dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Wady centralnego układu nerwowego a wcześniejsze dojrzewanie płciowe dziecka
Emilia3202  
14-01-2011 11:40
[     ]
     
Jestem mamą 8 letniego Kacperka z wodogłowiem mpd itp.Kacper jest dzieckiem leżącym.Przed ukończeniem 8 lat pojawiło się u niego owłosienie łonowe.Obecnie jesteśmy w trakcie badań dlaczego Kacper w tym wieku dojrzewa.Endokrynolog stwierdził że u 90% dzieci z uszkodzonym centralnym układem nerwowym występuje wcześniejsze dojrzewanie płciowe.Czy ktoś spotakał się z podobnym problemem u swojego dziecka?Jak wyglądało ewentualne leczenię?Mama Kacpra. 
Emilia Mama Kacperka i Amelki

Re: Wady centralnego układu nerwowego a wcześniejsze dojrzewanie płciowe dziecka
mikew  
20-01-2011 18:51
[     ]
     
Z moich obserwacji (pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi z różnymi dysfunkcjami zarówno fizycznymi jak i psychicznymi) jest to prawdą. Nie wiem jak wygląda patofizjologia tego zjawiska, ale tak jest. Pozdrawiam 
EM
http://www.mikew.e-blogi.pl/

Re: Wady centralnego układu nerwowego a wcześniejsze dojrzewanie płciowe dziecka
Emilia3202  
03-02-2011 19:37
[     ]
     
Bardzo dziękuję za odpowiedz.Dziwi mnie to forum.Nikt wcześniej mi nie odpowiedział a jest tu sporo osób z wadami CUN.Ni wiem czy inni nie mają takich problemów-endokrynolog mówił że to dotyczy 90%dzieci z wadami CUN.Naszczęście wynik wieku kostnego u Kacpra ok jeszcze czekamy na hormony.Dziękuję jeszcze raz za odp. i pozdrawiam. 
Emilia Mama Kacperka i Amelki

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora