dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

kwasica organiczna
myszka24  
29-03-2011 21:35
[     ]
     
już opisywałam choroby mojej córci na forum,ale mam pytanie.niedawno byliśmy w szpitalu,niunia miała robione badania w kierunku chorub metabolicznych,wyszła między innymi kwasica organiczna,czy ktoś wie co to jest?jak się leczy?termin następnego pobytu w szpitalu za 2 miesiące w celu dokładniejszych badań.jeśli ktoś wie bardzoi proszę o odp 
myszka

Re: kwasica organiczna
myszka24  
29-03-2011 21:36
[     ]
     
 
myszka

Re: kwasica organiczna
mikew  
29-03-2011 21:53
[     ]
     
mój syn miał, . Przy odwodnieniu i jak był we wstrząsie. generalnie nie sądzę aby u Ciebie przyczyną było głodzenie, ale złe przyswajanie czy inaczej złą jego przemianę np. białka. Nie znalazłam natomiast Twojego wcześniejszego postu. Ale generalnie na tym to polega.
Tak myślę co można jeszcze dodać. Z tego co wiem nazywane są też metabolicznymi. Jest to błąd w łańcuchu DNA. Ten błąd powoduje przerwanie pewnego ciągu prawidłowych przemian w organiźmie. I w pewnym momencie na którymś etapie jest problem i zaczynają się odkładać pewne substancje - najczęściej trucizny (jak większość nie rozłożonych w organiźmie rzeczy). Organizm w takiej postaci nie może i nie umie ich wydalić, więc się one odkładają i powodować mogą np. zaburzenia wielonarządowe, upośledzenie bowiem w 99% przypadkach jako pierwszy uszkadzany jest mózgitp. Trzeba organizmowi pomóc je wydalić, albo unikać tych produktów np. białek. Kwasicę powoduje także niewydolność oddechowa - w tym przypadku np. bezdechy, hiperwentylacja to zasadowica (i również niewydolność oddechowa), choroby nerek, serca, choroby metaboliczne np. cukrzyca, fenyloketonuria itp.
Niektórzy rozdzielają metaboliczne od organicznych.
Kwasice organiczne

* PA – kwasica propionowa
* GA I- kwasica glutarowa typu I
* MMA – kwasica metylomalonowa
* IVA – kwasica izowalerianowa
* 3-MCC – deficyt karboksylazy 3-metylokrotonylo-CoA
* BKD – deficyt β- ketotiolazy
* HMGCoA - deficyt liazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-CoA

"Kwasice organiczne to grupa wrodzonych błędów metabolicznych zlokalizowanych w szlakach przemian tzw. aminokwasów rozgałęzionych.
Choroby objawiają się brakiem łaknienia, wymiotami, odwodnieniem, niedożywieniem, zaburzeniami świadomości , niekiedy drgawkami, obniżonym napięciem mięśniowym, spadkiem poziomu glukozy we krwi, wysokim poziomem amoniaku, kwasicą metaboliczną. Mocz dzieci dotkniętych kwasicami organicznymi ma często specyficzny zapach. Choroby prowadzą do zaburzeń neurologicznych i opóźnienia rozwoju, nie leczone –do śmierci." 
EM
http://www.mikew.e-blogi.pl/
Ostatnio zmieniony 29-03-2011 21:56 przez mikew

Re: kwasica organiczna
myszka24  
29-03-2011 23:41
[     ]
     
emilcia ma padaczke,torbiela mózgu,wade mózgu,ma 2 śledzione,alergie pokarmowa,AZS.teraz przy atakach dziecko zastopowało się w rozwoju,mniej muwi,spowrotem sika w pampersy,jest nadpobudliwa psychoruchowo.czy myślicie że to moze mieć wszystko własnie związek z tą chorobą? 
myszka

Re: kwasica organiczna
mikew  
30-03-2011 00:49
[     ]
     
Jest taka możliwość.Z tego co czytałam. A może to nie alergia a nietolerancja?? Może np. źle przyswajać jakieś aminokwasy. Każda taka rzecz przypomina alergię (wiele czytam o tym z myślą o Miku) i siłą rzeczy przetrząsnęłam setki artykułów. 
EM
http://www.mikew.e-blogi.pl/

Re: kwasica organiczna
myszka24  
30-03-2011 12:02
[     ]
     
co do alergi to niunia już nie pije nutramigenu,objawów też nie ma takich jak kiedyś,kiedyś wystepowały obrzęki buzi jak zjadła coś nie tak,wysypki dalej sa ale już nie takie,były wymioty do 1 roku zycia.testy krwi na białko wyszły dobze. 
myszka

Re: kwasica organiczna
mikew  
30-03-2011 14:49
[     ]
     
a my dziś szpital...w trybie nagłym... 
EM
http://www.mikew.e-blogi.pl/

Re: kwasica organiczna
myszka24  
30-03-2011 20:20
[     ]
     
a co sie stało?trzymajcie się 
myszka

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora