dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

przepuklina przeponowa zycie po operacji
wiola1  
27-02-2011 21:09
[     ]
     
Witam, jestem mamą 4 miesiecznego malenstwa, dwa tygodnie temu u mojego maluszka przypadkowo wykryto przepukline przeponowa lewostronna i zoperowano ja w szpitalu przy Niklanskiej. Przepukline zszyto nie latano. Bylabym wdzieczna za informacje jak wyglada zycie takich malenstw. Lekarze powiedzieli mi ze jak echo serca wyjdzie dobrze ( maly mial robione usg brzuszka i usg ciemienczkowe) to od innych dzieci bedzie roznil sie tylko blizna. Ja jednak wciaz sie boje i zastanawiam sie czy to prawda bylabym bardzo wdzieczna za wszelkie informacfje od rodzicow dzieci ktore zyja po takiej operacji. W jakims artykule przeczytalam ze takla przepuklina moze powrucic , Czy ktos z was slyszal o czyms takim. Czy moje dziecko powinno byc pod opieka jakis lekarzy czy wystarczy zwykly pediatra? Z gory dziekuje. Jestem przerazona tym bardziej ze przez 4 miesiace bylam przekonana ze moje dziecko jest zdrowe, nagle zaczxelo kaszlec i lekarz stwierdzil zapalenie pluc. w szpitalu okazalo sie ze to nie zapalenie tylko przepuklina . To byl dla nas szok. lekarz powiedzial mi ze maly mogl sie nam udusic. Prosze o szybkie odpowiedzi , bo jestem przerazona i wciaz nasluchuje oddechu swojego dziecka 


Re: przepuklina przeponowa zycie po operacji
asiunia01  
27-02-2011 21:53
[     ]
     
Spokojnie nie denerwuj sie tak:) Ja mam równiez dzidzie po takiej operacji tylko ze u nas to byla masakra w porownaniu do waszej sytuacji szczerze to znam tylko jeden przypadek gdzie dziecko nie dawalo po urodzeniu zadnych symptomow przepukliny... Macie wielkie szczescie, a co za tym idzie rozleglosc wady nie jest tak duza... U nas to byla calkowita niewydolnosc oddechowa i intubacja w 5 minucie zycia... Takze nie martw sie tak bo nie jest tak zle... Dziecko zylo cztery miesiace z ta wada czyli bylo wydolne w pelnie (nie doszlo do niedotlenienia) wiec o glowke nie musisz sie martwic bo powinno byc wszystko ok. Jedyne co to lekarze powinni wykonac badania genetyczne zeby sprawdzic czy dzidzia nie ma zadnych innych wad wrodzonych ale z tego co pamietam to jakies badania robia za raz po urodzeniu kazdemu dziecka tylko juz nie pamietam na co... Ale jesli dziecko prawidlowo sie rozwija i nie odbiega od rowiesnikow to podejrzewam ze wada byla izolowana. Sama w sobie prepuklina nie jest wada genetyczna tylko zaburzeniem podczas podzialu komorki... Czyli cos co nie jest zbadanie i jeszcze dlugo nie dowiemy sie co zaburzylo rozwoj naszych dzieci ale mniejsza o to. Jesli chodzi o lekarzy to uwazam ze malec powinien od czasu do czasu znalezc sie na jakims kontrolnym rtg czy nie ma nawrotu przepukliny a tak poza tym to jesli nie bedzie zadnych problemow i zalecenie ze strony lekarzy to raczej dobry pediatra wystarczy. moge ci dac namiary bo jestem z okolic wawy.
Naprawde mieliscie ogromnego farta i naprawde ciesze sie ze mieliscie tyle szczescia... Wejdz na glowny watek o przepuklinie przeponowej jest nas tam sporo po czytaj troszke a wszystkiego dowiesz sie o tym paskudztwie i powiklaniach ktore za soba niesie bo teraz to chyba musialabym siedziec do rana zeby to opisac. Tyle ze u was raczej 90% z tych powiklan nie powinno wystapic przez sam wzglad na to ze plucka byly w niezlym stanie... Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka;) 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: przepuklina przeponowa zycie po operacji
mikew  
27-02-2011 22:26
[     ]
     
Każdemu noworodkowi od połowy 1994 roku są robione badania skriningowe zwane też przesiewowymi. Mają one na celu wykluczenie takich chorób genetycznych jak:
wrodzona niedoczynność tarczycy
muskowiscydoza
fenyloketonuria
jeśli z tymi wynikami byłby problem labor wysłałby już dawno zawiadomienie do domu.
Jedna uwaga: jeżeli dziecko po urodzeniu miało podawane leki, kroplówki przed pobraniem krwi z pięty, badanie należy powtórzyć. (doznałam wątpliwego zaszczytu z tego powodu). Powtarzamy też u wcześniaków i dzieci z niską wagą urodzeniową.
Tak więc pod tym względem u Was powinno być ok., bo piszesz, że do 4 mc było spoko) 
EM
http://www.mikew.e-blogi.pl/
Ostatnio zmieniony 27-02-2011 22:29 przez mikew

Re: przepuklina przeponowa zycie po operacji
EwelinaW  
28-02-2011 01:00
[     ]
     
nie widzę związku mikew...


Wiola1, w moim mniemaniu, zwykły pediatra, to niejest dobra opcja. Nie napisałaś skąd jesteś, jak się leczyliscie, jakie wyniki, co po operacji. Napisz więcej, a dzieczyny pomogą.
Potrzebna Wam dobra PROFILAKTYKA.

Mama Królewny Zuzi (*)
i Księżnikczki Natalki
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: przepuklina przeponowa zycie po operacji
wiola1  
28-02-2011 09:00
[     ]
     
Dzieki wszystkim za pomoc. Jestesmy z Warszawy, nie leczylismy sie wogole, bo nie wiedzielismy ze maly m,a przepukline, ok dwoch tygodni temu maly dostal duszacego kaszlu, nie bylo mojej pani pediatry wiec poszlam prywatnie do podobnojednego z najlepszych pediatrow on przepadal mi dziecko i stwierdzil ze maly ma asymetryczne pluca w zw z kaszlem stwierdzil ze to pewnie zapalenie pluc i skierowal mnie do szpitala zeby zrobic przeswietlenie. Pojechalismy zrobili przeswietlenie i szok przepuklina przeponowa, jak lekarka wytlumaczyla mi co to jest zaczelam plakac, malego odrazu polozyli na chirurgi i na drugi dzien operowali, po 6 dniach od operacji wypuscili nas do domu. Z klatki piersiowej odprowadzono do jamy brzusznej zoładek, sledzione i petla jelita cienkiego. Ubytek przepony zszyto. Mialy mial jeszcze w szpitalu robione usg brzuszka i usg ciemienczkowe. W czwartek mamy wizyte kontrolną u chirurga i mamy miec jeszcze echo. Ot i calae nasze leczenie. Nie mam pojecia co robic dalej, na co uwazac. Lekarze powiedzieli ze jak echo wyjdzie dobrze to dziecko jest zdrowe. Ale jak zaczelam czytac internet to strasznie sie przestraszylam .... 


Re: przepuklina przeponowa zycie po operacji
EwelinaW  
28-02-2011 14:25
[     ]
     
Nie bój się:)
Wada u Was nie przyniosła od razu ciężkich skutków. Masz silne dziecko, którego organizm świetnie sobie radzi. A Ty musisz być czujną obserwatorką, mieć dobrego pediatre, do którego możesz się zgłosić zawsze, gdy Ci coś zaniepokoi i który nie będzie bagatelizował ewentulanych powikłań po wpp. Dacie radę i macie ogromne szanse, żeby szybko 'zapomnieć', że Wasze dziecko dotknęła ta wada. Jesteście przykładem, że wpp, to nie wyrok i ciężkie powikłania.
Głowa do góry i trzymamy kciuki za echo:)

Mama Królewny Zuzi(*)
i Księżniczki Natalki
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: przepuklina przeponowa zycie po operacji do EwelinyW
mikew  
28-02-2011 09:43
[     ]
     
Asiunia01 napisała, że w odpowiedzi do wiola1, że jakieś badania genetyczne są robione każdemu dziecku po urodzeniu, ale nie pamięta jakie.

Ja napisałam jak się nazywają te badania i że pod tym względem gdyby było coś nie tak to dawno by wiedziała Tak więc pod względem tego na pewno ok.

także nawiązałam tylko do tego. Przeczytaj te posty...

?????? Ale jak nie pasuje to wykasuje, tylko nie wiem jak? 
EM
http://www.mikew.e-blogi.pl/
Ostatnio zmieniony 28-02-2011 10:21 przez mikew

Re: przepuklina przeponowa zycie po operacji
asiunia01  
28-02-2011 10:22
[     ]
     
Wiolu bardzo szybko was wypuscili;) 6 dni??:) ja tez bym tak chciala my 3,5 msc po szpitalach non stop;) ja powiem jeszcze raz to co wczesniej jesli maly nie bedzie dawal niepokojacych symptomow i jesli nie bedzie zadnych zalecen ze strony lekarzy uwazam ze dobry pediatra wystarczy... ewentualnie moze neurolog powinien go zobaczyc bo czesto po operacji potrzebna jest rehabilitacja... My mamy duzo wiecej potrzeb bo u nas bylo wysokie nadcisnienie plucne refluks itp. takze my dlatego non stop jezdzimy na jakies kontrole... ale w waszym przypadku chyba nie ma takiego problemu??:)
w kazdym badz razie musisz byc gotowa na wszystko bo sytuacja u naszych dzieci moze ulec zmianie w ciagu kilku minut... 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: przepuklina przeponowa zycie po operacji
wiola1  
02-03-2011 13:57
[     ]
     
Hej bylismy dzis na echu. Echo i ekg wyszlo dobrze. Moj maluszek ma zdrowe serduszko , tak sie ciesze. Dziekuje wszystkim, wasze odpowiedzi uspokoily mnie. Takie forum to dobra sprawa, mysle ze fajnie byloby organizowac co jakis czas spotkania tak by nasze dzieciaczki mogly poznac inne malenstwa z bliznami na brzuszku:)pozdrawiam i sciskam 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora