglada u Was.

Karolina, mama aniołka Lilianki 24.11.2011 i córeczki pod sercem 

Ostatnio zmieniony 27-10-2012 15:19 przez KarolinaK

Szew - do Iki*
mamazet  
28-10-2012 09:10
[     ]
     
Moja szyjka miała w momencie zakładania szwu 35 mm. Najlepsze jest to, że póki nie miałam szwu bałam się, że szyjka się skróci nagle, jak mam szew, boję się, że się zsunie. W zeszłym roku szew trzymał się dobrze a z kolei pękł pęcherz płodowy. Od kilku dni mam lekki katar i ból gardła i boję się, czy to nie wpłynie właśnie na pęcherz. Jutro kontrola u mojej dr, ale bez USG. USG dopiero połówkowe za 4 tyg.
Napiszę Ci mojego maila, jak będziesz miała ochotę na się odezwij. Temat szwu i szyjki jest w tej chwili moim "ulubionym". agn.borkowska@wp.pl 
______________________________________________________________________________________
Mama Jasia (ur. i zm. 14.10.2011 r. w 22 tyg.),adoptowanej Natalki(12 lat)i Maciusia ur.w 37 tc. 28.03.2013 r. (55 cm i 4025 g) prawie 5 lat.


Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży - cesarskie cięcie
ika*  
20-11-2012 18:17
[     ]
     
Chciałam Wam tylko napisać, że moja lekarka powiedziała mi, że z wcześniejszym zakończeniem ciąży (przynajmniej oficjalnie) raczej jest ciężko, natomiast w takich przypadkach jak nasze, czyli w ciąży po przejściach ona sama proponuje mi cesarskie cięcie i do tego skłaniają sie lekarze. Wszystko zalezy od tej końcówki, bo jeśli naprawdę kobieta nie radzi sobie psychicznie, a dzidziuś jest w miarę gotowy to wykonuje się cięcie. Ja się z tego cieszę, bo po poprzednim porodzie na samą myśl o możliwych komplikacjach związanych z porodem naturalnym mam ciarki. 


Re: Profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży - do mamazet
Karolina W  
21-07-2015 12:06
[     ]
     
Nie łykam żadnych leków w ciąży co do Twojego pytania. U mnie lekarz powiedział,że nie będziemy do terminu porodu czekać tylko będę rodzić w 38 tc a jak będe rodzić czy naturalnie czy cc to mam jeszcze czas do zastanowienia. Cieszę się i jednocześnie boję o to moje szczęście malutkie. Termin mam na 2.03.2016 ale na pewno nie będziemy czekać do dnia terminu, tak mi moja ginekolożka mówi i cały czas powtarza tym razem skończy się wszystko dobrze, proszę się nie martwić na zapas.Na dzień dzisiejszy nie wiem czy będę w stanie rodzić naturalnie pod względem psychicznym. 
Mama ziemskiej Michaliny 27.08.2012, anielskiego Wojtusia 40 tc +5.04.2015 oraz ziemskiej Lilianny ur. w 36tc 8.02.2016
Ostatnio zmieniony 21-07-2015 12:07 przez karolina w

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
niaguska  
20-11-2012 22:25
[     ]
     
Ika ja nie chce sie madrzyc, ale obecna dr powiedziala podobno (tak mowi moj maz - ja nie pamietam) ze kolejna ciaza bedzie wygladala tak ze od 35 tyg w szpitalu i bedziemy starali sie zakonczyc wczesniej, napewno poprzez cc, mysle ze jesli masz w miare normalnego lekarza, mozna po prostu sie jakos dogadzac.
Fakt, ze lekarze sie zabezpieczaja chca czekac itp. ale mysle ze kazdy przypadek jest indywidualny tymbardziej dla kobiet po stracie - wiadomo ze sa skrzywione.
Co do strachu oczywiscie, u mnie bylo tez tragicznie, szpital, porod, pobyt, ale jakos o ten szpital sie nie martwie, bardziej mysle o tym ze lekarze jako ludzie wspolczujacy nie pozwola na stresy dla przyszlej mamy, wierze w to i licze ze tak bedzie. A jesli nie... to po prostu mega awantura, moja rodzina nie pozwoli napewno to zalatwi, nie p ozwoli na czekanie i stawianie sprawy na ostrzu noza.
Mam prawo do "histerii" i obaw, dlatego to lekarze powinni sie dostosowac do sytuacji.
Takie jest moje podejscie - roszczeniowe, dla mnie innej opcji nie ma 

Szymon ur/zm 20.03.2012 - 38 tc
www.zawszepamietam.blog.pl

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
lemoni80  
21-11-2012 00:02
[     ]
     
Powiem wam jak bylo u mnie. Tylko ze ja rodzilam w niemczech.
PO pierwszym martwym porodzie w 39 tc silami natury, nike bylo komplikacji. Byl wywolywany, do czego przekonali mnie lekarze, ze na przyszlosc bedzie lepiej. I w sumie bylo, bo moglam szybko sie postarac o rodzenstwo dla mojego kochanego Karolka.
I tak kolejna ciaza. Bez komplikacji, ksiazkowa. MOj stan psychiczny byl ale tragiczny. Od 34, czy 35 tc bylam juz w klinice. Codziennie 3x KTG. Jesli bym sobie tego zyczyly moglabym duzo wiecej. Z lekarzami bylo umowione tak ze kiedy juz serio nie dam rady mam przyjsc i powiedziec, Wtedy zrobia cesarke, ktora sobei sama zazyczylam. Nie bylo rzadnego sprzeciwu. Chcieli tylko aby mala byla jak najdluzej u mnie w brzuchu. Dalam rade do 36+5. Kilka dni wczesniej powiedzialam ze juz nie daje rady, zaplanowali, scieli i mala byla z nami. Te pol godziny to na serio duzy komfort psychiczny w porownaniu do kliku godzinnego porodu silami natury. Sami lekarze powiedzieli ze jesli bym byla mega zesrtesowana to tez mogloby wydluzyc porod. A co to za przyjemnosc lezec nie dosc ze z bolami porodowami, to jeszcze ze strachami. Nie tak chyba to ma wygladac.
Teraz trzecia ciaza i zstanawiam sie jak rodzic. Czy dam rade silami natury, czy nie. Ale czym blizej konca mam znowu takiego mega stresa ze znowu tenduje do cesarki. Wyjasni sie juz niebawe.
W kazdym badz razie jelsi czujecie ze nie dacie rady silami natury, ze strach jest, to nie starajscie sie go za wszelka sile przelamac. Nasz instynkt jest mega wazny. I trzeba sie upierac , tupac, i krzyczec, bo czasami lakarze w polsce wiem ze nie przyjmuja tak chetnie zdania pacjentki tylko wszytsko musi byc pod ich komando. Takze nie dajcie sie, jesli czujecie ze nie dacie rady. Pozdrawiam 
Lemoni, mama Karola (+07.08.2009, 40 TC) i Sofie (*14.07.2010, 37 TC) oraz Alexa (*01.01.2013, 38 TC)

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
ika*  
21-11-2012 12:54
[     ]
     
Absolutnie zgadzam sie z Wami, ja również będę już od ok. 32 tc w szpitalu, wczesniej dostane sterydy na plucka i rowniez nie zamierzam odpuscic. Jesli bedzie kiepsko psychicznie, bede nalegac by konczyc wczesniej. Ciesze sie ze lekarze nie robia problemu z cesarka, bo to naprawde mniejszy stres. Moja lekarka jest bardzo wyrozumiala i mysle ze sie z nia spokojnie dogadam, bo wiem ze chce dla nas jak najlepiej. Mysle ze wszystkie mamy po stracie maja szczegolne prawa i musza domagac sie szczegolnego traktowania, oby tylko te nasze szpitale byly "bardziej wrazliwe". 


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
Ewelina85  
21-11-2012 15:05
[     ]
     
Lemoni, podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami! Niestety najczęściej jest tak, ze lekarze są najmadrzejsi (takie jest ich mniemanie) i nie słuchają rodzących. Ja błagałam o cc, pytałam ich co w przypadku kiedy coś z indukcją pójdzie nie tak? Odpowiadali: Proszę sie nie martwić, jak coś zawsze zdążymy zrobić cc. Owszem, zdążyli. Gdy tętno na monitorze zanikło do 0, dosłownie biegli ze mną na operacyjną. Pierwsze cięcie skóry doskonale pamiętam, nie zdążyła zadziałać narkoza a oni już mnie cieli... Wyobrażasz sobie? Trauma do końca życia!! Rozumiem, ze liczyła się każda sekunda ale tej całej sytuacji można było uniknąć, gdyby tylko chcieli mnie posluchać... 
Ewelina, Mama Aniołka Radzia ur. 18.07.2011r. zm. 19.07.2011r.
Kocham Cię Synio :*
http://www.naszkochanyradzio.pamietajmy.com.pl
...i Mili 06.08.2014 ♥

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
Ewelina85  
21-11-2012 15:08
[     ]
     
...dodam jeszcze, że Synek urodził się w ciężkiej zamartwicy, dostał tylko 3 pkt Apgar. Urodził się z wadą i przed porodem wszyscy w koło powtarzali, ze musi sie urodzić w dobrym stanie, tymczasem sami stworzyli sytuację w której Mały urodził się w zamartwicy :(
Dziady... 
Ewelina, Mama Aniołka Radzia ur. 18.07.2011r. zm. 19.07.2011r.
Kocham Cię Synio :*
http://www.naszkochanyradzio.pamietajmy.com.pl
...i Mili 06.08.2014 ♥

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
zgrywus  
21-11-2012 17:04
[     ]
     
Ewelina, to jest straszne co opisujesz. mnie przy pierwszym porodzie siłami natury nacięli nie w skurczu (bo jak się później okazało przyszła praktykantka i się chciała na mnie uczyć), to już była dla mnie masakra, a jak sobie pomyślę o cięciu brzucha na żywca... Coś okropnego.
Zgadzam się, że w Niemczech są całkiem inne warunki, moja znajoma tam rodziła, lekarze sa bardzo ostrozni, nastawieni na kobietę i jej odczucia. W naszym kraju tez mozna dobrze trafić, ale to już niestety kwestia szczęścia. Chyba, że ktoś rodzi w prywatnej klinice i za kazdy ruch lekarzy się płaci z własnej kieszeni. 


Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
Ewelina85  
21-11-2012 17:22
[     ]
     
Nawet nikt nie brał pod uwagę tego, że przejechałam 500km do Warszawy az z Koszalina w 38 t.c. żeby ratować Dziecko, nie chcieli Nas słuchać w ogóle - pozjadali wszystkie rozumy i koniec! Według lekarki u której robiłam Małego echo serca, Radek miał spore szanse na życie. Kto wie czy oni w znacznym stopniu jej nie zmniejszyli? Wiem, że nie mogli tego przewidzieć, ale gdyby tylko mnie posłuchali... 
Ewelina, Mama Aniołka Radzia ur. 18.07.2011r. zm. 19.07.2011r.
Kocham Cię Synio :*
http://www.naszkochanyradzio.pamietajmy.com.pl
...i Mili 06.08.2014 ♥

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
lemoni80  
22-11-2012 01:10
[     ]
     
Dokladnie. Tego niestety sie w polsce nie robi, bo jak to ty bedziesz radzic lekarzowi co ma zrobic. A tu kur... my tez mamy z natury jakis instynkt, tzn nie jakis tylko dobry. I tak jest z kazdym lekarzem w polsce, nie tylko przy porodach. Jak slysze od rodzicow jak ich lecza to krew sie w zylach mrozi.
Partacza tyle rzeczy, bo do wszytskiego podchodza pobieznie. Mysla ze kazdy porod jest taki sam. A tu nie. Teraz jest sprzet, duzo rzezcy da sie zbadac, ale tego sie nie wykorzystuje. BO jak to, bo po co. Dawniej w polu kobiety rodzily to co taka pewnie ma jakies humory i nie chce sie jej rodzic. Tak jak piszesz dziady i tyle. 
Lemoni, mama Karola (+07.08.2009, 40 TC) i Sofie (*14.07.2010, 37 TC) oraz Alexa (*01.01.2013, 38 TC)

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
MamaAdasia  
22-11-2012 15:52
[     ]
     
Wiesz, co, trzymaj dziecko w sobie najdluzej jak dasz rade. Bedziesz w koncu w szpitalu. A lekarz prowadzacy pracuje w nim? 

Ania- mama:
Adasia- Aniołka 36tc. 2.10.2008r. [']
Aniołka 10tc., 18.09.2007r.[']

Zuzanny Marty 18.11.2010 32/33tc
i Zofii Agnieszki 27.07.2012 39tc

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży - do Mamy Adasia
niaguska  
22-11-2012 19:08
[     ]
     
Mamo Adasia, kazda nasza historia jest inna.. ale dla niektorych jak np. dla mnie zrozumialy jest ten post. Ja tez pewnie w przyszlosci bede miala ten dylemat, moje dziecko bylo ze zdrowej ciazy zmarlo w 38 tygodniu, dlatego stwierdzenie "jak najdluzej" nie zawsze jest adekwatne, moj lekarz wiedzial ze mocno przytylam i mocno napuchlam, jednak tez mowil - "jak najdluzej"....
pozniej okazalo sie ze tydzien wczesniej na wizycie jak prosilam o porod czy pobyt w szpitalu bo juz sie tocze i nie mam sily utrzymac szklanki w reku z powodu opuchniec lekarz powiedzial ze taka jest koncowka ciazy. Teraz wiem ze to nieprawda. Nie zawsze do konca znaczy lepiej.
MOje dziecko wazylo 4 kg, takze wielu lekarzy powtarza - gdyby dwa trzy dni wczesniej zrobiono mi cc dziecko by zylo.
Dlatego nie wyobrazam sobie czekac w mojej ciazy do tego nieszczesnego 38 tygodnia, nawet jesli bedzie to kosztem np. dziecka w inkubatorze

Pozdrawiam 

Szymon ur/zm 20.03.2012 - 38 tc
www.zawszepamietam.blog.pl

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
moj aniołeczek-Juleczka  
22-11-2012 20:33
[     ]
     
Ja po samej sobie wiem że szpital to nie znaczy że jesteśmy pod opieką to nic się już nie stanie.Będąc w ciąży jeździłam często sama samochodem,nie chciałam żeby ktoś mnie woził z domu bo dobrze się czułam i ciągle rozmawiałam z moją córcią w czasie jazdy gdzie jeździmy opowiadałam jej wszystko,wszyscy ciągle powtarzali że to niebezpieczne ale ja przez to szczęście pod moim sercem byłam tak pozytywnie nastawiona do świata że nigdy nawet nie pomyślałam o tym że może się coś stać. Kiedy maż wiózł mnie do szpitala w nocy w niedziele bo miałam już regularne skurcze co 5 minut to wiedziałam że w szpitalu już będziemy bezpieczne ale po zastrzyku jaki dostałam skurcze mi ustały i na drugi dzień leżąc w szpitalu z myślami że tylko godziny dzielą nas od spotkania mój świat się zawala.Nic nie zrobili lekarz który mnie w nocy przyjmował mówił że mam mało wód,mój lekarz prowadzący też był na zmianie i nic zupełnie nic. Na drugi dzień tak się zachował mój lekarz prowadzący że najpierw powiedział że nie wie co się stało a potem że jeżeli chce to on może do mnie nie przychodzić do sali jak nie chce go widzieć dodał jeszcze że następną ciąże rozwiążemy szybciej około 38 tygodnia.
Kocham cię córeńko(*) 
ana




Ostatnio zmieniony 22-11-2012 21:18 przez ANAD

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży - do Mamy Adasia
MamaAdasia  
23-11-2012 07:01
[     ]
     
Nie wiem w ktorym momencie wyczytalas, ze dla to jest NIEZROZUMIALY post?
Wyobraz sobie, ze TEZ jestem mama po stracie. Dodaj sobie do tego mame wczesniaka i mame dziecka urodzonego o czasie.
Wiem ile klopotow "sprawia" wczesniak-dla dziecka- uwierz mi, o ile nie ma wskazan medycznych do wczesniejszego zakonczenia ciazy- kazdy dzien w brzuchu mamy jest megawazny.
Stad moe pytanie- czy lekarz prowadzacy pracuje w szpitalu, do ktorego wybiera sie ika. To naprawde wazne- inni bardziej sluchaja pacjentki. 

Ania- mama:
Adasia- Aniołka 36tc. 2.10.2008r. [']
Aniołka 10tc., 18.09.2007r.[']

Zuzanny Marty 18.11.2010 32/33tc
i Zofii Agnieszki 27.07.2012 39tc

Re: Pytanie o profilaktyczne wcześniejsze zakończenie ciąży
Karolina W  
19-08-2015 17:29
[     ]
     
To nie jest taki zły termin mi się wydaję ,podadzą Ci sterydy w zastrzykach na rozwinięcie się płuc. Moja znajoma rodziła w tym tyg bo coś tam się działo i nie mogli dłużej czekać. Ja jestem teraz w 11 tc ale z powodu tego co się stało pomimo,że ciąża przebiegała książkowo ciąże mam mieć zakończoną jak skończę 37 tc. Tak bardzo się boję,że coś pójdzie znowu nietak 
Mama ziemskiej Michaliny 27.08.2012, anielskiego Wojtusia 40 tc +5.04.2015 oraz ziemskiej Lilianny ur. w 36tc 8.02.2016

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora