dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

zbiornik wielki u płodu
Domino  
24-10-2008 09:00
[     ]
     
Witam.
Niebawem będe ciocią, moja siostra jest w 22 tygodniu ciąży, regularnie z mężem jeździ na USG, po ostatniej wizycie lekarz zasygnalizował niepokojąca rzecz- mianowicie stwierdził iż w płodzie o 2 mm jest za duży zbiornik wielki (za mały móźdzek), zasugerował że lepiej przyjżeć się temu na USG w 4D, jada na badanie w sobotę, martwią się wszyscy...czym to może skutkować? czytałam na różnych stronach www...o zespole Edwardsa- czy mamy o co sie martwić? Bardzo prosze o pomoc, jakąkolwiek opinię,'


Zmartwioniona ciotka 
Domino

Re: zbiornik wielki u płodu
ewach  
24-10-2008 14:53
[     ]
     
Kochana wejdz na strone strata tam sa mamy o wiedzy prawie medecznej powinny Ci cos podpowiedziec. 


Re: zbiornik wielki u płodu
EwelinaW  
25-10-2008 19:06
[     ]
     
Każda nieprawidłowośc wykrywana na usg jest powodem do niepokoju.Nie wiem skąd jesteście,jeśli z Warszawy lub okolic polecam konsultacje u dr Roszkowskiego(przyjmuje na Ul.Czerniakowskiej państwowo,a prywatnie nie wiem gdzie).U mojej córci w 22tc lekarz zauważył niedorozwój robaczka móżdżkowego oraz poszerzenie komór,co swiadczyło o zespole Dandy-Walkera.Okazało się po porodzie,że robaczek móżdżkowy jest ok,ale była agenezja ciała modzelowatego.
Twoją siostrę czeka teraz bardzo trudny czas.Ciagły niepokój,co dalej,czy dziecko będzie zdrowe,jeśli nie,to w jakim stopniu dotknie go choroba,itd. Jednak życie z dzieckiem niepełnosprawnym daje wiele radości,pozwala cieszyć się z rzeczy oczywistych...
Życzę szczęścia,aby wynik usg był omyłkowy.Wspieraj swoją siostrę i normalnie z nią rozmawiaj o potencjalnej chorobie maluszka.Powodzenia 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: zbiornik wielki u płodu
krzewa  
25-10-2008 21:51
[     ]
     
polecam rowniez. i zycze dobrych nowin.
Roszkowski, Warszawa, ul. Finlandzka 9, tel. 022 616 13 87, 0 502 227 404. 
Mama Aniolkow moich ukochanych... 'Aniol przybyl i odlecial. Raj jest jego domem'.
Ostatnio zmieniony 25-10-2008 21:52 przez krzewa

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora