dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
aniad_di  
19-02-2008 10:04
[     ]
     
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, moja siostra jest w 12 tc wczoraj na usg 3d lekarz stwierdził u Jej dzidziusia ogólny obrzęk....czy któraś z Was wie cokolwiek na ten temat, czym tak naprawdę to grozi, czy maleństwo ma jakiekolwiek szanse??? może macie jakieś namiary na dobrego genetyka w Warszawie, bardzo proszę o pomoc... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
dr.Garwolińskiego ul. Finlandzka 9 (Saska Kępa);
tel. 616-13-87
Przyjmuje tam też słynny dr. Roszkowski ale bywa strasznie niemiły. Uwazam ze dr. Garwoliński jest równie świetnym specjalistą (a moze i lepszym!) a przy tym przesympatycznym, ciepłym człowiekiem.

Dr. Garwoliński przyjmuje tez w Novum we wtorki od 17-20
Przychodnia Lekarska "nOvum"
ul. Bociania 13
02-807 Warszawa
Telefon:
+48 (22) 899 33 30
+48 (22) 566 80 00
Być może mógłby JESZCZE DZIS przyjąć w Novum! Proponuje powiedzieć paniom w rejestracji że chodzi o bardzo chore dzieciątko i sprawa jes BARDZO PILNA! Powinny umówic...

Co do rokowan nie chce sie wypowiadac bo nawet nie napisałas czy to immunologiczny czy nieimmunologiczny obrzęk, czy u Twojej siostry występuje konflikt krwi... Najlepiej jak dzidziusia obejrzy lekarz i on powie co i jak, jaka ew. dodatkowa diagnostyka jest niezbędna. Byc moze potrzebna będzie amniopunkcja lub inne badania (dr. Garwoliński też je wykonuje!)
Powiem tylko tyle ze znam dzieciaczki u których wykryto obrzęk a teraz mają po kilka miesięcy i są zupełnie zdrowiutkie :) To nie zawsze jest wyrok...
Powodzenia! Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!!! 

Ostatnio zmieniony 19-02-2008 11:17 przez Ines

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
aniad_di  
19-02-2008 11:39
[     ]
     
Ines bardzo dziekuje
podobno nie ma konfliktu ale lekarz znalazl jeszcze kilka innych nieprawidlowosci, mam nadzieje ze jest szansa.... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
Aniad_di daj znać czy udało siostrze umówić się na dziś do lekarza. No i czekam na wiadomości po badaniu!
TRZYMAM KCIUKI ZA DZIDZIUSIA! 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
aniad_di  
19-02-2008 11:56
[     ]
     
na pewno sie odezwe, ona wlasnie probuje sie zapisac, dzieki za szybka odpowiedz 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
Czy siostrze udało się dostać do lekarza? Czy coś wiadomo? Martwię się o tego Maluszka... 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
aniad_di  
20-02-2008 20:22
[     ]
     
Ines, Magda zapisala sie do lekarza, wizyte ma jutro, dzis bardzo zle czula sie fizycznie, martwie sie o Nią bo doskonale wiem co znaczy stracic dziecko...mam nadzieje, ze ona tego nie doswiadczy, ale lekarz nie uwidocznil tez u malenstwa kosci nosowej i zoladka, mam nadzieje ze okaze sie ze sie myli... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
Aniu a zapisała sie do dr. Garwolińskiego czy do kogoś innego (do kogo)?
Tez mam nadzieje ze to jakas pomyłka!!! Niestety tez wiem co to znaczy stracic dziecko :( i mam nadzieję ze u Maleństwa Twojej siostry bedzie jednak wszystko dobrze! 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
aniad_di  
20-02-2008 21:41
[     ]
     
Do doktora Garwolinskiego nie bylo szans w najblizszych dniach, jutro ma wizyte bodajze u doktora Zaręby, ktory ma zadecydowac o ewentualnej amniopunkcji i ich dalszej drodze... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
Tzn. u Profesora Zaremby? Tego z Zakładu Genetyki z Instytutu z ul. Sobieskiego? Jeśli tak to jest to świetny specjalista! 

Ostatnio zmieniony 20-02-2008 21:47 przez Ines

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
aniad_di  
21-02-2008 09:58
[     ]
     
tak Ines wlasnie do niego, wlasnie czeka na wizyte... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
Ania czekam więc na wiadomości po wizycie!!!
TRZYMAM KCIUKI!
A w ogóle to chciałam Ciebie przeprosić, bo źle zrozumiałam Twoją prośbę na początku i podawałam Ci doskonałych specjalistów od USG i wykrywania wad u dzieciaczków(płodów), a Ty prosiłaś o genetyka... Gapa jestem! Bardzo dobrze że Twoja siostra trafiła do prof Zaremby. To chyba najlepszy genetyk w Warszawie. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
aniad_di  
22-02-2008 21:01
[     ]
     
sytuacja wygląda nastepująco:
siostra zostala skierowana na amniopunkcje, ktora ma miec za jakies 2-3 tyg do tego czasu pewnie niewiele sie wyjasni...w poradni genetycznej dano jej 40% szans na to ze z malenstwem nie jest az tak zle... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
aniad_di posłuchaj ! Mogę dać Ci namiary na profesora z Łodzi z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki! ja miałam tam amniopunkcję praktycznie z dnia na dzień! może i Twojej siostrze też by tak szybko zrobili..... są tam naprawdę świetni genetycy, a profesor o którym Ci piszę jest jednym z najlepszych w Polsce... jest przy okazji kierownikiem KLINIKI MEDYCYNY MATCZYNO - PŁODOWEJ!!! Jeśli tylko jesteś zainteresowana, to napisz, ja prześlę Ci do niego nr telefonu! Wiem, że to nie Warszawa - tak jak prosiłaś, ale myślę, że nie ma co czekać! Jak ja tam leżałam była też dziewczyna z Gdańska... aż!!!
Myślę ( o ile wolno mi tu wyraxić swoją opinię ) , że Twoja siostra nie powinna czekać! Niech zdecyduje się na Łódź!!!!
ODEZWIJ SIĘ KONIECZNIE!!!!!!!!!!!!!!! 
mama fasolki
Ostatnio zmieniony 23-02-2008 14:13 przez mama fasolki

Re: PILNE DO aniad_di !! mamo fasolki!
aniad_di  
23-02-2008 19:07
[     ]
     
Witaj,
oczywiscie jezeli mozesz podaj mi prosze namiary na tego lekarza, wiadomo ze jesli mozna zrobic cokolwiek zeby ratowac malenstwo, warto probowac 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
a więc: prof.dr hab.med.JAN WILCZYŃSKI
tel.kom. 601 82 66 99
przyjmuje prywatnie na ul. MATEJKI 3 w Łodzi
a pracuje w INSTYTUCIE CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI W ŁODZI przy ul. RZGOWSKA 281/289 tel (042) 271 13 13, (042) 271 14 71 ale najlepiej dzwonić na kom.
Jak zadzwonicie, to na pewno będzie kazał Wam przyjechać...
To naprawdę bardzo, ale to bardzo dobry lekarz... a przede wszystkim w sumie wszystko od Niego zależy... jeśli spiszesz już te namiary to ja usunę tego posta, żeby ten tel. tutaj nie "leżał".... tylko napisz, że wszystko już masz...daj również znać jak do Niego zadzwonicie co powiedział....
trzymam za Was i Waszego Maluszka kciuki.
Profesor słynie z tego, że "bierze" trudne przypadki. Jak ja do Niego trafiłam, to mój ginekolog powiedział: " NO, Pani .... jesteście w najlepszych rękch w Polsce..." 
mama fasolki

czekam
mama fasolki  
23-02-2008 21:22
[     ]
     
czekam na wiadomości od Was 
mama fasolki
Ostatnio zmieniony 23-02-2008 21:24 przez mama fasolki

Wazne!!!
Ines  
23-02-2008 23:32
[     ]
     
Ja równiez lezalam na oddziale u prof. Wilczynskiego. Niestety wypisalam sie na własne zadanie z oddziału bo zdaniem profesora nie warto ingerowac w nature i ratowac chore płody tylko czekac az sie poronia a jezeli natura bedzie chciala inaczej to sie utrzymaja :(((( Mnie to podejscie nie pasowało i chcialam zrobic dla mojego Synka wszystko co w mojej mocy by Go ratowac. Dostałam sie prywatnie do innego wspaniałego lekarza z ICZMP - prof. Krzysztofa Szaflika (przyjmuje prywatnie w przychodni Diason. Potem leżałam w ICZMP na innym oddziale (na Perinatologi) i moje Maleństwo starał się wyleczyć właśnie prof. Szaflik.

Profesor Krzysztof Szaflik
Diason
Radwańska. 1.
90-452 Łódź.
tel.: 42 636 20 54

Jest to profesor dla którego życie nienarodzonych dzieci jest bardzo wazne i widzi sens ratowania takich dzieciaczków.
Tu można przeczytac o tym wspaniałym człowieku i ile juz dobrego zrobil...
http://terapiaplodu.org.pl/naszehistorie.html
Szczerze, jesli Twoja siostra Aniu miałaby jechac do Łodzi to z całego serca polecam jednak prof Szaflika. 

Ostatnio zmieniony 23-02-2008 23:52 przez Ines

Re: do Ines
mama fasolki  
24-02-2008 12:47
[     ]
     
dla każdej z nas ideałem będzie ten, który "COŚ" dla naszych Maluszków zrobił...ale też słyszałam o tym lekarzu dużo dobrego jak leżałam w Matce Polce...
Dla mnie i mojego synka prof.Wilczynski zrobil duzzzzzooooo..........dzieki temu Go mam...
a czy Szaflik tez kieruje na amniopunkcje? Bo siostra Aniad ma takie zalecenie, tylko, ze kaza jej czekac na wykonanie tego badania 2-3 tyg. 
mama fasolki

Re: do Ines
Ines  
24-02-2008 13:09
[     ]
     
Mamo Fasolki, oczywiscie, masz racje :) Bardzo się cieszę że Twoje Maleństwo żyje. Mojemu Synkowi niestety się nie udało ale to dlatego że odeszły mi wody i niestety już nie było możliwości dalszego leczenia :(((
prof. Szaflik sam wykonuje amniopunkcje... Myslę ze zrobił by USG by potwierdzić podejrzenia i zdecydował o amniopunkcji. 

Ostatnio zmieniony 24-02-2008 13:10 przez Ines

Re: do Ines
mama fasolki  
24-02-2008 19:48
[     ]
     
Przykro mi, że nic nie dało się zrobić.... wiem co czujesz... ja moje pierwsze maleństwo straciłam w 11.04.2006 r., to był 11 tydz. Słowa mojego lekarza zabrzmiały jak wyrok: " przykro mi...ciąża się nie rozwija...jest martwa...." NIgdy ich ie zapomnę....
Ale dzięki Bogu mam dziecko, jest po operacji, którą wykonali łódzcy lekarze z Matki Polki, jeszcze 1-2 operacje przed nim...ale Go mam...
Jak dowiedziałam się o chorobie synka, tu na forum otrzymałam ogromne wsparcie, pomogło mi dużo dziewczyn... 
mama fasolki

Re: do Ines i mamy fasolki
aniad_di  
24-02-2008 23:26
[     ]
     
Dziewczyny dzieki za wszystkie namiary
jutro i pojutrze ma wizyty w warszawie, zobaczymy co i jak w sobote na usg wyszlo ze jakims cudem obrzek troszke sie zmniejszyl wiec jestem dobrej mysli mam nadzieje ze jednak bedzie dobrze
jak bedzie cos wiadomo dam znac 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
Aniu jak badania siostry? Co do obrzęku to czasem się zdarza że samoistnie zanika i dzidziuś może być całkowicie zdrowy! (znam taki przypadek :)) Oby tak stało się u Twojej siostry!
Pozdrawiam i trzymam kciuki za dzidziusia siostry!!! 


Re: do Ines i mamy fasolki
aniad_di  
28-02-2008 09:04
[     ]
     
Niestety Ines na dzień dzisiejszy podejrzewają zespół Edwardsa lub Patau...
czekamy na amniopunkcje której nie można zrobić wcześniej niż za 2,5 tyg... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
Nie rozumiem dlaczego tak dlugo musicie czekac? Moja kolezanka w Londynie miala amniopnkcje i po 3 dniach wiedziala czy jej dziecko ma wade genetyczna czy nie. Ja czekalam na wynik ponad miesiac bo byly wakacje! ale podobno mozna miec wyniki juz po 2 tygodniach. Mam nadzieje, ze szybko dowiecie sie jaka jest sytuacja bo tylko my wiemy jakim koszmarem jest czekanie na "wyrok". Trzymam kciuki i mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze.
Pozdrawiam 
gosienkita

Re:
mama fasolki  
28-02-2008 13:14
[     ]
     
ja miałam rok temu w maju amnipounkcje - na początku maja... wyniki znałam pod koniec czerwca... mi lekarz, który to robił powiedział, ze to tyle trwa, bo hoduje się komórki i prowadzi obserwacje - ok. 2 tyg. U mnie to tyle trwało bo były strajki.... 
mama fasolki

Re: do Ines i mamy fasolki
mama fasolki  
28-02-2008 13:16
[     ]
     
trzymajcie się i mam nadzieję, że ŻADEN !!!! z tych zespołów się nie potwierdzi..... 
mama fasolki

Re: do Ines i mamy fasolki
Ines  
28-02-2008 17:07
[     ]
     
Oj Aniu :((( Szkoda ze takie złe wiadomosci...
Ja również mam nadzieje ze te diagnozy sie nie potwoerdza jak również nie wyjdzie nic nowego złego.
Nieustannie trzymam kciuki za dzidziulka Twojej siostry!!! 

Ostatnio zmieniony 28-02-2008 17:08 przez Ines

Do Aniad_di
Ines  
07-03-2008 19:47
[     ]
     
Aniu czy już może wiadomo coś więcej co u dzidziusia Twojej siostry? 


Re: Do Aniad_di
aniad_di  
07-03-2008 19:51
[     ]
     
niestety nic...
czekamy na amniopunkcję i jej wyniki a to niestety potrwa jeszcze kilka tygodni, na pewno dam znać jak tylko cokolwiek się wyjaśni... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
dlaczego to tyle czasu trwa???? jest 02.04.... i nic nie wiadomo????? 
mama fasolki

Re: Do Aniad_di
aniad_di  
02-04-2008 22:25
[     ]
     
wyniki amniopunkcji mają być znane ok 10/04...
na pewno wiadomo, że dzidziuś nie ma wykształconej lewej komory serca...reszta będzie jasna po wynikach, nadal mamy nadzieję, że będzie dobrze. dam znać jak tylko będę cokolwiek wiedziała... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
Dziewczyny, mamy wyniki amniopunkcji, niestety dzidziuś jest bardzo chory, potwierdzono wady śmiertelne, jest mi bardzo przykro, że muszę przekazać taką wiadomość...miałam tak wielką nadzieję, że jednak się uda...dziękuję Wam wszystkim za wszelkie informacje 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
Aniu bardzo, bardzo mi przykro. 
Aga
Mama:Karinki(30.03.2001r.), Marysi(ur.i zm.2.11.2005r.),Julci(2.10.2006r.)

Zmartwienie jest jak piasek pod muszlą ostrygi: mała ilość wytwarza perłę, zbyt duża zabija zwierzę.


Re: Do Aniad_di
Sebas  
10-04-2008 22:14
[     ]
     
Aniu, przekaz siostrze ze bardzo jej wspolczuje, wiem, co znaczy wada letalna.
Mama Edwarda(1997)i 2 Aniolkow (**2004 i 2006) 
Sabina

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
29-04-2008 13:21
[     ]
     
Mam pytanie - Czy już wiadomo coś na temat dzidziusia Twojej siostry? Znalazłam się w podobnej sytuacji u mojego dzieciątka (11tc) stwierdzono obrzęk ogólny płodu) Amniopunkcję mam 7.05 i bardzo się denerwuję. Nie wiem czy jest jakaś szansa na to żeby dziecko urodziło się zdrowe. Pozdrawiam i czekam na od odpowiedź 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
29-04-2008 13:23
[     ]
     
Przepraszam, za ten post nie wyświetlały mi się wszystkie odpowiedzi. Ja jednak cały czas mam nadzieję na jakiś cud :( 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
Green Tea  
29-04-2008 14:57
[     ]
     
Martek,
rozmawiałam z Anią jakiś czas temu. Jej siostra zdecydowała się chyba na terminowanie ciąży. Proponowałam jej dostęp do naszego forum Terminacja ciąży (które Wy widzicie z kłódką jako zamknięte), ale chyba nie była w stanie w ogóle rozmawiać na ten temat.

Jest mi przykro, bo sama jestem mamą po terminacji ciąży (moja Tamarka nie miała wykształconej główki), poza tym poznałam Anię osobiście rok temu, kiedy była dwa tygodnie po odejściu Mai, uduszonej własną pępowiną, a teraz spadła tragedia na siostrę cioteczną Ani... 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)

Martek
halinka1001  
29-04-2008 15:47
[     ]
     
a jak inne parametry? NT? kosc nosowa? w porzadku? 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
mama fasolki  
29-04-2008 20:10
[     ]
     
wiadomo, że maluszek jest bardzo chory... przeczytaj info od Ani... ona jest juz po amniopunkcji i chyba zdecyduje się na terminację ciąży... życzę Jej i Jej najbliższym dużżżooo sił, bo to trudna, bardzo trudna decyzja...
martek napisał(a):
> Mam pytanie - Czy już wiadomo coś na temat dzidziusia Twojej siostry? Znalazłam się w podobnej sytuacji u mojego dzieciątka (11tc) stwierdzono obrzęk ogólny płodu) Amniopunkcję mam 7.05 i bardzo się denerwuję. Nie wiem czy jest jakaś szansa na to żeby dziecko urodziło się zdrowe. Pozdrawiam i czekam na od odpowiedź 
mama fasolki

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
30-04-2008 07:27
[     ]
     
U mnie jak na razie innych badań nie było po za tym, że przy przypadkowym usg u lekarz prowadzący zauważył ten obrzęk i od razu dał mi namiary na lekarza który ponoć jest specjalistą w odczytywaniu USG i on mnie skierował na amniopunkcję ale dali mi do zrozumienia, że jest źle albo bardzo źle i że w razie czego będę miała możliwość podjęcia decyzji. Modlę się o to, żeby dziecko samo umarło jeżeli jest bardzo chore i nie ma szans żyć normalnie. Nie chcę podejmować tej strasznej decyzji. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
30-04-2008 08:12
[     ]
     
Witaj u mojej córeczki też wystapił obrzek...
Mała miała tez nieprawidłowe nt.
Pani doktor powiedziała mi,ze moja córeczka ma jeden procent szans na zycie i zdrowie...Na poczatku podejrzewali zespół Turnera...Jednak po amniopunkcji okazalo sie,ze Juleczka ma zespól Downa prócz tego poważna wade serduszka,płuc,brak żoładka,zle wykształcone jelitka....Tak jak Ty prosiłam Boga by odeszła sama...I tak sie stało Julcia usneła w moim brzuszku w 19tc...A urodziła sie pod koniec 21tc...Ważyła zaledwie 100 gramow...Moje małe szczeście...
Kochana pamietaj nie jesteś sama...myslami jestem z Toba i twoim maleństwem...Nie trać nadzieji...
Przytulam Was.
Ania 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
30-04-2008 08:43
[     ]
     
Najgorsze jest to, że ciągle myslę co mogło być powodem choroby mojego maleństwa co zrobiłam nie tak 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
30-04-2008 09:53
[     ]
     
Ja też tak myślałam....też czułam sie winna..
Dopiero pani psycholog pomogła mi zrozumieć,ze to nie moja wina..
Pamietaj to nie jest nasza wina,ze nasze dzieci były\sa chore...Tak niestety sie zdarza i nie mamy na to wpływu...To bardzo smutne,ale prawdziwe..Jeśli bedziesz chciała pogadać to podam Ci moje gg.
Ania 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
30-04-2008 10:01
[     ]
     
z jednej strony mam wiele pytań jednak z drugiej strony nie chcę kusić losu przed wynikami badań. Niestety to trochę potrwa bo badanie dopiero za tydzień a jeszcze czekanie na wyniki. Jestem silna i na razie sobie radzę. Mam nadzieję, że tak będzie do końca. Pozdrawiam 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
30-04-2008 10:11
[     ]
     
Ja za wynikami czekałam 4 tygodnie...Jeśli bedziesz miała taka potrzebę to pisz.Napisz jak bedziesz wiedziała cos wiecej dobrze?
Trzymam mocno kciuki za Was..
Pozdrawiam 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
30-04-2008 12:39
[     ]
     
Czy Twoje maleństwo umarło zanim dostałaś wyniki? Strasznie długo czekałaś, mam nadzieję, że u mnie będzie szybciej po za tym coś lekarz wspomniał że zaraz po amniopunkcji będę musiała jechać do kliniki genetyki. Powiedz czy bolała Cię ta amniopunkcja? Jeżeli wolisz odpowiadać prywatnie to podam Ci mojego maila shaneen@wp.pl 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
30-04-2008 14:06
[     ]
     
Julcia usnela po tym jak odebrałam wyniki.Tylko ja jeszcze wtedy tego nie wiedziałam...dopiero jak sie urodzila okazało sie,ze od 2 tyg.juz nie zyje...
Sama amniopunkcja nie jest bardzo bolesna bardziej nieprzyjemna.U mnie amniopunkcja wykazala zespoł Downa jak to pani doktor stwierdzila był to przypadek.Powiedziała też,ze w nastepnej ciaży jest tylko 2 procent szans,ze sytuacja sie po raz kolejny powtorzy.Jak masz jakies pytania jeszcze to pisz..
Pozdrawiam 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
mama fasolki  
30-04-2008 19:53
[     ]
     
ja też miałam amnipunkcję, przy tej.......donoszonej ciąży.Były podejrzenia wady genetycznej, ale dzięki Bogu nie sprawdziły się. Sam zabieg jest mało przyjemny. U mnie nie mogli pobrać wód, bo zassali "igłą" tkankę... więc delikatnie obracali żeby tylko pobrać to co potrzebują. Bałam się starsznie, że ukłują mi dzieciątko ( choć wiem, że to mało prawdopodobne, bo robią to widząc wszystko na monitorze - USG. Najcieplej wspominam koniec zabiegu.... pokazali,ze malec sie rusza i wlaczyli na glos bicie serduszka i wtedy sie poplakalam.... ale jako tako nie boli. Nie jest to bol, ktory powala na kolana... trzymaj sie cieplutko. pozdrawiam
martek napisał(a):
> Czy Twoje maleństwo umarło zanim dostałaś wyniki? Strasznie długo czekałaś, mam nadzieję, że u mnie będzie szybciej po za tym coś lekarz wspomniał że zaraz po amniopunkcji będę musiała jechać do kliniki genetyki. Powiedz czy bolała Cię ta amniopunkcja? Jeżeli wolisz odpowiadać prywatnie to podam Ci mojego maila shaneen@wp.pl 
mama fasolki

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
aniad_di  
02-05-2008 21:08
[     ]
     
niestety serduszko maleństwa przestało bić zanim rodzice podjęli jakąkolwiek decyzję...już po wszystkim, niestety.... 
Ania mama Majeczki urodzonej martwo w 37tc, najkochańszego cudnego Igorka i maleńkiego skarba Kacperka...

&lt;A Href="<A Href="     
tak mi przykro........:-(( a z drugiej strony życie oszczędziło im podejmowanie tak bardzo trudnej decyzji.... Aniu, któy to był tydzień ciąży? Jak Twoja siostra... trzyma się jakoś? czy maluszek miał też wadę serca?
Świateło dla Ani siostry Maluszka (*********************************) Słoneczko, czuwaj nad mamusią i tatusiem, Oni tak bardzo o Ciebie walczyli...i wróć do nich szybciutko...zdrowe!!:-))
NASZE DZIECI OD NAS NIE ODCHODZĄ........ ONE ZMIENIAJĄ TYLKO DATĘ SWOJEGO PRZYJŚCIA.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
mama fasolki

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ankabo  
14-05-2008 10:52
[     ]
     
 

Ostatnio zmieniony 14-05-2008 11:39 przez ankabo

do MARTEK
ankabo  
14-05-2008 10:55
[     ]
     
Martek,musisz uwierzyć, że bedzie dobrze. dużo na ten temat czytałam i wiem, że w tak wczesnej ciąży często obrzęk się cofa.Niestety u mnie nie było tak kolorowo.u mnie również wykryto obrzęk,jednak pojawił się dopiero w 29 tyg ciąży.lekarze zdecydowali się robić cc,ponieważ po kilku dniach od wykrycia obrzęku słabło ktg.córeczka urodziła się śliczna,miała zdrowe serduszko,ale przezyła tylko tydzień, dzięki temu że miała zdrowe serduszko to lekarz powiedział że aż tydzień!do tej pory nie znamy przyczyny śmierci naszego dzieciątka. Wiemy tylko że nie jest to żadna wada genetyczna, ani wada serca, więc lekarz powiedział, że to prawdopodobnie jakiś wirus, którego nie da się wykryć, a który można leczyć tylko objawowo.wykluczone zostały przyczyny immunologiczne,choroby odzwierzęce,pawrowirus, zakażenie organizmu.... wiem, że lekarze walczyli, ale nie pomogły ich leki...córeczka zmarła...nie pogodzimy się z tym nigdy,ale uczymy sie z tym żyć i dziękujemy Bogu za tych kilka dni spędzonych z Nią, kocham sie aniołku...na zawsze.... 

Ostatnio zmieniony 25-08-2008 19:27 przez ankabo

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
12-05-2008 07:54
[     ]
     
Jestem po amniopunkcji teraz czekam na wyniki - najgorsze jest to czekanie ale z drugiej strony cały czas mam nadzieję, że to nic takiego, że moje dzieciątko będzie mogło normalnie żyć. Tak bardzo chciałabym usłyszeć o przypadkach gdzie obrzęk płodu zakończył się pozytywnie. 

Ostatnio zmieniony 12-05-2008 07:55 przez shaneen

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
12-05-2008 08:30
[     ]
     
Witaj sa takie przypadki:)
Trzeba miec nadzieje....
Pozdrawiam Ania 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
halinka1001  
12-05-2008 14:25
[     ]
     
znam dwa takie przypadki, w obu usg pokazywal "tylko" podwyzszone NT i obrzek. badz dobrej mysli! 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
balonik  
12-05-2008 18:52
[     ]
     
Ja jestem w podobnej sytuacji co Ty martek, tylko że ja miałam amniopunkcję tydzień wcześniej. Teraz też jestem w trakcie tego koszmarnego czekania - czuję się jak gdzieś zawieszona, może to straszne ale teraz np udaję sama przed sobą że nie jestem w ciąży, nawet pomaga w codzienności, staram się czymś zajmować i nie myśleć o tym. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
13-05-2008 09:38
[     ]
     
Mam podobne myśli- boję się cieszyć maleństwem, boję się komukolwiek przyznać że jestem w ciąży. Najgorsze jest to że jestem drobna i u mnie już widać brzuszek a ja staram się go ukryć chociaż jest to coraz trudniejsze bo jest coraz cieplej i luźne swetry nie wchodzą w grę :( 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
13-05-2008 10:25
[     ]
     
Czy procz obrzeku malenstwo ma jakies wady?Ktore widać na usg?
Ania 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
13-05-2008 11:12
[     ]
     
Jak na razie nic mi nie powiedzieli na temat innych nieprawidłowości z USG. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
balonik  
13-05-2008 11:25
[     ]
     
Moja dzidzia ma jeszce wodniaka karku, płyn w obu jamach opłucnowych, dysproporcje w wielkości komór serca i wsteczna falaA (niewiem co to oznacza), na końcu notatka pani doktor brzmi - rokowania co do dalszego przebegu ciążysą niekorzystne. Zresztą u mnie ryzyko aberracji chromosowomych wynosi 1:2. Więc ja przestałam mieć nadzieję. Przykre, ale prawdziwe, nie chcę się przywiązywać do tego dziecko 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
13-05-2008 11:36
[     ]
     
Ale te wszystkie wady wyszły przy amniopunkcji czy jeszcze przy wcześniejszych badaniach. U mnie jak na razie lekarz stwierdził obrzęk i skierował na amniopunkcję i nic więcej na temat mojego dzieciątka nie wiem. A i wiem, że serduszko cały czas bije 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
balonik  
13-05-2008 11:44
[     ]
     
U mnie te wady wyszły na usg w 11 tyg, kilka dnim potem, zrobiłam drugie usg gdzie wyszło jeszcze więcej wad, no i amniopunkcja-dziś mija dwa tygodnie hmmm.....czekamy, strasznie długo to trwa, jakiś koszmar 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
13-05-2008 11:50
[     ]
     
Wiem, że to czekanie jest straszne. U mnie to dopiero tydzień i ja nie mogę sobie miejsca znaleść. Najgorzej jest w pracy - jestem nieprzyjemna dla wszystkich. Ciągle szukam w internecie jakiś dobrze kończących się "przypadków" które pomogłyby mi przetrwać. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
balonik  
13-05-2008 12:02
[     ]
     
Ja też wiele szukałam w internecie i jest sporo historii z pomyślnym zakończeniem powiększonego NT, natomiast u mojej dzidzi nakłada się na siebie zbyt dużo tych wad. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
13-05-2008 12:19
[     ]
     
A chodzisz teraz na jakieś wizyty kontrolne po amniopunkcji. Mi powiedziano, że dziecko w każdej chwili może umżeć i nie wiem czy muszę chodzić na jakieś badanie żeby sprawdzić czy serce ciągle bije? 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
balonik  
13-05-2008 12:35
[     ]
     
Nie kazano mi chodzić na usg po amnio, wczoraj byłam na zwykłej wizycie kontrolnej u mojej ginekolog, zbadała mnie i stwierdziła że macica bardzo ładnie rośnie i że jest ok. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
13-05-2008 12:46
[     ]
     
Ja cały czas mam nadzieję ale z drugiej strony przygotowałam się na najgorsze. Modlę się tylko o jedno żebym nie musiała podejmować najtrudniejszej decyzji w moim życiu - ta myśl mnie najbardziej przygnębia 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
balonik  
13-05-2008 13:05
[     ]
     
zgadzam się z Tobą, podjęcie takiej decyzji to coś strasznego, ale też trzeba wziąć pod uwagę fakt czy potrafiłybyśmy skazać swoje dziecko na ciągły ból i cierpienie oraz na ciągłe przebywanie w szpitalu, zawsze są dwa aspekty które trzeba przemyśleć.
Ja po pierwszym usg wierzyłam że wszystko będzie ok, że to pomyłka, po drugim płakałam cały tydzień raz myśląc pozytywnie a raz negatywnie, targały mną strasznie dziwne emocje, a po amnio jakoś ochłonęłam. Po rozmowie z genetykiem i innymi lekarzami którzy niespecjalnie dają mi nadzieję udaję że to nie ja jestem w ciąży, to też jest jakiś sposób. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
13-05-2008 13:37
[     ]
     
Ja do samego konca wierzyłam,że to jakiś koszmar z którego sie zaraz obudze...,że Julcia bedzie zdrowa...Choć mineło prawie 9 miesiecy od jej urodzin pamietam wszystko jakby to było wczoraj....Lzy leca mi po policzkach.....Ja modliłam sie,żeby odeszła sama i tak też sie stało...nie chciałam podejmowac tak strasznej decyzji.....Dziewczyny jestem z Wami całym sercem..
Pozdrawiam Ania 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: baloniku...
Green Tea  
15-05-2008 14:02
[     ]
     
baloniku,
jeśli jest jakaś nadzieja, to trzymaj się jej. Ja sama wiem, co to znaczy nie mieć takiej nadziei. Niestety diagnoza, że dziecko nie ma główki nie pozostawiła nam nawet cienia wątpliwości. Świadomość, że pod moim sercem pływało sobie nieruchome ciałko mojej córeczki, pozbawione mózgu, czaszki i wszelkiego czucia, a "reszta" była idealna, pozostaje dla mnie największym koszmarem mojego życia.

Tamta strata pozbawiła mnie także najmniejszej radości z obecnej ciąży, choć to już koniec 35 tygodnia i PODOBNO wszystko jest w porządku...
Ale moje przybicie rozumieją najlepiej te matki, które tak jak ja, stanęły przed decyzją terminacji ciąży i taką podjęły. Dlatego żyjemy zamknięte w naszym azylu, na sąsiedzkim podforum, które ze względu na mentalność naszego społeczeństwa i nagonke pewnych środowisk, pozostanie na zawsze zamkniete na kłódkę... Chyba zresztą wpuściłam na nie także Ciebie. Mam jednak nadzieję, że nie dołączysz nigdy do naszego grona.

Trzymam mocno kciuki i mam olbrzymią nadzieję, że wada się cofnie. Także ja wiele razy słyszałam o takich przypadkach, czego Ci życzę z całego serca. 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)
Ostatnio zmieniony 15-05-2008 14:04 przez BeataN

Re: baloniku...
balonik  
15-05-2008 14:23
[     ]
     
Dzieki Beatko za słowa otuchy. Ja strasznie bym nie chciała podejmować takiej decyzji. Cały czas mam nadzieję, że ta sytuacja się sama rozwiąże, nie wiem jak, ale się rozwiąże. Straszne jest to oczekiwanie na wyniki, w moim przypadku, przy takich wadach........pewnie na wyrok 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
14-05-2008 12:12
[     ]
     
Baloniku czekam w takim razie na informację jak po amniopunkcji. Nie czuję się na siłach, żeby często tutaj pisać bo niestety jest przygnębiający temat ale zaglądam codziennie. Pozdrawiam 


DO MARTEK
ankabo  
14-05-2008 12:53
[     ]
     
Martek,musisz uwierzyć, że bedzie dobrze. dużo na ten temat czytałam i wiem, że w tak wczesnej ciąży często obrzęk się cofa.Niestety u mnie nie było tak kolorowo.u mnie również wykryto obrzęk,jednak pojawił się dopiero w 29 tyg ciąży.lekarze zdecydowali się robić cc,ponieważ po kilku dniach od wykrycia obrzęku słabło ktg.córeczka urodziła się śliczna,miała zdrowe serduszko,ale przezyła tylko tydzień, dzięki temu że miała zdrowe serduszko to lekarz powiedział że aż tydzień!do tej pory nie znamy przyczyny śmierci naszego dzieciątka. Wiemy tylko że nie jest to żadna wada genetyczna, ani wada serca, więc lekarz powiedział, że to prawdopodobnie jakiś wirus, którego nie da się wykryć, a który można leczyć tylko objawowo.wykluczone zostały przyczyny immunologiczne,choroby odzwierzęce,pawrowirus, zakażenie organizmu.... wiem, że lekarze walczyli, ale nie pomogły ich leki...córeczka zmarła...nie pogodzimy się z tym nigdy,ale uczymy sie z tym żyć i dziękujemy Bogu za tych kilka dni spędzonych z Nią, kocham sie aniołku...na zawsze.... 

Ostatnio zmieniony 25-08-2008 19:28 przez ankabo

Re: DO MARTEK
ankabo  
14-05-2008 12:59
[     ]
     
mARTUś,JEśLI CHCIAłABYś POROZMAWIAć,podaj swój numer gg,wieczorem się odezwę.po tragedii którą przezyłam dużo czytałam i rozmawiałam z lekarzami o obrzęku, nigdy wczesniej o tym nie słyszałam, ani nie czytałam,wiem ze jest Ci ciężko czekać, ale bądź dobrej myśli,naprawde często obrzęk się cofa i rodzą się zdrowe dzieci.znam przypadek, że dziewczyna urodziła w 28tc dziecko z obrzękiem i dzidziuś żyje i jest zdrowiutki - wiem ze to był pawrowirus - mój Aniołek niestety nie miał tyle szczęścia - lekarze do dziś nie wiedzą,co było przyczyną obrzęku....
Ania mama Aniołka Julii 


Re: DO MARTEK
martek  
14-05-2008 13:52
[     ]
     
Nawet nie wiesz jak takie informacja o zdrowych dzieciach z obrzękiem podnoszą mnie na duchu. Niestety na razie nie mam w domu internetu ale może za kilka dni już będę miała. Mój numer gg 2903749. Pozdrawiam i może nie wiem osobiście jak ciężko Ci żyć ale wiem jak ciężko jest żyć z myślą, że upragnione dziecko może być chore albo może nie dożyć narodzin. 


Re: DO MARTEK
balonik  
14-05-2008 13:58
[     ]
     
Ja cały czas czekam, może pod koniec tygodnia zadzwonię do instytutu, może mi juz coś powiedzą, to czekanie mnie wykończy. Jak tylko coś będę wiedziała oczywiście dam znać. 


Re: DO BALONIK
martek  
26-05-2008 10:46
[     ]
     
Powiedz mi czy już masz wyniki amniopunkcji? U mnie już mija trzy tygodnie od badania i korci mnie żeby zadzwonić do zakładu genetyki ale tak się boję usłyszeć złe wiadomości, że nie wiem czy lepsze jest jeszcze żyć w niepewności z nadzieją czy lepiej poznać prawdę która mnie ucieszy najbardziej na świecie albo załamie. 


Re: DO BALONIK
martek  
26-05-2008 10:53
[     ]
     
 


Re: DO BALONIK
balonik  
26-05-2008 10:59
[     ]
     
Kochana, u mojego dziecka wykryto zespół Turnera (kariotyp 45X). Tego samego dnia pojechaliśmy na usg i okazało się że nasza córeczka nie żyje od jakiś 10 dni. W czwartek miałam wywoływane poronienie i zabieg. Wszystko to opisałam na forum Zespół Turnera.
Mam nadzieję że u Ciebie będą dobre wieści, trzymam kciuki. Im dłużej nie dzwonią tym lepiej, jak się coś dzieje nie tak jak powinno to dzwonią wcześniej. 


Re: DO BALONIK
martek  
26-05-2008 11:50
[     ]
     
tak mi przykro, wiem że słowa te tak naprawdę nie pomagają ale przynajmniej wiesz, że to nie są słowa puste. Trzymaj się bo nic więcej nie potrafię powiedzieć jedynie pocieszeniem jest to że dzieciątko samo odeszło w spokoju bez cierpienia. Buziaki 


Re: DO BALONIK
miska  
26-05-2008 18:59
[     ]
     
Tak bardzo mi przykro....Wiem co czujesz....pamietaj nie jestes sama....Przytulam Cie mocno....
Ania 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: DO BALONIK
ankabo  
26-05-2008 19:48
[     ]
     
Tak mi przykro, wiem, że żadne słowa nie są w stanie Cię pocieszyć, ani pomóc, pamiętaj, że nie jesteś sama... i trzymaj się. pozdrawiam i zyczę dużo siły - będzie Ci teraz potrzebna 


Re:DO MARTEK
ankabo  
15-05-2008 10:16
[     ]
     
Martuś,ja też bardzo dobrze wiem co to znaczy żyć z myślą, że upragnione dziecko może być chore albo nie dożyć narodzin,u mnie kiedy lekarze wykluczyli wszystkie możliwe przyczyny obrzęku powiedzieli, że bedziemy czekać ale ze dziecko ma małe szanse na przeżycie.to co my wtedy przezyliśmy wiem tylko ja i mój mąż i nie życzę tego nikomu! A żaden lekarz nawet nie przyszedł zapytać czy może w czymś pomóc lub zwyczajnie porozmawiać,my oczywiście mieliśmy nadzieje że będzie dobrze.A gdy Julcia już się urodziła i leżała w inkubatorku,patrzyliśmy na jej ukochaną buźkę - byliśmy pewni, że Nadzieja nas zawieść nie może...Niestety zawiodła...Niewiem jak udało mi się przeżyć te dni i jak żyję dalej,ale żyję...jest mi cholernie ciężko,ale wiem, że moja Julka jest cały czas przy mnie i chce abym żyła...płaczę i przepraszam Ją, że płaczę, bo wiem że tego by nie chciała....kocham Cię Julciuś...na zawsze mój Aniołku.<*****> 


DO MARTEK
ankabo  
15-05-2008 10:18
[     ]
     
Wierzę, że u Ciebie będzie dobrze i mocno trzymam kciuki,bo wiem, że nie każdy przypadek z obrzękiem kończy się tak jak u mnie...a wiele dzieci rodzi się zdrowiutkich i u Ciebie napewno też tak będzie,musisz gorąco w to wierzyć..pozdrawiam serdecznie 


Marta
martek  
15-05-2008 10:38
[     ]
     
Ja cały czas wierzę, że będzie dobrze i cały czas się o to modle. Tak sobie myślę, że to już 14 tydzień a ja często jeszcze mam mdłości a mówią, że jak sie ma mdłości to dziecko jest silne i wyszukuję sobie różnych tłumaczeń że dziecko będzie zdrowe. 


Marta
martek  
15-05-2008 10:38
[     ]
     
 

Ostatnio zmieniony 15-05-2008 10:40 przez shaneen

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ankabo  
20-05-2008 10:10
[     ]
     
Marta, powiedz, czy są już wyniki Twoich badań i czego się dowiedziałaś???mam nadzieje, że obrzęk się cofa...Ja rozmawiałam w tym tygodniu z moim lekarzem ze szpitala, powiedział, że znów leży dziewczyna z obrzękiem w 21 tyg i obrzęk powoli się cofa,mam nadzieje ze u Ciebie też tak będzie...trzymam kciuki i czekam na wieści
Mój Aniołeczku - kochamy Cię na zawsze moja Juluś(********************) 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
20-05-2008 14:01
[     ]
     
Niestety wyników jeszcze nie mam ale dopiero mineły dwa tygodnie. Nie wiem co jest z moim maleństwem bo od momentu badania nie byłam u lekarza. Ja cały czas wierzę i z każdym dniem coraz mocniej że będzie dobrze i modlę się o to z całego serca. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za kolejne słowa wsparcia i nadzieji :) 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ankabo  
20-05-2008 19:51
[     ]
     
napewno będzie dobrze,musisz gorąco w to wierzyć, trzymam kciuki, aby Ci się udało i abyś już za kilka miesięcy miała swojego Skarbka przy sobie. pozdrawiam serdecznie 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
27-05-2008 11:23
[     ]
     
Dzisiaj dzwoniłam do zakładu genetyki (badanie miałam 7.05) i powiedzieli że wyniki będą najwcześniej po miesiącu czyli jeszcze min. tydzień czekania. Już po cichu zaczełam się cieszyć że skoro jeszcze do mnie nie dzwonili to może znaczyć, że będzie wszystko dobrze a to chyba nie jest tak prosto... 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ankabo  
27-05-2008 11:45
[     ]
     
będzie dobrze zobaczysz, trzymam kciuki i przesyłam ciepłe myśli.. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
balonik  
27-05-2008 12:11
[     ]
     
Trzymaj się napewno bedzie dobrze, myśl tylko pozytywnie, choć sama wiem jakie to trudne. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
30-05-2008 09:30
[     ]
     
Byłam wczoraj na kontrolnym USG, lekarz powiedział, że serduszko bije dzieciątko rośnie prawidłowo jest duże jednak obrzęk cały czas jest i nic mi na ten temat nie powiedział więc nie wiem czy urósł czy zmalał więc i tak przede wszystkim muszę czekać na wynik amniopunkcji 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
balonik  
02-06-2008 20:50
[     ]
     
martek trzymam kciuki, mam nadzieję że wszystko będzie ok, jak widać dzidzia jest silna będzie dobrze. Czekanie jest straszne ale trzeba to przeżyć wszystkie to przechodziłysmy, w którym tygodniu ciąży jesteś? 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
05-06-2008 22:01
[     ]
     
teraz jestem w 17 tygodniu. Telefonu jeszcze nie dostałam i poczty też nie (niestety akurat teraz poczta strajkuje) 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
12-06-2008 17:03
[     ]
     
Witam! Chyba mogę się już trochę cieszyć - dzwoniłam do zakładu genetyki i Pani powiedziała, że wstępne wyniki są prawidłowe i mam czekać na list więc mam nadzieję, że najgorsze za mną i że to oznacza że moje dzieciątko będzie zdrowe. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
balonik  
12-06-2008 20:23
[     ]
     
martek bardzo się cieszę, mam nadzieję że już nic złego Cię nie spotka i wyniki będą prawidłowe. No i nareszcie będziesz mogła zacząć cieszyć się ciążą. Trzymam kciuki zaCiebie i dzidziusia. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ankabo  
12-06-2008 21:54
[     ]
     
Matruś,tak się cieszę,trzymam kciuki i wierzę że teraz już czekają Cię i Twoją Dizdzie same dobre chwile,trzymam kciuki,aby wszytsko dobrze się ułożyło i abyś nigdy nie dołączyła do nas...
Myśl pozytywnie...
ściskam Ciebie i dzidziusia 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
21-06-2008 08:50
[     ]
     
Mam wyniki amniopunkcji! Wnioski: Nie stwierdzono u płodu aberracji chromosomowych ani otwartych wad cewy nerwowej. Po za tym Kariotyp płodu 46, XY (chłopak) Więc najgorsze za mną. Zapisałam się już do dr. Roszkowskiego (podobno najlepszy specjalista w Polsce od USG i umówiłam się po 20 tygodniu podobno w tym czasie jest też bardzo ważne badanie. Mam nadzieję, że już nic złego nie spotka mojego małego mężczyzny 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
21-06-2008 09:42
[     ]
     
Mam wyniki amniopunkcji! Wnioski: Nie stwierdzono u płodu aberracji chromosomowych ani otwartych wad cewy nerwowej. Po za tym Kariotyp płodu 46, XY (chłopak) Więc najgorsze za mną. Zapisałam się już do dr. Roszkowskiego (podobno najlepszy specjalista w Polsce od USG i umówiłam się po 20 tygodniu podobno w tym czasie jest też bardzo ważne badanie. Mam nadzieję, że już nic złego nie spotka mojego małego mężczyzny 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
Agik  
21-06-2008 15:24
[     ]
     
Martek,cieszę się z dobrych wyników amniopunkcji. Życzę, dużo siły do końca ciąży. 
Aga
Mama:Karinki(30.03.2001r.), Marysi(ur.i zm.2.11.2005r.),Julci(2.10.2006r.)

Zmartwienie jest jak piasek pod muszlą ostrygi: mała ilość wytwarza perłę, zbyt duża zabija zwierzę.


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
EwelinaW  
21-06-2008 21:15
[     ]
     
Ostrzegam,że dr Roszkowski jest baaardzo nieprzyjemnym człowiekiem,ale lekarz nie musi być miły,aby skuteczny. U mojej Zuzi zobaczył nawet,że będzie miała odstające uszy. Jest to człowiek,który ponoć rzadko się myli. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
23-06-2008 08:53
[     ]
     
Słyszałam, że nie jest miłym człowiekiem ale już jest mi wszystko jedno ważne żeby sprawdził dokładnie co jeszcze może być nie tak. Ja w tym momencie jestem najmniej ważna. Już się uodporniłam jak poszłam do specjalisty usg po wykryciu obrzęku i lekarz nie zostawił mi żadnej nadzieji tylko orzekł, że jest źle albo bardzo źle i ciąża może obumrzeć w ciągu 2 tygodni 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ooola  
01-07-2008 19:41
[     ]
     
witam moje drogie
przeczytałam cały wątek ponieważ znalazłam go szukając info na temat obrzęku.
Na początku 13 tygodnio stwierdzono u mojej dzidzi nt 5,1 i uogólniony obrzęk płodu, lekarz nie dał nam żadnej nadziei
po dwóch tygodniach trafiłam do iczmp w łodzi, gdzie miałam robione usg prze prof. Szaflika, obrzęk został ale dzidzia rozwija sie prawidłowo (to był koniec 14 tygodnia)
po kilku dniach zrobiono mi amniopunkcje, w międzyczasie mialam konsultacje genetyczną, dowiedziałam się, że na 90% dziecko wkrótce umrze, na 10% dziecko będzie zdrowe
dzisiaj mija 13 od amniopunkcji
sama nie wiem co o tym myśleć, jedni lekarze mówią, że to dobrze, że dziecku ma się na życie a inni, że i tak nie wiadomo czego się spodziewać...

to moja druga ciąża, pierwsza nieudana - puste jajo płodowe 
ooola
Ostatnio zmieniony 01-07-2008 19:44 przez ooola

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
02-07-2008 08:32
[     ]
     
ale jeszcze nie znasz wyników amniopunkcji? 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ooola  
02-07-2008 09:08
[     ]
     
niestety nie mam, to czekanie jest najgorsze
próbuje się dodzwonić do iczmp gdzie miałam ją robioną ale nie odbierają :( 
ooola

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
02-07-2008 09:20
[     ]
     
ja miałam robioną amniopunkcję w warszawie w szpitalu bielańskim ale po wyniki trzeba było się kontaktować z zakładem ganetyki i pocieszę Cię, że wyniki miałam dopiero po 6 tygodniach i sama po nie pojechałam żebym już nie musiała liczyć na pocztę. Na szczęście u mojej dzidzi nie wykryto żadnych wad genetycznych i otwartych wad cewy nerwowej (więc mam taką nadzieję że najgorsze za nami). Jutro idę na wizytę do dr. Roszkowskiego - podobno najlepszy specjalista w polsce jeżeli chodzi o ciąże patologiczne. Mi też w 11 tc lekarz powiedział że w ciągu dwóch tygodni ciąża może obumrzeć a teraz jest 11 tc i ciągle się modlę żeby stał się cud bo już tylko to mi zostało 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
02-07-2008 09:21
[     ]
     
przepraszam teraz jest 21 tc 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ooola  
02-07-2008 09:23
[     ]
     
aaaaa teraz wszystko jasne :)
czy oprócz obrzęku coś wtedy stwierdzono? 
ooola

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ooola  
02-07-2008 13:52
[     ]
     
właśnie się dowiedziałam, że muszę poczekać do jutra bo genetycy niestety nie wyrobili się :( 
ooola

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
02-07-2008 14:10
[     ]
     
to i tak bardzo szybko ja czekałam 6 tygodni 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ooola  
03-07-2008 20:28
[     ]
     
dzisiaj dowiedziałam się telefonicznie, że pod wgzlędem genetycznym nie mam się czym martwić, czekamy na następne badania 
ooola

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ooola  
02-07-2008 09:22
[     ]
     
mi kazali dzwonić po 2 tygodniach, którego mijają dzisiaj, oczywiście dzwonie od kilku dni..
niebardzo rozumiem tego, co napisałać, lekarz stwierdził obrzęk w 11tc i teraz jest 11tc? 
ooola

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
02-07-2008 09:24
[     ]
     
poprawiłam się że jest 21 tc 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ankabo  
02-07-2008 17:57
[     ]
     
u mnie pojawił się obrzęk w 29tc, ciążę rozwiązano przez cc, dziecko po kilku dniach niestety zmarło...mam już wyniki sekcji zwłok - dziecko zdrowe, przyczyna obrzęku - jakaś nieznana infekcja wirusowa, nic wiecej nie wiadomo, napewno nie była to żadna wada genetyczna...lekarze mówią,że przyczyn obrzęku jest baaaaaaaaaaaaaardzo wiele, a tylko kilka z nich da się zdiagnozować u mnie nic nie zdiagnozowali, tzn wykluczyli wszyskie znane im przyczyny obrzęku - wiecej nic nie potrafili zrobic, dlatego zdecydowali cc, może pediatrom się uda znaleźć przyczynę - nie znaleźli, dziecko zmarło... do tej pory nic niewiem... bo lekarze także nie wiedzą... u Ciebie to nie musi być wada genetyczna,a tak wczesnych tyg obrzeki często się cofają i jeszcze może być wszytsko dobrze, bądź doibrej mysli, trzymama kciuki 

Ostatnio zmieniony 02-07-2008 17:57 przez ankabo

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
04-07-2008 08:17
[     ]
     
Wczoraj byłam u dr Roszkowskiego i zrobił mi dokładne badanie USG w 21 tc. Chyba mogę sięcieszyć bo nie stwierdził żadnych nieprawidłowości: głowa, mózg, twarzoczaszka, kręgosłup, klatka piersiowa, przednia ściana brzucha, jama brzuszna, układ moczowy, kościec, serce - wszystko w porządku albo w normie. Nie stwierdzono obrzęku płodu (lekarz mówił że się wchłonoł) jedynie poszerzony fałd karku 8 mm ale tak sobie myślę że ten obrzęk był w miejscu karku więc to może pozostałości po obrzęku bo omniopunkcja nie wykazała żadnych aberracji chromosomowych więc mam nadziję, że w dzisiejszych czasach nie ma możliwości pomyłki w badaniach genetycznych. I jeszcze nie wiem co oznacza CI =71% (norma 75-85%) jeżeli ktoś z was zna odpowiedź na moje pytanie to byłabym bardzo wdzięczna 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ooola  
04-07-2008 08:30
[     ]
     
suuuuuuuuuper bardzo się cieszę :)
mam teraz nadzieję, że u mnie będzie tak samo 
ooola

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
04-07-2008 09:41
[     ]
     
rozmawiałam z dziewczyną, która była w podobne sytuacji tyko u niej wykryli obrzęk dopiero koło 21 tc i też obrzęk się cofnął i chłopak urodził się zdrowy i teraz ma 7 miesięcy i jest zdrowy. Podobno jak się kobita przyziębi w pierwszym trymestrze to może wirus dostać się do płodu i powodować obrzęk a ja byłam prawie cały czas przyziębiona więc mam nadzieję, że to było powodem obrzęku u mojego synka iteraz będzie wszystko w porządku :) 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ooola  
04-07-2008 18:54
[     ]
     
a ja będę miała dziewczynkę, kariotyp prawidłowy, poza tym miałam usg dzisiaj - obrzęk zupełnie się cofnął i nie ma po nim śladu, teraz 1.08 idziemy na usg genetyczne z echem serducha :) 
ooola

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
04-07-2008 19:18
[     ]
     
Dziewczyny tak sie ciesze:)) Trzymam kciuki,aby już teraz wszystko było dobrze:) 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
07-07-2008 08:24
[     ]
     
Super, bardzo się cieszę tym bardziej że wiem co czułaś tylko na szczęście u Ciebie się to bardzo szybko rozwiązało. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
ankabo  
07-07-2008 20:39
[     ]
     
?? 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
21-09-2008 14:32
[     ]
     
Dziewczynki co u was??
Dajcie jakiś znak,co i jak.... 
Ania mama Aniołków: Mateuszka(17.02.2007,7tc) Julci(27.08.2007,20tc) oraz Hanusi(05.09.2008,13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce............

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
14-10-2008 10:58
[     ]
     
Witam!
U mnie jak na razie wszystko w porządku. Termin porodu mam na 13 listopada. Dawid się kręci i nie daje mamie spać. Byłam dwa razy u dr Roszkowskiego w 20 tc i 31 tc i nie stwierdził nic niepokojącego. Wszystkie wymiary dzieciątka są prawidłowe obrzęku już w 20 tc nie stwierdził więc czekam tylko na poród i modlę się, zeby było zdrowe. :) 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
martek  
23-11-2008 16:24
[     ]
     
Jestem szczęśliwa. Dawid jest już ze mną, urodził się 17.11 o godz. 16:50 waga 2800 i 53 cm i co najważniejszy jest zdrowy !!! Cuda się zdażają 


do Marty
mama fasolki  
23-11-2008 21:57
[     ]
     
Moje gratulacje!!!!!!!!!!!! Tzn. moje i mojego syna, który pokonał OMPHALOCELE ! Cieszę się bardzo, że Dawidek jest już z Tobą i możesz go tulić ;-* 
mama fasolki

Re: do Marty
miska  
23-11-2008 22:00
[     ]
     
Gratulacje:)
Buziaki dla Dawidka:* 
Ania mama Mateuszka(7tc),Julci(20tc)z ZD oraz Haneczki(13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce...

Re: do Marty
Agik  
23-11-2008 22:27
[     ]
     
Gratulacje!!! 
Aga
Mama:Karinki(30.03.2001r.), Marysi(ur.i zm.2.11.2005r.),Julci(2.10.2006r.)

Zmartwienie jest jak piasek pod muszlą ostrygi: mała ilość wytwarza perłę, zbyt duża zabija zwierzę.


obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
eledhwen  
08-01-2009 14:56
[     ]
     
Witajcie
jestem w 4 ciąży ... dwójkę dzieci straciłam w 9 tc z powodu chorób krwi, z 3 prowadzonej na heparynie ciąży mam syna ... teraz, kiedy wszystko wydawało się być dobrze zwłaszcza z uwagi na moje wyniki krzepnięcia świat mi się nagle zawalił ...

jestem w 11 tc - wiek ciążowy wg OM : 10 + 3
6 stycznia na usg mój lekarz prowadzący zauważył nieprawidłowości - powiedział, że moje dziecko nie ma części brzucha, wysokie NT i nie widzi części kości czaszki z tyłu głowy, do tego jest duży obrzęk ... wysłał mnie do specjalisty ... wczorajsze wyniki nie potwierdziły braku części czaszki, a ów brak części brzucha okazał się przepukliną sznura pępowinowego i na 90 % ulegnie wchłonięciu. Ale nie jest dobrze - oto moje wyniki :
wiek ciążowy CRL = 43 mm
ruchy zarodka - obecne
akcja serca - obecna
zarys główki - prawidłowy
zarys kończyn - prawidłowy
przezierność karku NT - 2,5 mm
"Obrzęk uogólniony płodu. Ryzyko posiadania dziecka z tr 21 obliczone na podstawie wieku i NT wynosi 1/56. Opisany obraz ultrasonograficzny często współistnieje z innymi wadami strukturalnymi oraz genetycznymi (np z.Turnera)"
zalecenia - badanie kariotypu ...

nie wiem co robić ... mój lekarz mówi, że to dziecko jest na 100 % "jakoś" chore, nawet jeśli to nie genetyka to na pewno coś innego, jakieś duże wady ... sugeruje terminację ... mam film i zdjęcia mojego żyjącego syna z tego samego okresu - te dzieci naprawdę się różnią ... u syna wszystko wyglądało inaczej ... więc może lekarz ma rację i to dziecko jest bardzo chore ...

lekarka, która zrobiła powyższy opis sugeruje amniopunkcję ... i potem ewentualne decyzje ... mówi, że nie może mi zagwarantować, że to dziecko jest śmiertelnie chore - z reguły taki obraz to potwierdza, ale w jej karierze zdarzały się sytuacje dzieci uleczalnie chorych a nawet zdrowych - ale to jedynie mały cień nadziei i mam się tego nie chwytać ...

nie wiem co robić - jestem załamana ... nie wyobrażam sobie patrzeć na cierpienia chorego dziecka ... nie wyobrażam sobie urodzić chore ciężko dziecko ... i nie wyobrażam sobie też terminacji ... cały czas myślę, że to jest jakiś koszmar, a ja się obudzę ... 


Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
mama fasolki  
08-01-2009 18:01
[     ]
     
ja jestem po amnipunkcji.... jeśli chcesz więcej wiedzieć na ten temat to napisz.... ja na Twoim miejscu poddałabym się temu badaniu.... 
mama fasolki

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
eledhwen  
08-01-2009 18:04
[     ]
     
dziękuję ... ja wiem na czym polega amnio, nie boję się samego zabiegu, boję się, że nic nie wniesie, a moje dziecko będzie i tak bardzo ... uszkodzone ... niekoniecznie genetycznie ... jestem na jakimś rozdrożu ... i nie wiem gdzie iść 


Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
ancia  
08-01-2009 18:11
[     ]
     
Słuchaj jeśli jest powiekszone NT to zwykle z powodu aberacji chromosomowych a to wychodzi w amnio. Z tego co napisałaś jest "tylko" powiekszone NT i to nie wiele bo norma jest do 2 i obrzęk. W tym wątku znajdziesz wpisy dziewczyn które urodziły zdrowe dzieci mimo powiększonego NT (nawet do 6) i obrzęku. Zrób koniecznie amniopunkcję, na decyzje o terminacji masz jeszcze duzo czasu.
Trzymam kciuki by wszystko było dobrze.
Duzo siły i spokoju. 
ancia

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
eledhwen  
08-01-2009 18:20
[     ]
     
nie tylko NT jest ponad normę i ten nieszczęsny obrzęk, bo jeszcze dochodzi ta przepuklina - sama w sobie nie jest tragedią, ale jeśli współistnieje razem z obrzękiem i podwyższonym NT to jest ponoć 40 %, że jest jakaś wada genetyczna, a w pozostałych przypadkach inne beznadziejne przypadki ... (masło maślane...)

strasznie się boję ... nie chcę mieć chorego dziecka - nie dam rady ... 


Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
EwelinaW  
08-01-2009 21:02
[     ]
     
Chore dziecko daje także mase radości. A chore,czy zdrowe kocha się tak samo,jeśli tlko się go naprawdę pragnie. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
eledhwen  
08-01-2009 21:05
[     ]
     
ja nie widzę radości w patrzeniu na cierpienie dziecka w poczuciu kompletnej bezradności ... nie jestem też herosem ... nie każdy potrafi 


Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
EwelinaW  
08-01-2009 21:16
[     ]
     
Choroba,to nie tylko cierpieni. To zycie inaczej. ja gdy tlko się dowiedziałam będąc w ciąży,że moje dziecko może nie urodzić się żywe,a gdy jej się uda, to czeka ja operacja, o ile jej dozyje. Od początku mówiłam Zuzi do brzucha, że będzie ciężko,że czekają nas trudne chwile,że nie przytulę jej i że będzie bolało. Nie mogłam pozwolić jej na tak łatwe poddanie się,bo ją kochałam i nadal kocham. Codzienna walka z chorobą. Prawie całe krótkie życie w szpitalu, tydzień w domu. Ale warto było. Bo wiem,że była przy mnie szczęśliwa. Bo widziałyśmy swoje uśmievchy i czułyśmy swoją bliskość. I dawałyśmy sobie siłę, bo dla tych pięknych chwil było warto.
Jeśli nie uwierzysz w siłę swojego maleństwa i nie będziesz dawała mu swojej, to będzie dopiero trudno, bo będziesz miała do siebie o to żal. Daj swojemu dziecku szczęśie. Tyle ile potrafisz, tyle na ile Ono zasługuje. Ana ile szczęścia zasługuje Twoje dziecko odpowiedz sobie sama.
Powodzenia 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
ancia  
08-01-2009 21:49
[     ]
     
Przepraszam, jakoś umknęła mi ta przepuklina ale jeśli ma się sama wchłonąć to chyba znaczy że jest niewielka, może jest jakaś nadzieja że będzie dobrze. 
ancia
Ostatnio zmieniony 08-01-2009 21:54 przez ancia

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
Green Tea  
08-01-2009 23:38
[     ]
     
Ale tu jest też podejrzenie wady letalnej, czyli śmiertelnej.

Ja to osobiście nie wierzę, że rozmowa z brzuchem może coś dać, bo to tylko takie nasze łudzenie się, a tak naprawdę, to co ma być, to będzie, jeśli wada jest letalna, to nic nie da nasza chęć, nasze głaskanie brzucha, ani modlitwa, ani miłość do dziecka.

Nasze podforum Terminacja ciąży jest pełne matek, których dzieci miały bardzo głębokie - a dla większości z Was - niewyobrażalne wady letalne..

Moja córeczka nie miała wykształconej główki, więc ani z nią nie rozmawiałam, ani nie głaskałam brzucha, ani nie modliłam się.. Główka nie urosła. Poddałam sie terminacji ciąży. Moje dziecko, nie mająć mózgu, nawet nie wiedziało, że żyje.

I nie każdy potrafi żyć, patrząc na cierpienie i agonię swojego dziecka. Należy to uszanować. 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)
Ostatnio zmieniony 08-01-2009 23:39 przez BeataN

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
EwelinaW  
09-01-2009 09:19
[     ]
     
u Eledhwen wykluczono wady letalne. przepuklina przeponowa,jeśli się sama wchłonie, to ok. Gorzej z podejrzeniem Zespołu Turnera. Badania genetyczne wyjaśniłyby sprawę,a obrzęk,jak czytałam tutaj potrafi się wchłonąć.
Właśnie w takich sytuacjach,jeśli istnieje nadzieja,a tu jest, trzeba się jej chwytać.I wierzyć,że się uda. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
eledhwen  
09-01-2009 10:22
[     ]
     
Ewelino - u mnie jeszcze nic nie wykluczono - jestem po usg u mojego prowadzącego nad którym gdybało dwoje lekarzy, że jest bardzo źle i "z tego dziecka nic nie będzie" oraz po usg genetycznym na którym pani dr sugeruje, że najczęściej w takim obrazie potwierdza się z.Turnera i wg niej mam iść na amnio ... jak wyglądają narządy i czy ta przepuklina jest na 100 % z. tylko z pępowiną można się wypowiedzieć na ok 10 dni - pani dr sugerowała kolejne badanie usg genetyczne - i chyba się zdecyduję - jestem już wstępnie zapisana w Szczecinie do dr Halca - to ponoć specjalista ... 


Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
basia 30 babelek  
09-01-2009 21:39
[     ]
     
Mialam kontakt z mala dziewczynka z zespolem tanera i ta dziewczynka byla nie zwykle madra,moze wygladem i wzrostem roznila sie od swoich rowiesnikow,ale zadziwiala mnie na kazdym kroku.Jedynym problemem tej matki byt hormon wzrostu ,ktory raz byl refundowany ,a drugim razem nie,a kosztowal tyle,ze nie mogla go zakupic.ale kochala ja tak mocno. 
Baśka

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
krystyna03c  
13-02-2009 14:54
[     ]
     
Witajcie.U mojego dzieciątka lekarz wykrył uogólniony obrzęk płodu,wodę w osierdziu i opłucnej w 22 tygodniu ciąży.Teraz jestem w 24 tygodniu.Przez te dwa tygodnie o mało z mężem nie oszaleliśmy.Byłam w Centrum Matki Polki w Łodzi,na odzdziale prof.Wilczyńskiego,najpierw kazali mi pisać pismo o terminację płodu,a kiedy je napisałam,zostało odrzucone,wyobrażacie to sobie???Obecnie czekam na wyniki amniopunkcji,lekarze w końcu doszli do wniosku,że jeśli amnio wyjdzie ok,będą próbowali leczyć małego albuminami,a potem jak osiągnie odpowiedni wiek,aby przeżyć poza moim brzuchem,zrobią mi CC i będą go leczyć już w inkubatorze,gorzej jeśli wyniki będą do kitu,jak to lekarz stwierdził,wtedy"nie będzie opłacało się nic robić" do końca nie jestem pewna jak to rozumieć...Tak bardzo bym chciała,żeby to wszystko skończyło się dobrze i żebyśmy mieli naszego kochanego synka,z drugiej strony,lekarze nie dają nam wiele nadziei.Najgorsze,że jeśli będę musiała wrócić do CZMP do Łodzi znów czeka mnie rozstanie z rodziną,tj.z moim drugim 4 letnim synkiem i mężem,bo mieszkamy 300km od Łodzi.Zadaję sobie pytania,dlaczego nas to spotkało,dlaczego dzieciątko które noszę pod sercem musi tak cierpieć i szlag mnie trafia,bo do tej pory podobno wszystko było super,to spadło na nas jak grom z jasnego nieba.Nie potrafię się z tym pogodzić,staram się żyć normalnie,ale to niemalże niemożliwe. 


Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić .. DO .krystyna03c
mama fasolki  
13-02-2009 16:06
[     ]
     
Witaj Kochana! byłam w podobnej sytuacji... tzn ponad 200 km od domu na ICZMP w Łodzi, też leżałam na oddziale prof. Wilczyńskiego, też miałam amniopunkcję, też wspominali o terminacji ciąży, gdyby okazało się, że amni... jest "złe", ale dziękuję BOGU wyniki były pomyslne...od 12 tyg. ciąży walczyliśmy o naszego maluszka.... rodziłam w Łodzi, CC wykonał sam prof. Wilczyński, po porodzie miesięczny pobyt w szpitalu naszego synka i jest OK.... Wierzę i tzrymam MOCNO kciuki za Wasze maleństwo... Napisz jak będziesz miała już wyniki amnio... 
mama fasolki

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić .. DO .krystyna03c
krystyna03c  
13-02-2009 18:32
[     ]
     
A czy Twój dzieciaczek też miał płyn w osierdziu i opłucnej?Jak Cię leczyli,znaczy jak starali się Wam pomóc?Boję się tego,że już 24 tydzień i ,że czas płynie,a te płucka mogą mu się źle rozwinąć...W którym tygodniu miałaś robione CC? 


Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić .. DO .krystyna03c
EwelinaW  
13-02-2009 19:21
[     ]
     
Co do płucek, to Ci powiem,że potrafią rozwinąć się nawet po porodzie. Nadzieja, nadzieja, nadzieja. Zawsze powtarzam to wszystkim mamom czekającym na poród chorego maleństwa.
Mąż z synkiem poradzą sobie w razie Twojej dłuższej nieobecności.
Życzę wytrwałości. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić .. DO .krystyna03c
mama fasolki  
13-02-2009 21:04
[     ]
     
przepraszam, bo chyba nieświadomie wprowadziłam Cię w błąd.... moje dziecko zmagało się z omphalocele... miałam CC w 38 tyg.3 dzień. Ale wiem, że profesor naprawdę jeśli jest jakakolwiek szansa robi dosłownie WSZYSTKO dla tych maleństw, które natura skrzywdziła....
wiem, bo bywałam na jego oddziale przez miesiąc leżenia synka w szpitalu. Spotykałam naprawdę duuużo matek, które zawdzięczały życie swoich dzieci własnie jemu.... To są jedne z "najlepszych" rąk w Polsce - tak powiedział mi mój ginekolog kierując mnie do profesora...
Jeszcze raz przeraszam....... 
mama fasolki

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić .. DO .krystyna03c
krystyna03c  
14-02-2009 11:12
[     ]
     
Biorę pod uwagę także ten najgorszy scenariusz,aczkolwiek staramy się żyć nadzieją,że jednak wszystko się ułoży i nasz drugi synek będzie z nami,bo jedynie dzięki tej nadziei jakoś udaje mi się przetrwać każdy kolejny dzień życia.Co przyniesie los,czas pokaże jednak modlę się,żeby nie okazał się być okrutny aż tak do samego końca.... 


Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
eledhwen  
23-01-2009 14:22
[     ]
     
przeszło dwa tygodnie po tej okropnej diagnozie mam nową - nie ma śladu obrzęku, przepukliny, NT w normie ... a dziecko wygląda jak z podręcznika - nadal pełna obaw, ale z nadzieją patrzę w przyszłość ... 


Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
Grazyna  
25-01-2009 23:00
[     ]
     
Trzymaj sie kochana!!!!!Ci wszyscy lekarze to jakis koszmar....Najlepiej usunac i po sprawie....
Zycze wam obojgu wytrwalosci i szczesliwego zakonczenia. 
mama
Sarah(30.08.01);Aniolek Adrianek(ur.zm 30.01.04 35tc);Eric(11.04.08)
http://adrianekkruger.pamietajmy.com.pl/



Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
EwelinaW  
26-01-2009 14:17
[     ]
     
A nie mówiłam!!nadzieja, nadzieja i jeszce raz nadzieja razem z wiarą czynią cuda:) 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: obrzęk uogólniony płodu - nie wiem co robić ...
mama fasolki  
26-01-2009 16:08
[     ]
     
eledhwen , trzymamy za WAS kciuki......mocno! Tak jak kiedyś dziewczyny tzrymały za mnie i mojego synka, zdrowego już synka! Wierzę, że będzie dobrze! NA pewno będzie dobrze i w to wierz! 
mama fasolki

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
krystyna03c  
17-02-2009 11:34
[     ]
     
Byliśmy z mężem na kolejnym usg.Obrzęk powiększył się już do 16 mm na główce,aż naruszył kości czaszki,w opłucnej coraz więcej płynu,lekarz powiedział nam ,że na 90% mały tego nie przeżyje,kazał jechać do Łodzi i walczyć o prawo do terminacji tej ciąży.Tylko,że ja już nie mam siły,pozwolę mojemu aniołkowi odejść wtedy,kiedy zechce.To jakaś masakra.. :( 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
Agik  
17-02-2009 13:32
[     ]
     
Krystyno,bardzo mi przykro z powodu choroby Twojego dziecka.
Ja o chorobie córki dowiedziałam się w 20 tygodniu ciąży.Diagnoza brzmiała: bezmózgowie i brak kości czaszki(wady letalne-śmiertelne).Nie zdecydowałam się na terminację.Jeśli zechcesz napisz do mnie na adres:agi-k@tlen.pl 
Aga
Mama:Karinki(30.03.2001r.), Marysi(ur.i zm.2.11.2005r.),Julci(2.10.2006r.)

Zmartwienie jest jak piasek pod muszlą ostrygi: mała ilość wytwarza perłę, zbyt duża zabija zwierzę.


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
krystyna03c  
17-02-2009 14:30
[     ]
     
Dzwoniłam do Łodzi,amniopunkcja wyszła prawidłowo.Co teraz? Walczyć dalej,czy się poddać? Mój ginekolog kazał mi zadzwonić szybko do lekarza,który prowadził mnie w Łodzi,powiedzieć mu jaki jest wynik i o tym,że obrzęk się powiększa,żeby szybko mnie tam przyjęli i podali albuminy,bo może jeszcze jest szansa,że będzie wszystko ok.Zadzwoniłam i oczywiście ten lekarz z Łodzi z tym swoim cwaniackim stylem bycia powiedział,że porozmawia z profesorem i to jedyna rzecz którą mi może obiecać....Rozumiecie to??? Na moje pytanie jakie są rokowania stwierdził,że tego mi nie jest w stanie powiedzieć.I do jasnej cholery,co teraz robić?Czy walczyć i ewentualnie urodzić chore dziecko czy pozwolić naturze i Bogu zdecydować co z nami dalej będzie? 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
EwelinaW  
17-02-2009 21:17
[     ]
     
Zawsze masz 10% nadzieji...
Ja znam kobiete, której mówili,że dziecko ma 1% szans na urodzenie się jakożywe dziecko. Przeszli bardzo długą drogę w ciąży (łącznie z wyjazdami do Belgii w celu ratowania małego przez operacje w łonie). Urodził się w Łodzi, przeszedł baardzo trudną operację i jest wszystko ok.TYlko troszkę więcej wizyt u lekarzy na razie, którzy i tak podziwiają jego świetny stan.
Cuda się naprawdę zdarzają. Ale trzeba też wierzyć,że nosi się pod serduchem silnego człowieka,który może chce zawalczyć o swoje życie i zdrowie. TYlko potrzebuje takiej szansy. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

do krystyna03c P I L N E !!!!!
mama fasolki  
18-02-2009 15:32
[     ]
     
krystyno, dużym plusem jets to,że wyniki amniopunkcji są prawidłowe.... ;-) Kochana, Ty piszesz, że "jakiś lekarz" będzie rozmawiać o Twojej sprawie z "profesorem" - czy dobrze rozumiem, że chodzi o prof. WILCZYŃSKIEGO? a nie możesz sama wziąć spraw w swoje ręce i do niego zadzwonić? Jesli nie masz do niego tel. ani adresu przychodni (prywatnej) to ja mogę Ci go podać..... 
mama fasolki

Re: do krystyna03c P I L N E !!!!!
krystyna03c  
19-02-2009 12:41
[     ]
     
Dr.Łukaszek prowadził moją salę kiedy tam leżałam.Zaproponowano mi terapię albuminową i ewentualnie transfuzje krwi płodu.W niedzielę popołudniu jadę do CZMP w Łodzi.Nie wiem,na jak długo,nie mam żadnych gwarancji,że to pomoże mojemu dziecku,bo do tej pory 2 kobietom udało się po tym urodzić zdrowe dzieci a terapia jest obciążona dużym ryzykiem przedwczesnego porodu itd.Ale jadę,przynajmniej będę wiedzieć,że zrobiłam wszystko dla tego dzieciątka.Najbardziej boli mnie ta rozłąka,bo w domu zostawię mojego drugiego synka 4 letniego i męża,a to prawie 300 km.więc prędko Ich nie zobaczę i będę tam ze wszystkim sama:((( 


Wiadomość
Mariola25  
17-02-2009 16:29
[     ]
     
Witam.
Wiadomość tą kieruje do wszystkich Pań będących w ciąży, które wiedzą iż dziecko, które noszą pod sercem jest chore i rokowania na ich zdrowe przyjście na świat nie są najlepsze.
Jestem dziennikarką i przygotowuje program o matkach, które znalazły sie w tej ciężkiej sytuacji życiowej i chciałby o tym opowiedzieć, podzielić się tym co przeżywają, tym samym pomóc innym matkom.
Prosze o kontakt.
Aneta
a.kalwala@tvn.pl 


Re: Wiadomość
martek  
17-02-2009 19:18
[     ]
     
U mojego synka też w 11 tc wykryli obrzęk (jak już wcześniej pisałam na tym forum) też nie dawali mu szans, miałam robioną amniopunkcję, która nic nie wykazała ale cuda się zdarzają i mój synek dzisiaj kończy 3 miesiące i jest ślicznym malcem, u którego nie wykryto żadnej choroby i jak na razie niewiadomo co było powodem obrzęku i mam nadzieję, że to wybryk natury. Pozdrawiam i życzę wszystkim mamom takiego małego cudu jak mój :) 


odp do shaneen
Mariola25  
18-02-2009 11:27
[     ]
     
Witam.
Czy mogłybyśmy się skontaktować?
Prosze o kontakt na a.kalwala@tvn.pl 


obrzęk płodu
ooola  
03-03-2009 14:04
[     ]
     
kilka miesięcy temu opisywałam mój przypadek, w 12tc obrzęk płodu + NT 5,1 - zero nadziei
maleństwo miało 7cm a obrzęk dodatkowy 1cm
miałam robione wiele badań, m.in. amniopunkcję
w dzień odebrania pozytywnych wyników okazało się, że obrzęk zniknął
24.11 urodziłam Hanię, ważyła tylko 2200 i była wcześniakiem ale dzisiaj waży już 4500 i rozbraja wszystkich swoimi uśmiechami
lekarze nie dawali nam 1% szans, i Hankę uważają za cud, bo cuda się zdarzają i nam matkom nie wolno o tym zapomnieć
pozdrawiam Was wszystkie i życzę najleszpego 
ooola
Ostatnio zmieniony 03-03-2009 14:04 przez ooola

Re: obrzęk płodu
miska  
03-03-2009 19:58
[     ]
     
Ciesze się,że wszystko zakończyło sie pomyślnie:)
Masz rację nigdy nie wolno tracic nadziei.... 
Ania mama Mateuszka(7tc),Julci(20tc)z ZD oraz Haneczki(13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce...

Re: obrzęk płodu
EwelinaW  
03-03-2009 22:36
[     ]
     
I te słowa powinny być nadzieją dla innych mam. Bo warto walczyć...:) 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: obrzęk płodu
krystyna03c  
20-03-2009 20:22
[     ]
     
Ja w dalszym ciągu czekam....lekarze w Lodzi uznali,że mały jest w zbyt kiepskim stanie,żeby go leczyć,wobec czego wróciłam do domu i czekam na najgorsze....Kwestia tego,czy Patryk zgaśnie jeszcze we mnie czy też podczas porodu.Dziś zaczynamy 30 tydzień,czuje się beznadziejnie,jak pomyślę,że przede mną być może jeszcze 10 tygodni tej traumy to mam dość.Wczoraj robiłam badania CRP 25,58 norma jest do 5 co może świadczyć o stanie zapalnym w moim organiźmie a dopiero jutro być może uda mi się pójść do lekarza.Denerwuję się strasznie. 


Re: obrzęk płodu
ooola  
20-03-2009 22:18
[     ]
     
to smutne, co piszesz
musisz być silna, jesteśmy z Tobą 
ooola

Re: obrzęk płodu
krystyna03c  
20-03-2009 22:26
[     ]
     
Staram się nie poddawać,ale każdego dnia czuję ten dziwny strach i niepokój,o dzieciątko i o siebie.Modlę się,żeby Bozia skrócił nam ten czas oczekiwania,ale póki co ma inne plany najwidoczniej.... 


Re: obrzęk płodu
mama fasolki  
20-03-2009 22:28
[     ]
     
trzymaj się KOCHANA...... można mieć nadzieję na cud? Boże........dlaczego dajesz kobiecie dziecię pod serce, żeby zaraz potem je zabrać.....?
Patryczku.....bądź dzielny razem ze swoją WSPANIAŁĄ MAMUSIĄ!!!!!! 
mama fasolki
Ostatnio zmieniony 20-03-2009 22:29 przez mama fasolki

Re: obrzęk płodu
miska  
20-03-2009 22:57
[     ]
     
Kochana trzymaj sie....Boże to takie niesprawiedliwe.....Nie trać nadziei....ja wierzyłam do samego końca....
Przytulam mocno... 
Ania mama Mateuszka(7tc),Julci(20tc)z ZD oraz Haneczki(13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce...

Re: obrzęk płodu
edzia253  
27-05-2009 10:32
[     ]
     
witam wszystkich widzę że ten temat już jakiś czas temu został zakończony ale chciałabym do niego powrócić i prosić o opinie jeśli któraś z Was ma wiedzę na ten temat.:))))
jestem w ciąży bliźniaczej dwujajowej i dwukosmówkowej czy ponoć najlepszy rodzaj ciązy bliźniaczej jednak niestety nie przebiega wszystko tak jak należy.na 2 wizycie u ginekologa okazało sie ze jedno dziecko ma obrzęk uogólniony płodu lekarz ten tego samego dnia załatwił mi wizyte w Łodzi ponoć u najlepszego specjalisty pojechaliśmy z mężem i lakarz potwierdził u 1 z bliżniąt obrzęk uogólniony . Byłam załamana i jestem nadal . jestem juz po amniopunkcji i 2 czerwca mam dzwonic po wyniki . nie ma nocy żeby nie śmiły mi sie wyniki budzę sie w nocy i myśle o tym co bedzie i jak będzie.... 


obrzęk płodu...
gosiaczek1708  
27-03-2009 09:09
[     ]
     
dzień dobry wszystkim silnym kobietom tutaj, jestem w 11tc, w 8t plamiłam przez niecały tydzień, okazało się, że jestem nosicielem bakterii, jakiś oporny paciorkowiec, dostałam antybiotyk (Curam i Monural), Duphaston, Cyklonaminę i witaminy, w poniedziałek (dziś jest piątek) byłam u lekarza na kontrolnym usg, stwierdzono obrzęk płodu oraz to, że dzieciątko jest za małe jak na swój wiek (30mm, dokładnie 10tc wg@), miałam poczekać 2 tygodnie i zgłosić się znowu, ale ja nie mogłam wytrzymać tych nerwów i pojechałam do innego gabinetu na usg, licząc na pomyłkę ... wczorajsze usg potwierdza diagnozę... uogólniony obrzęk płodu, przepuklina pępkowa, nieprawidłowa budowa kończyn ... do tego wiek dziecka CRL 9t6d ... to jakaś masakra.. mój lekarz jest na urlopie, wizytę mam na 6 kwietnia, żeby zrobić usg genetyczne, potem test Pappa i amniopunkcję, tylko ja nie wiem czy tak długo czekać na te badania ... badania i tak chcieliśmy robić, bo nasze maleństwo obciążone jest genetycznie Zespołem Marfana, gdyby to było tylko to, to nie ma tragedii - mój ukochany żyje z tym schorzeniem i tak naprawdę jedno co mu dolega to wada wzroku ... miotam się, czy przy Marfanie może być taki obraz na usg ... czy słyszałyście może o takim przypadku i czy znacie jakiegoś porządnego genetyka w Poznaniu? błagam o pomoc ... 
----------------
Gosia, mama Poli (+18tc 20.05.2009), Maleństwa (+9tc 02.04.2010) i Iskiereczki (+5tc 15.05.2011)

www.polarabiega.pamietajmy.com.pl

Re: obrzęk płodu... do gosiaczka
mama fasolki  
27-03-2009 11:24
[     ]
     
gosiaczku.... ja nie znam genetyka z Poznania, ale moją ciążę prowadził prof. Wilczyński z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki z Łodzi... tam też miałam amnipunkcję... mój maluszek urodził się z przepukliną (jedni mówią pępowinową inni pępkową ) a nazywa się to OMPHALOCELE... wiem , że w Matce Polce są doskonali genetycy... Jesli tylko chcesz dysponuję nr tel. do prof.... Moim zdaniem nie powninnaś czekać....! 
mama fasolki

Re: obrzęk płodu... do gosiaczka
gosiaczek1708  
27-03-2009 11:31
[     ]
     
mamo fasolki, bardzo poproszę o namiar w takim razie, podam mój adres mailowy: gosia.tsch@gmail.com sugerujesz, żeby od razu dzwonić i się umawiać? to 11 tydzień, z amniopunkcją i tak będą czekać do 14 ... jak się skończyła historia Twojej fasolki z przepukliną? 
----------------
Gosia, mama Poli (+18tc 20.05.2009), Maleństwa (+9tc 02.04.2010) i Iskiereczki (+5tc 15.05.2011)

www.polarabiega.pamietajmy.com.pl

Re: obrzęk płodu...
martek  
12-05-2009 09:12
[     ]
     
Teraz już mogę powiedzieć co było przyczyną obrzęku u mojego Dawida. Na początku ciąży prawdopodobnie miałam wirus cytomegali i to on często powoduje obrzęk płodu. Na szczęście mały się nie zaraził tylko dostał przeciwciała i dzisiaj jest bardzo pogodnym i kontaktowym chłopcem (17.05 skończy 6 miesięcy) i uśmiecha się do każdego od ucha do ucha :) i wszyscy się dziwią, że po całej niepewnej i pełnej strachu ciąży on jest taki wesoły a on po prostu chce mi wynagrodzić cały strach o niego i to że cały czas wierzyłam, że będzie dobrze. 


Re: obrzęk płodu...
edzia253  
27-05-2009 10:34
[     ]
     
witam wszystkich widzę że ten temat już jakiś czas temu został zakończony ale chciałabym do niego powrócić i prosić o opinie jeśli któraś z Was ma wiedzę na ten temat.:))))
jestem w ciąży bliźniaczej dwujajowej i dwukosmówkowej czy ponoć najlepszy rodzaj ciązy bliźniaczej jednak niestety nie przebiega wszystko tak jak należy.na 2 wizycie u ginekologa okazało sie ze jedno dziecko ma obrzęk uogólniony płodu lekarz ten tego samego dnia załatwił mi wizyte w Łodzi ponoć u najlepszego specjalisty pojechaliśmy z mężem i lakarz potwierdził u 1 z bliżniąt obrzęk uogólniony . Byłam załamana i jestem nadal . jestem juz po amniopunkcji i 2 czerwca mam dzwonic po wyniki . nie ma nocy żeby nie śmiły mi sie wyniki budzę sie w nocy i myśle o tym co bedzie i jak będzie.... 


Re: obrzęk płodu... do martek
edzia253  
28-05-2009 12:47
[     ]
     
cieszę się Twoim szcześciem i mam nadzieje ze ja usłyszę też taka dobra wiadomość!!! 


Re: obrzęk płodu... do martek
martek  
01-06-2009 09:20
[     ]
     
Ja też mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Jeżeli amniopunkcja nic nie wykaże to zrób test na wirus cytomegalii (neurolog powiedziała, że częśto przyczyną obrzęku jest ten wirus) niestety jeżeli płód się zarazi może mieć uszkodzony mózg ale jeżeli będziesz to wiedziała to lekarze mogą szybko działać po porodzie. Pozdrawiam i czekam na Wasze wyniki. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
edzia253  
05-06-2009 13:25
[     ]
     
juz znam wyniki !!!! jest żle barzo źle moje dzieciątka mają ZD!!!!!!!!! dalej nie wierze ze to sie dzieje naprawde!!!i co teraz? 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
edzia253  
05-06-2009 13:28
[     ]
     
I DLA INFO DLA INNYCH KOBIET na usg widoczny były kostki nosowe! 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
moofka  
06-06-2009 02:31
[     ]
     
Bardzo mi przykro edziu:( Przeżyłam to samo i wiem jak boli..... 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
miska  
06-06-2009 06:50
[     ]
     
U Julki też była widoczna kość nosowa i też miała ZD....A na usg widoczne sa jakieś inne wady?? U Julki stwierdzono wadę serca,brak żołądka itd...
Przykro mi bardzo,ale ZD to nie koniec świata...Choć wiem,ze trudno Ci teraz w to uwierzyc... 
Ania mama Mateuszka(7tc),Julci(20tc)z ZD oraz Haneczki(13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce...

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
EwelinaW  
06-06-2009 11:29
[     ]
     
Dasz radę Skarbie, ZD to w dzisiejszych czasach już nie aka tragedia.
przytulam mocno 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: obrzęk płodu!!!!!!! do mofka
edzia253  
08-06-2009 12:13
[     ]
     
czekamy teraz z mężem na rozmowe z lekarzem i prawdopodonie zdecydujemy sie na terminacje ciąży nie zniosłabym bólu 2 swoich dzieci tylko nie bardzo wiem jak to wyglada? jak długo trwa zabieg, ile sie lezy w szpitalu, jaki jest ryzyko jakis komplikacji w trakcie zabiegu, po jakim czasie mozna starac sie o dziecko i jaka jest szansa ze kolejne bedzie bez ZD??????? prosze o odp 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! do mofka
EwelinaW  
08-06-2009 12:52
[     ]
     
Zespół Downa nie boli... 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: obrzęk płodu!!!!!!! do edzia
ancia  
08-06-2009 13:36
[     ]
     
 
ancia
Ostatnio zmieniony 08-06-2009 19:28 przez ancia

Re: obrzęk płodu!!!!!!! do edzia
edzia253  
08-06-2009 14:10
[     ]
     
dziekuje juz napisałam 


Re: obrzęk płodu!!!!!!! do edzia
miska  
08-06-2009 19:09
[     ]
     
Edzia jeśli chcesz dam ci namiary na pewne forum...Może dzieki niemu dasz swoim dzieciom szanse,a sama sie oswoisz z ZD.... 
Ania mama Mateuszka(7tc),Julci(20tc)z ZD oraz Haneczki(13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce...

Re: obrzęk płodu!!!!!!! do mofka
miska  
08-06-2009 18:19
[     ]
     
Zgadzam sie z Ewelina....
Są gorsze rzeczy.... 
Ania mama Mateuszka(7tc),Julci(20tc)z ZD oraz Haneczki(13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce...

Re: obrzęk płodu!!!!!!! do mofka
justka  
08-06-2009 18:59
[     ]
     
Wiem że nie powinnyśmy się wtrącać ale ja myślę tak samo jak Ewelina zwłaszcza że mam sąsiada z ZD i to jest najukochańsze dziecko pod słońcem a ma już prawie 5 lat 
Adaś(*1995 12tc), Klaudia(1996), Natalia(2001), Staś (35tc 30.04.2008-*14.05.2008) i Pawełek 04.08.2009 :)

Re: obrzęk płodu!!!!!!!Do edzia
EwelinaW  
08-06-2009 23:26
[     ]
     
To nie wtrącanie.3334991- to jest numer gg Soni, która ma córeczkę z ZD. Jest jedną z pierwszych osób w Polsce, która zaczęła mówić o ZD, szukać sposobów rehabilitacji, współpracować z lekarzami. Niesamowita babeczka.
Domyślam się, że trudno zaakceptować chorobę obydwajga dzieciaczków.
I przepraszam, jeśli to jedno zdanie uraziło. Wiesz, ja bym chciała mieć dwoje chorych na ZD niż moją zmarłą Zuzie-wiem,że to brzmi może dziwnie. Jej choroby nie pozwoliły jej żyć.
Życzę siły i decyzji podjętej serce. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."
Ostatnio zmieniony 08-06-2009 23:27 przez EwelinaW

Re: obrzęk płodu!!!!!!!Do edzia
martek  
09-06-2009 12:55
[     ]
     
Brak mi słów, naprawdę nie wiem co powiedzieć. Nie będę nic radziła bo wiem jaka trudna jest jaka kolwiek decyzja. Ja tylko mogę dziękować Bogu, że jednak nie kazał mi wybierać i mój mały cud jest ze mną i jest zdrowy. Jestem z Tobą bez względu na to co zdecydujesz. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!!Do edzia
moofka  
09-06-2009 19:43
[     ]
     
edziu jesli potrzebujesz pogadać napisz do mnie na gg 2072870.Pamiętaj, że to Twoja decyzja i nikt nie ma prawa Ci nic narzucać.Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo siły w tym trudnym czasie. 


Re: obrzęk płodu!!!!!!!Do edzia
miska  
09-06-2009 19:55
[     ]
     
Edzia jesli Cię uraziłam to przepraszam nie mialam takiego zamiaru....Odezwij sie kochana bo sie martwie 
Ania mama Mateuszka(7tc),Julci(20tc)z ZD oraz Haneczki(13tc)

Po każdej burzy przychodzi słońce...

Re: obrzęk płodu!!!!!!!Do edzia
mama fasolki  
09-06-2009 23:32
[     ]
     
kochana........musisz zdecydować sama... nikt nie ma prawa decydować za Ciebie ani namawiać Cię na taką czy inną decyzję.... musisz być pewna swojej decyzji jaka ona by nie była......... 
mama fasolki

Re: obrzęk płodu!!!!!!!od edzi
edzia253  
10-06-2009 14:18
[     ]
     
Boże mam taki mętlik w głowie raz myślę tak a za chwilkę tak. wczoraj z mężem rozmawialismy długo wylałam cale morze lez i doszliśmy do wniosku że najpierw porozmawiamy z lekarzem bo mój mąż dalej nie chce wierzyc ze to prawda jednak ja wyprowadzam go z błedu i mówie że lepszych dowodów jak amiopunkcja nie bedzie ale on mysli ze moze dane zostały pomylone... może gdyby to było 1 dziecko ale jest 2 dzieci ...... 


Do Edzia
EwelinaW  
10-06-2009 16:46
[     ]
     
Dwoje dzieci to dwa cudowne życia. To nie łatwe, to prawda, wychowywać chore dziecko. Ale i satysfakcja większa. Porozmawiajcie z lekarzami, poczytaj o dzieciach i dorosłych z ZD, to normalni ludzie, prowadzący zwykłe życie, często pracujący, niezależni.
Nigdy nie chciałaby stanąć w takiej sytuacji,ale na 'stracie' były kobiety, które czekały na poród dzieci z wadami letalnymi, dzielnie walczyły do końca, pozostawiły decyzje swoim dzieciom. To było piękne z ich strony.
Życzę Ci dużo wytrwałości. Powodzenia. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."
Ostatnio zmieniony 10-06-2009 16:48 przez EwelinaW

Re: obrzęk płodu!!!!!!! potrzebuję info dla siostry
krystyna03c  
17-07-2009 11:56
[     ]
     
Edziu kochana,pisałam tutaj jakiś czas temu.Mój synek,Patryczek również miał wykryty obrzęk uogólniony.W 22 tc.Doprowadził on do tego,że malutki miał wodę w osierdziu i płucach,co uniemożliwiało Mu dalszy rozwój.Jeździłam do CZMP w Łodzi z nadzieją,że uda się leczyć Patryczka,miałam robioną amniopunkcję,która wyszła prawidłowo,jednak lekarze uznali,że stan malutkiego jest zbyt poważny,żeby poddawać Go leczeniu.I tak,po 9 tygodniach czekania,nerwów i wielkiej nadziei,mój synek zmarł.Urodziłam Go 22 marca tego roku,do tej pory nie potrafię sobie poradzić z bólem,który pozostał....Jeśli chciałabyś porozmawiać na ten temat zostawiam Ci mój nr.gg 770453 .Wiedz,jedno,w takim przypadku jak nasze,nie ma dobrej decyzji,każda wiąże się z niesamowitym bólem i cierpieniem,dlatego nie zamierzam mówić Tobie co powinnaś czy nie powinnaś robić.Wiedz jedno,wspieram w modlitwie całą Twoją rodzinę,bo to,co teraz przeżywacie to prawdziwy koszmar. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora