dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

ZMIANA HYPOECHOGENNA w brzuszku dziecka w ciąży czy ktoś się z tym spotkał?
Eidien  
26-10-2013 09:57
[     ]
     
Witam. Na ostatnim USG w 23 t.c. lekarz zauważył u naszej córeczki zmianę hypoechogenną o wym. 14x8 mm w prawej części podbrzusza/śródbrzusza z wypełnioną pętlą jelita lub zmianą układu moczowego lub płciowego. Pani doktor ze szpitala Uniwersyteckiego rzuciła hasło, że to może być przepuklina, dlatego byłam na forach "przepuklina przeponowa" i omphalocele, ale tam rodzice mówią, że mój opis nie do końca pasuje do którejś z wad.(Zołądek i serduszko dziecka są wg USG w prawidłowej lokalizacji, a jelitko nie jest poza brzuszkiem, tylko w brzuszku, w tej czarnej plamce określonej jako zmiana hypoechogenna) Czy ktoś z was spotkał się z taką zmianą u dziecka w czasie ciąży? a jeśli tak, to jaka była diagnoza? My dostaliśmy termin na USG genetyczne dopiero za 2 tygodnie, więc będę wdzięczna za wszystkie informacje, które uda mi się zebrać do czasu postawienia diagnozy, ponieważ bardzo się denerwuję.

pozdrawiam - mama Zosi w brzuszku i aniołkowa mama Aleksia 


Re: ZMIANA HYPOECHOGENNA w brzuszku dziecka w ciąży czy ktoś się z tym spotkał?
mama fasolki  
19-12-2013 21:24
[     ]
     
Witaj, czy miałaś już USG ?odezwij się co z Twoim maluszkiem...ja w 2007 roku urodziłam synka z omphalocele . 
mama fasolki

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora