dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
You are not logged in       

z貫 proporcje p這du w 15tc
hellena  
24-09-2014 15:28
[     ]

Drodzy forumowicze, pom騜cie.

Po kilku miesi帷ach stara uda這 nam si zaj嗆 w ci捫e. Strach ogromny, cho o powt鏎k wpp nie ba豉m si ani minuty... ba豉m si i boj wszystkich innych zagro瞠, kt鏎e mog nas czeka.

I sama nie wiem co mam o tym wszystkim my郵e. Dzi byli鄉y na pierwszej przesiew闚ce genetycznej. Zamar豉m. W teorii "lec" 15tc, z usg ma造 jest mniejszy a o dwa tygodnie. Jest to dla nas dziwne, poniewa wiemy kiedy, z zegarkiem na r瘯u, i ci捫a owszem, jest m這dsza, ale nieca造 tydzie, sk康 a takie rozbie積o軼i - nie wiem. Wiek ci捫y nie zgadza si ani z terminem miesi帷zki, ani z dat zap這dnienia. Zawa逝 dosta豉m jednak dopiero wtedy, gdy lekarz orzek, 瞠 obw鏚 g堯wki i d逝go嗆 ko軼i udowej s poprawne, zgodne z aktualnym wiekiem ci捫y i jak najbardziej zgadzaj si, ale tu堯w maluszka jest za kr鏒ki, te proporcje nie s prawid這we. Wyjecha z domniemaniem zespo逝 Edwardsa czy Patau, jednocze郾ie stwierdzaj帷, 瞠 mo瞠 to te o niczym nie 鈍iadczy. Pozosta貫 parametry usg w normie, serce, przep造wy, m霩g, itd. Wad w budowie p這du nie zauwa篡.

Zrobili鄉y test podw鎩ny z krwi, za trzy tyg mamy konsultacj z genetykiem, kt鏎y ma skonfrontowa biochemi z ocen z usg. I wyda opini.

Czy kto z Was by lub s造sza o podobnej sytuacji? Umieram ze strachu, to mia豉 by rutynowa, spokojna ci捫a, taka, jaka maj wszystkie mamy po 鄉ierci dziecka. Um闚iona te jestem oczywi軼ie na konsultacj z innym lekarzem diagnost na usg, bo nie chc poprzesta na "jednym oku" je郵i co faktycznie si nie zgadza.

Kto, co...? Z g鏎y dzi瘯uj. 
Hellena, mama Hani (22.05.2012), Anio趾a Gabrysia (05.09.2013-06.09.2013)i Anio趾a Miko豉ja (20tc)

Re: z貫 proporcje p這du w 15tc
klimat  
25-09-2014 07:54
[     ]

Helleno, bardzo dobrze, 瞠 um闚i豉 si na wcze郾iejsz konsultacj. Warto sprawdzi czy lekarz do kt鏎ego masz zamiar si uda ma certyfikat FMF do przeprowadzania bada genetycznych USG. Wi捫e si to tak瞠 ze sprz皻em jaki powinien posiada taki lekarz. Powinien to by aparat USG GE klasy Voluson. Na maila mog Ci poda linki gdzie bezpo鈔ednio mo積a sprawdzi swojego lekarza, kt鏎y wykonuje badania USG genetyczne np. 11-13 tc., a okazuje si, 瞠 nie zosta odpowiednio przeszkolony, a co za tym idzie nie posiada odpowiedniego sprz皻u. St康 wg. mnie mo瞠 wynika taka nieprofesjonalna analiza obrazu USG, a Maluszek jest zdrowy :-) 

hellena  
25-09-2014 16:15
[     ]

To ja bardzo prosz o wskaz闚ki... moj mail piwnicka.u@gmail.com

Bardzo dzi瘯uj! 
Hellena, mama Hani (22.05.2012), Anio趾a Gabrysia (05.09.2013-06.09.2013)i Anio趾a Miko豉ja (20tc)

EwelinaW  
25-09-2014 16:29
[     ]

Hellenka, trzymam kciiuki, 瞠by wszystko si wyja郾i這 i pozosta貫 miesi璚e by造 nudn ci捫:*

A link wrzucam, mo瞠 komu si przyda i nie ma co robi z niego tajemnicy.
A wielu wspania造ch diagnost闚 nie ma na tej li軼ie, a s cz這nkami ISUOG (pewnie raczej Ci starsi, mocno do鈍iadczeni lekarze).
https://courses.fetalmedicine.com/lists/web
---------------------- 
"妃iertelnie chore dzieci wiedz, 瞠 umr. Jest to wiedza nie鈍iadoma ale kieruje ich post瘼owaniem. Ci, kt鏎zy 瞠gnaj si z nimi, maj przyt瘼iony s逝ch. Jeste鄉y g逝si na przekazy umieraj帷ych."
Last edited on 25-09-2014 16:39 by EwelinaW

::   w g鏎   ::
Jump to :
Forum tworzone przez W-Agora