dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

złe proporcje płodu w 15tc
hellena  
24-09-2014 15:28
[     ]
     
Drodzy forumowicze, pomóżcie.

Po kilku miesiącach starań udało nam się zajść w ciąże. Strach ogromny, choć o powtórkę wpp nie bałam się ani minuty... bałam się i boję wszystkich innych zagrożeń, które mogą nas czekać.

I sama nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Dziś byliśmy na pierwszej przesiewówce genetycznej. Zamarłam. W teorii "lecę" 15tc, z usg mały jest mniejszy aż o dwa tygodnie. Jest to dla nas dziwne, ponieważ wiemy kiedy, z zegarkiem na ręku, i ciąża owszem, jest młodsza, ale niecały tydzień, skąd aż takie rozbieżności - nie wiem. Wiek ciąży nie zgadza się ani z terminem miesiączki, ani z datą zapłodnienia. Zawału dostałam jednak dopiero wtedy, gdy lekarz orzekł, że obwód główki i długość kości udowej są poprawne, zgodne z aktualnym wiekiem ciąży i jak najbardziej zgadzają się, ale tułów maluszka jest za krótki, te proporcje nie są prawidłowe. Wyjechał z domniemaniem zespołu Edwardsa czy Patau, jednocześnie stwierdzając, że może to też o niczym nie świadczyć. Pozostałe parametry usg w normie, serce, przepływy, mózg, itd. Wad w budowie płodu nie zauważył.

Zrobiliśmy test podwójny z krwi, za trzy tyg mamy konsultację z genetykiem, który ma skonfrontować biochemię z oceną z usg. I wydać opinię.

Czy ktoś z Was był lub słyszał o podobnej sytuacji? Umieram ze strachu, to miała być rutynowa, spokojna ciąża, taka, jaka mają wszystkie mamy po śmierci dziecka. Umówiona też jestem oczywiście na konsultację z innym lekarzem diagnostą na usg, bo nie chcę poprzestać na "jednym oku" jeśli coś faktycznie się nie zgadza.

Ktoś, coś...? Z góry dziękuję. 
Hellena, mama Hani (22.05.2012), Aniołka Gabrysia (05.09.2013-06.09.2013)i Aniołka Mikołaja (20tc)

Re: złe proporcje płodu w 15tc
klimat  
25-09-2014 07:54
[     ]
     
Helleno, bardzo dobrze, że umówiłaś się na wcześniejszą konsultację. Warto sprawdzić czy lekarz do którego masz zamiar się udać ma certyfikat FMF do przeprowadzania badań genetycznych USG. Wiąże się to także ze sprzętem jaki powinien posiadać taki lekarz. Powinien to być aparat USG GE klasy Voluson. Na maila mogę Ci podać linki gdzie bezpośrednio można sprawdzić swojego lekarza, który wykonuje badania USG genetyczne np. 11-13 tc., a okazuje się, że nie został odpowiednio przeszkolony, a co za tym idzie nie posiada odpowiedniego sprzętu. Stąd wg. mnie może wynikać taka nieprofesjonalna analiza obrazu USG, a Maluszek jest zdrowy :-) 


Re: złe proporcje płodu w 15tc
hellena  
25-09-2014 16:15
[     ]
     
To ja bardzo proszę o wskazówki... moj mail piwnicka.u@gmail.com

Bardzo dziękuję! 
Hellena, mama Hani (22.05.2012), Aniołka Gabrysia (05.09.2013-06.09.2013)i Aniołka Mikołaja (20tc)

Re: złe proporcje płodu w 15tc
EwelinaW  
25-09-2014 16:29
[     ]
     
Hellenka, trzymam kciiuki, żeby wszystko się wyjaśniło i pozostałe miesięce były nudną ciążą:*

A link wrzucam, może komuś się przyda i nie ma co robić z niego tajemnicy.
A wielu wspaniałych diagnostów nie ma na tej liście, a są członkami ISUOG (pewnie raczej Ci starsi, mocno doświadczeni lekarze).
https://courses.fetalmedicine.com/lists/web
---------------------- 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."
Ostatnio zmieniony 25-09-2014 16:39 przez EwelinaW

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora