dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Wrodzona przepuklina przeponowa
alcia.sz  
21-03-2010 00:31
[     ]
     
witam. w 18tc zdiagnozowano u małej przepukline przeponowa, w 21tc trafilam do czdmp w łodzi potwierdzili wade jako izolowana, ale ciezka, Wskaznik LHR byl 0,86 przez 2 tyg podskoczyl do 0,89. obecnie jestem w 25tc troche sie pogorszylo wskaznik jest 0,73 chyba kwalifikuje sie do zabiegu wewnatrzmacicznego, prosze o pomoc czy warto? wiem ze wiaze sie z tym duze ryzyko, chce walczyc o jej zycie ale nie bardzo wiem jak. wiem ze to jest ciezzka wada, ona akutar ma ta b.ciezka postac mowia 10-15% szans na przezycie, zabieg mialby zwiekszyc 5-krotnie szanse, ale moze wywolac porod przedwczesny a to znaczy ze szanse spadna do zera bo tak ciezkiej wady i wczesniactwa sie nie uratuje.. od kiedy wiem moje zycie zamienilo sie w koszmar, na ojca dziecka ani na nikogo z jego rodziny nie moge liczyc, sama musze walczyc o zycie mojej coreczki. moze ktos mial robiony ten zabieg slyszalam ze w wielu przypadkach nie koncza sie te zabiegi sukcesem bo umieralnosc jest prawie 100% 


Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
agnes1985  
21-03-2010 11:00
[     ]
     
Alcia juz jest taki watek na temat przepukliny przeponowej.Tam Ci pomoga. Ja tez urodzilam synka zta wada, ale niestety byla ona wykryta po porodzie. Mial operacje, ale po 12 dniach zmarl:( 


Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
alcia.sz  
21-03-2010 11:06
[     ]
     
ja niewiem jak tam mam cos napisac dlatego napisalam na nowo, czasami zastanawiam sie czy lepiej jest wlasnie nie wiedziec wczesniej.. przykro mi bardzo. mi glownie zalezy na informacji czy lepiej zostawic to tak jak jest, z reguły dzieci sa bardzo silne i walcza, latwo sie nie poddaja, a boje sie ze zabiegiem w lonie matki moge tylko pogorszyc sprawe, przeciez to dopiero doswiadczenia i ogromne ryzyko, tylko kilka kobiet sie wypowiadalo na temat pomyslnego ich zakonczenia ale nigdzie nie bylo napisalne ze wywolalo to wczesniejszy porod a z tego co wiem to w wielu przypadkach tak sie dzieje.. 


Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
asiunia01  
21-03-2010 16:19
[     ]
     
Piszesz jaka jestem zalamana na nikogo nie moge liczyc... A ja z tego wnioskuje "nie chce mi sie walczyc" Ja mam 16 lat moja mala tez ma wpp tez mialysmy jechac na operacje wewnatrzmaciczna i pojechalabym gdyby nie to ze sie nie zakwalifikowalysmy... Jestem w 27 tc... Tak samo jak ty nie mam wsparcia ani w ojcu dziecka ani w rodzicach ale jesli lekarz powiedzial mi ze operacja ta bedzie najwieksza szansa dla malej to wszystko bym zrobila zeby tam pojechac!!! A tak szczerze to z tego co mi lekarz powiedzial ze ryzyko wczesniejszego porodu wynosi 5% to chyba nie tak duzo skoro szanse na przezycie moga wzrosnac 5 krotnie.... Nie wiem rob jak chcesz chcialam cie tylko po informowac ze najpozniej w 26 tc powinnac wyjechac bo wtedy jest najlepszy rozwoj pluc a same formalnosci to okolo 2 tygodnie!!!! 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
alcia.sz  
21-03-2010 20:58
[     ]
     
Hmm tylko to nie sa operacje a doświadczenia-badania, dlatego biora te najciezsze przypadki. Ryzyko przedwczesnego porodu to nie 5% a 30% a to jest bardzo duzo, ja niestety- albo stety sie kwalifikuje, wiem ze jesli nastapi porod po zabiegu zabiore jej to 10-15% ktore juz ma, jako matka zrobilabym wszystko zeby zyla, ale chce miec pewnosc ze dobrze robie, zeby pozniej nei zalowac. szczerze to Ci zazdroszcze ze nie mialas takiego wyboru jak ja bo to jest bardzo trudne cokolwiek sie nie zrobi moze byc zle. a ciesz sie ze sie nie kwalifikuje, bo jesli nie ma innych wad to przezyje napewno, ja znam tylko osoby ktorych wskaznik lhr przed porodem byl powyzej 1 a moja mała ma duzo nizszy:( Tak ja pisalam do Ciebie na gg dziekuje za pomoc- to dla mnie wazne. Siedze prawie calymi dniami na polskich i zagranicznych stronach o tej wadzie i mam w glowie taki kociol ze paranoja. 


Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
agnes1985  
22-03-2010 08:50
[     ]
     
Alcia moj maly nie mial zadnych innych wad. Byl bardzo silny zyl 12 dni walczyl dzielnie ale niestety sepsa go dopadla na oiomie i powod smierci to szereg niewydolnosci ktore czesto towarzysza po operacji. Lekarze mi mowili, ze dziewczynki sa wiele silniejsze i lepiej daja rade niz chlopcy. 


Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
alcia.sz  
21-03-2010 21:09
[     ]
     
od 26-28tc ten zabieg sie wykonuje, i wcale nie jest tak kolorowo jak sie pisze, bo w tej klinice pracuje znajoma mojej cioci i wiem ze ona by tego nie zrobila, dlatego \szukam osoby ktora miala taki zabieg! ja walcze od kiedy wiem i bede walczyc do konca, tylko chce to robic rozsadnie zeby jej nie stracic, nie jestem duzo od ciebie starsza, a najprawdopodobniej ten lekarz przyjechalby tu do polski zebym tam nie jechala.. jesli chodzi o zabieg mam duze wsparcie w lekarzach i jesli jutro mialby sie konczyc ostatni dzien na operacje wiem ze do niej by doszlo- na to nie moge narzekac. Problemem jest podjac odpowiednia decyzje. 


Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
mondziaczek  
21-03-2010 18:27
[     ]
     
To chyba Ty do mnie misałaś na gg:) Alicjo walcz, walcz , walcz! Wejdź na wątek poprzedni, tam znajdziesz dużo informacji. Napisz do Pauliny do której dałam Ci nr gg, na forum ma nick miłość. 
Monika - mama Macia - Żółwiczka 22.02.2007r.

Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
alcia.sz  
21-03-2010 21:00
[     ]
     
Tak ja pisalam do Ciebie na gg dziekuje za pomoc- to dla mnie wazne. Siedze prawie calymi dniami na polskich i zagranicznych stronach o tej wadzie i mam w glowie taki kociol ze paranoja. Bede walczyc bo mam o kogo:) pisalam do Pauliny ale juz chyba nie ma tego gg 


Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
asiunia01  
21-03-2010 21:04
[     ]
     
kochana pisz do mnie na tel 509175981 ja mam nr do Pauli za chwilke do niej zadzwonie i bym Ci wyslala nr jak mi pozwoli ok?? to czekam na eska;) a i ja zapytam jeszcze raz lekarza dokladnie zeby mi powiedzial ile jest procent ze bedzie wczesniejszy porod... Bo mi on powiedzial 5 ale sie nie upieram;);* 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
mondziaczek  
21-03-2010 22:14
[     ]
     
Asiu super że podałaś numer, bo ja straciłam wraz z telefonem jeszcze w listopadzie. Myślę, że tu może tylko wypowiedzieć się właśnie Paulina, bo tylko ona to przeszła.
Dziewczyny trzymajcie się! 
Monika - mama Macia - Żółwiczka 22.02.2007r.

Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
alcia.sz  
21-03-2010 22:32
[     ]
     
Dziekuje za pomoc 


Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
alcia.sz  
21-03-2010 23:07
[     ]
     
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=it&u=http://www.erniadiaframmatica.it/&ei=w5emS_-ELsbFsga01JXMCA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAgQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.erniadiaframmatica.it/%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG 


Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
alcia.sz  
28-05-2010 23:58
[     ]
     
Moje maleństwo urodziło się przez cesarskie cięcie w 35 tyg ciąży - 2240 i 52cm, w polsce zwiedziłam prawie wszystkie szpitale POWIEM KRÓTKO LEPIEJ NIE MIEJCIE NIC WSPÓLNEGO Z ICZMP W ŁODZI A SZCZEGÓLNIE Z NOWAKOWSKĄ JEŚLI CHODZI O ETAP CIĄŻY BO STRATA CZASU I SZKODA DZIECKA NAOBIECUJE I MA WSZYSTKO GDZIEŚ POWINNA ZMIENIĆ ZAWÓD BO NA LEKARZA TO SIE NIE NADAJE A TYTUŁ DOCENTA TO CHYBA GDZIEŚ KUPIŁA!! Jak już oblatałam wszystkie szpitale sama zaczełam szukac pomocy dalej i napisalam bezposrednio do pr.Depresta w Belgii pojechałam raz zrobili mi wszystkie badania w ciagu jednego dnia i uswiadomili w calej sytuacji - szkoda tracic czasu na latanie po Polskich szpitalach Ja trafiłam tylko na jedna dr tu która się interesowała wszystkim - dr Łoś z Klinicznej w Gdańsku !!!!!!! Zdecydowalam sie jako pierwsza zrobic zabieg okluzji tchawicy w 32tyg ciazy i nie zaluje bo warto robic wszystko zeby pomoc swojemu dziecku, jesli bylaby potrzeba zrobienia tego w 26-28 tc tez bym sie zdecydowala. Tam sa wspaniali lekarze i zajma sie kobieta podczas ciazy, ja pomimo iz odeszly mi wody tam chcialam rodzic w polsce tylko dlatego ze chirurgia jest na mniej wiecej tym samym poziomie a reszta zalezy czy dziecko podejmie walke. Rodziłam w gdańsku zeby moc byc przy niej zawsze kiedy tego potrzebuje, Teraz moje Szczęście ma tydzień i ma sie całkiem dobrze a wczesniej lekarze w polsce nie dawali nam zadnych szans. Jeśli sie walczy i wierzy to wszystko jest mozliwe.A ja dziekuje Paulinie bez ktorej wsparcia byloby mi bardzo ciezko. alcia.sz@wp.pl jesli ktos by kiedys potrzebował pomocy 

Ostatnio zmieniony 29-05-2010 00:25 przez alcia.sz

Re: Wrodzona przepuklina przeponowa
julka130809  
16-01-2014 00:23
[     ]
     
witaj jak ma sie twoje dziecko? co ono dokladnie mialo? 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora