dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

lewostronna przepuklina przeponowa
moniczka  
10-02-2011 12:35
[     ]
     
Witam, jestem w 27tc, od 19tc wiemy, że nasze dziecko ma lewostronną przepuklinę przeponową. Przeczytaliśmy z mężem sporo różnych materiałów na temat tej wady, odwiedziliśmy już różnych lekarzy (zaliczyliśmy również konsultacje w Leuven, w Belgii).
Aktualnie mamy następujące wątpliwości:
*gdzie poród? Karowa czy IZCMP w Łodzi? (czy transport dziecka do innego szpitala nie jest dodatkowym obniżeniem jego szans?)
*poród naturalny czy cc? zdania są podzielone..
*jeśli Karowa, to potem Litewska czy CZD w Międzylesiu?
Będziemy wdzięczni za konkretne wskazówki. Wiemy, że każdy przypadek może być inny. Szukamy jednak najlepszej opcji. Czas już coś zdecydować. Mile widziane też namiary na konkretnych lekarzy z w.w. szpitali, którzy zajmują się takimi przypadkami. Wielkie dzięki za wszystkie informacje. Pozdrawiamy i powodzenia! 


Re: lewostronna przepuklina przeponowa
asiunia01  
10-02-2011 17:11
[     ]
     
Co do wyboru miejsca porodu to proponowalabym karowa jak najbardziej gdyz mam zaufanie do lekarzy z oit-u na litewskiej gdzie uratowano zycie mojej Misi. (Dr. Gawecka, Sitkowska, Redka-prowadzili moja niunie)
Natomiast po wyjsciu z oit-u przenieslismy sie do czd no i chwalimy sobie dalsza opieke... Slyszalam ze wiele dzieci z wpp trafia do czd... Ale na ten temat doradzic nie moge bo my za raz po urodzeniu bylismy w imid a potem uratowano nas na litewskiej... I tez wybieralam szpital gdzie nie beda musieli wiesc dziecka a i tak dziecko zostalo przewiezione tylko w duzo gorszym stanie bo sie okazalo ze imid nie daje sobie rady.... Ja osobiscie mialam cc ale slyszalam rowniez ze porod naturalny moze byc lepszy... Z tego co wiem na Karowej wlasnie sa bardziej za naturalnym porodem w takich przypadkach... Jesli masz jakies pytania to moj mail: kakus01@onet.pl 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: lewostronna przepuklina przeponowa
EwelinaW  
10-02-2011 22:46
[     ]
     
Podpisuję się pod asiunią. Z tym porodem na Karowej, to zależy od lekarza. I dopiszę jeszcze takie nazwiska:
prof.Kornacka (szefowa neonatologii na Karowej. Dba,aby matka miała systematyczną informację o dziecku, w naszym przypadku została nawet ładnych kilka godzin po dyżurze, choć miała już urlop)

prof. Kamiński- chirurg na Litewskiej. Sietny fachowiec, a przy tym ludzki lekarz. Super wszystko tłumaczy.

Lekarze z OIOM-u na Litewskiej bardzo się angażują dla każdego małego pacjenta, nie traktują dzieci tylko jak "przypadki". Potrafią poświęcić swój prywatny czas.

Mama Królewny Zuzi(*)
i Księżniczki Natalki
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: lewostronna przepuklina przeponowa
just  
11-02-2011 01:35
[     ]
     
Karowa a dalej Litewska. Powodzenia. 


Re: lewostronna przepuklina przeponowa
moniczka  
11-02-2011 09:12
[     ]
     
Cześć dziewczyny, dzięki za Wasze wskazówki.
Czy Wy właśnie rodziłyście na Karowej (poza asiunią, jak rozumiem)? A kto był Waszym lekarzem prowadzącym? I jaki poród miałyście? Dzięki. 


Re: lewostronna przepuklina przeponowa
EwelinaW  
11-02-2011 14:20
[     ]
     
Jestem z Lublina. Nikt z Karowej nie prowadził ciąży.

Mama Królewny Zuzi(*)
i Księżniczki Natalki
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: lewostronna przepuklina przeponowa
moniczka  
21-02-2011 18:31
[     ]
     
Cześć dziewczyny, czy któraś z Was miała podawane sterydy w czasie ciąży? Jeśli ktoś coś wie o terapii sterydowej przed porodem (zalecenia/efekty uboczne/etc.), to bardzo proszę o info. Słyszałam, że w niektórych przypadkach stosuje się takie leczenie, żeby dziecku mogło się lepiej rozwijać płucko ale zupełnie nie wiem czy jest to jakaś ogólnie przyjęta procedura, kiedy się ją stosuje a kiedy nie..czy mogą być jakieś powikłania? Pozdr. 


Re: lewostronna przepuklina przeponowa
EwelinaW  
21-02-2011 22:59
[     ]
     
Ja miałam podawane, jak wylądowałam w szpitalu w 30tc. Najprościej mówiąc, pomagają one w rozprężeniu płucek. Nie zaszkodzą dziecku.
Ja się czułam po nich kiepsko, jakbym oddechu nie mogła złapać, głowa mnie bolała, ale do zniesienia.
Nie bój się tego.

Dołącz na wątek 'przepuklina przeponowa'. W 'kupie' raźniej:)) A tam posty nie zostają bez odpowiedzi i wiele chętnych osób do dzielenia się doświadczeniem. A mają dziewczyny nie małe:)

Buziaki

Mama Królewny Zuzi(*)
i Księżniczki Natalki
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: lewostronna przepuklina przeponowa
moniczka  
22-02-2011 11:51
[     ]
     
z jakiego powodu trafiłaś wtedy do szpitala? czy to ma jakiś związek z ryzykiem przedwczesnego porodu? wczoraj usłyszałam od kogoś, że sterydy mogą być podawane właśnie w takim przypadku..
pozdrawiam ciepło i dzięki za wszystkie informacje, a swoją drogą to masz rację przerzucę się na wątek "przepuklina przeponowa" :) 


Re: lewostronna przepuklina przeponowa
EwelinaW  
22-02-2011 14:17
[     ]
     
To już ostatni raz tu Ci odpowiem;)
Tak, sterydy podaje się, jeśli jest ryzyko przedczesnego porodu lub, gdy tak jak u naszych dzieci, wiadomo, że układ oddechowy nie ma tak fajnych warunków, jak u zdrowych noworodków. Pzyspieszają dojrzewanie płuc, których rozwój u dzieci z wpp jest trudny, a czasami wręcz niemożliwy, przez ściśnięcie ich trzewiami.
Każda ciąża, którajest ciążą patologiczną może się zakończyć wcześniej. Ale jak moja pamięć nie zawodzi, to bardzo mało wcześniaków urodziło się na 'naszym' watku. Raczej w terminie dzieciaczki witały świat i w zdecydowanej większości z pozytywnym skutkiem.
Moja Zuźka się urodziła tak wcześnie przez spadki tętna.

Dobra, uciekaj no szerszy wątek o przepuklinie:)
Pytaj o co chcesz. Dziwczęta pomogą w czym się da.

Mama Królewny Zuzi(*)
i Księżniczki Natalki
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: lewostronna przepuklina przeponowa
asiunia01  
22-02-2011 15:05
[     ]
     
hej ja nie mialam podawanych... widocznie nie w kazdym przypadku podaja sterydy... chociaz sie sama zastanawialam lezac na patologii ciazy dlaczego mi nie podaja skoro to rozpreza plucka... a matka rodzacym wczesniaki podawali... Widocznie jeszcze wtedy nie pomysleli ze mozna by tak zrobic;) albo nie bylo potrzeby:) zapraszam do naszego glownego watku:) trzymaj sie 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: lewostronna przepuklina przeponowa
EwelinaW  
22-02-2011 18:41
[     ]
     
jakoś tak jest, że trzeba w odpowiednich tygodniach podać. Pod konic ciąży już nie...Już nie pamiętam, jak to jest. Wiem, że daje się wcześniej.

Mama Królewny Zuzi(*)
i Księżniczki Natalki
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora