dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

GGTP -wyniki krwi
atusia13  
05-02-2010 16:48
[     ]
     
Witam Drogie Mamy, czy któraś z Was miała do czynienia z wysokim GGTP w krwi u swoich dzieci. Wskaźnik ten u mojego synka przekroczył 6 krotnie normę. Lekarz specjalnie się nie rozczulał przepisał tylko lek na obniżenie wyników i do kontroli morfologia po zakończeniu przyjmowania leku. Poczytałam troszkę na interku i nie wróży to dobrze szczególnie, że mały bierze mnóstwo leków przeciwpadaczkowych, które rzutują na działanie wątroby itp. Stwierdzono też u niego kamienie żółciowe. Mam też pytanie, czy udało się Wam obniżyć GGTP? Najgorsze, że gdy taki wysoki jest ten wskaźnik to często występują drgawki i boję się, że kilka miesięcy temu gdy nikt nie zrobił tego badania, a mały miał dziwne drżenia może źle je zinterpretowano jako padaczkę...Koszmar do wszystkiego trzeba dojść samemu,lekarze nic nie mówią nie wnikają głębiej w badania, zbyt pochopnie stawiają diagnozy i okazuje się, że potem dziecko jest leczone na pseudochorobę podczas gdy właściwa choroba rozwijała się dynamicznie... 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html
Ostatnio zmieniony 05-02-2010 16:50 przez atusia13

Re: GGTP -wyniki krwi
sonia  
21-02-2010 00:10
[     ]
     
podwyższone GGTP jest najprawdopodobniej spowodowane kamieniami w woreczku żółciowym. Wskaźnik ten mówi o utrudnionym odpływie żółci. Szczerze mówiąc nie spotkałam się z tym, żeby dziecko z wysokim GGTP miało drgawki. Mój synek miał norme przekroczoną 10-krotnie i takich objawów nie miał. 


Re: GGTP -wyniki krwi
atusia13  
21-02-2010 13:52
[     ]
     
rzeczywiście u małego wykryto kamienie w woreczku, dostał ursofalk, ale w międzyczasie miał wymioty i biegunkę i lek przerwaliśmy. Lekarze sugerowali, że być może mały nie toleruje leku. Zbierało się dużo żółci w brzuszku. Mały jest karmiony sondą mogłam sprawdzać zaleganie...Potem okazało się, że wymioty i biegunka to był wirus szpitalny, bo leżeliśmy na oddziale. Jednak do leku nie wróciliśmy. Niedługo mamy kontrolę gastrologiczną i wtedy zapytam co dalej. 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: GGTP -wyniki krwi
sonia  
01-03-2010 13:58
[     ]
     
Warto wrócić do ursofalku - bardzo dobrze reguluje GGTP. 


Re: GGTP -wyniki krwi
atusia13  
01-03-2010 14:37
[     ]
     
Chwilowo mamy odstawić, bo do końca lekarze nie są pewni czy wymioty i biegunka nie byłą po ursofalku. Podczas pobytu w szpitalu sprawdziliśmy wyniki GGTP i się troszkę poprawiło, choć nadal są podwyższone. Pod koniec marca ponownie zrobimy badania i na kontroli kolejnej gastrologicznej lekarz podejmie decyzję co dalej. 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora