dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
iloona  
06-07-2009 14:25
[     ]
     
W 18 tygodniu ciąży miałam przeprowadzoną terminację ciąży, wada płodu przepuklina oponowo - mózgowa. Chciałam się dowiedzieć czy są rodzice, którzy mają dziecko z taką wadą, jak takie dziecko się rozwija, czy ma szanse na namiastkę "normalnego życia"?Czy są konieczne jakieś operacje? Jak jest przyczyna powstawania takiej wady ?Czy da się uniknąć jej w kolejnej ciąży ? Dodam ,że wyniki amniopunkcji były prawidłowe.


Mama, Aniołka Danielka (*)(*)(*) 

Ostatnio zmieniony 06-07-2009 14:35 przez iloona

Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
nowik  
21-07-2010 23:03
[     ]
     
jest jeszcze Pani na forum? 
nowik

Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
iloona  
23-07-2010 09:47
[     ]
     
Tak jestem, zaglądam na forum bardzo często , od roku stało się nie odłączaną częścią mnie. 


Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
nowik  
25-07-2010 19:56
[     ]
     
Moja córeczka też miała przepuklinę oponowo-mózgową. Chciałam zapytać, kiedy to się ujawniło? W 12 tc na USG NT 5 mm i torbielka okolicy potylicy 6 mm. Zupełne bezwodzie...podejrzewano z Patau.. przepuklina "ujawniła" się w 19 tc. Gdy Ją zobaczyłam od razu wiedziałam, ze to nie zaden zespół genetyczny...śliczna mała dziewczynka. Niestety wady mózgowia były widoczne. Też się zastanawiam jaki byłby dalszy rozwój..stad moje pytania- jaki przebieg ciąży był u Pani, czy dotarła Pani do informacji od innych mam? 
nowik

Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
iloona  
27-07-2010 21:18
[     ]
     
Przepuklinę wykryto w 16 tygodniu . A co lekarze mówili Pani na temat tej wady , z jakich przyczyn mogła ona powstać ? 


Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
nowik  
01-08-2010 13:40
[     ]
     
Wada rozwojowa. Niedobór kwasu foliowego jest odpowiedzialny tylko za 4% przepuklin. Przyczyn reszty jest wieloczynnikowa. Na początku nie wiedziałam, ze jestem w ciąży. Przyznaje, że nie dbalam o siebie w 5 tyg ciązy zatrułam się jakims kurczakiem i strasznie przechorowałam to zatrucie. Kariotyp prawidłowy- dziewczynka. Ale poza tym bezwodzie, hipotrofia, zwalnianie czynności serduszka do 40. A czy w 12 tc na USG były jakieś nieprawidłowości? tzn na USG, które trzeba wykonac 11-14 tc? 
nowik

Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
iloona  
02-08-2010 11:16
[     ]
     
U mnie sprawa wyglądała dość skomplikowanie bo na początku ciąży zaczęłam najpierw plamić i za raz potem pojawiło się mocne krwawienie .Trafiłam do szpitala (to był 6-7 t.c) zdiagnozowano poronienie nie zupełne wiec zrobili mi zabieg wyłyżeczkowania po zabiegu antybiotyk doxcycilnie (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę). Po tygodniu gdy poszłam na kontrolę okazało się że ciąża jest nadal i się rozwija . Przez kolejne tygodnie niby wszystko w zupełnym porządku z maluchem ale taki wewnętrzny głos mówił mi że nie , nalegałam na badania prenatalne w łodzi ( lekarz prowadzący nie chciał mi dać skierowania twierdząc że mam paranoje że coś jest źle, jak ona mówi że jest dobrze ) .Ale po naciskach ustąpiła. W łodzi gdy robiono usg nawet nie minęła minuta a już usłyszałam że z dzieckiem nie jest dobrze. Zrobiono amniopunkcje kariotyp prawidłowy - chłopczyk .

Obecnie jestem w drugiej ciąży , początek był podobny plamienie- za raz potem krwawienie . Znowu szpital diagnoza krwiak . Nie wiem co przyniesie kolejne badanie ale bardzo się boje ,że wada się może powtórzyć . 


Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
nowik  
02-08-2010 18:06
[     ]
     
Pomodlę się w Waszej sprawie. Historia pierwszej ciąży uderzająca... bardzo mi przykro. Być może te interwencje, znieczulenie i pozostałe leki wywołały wadę. Ja na początku, gdy nie wiedziałam o ciąży byłam 2x u stomatologa- leczenie ze znieczulenie. Może te anestetyki jakoś zadziałały...za miesiąc chcemy się starać o maleństwo i nie ukrywam, że już się boję...

A za Wasze zdrowie trzymam mocno kciuki 
nowik

Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
iloona  
03-08-2010 11:41
[     ]
     
Dziękuje z całego serca.Chciałabym wierzyć ,że historia się nigdy nie powtórzy a tamte wady były losowym przypadkiem . Również będę trzymać kciuki za Was, oby wszystko potoczyło się właściwym torem.
Chciałam się jeszcze zapytać czy robiliście jakieś szczególne badania po stracie? 


Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
nowik  
03-08-2010 20:34
[     ]
     
Długo krwawiłam więc mam nieznaczną niedokrwistośc- biorę w tej chwili żelazo. I zwiększyłam sobie dawke kwasu foliowego z 0.4 mg do 5 mg. Po 2 tygodniach stosowania takiej dawki zrobiłam poziom kwasu foliowego we krwi /myślałam, że może nie przyswajam- choć to raczej niemożliwe- tak się nie dzieje..../ i okazało się ze mam 5x powyżej normy. Teraz zastanawiam się czy nie przesadziłam w drugą stronę. Ale na to nikt nie potrafi mi odpowiedzieć..Staram się dbać o siebie i powoli znów wycofuje się z kawy i herbaty, bo spożywałam w dużych ilościach. No i paliłam ;( i przyznaje, ze to mogło być w dużej mierze przyczyną. 
nowik

Re: PRZEPUKLNA OPONOW0- MÓZGOWA, proszę o informację
my_extension  
14-08-2010 19:56
[     ]
     
mialam syna ktory mail przepukline mozgowa -rdzeniowa ....

jest tobardzo podobna sytuacja....

gdy mnie badali to mowiono ze da sie operacje zrobic ale szane na przezycie dziecka sa nikle:(:(:(

(*) swiatelka dla waszych aniolkow:*:*:*:* 
Mama Fabiana

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora