dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Wyniki Pappa trisomia 18
ingaiw  
20-05-2015 15:46
[     ]
     
Witam! Pisze tutaj ponieważ przeczytałam wiele info dostępnych w internecie i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.
Mimo mojej niechęci lekarz namówił mnie na test Pappa. Obecnie jestem w 15 tc. USG genetyczne prawidłowe- nt, kość nosowa, przepływy.
Test pappa super oprócz tisomii 18. Ryzyko 1:380 czyli wysokie jak na wiek. Spowodowane to jest niskim HCG (0, 2 mom) i średnim białkiem (o,4mom)
Przepraszam, że piszę tutaj, ale może mamy dzieci z zespołem edwardsa podpowiedzą mi czy taki wynik jest powodem do zmartwień? Lekarz straszy, namawia na amniopunkcję. Czy mogę was prosić o napisanie mi czy w waszym przypadku testy pappa wychodziły podobnie?
Przepraszam, że piszę tutaj ale jestem załamana i szukam wsparcia. 
ingaiw

Re: Wyniki Pappa trisomia 18
klimat  
23-05-2015 17:36
[     ]
     
Nie jestem mamą :-) ale proponuję skonsultować się z innym lekarzem, a najlepiej udać się do ośrodka referencyjnego i tam zasięgnąć opinii w tym temacie. 


Re: Wyniki Pappa trisomia 18
atusia13  
23-05-2015 18:51
[     ]
     
Witam. Wstrzymywałam się z moim komentarzem, bo wiem , że czekasz na konkretne odpowiedzi na Twoje zapytanie. Byłam w podobnej sytuacji. O chorobie synka ( wada letalna układu nerwowego) dowiedziałam się troszkę jednak później niż Ty - bo w 24 tyg. Dla pocieszenia dodam, że nic nie działo się tak jak w podręczniku. Przeszliśmy amniopunkcję, która niewiele wniosła do diagnozy. Byłam przez lekarzy przygotowywana, że synek umrze we mnie jeszcze przed porodem. Gdy zbliżyliśmy się do 30 tyg., a mały wciąż walczył przygotowywano mnie na martwy poród. Wg nich nie było szans by w takim stanie maluch przeżył. Marcelek i tym razem zrobił psikusa medycynie i urodził się żywy. Był z nami prawie dwa lata i nic nie przebiegało książkowo. Niech nasz przypadek będzie nadzieją, że ostateczne słowo nie należy do lekarzy...
Życzę Ci dużo siły. Tak jak napisał wyżej klimat konsultuj wyniki z innymi lekarzami. Trzymam kciuki. Powodzenia. 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html
Ostatnio zmieniony 23-05-2015 18:53 przez atusia13

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora