dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
wiosna  
13-05-2007 19:02
[     ]
     
Witam , jakis czas temu urodziłam dziecko wlasnie z tym zespołem , niestety zmarło , słyszałam że zdarza sie czasem iż dzieci z ta chorobą zyją kilka lat, chętnie porozmawiam i dowiem się jak wygląda życie taki dzieciaczków. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Kasia K.  
09-09-2007 02:12
[     ]
     
Witam,

Niedawno natknęłam się na anglojęzyczną stronę dla rodziców dzieci z trisomią 13, http://www.livingwithtrisomy13.org/ . Jest tam wiele historii i wspomnień rodzin. Znajdziesz tam sporo ciekawych i wzruszających opowieści, a przy okazji informacje o zespole Patau. Pozdrawiam,

Kasia 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
marta5  
16-12-2007 13:52
[     ]
     
Witam,mam dziecko z zespołem patau malutka ma 2 miesiące .bardzo bym chciała wiedzieć jak długo żyło twoje dziecko i jak postępowała u niego choroba 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
MonikaJ  
09-01-2008 15:18
[     ]
     
Cześć
U naszego Adrianka po urodzeniu też stwierdzono zespól patau. Niestety mogliśmy sie nim cieszyć tylko 3 miesiące i 5 dni. 28.12.2007 dołączył do grona aniołków. Cały czas przebywał w szpitalu, był podłączony do kardiomonitora, bo miał problemy z serduszkiem, nie radził sobie także samodzielnie z oddychaniem. Miał kłopoty z trawieniem pokarmu, był karmiony sondą do żołądka oraz pozajelitowo kroplówkami. Zauważyliśmy, że miał swój świat, ale kiedy oboje z mężem siedzieliśmy przy naszym maleństwie, on to doskonale wiedział. Również lekarze i pielęgniarki stwierdzili, że Adrianek staje sie bardziej spokojniejszy i mniej sie denerwuje, kiedy rodzice są przy nim. Przez 3 miesiące przebywał w klinice w Zabrzu, a my bylismy przy nim każdego popołudnia, pomimo odległosci jaka dzieliła szpital i nasz dom. Wiedzielismy że jest ciężko chory, ale wierzyliśmy że cuda sie zdarzają. Niestety nie w naszym przypadku. Teraz mamy swojego aniołka, który na pewno nad nami czuwa. Też jesteśmy codziennie przy nim, lecz niestety nie możemy go juz przytulić do siebie. Stojąc nad jego grobem ciągle zadajemy sobie pytanie - dlaczego? Mój mąż pociesza mnie i mówi, widocznie Bóg potrzebował wiecej aniołków. 
MonikaJ

Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
marta5  
19-01-2008 16:05
[     ]
     
Juleczka ma 3 miesiące i 4 dni cały czas jest w szpitalu ma problemy z oddychaniem i wymaga cały czas tlenu.Nic nie przybiera na wadze,też jest karmiona sondą. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Wioletta  
20-01-2008 18:03
[     ]
     
Mo synek niestety zmarł po 23 godzinach. 
Wioleta
mama Adrianka(*)

Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
MonikaJ  
21-01-2008 11:55
[     ]
     
Niestety z naszym Adriankiem było tak samo, lecz cieszyliśmy się z każdej chwili spędzonej razem z nim. Wam pewno też jest ciężko i zadajecie sobie to samo pytanie - dlaczego to spotkało nas? W którym szpitalu jest wasza malutka córeczka? Jeśli będziesz chciała pogadać to napisz mi swój nr gg. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego. Trzymajcie się. 
MonikaJ

Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
marta5  
27-01-2008 20:16
[     ]
     
tak Moniko bardzo bym chciała z tobą porozmawiać moje gg11709613 może zgodzisz się na kontakt telefoniczny? 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
MonikaJ  
28-01-2008 10:42
[     ]
     
Tak jeżeli chcesz możesz zadzwonić 609223504 
MonikaJ

Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
marta5  
27-01-2008 20:20
[     ]
     
przepraszam to moje gg12922601 a tamte to koleżanki z forum agnes 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
agnes  
24-01-2008 15:14
[     ]
     
Moja córeczka odeszła 3 miesiace temu,chodz była w szpitalu nie moglam byc ciagle przy niej bo odległosc była duza.Kocham ja i wciaz mysle o niej chodz była wsrod nas tylko 5 tyg.Tak bardzo tesknie,jesli chce ktos porozmawiac oto moje gg 11709613 
agnieszka

Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
nocka  
24-06-2008 18:42
[     ]
     
Witaj Agnieszko ! Ja jestem pracownikiem szpitala od miesiaca leżał u nas maleńki Łukaszek z tym właśnie zespołem . Ma już prawie 4 miesiące lecz kilka dni temu został przewieziony do kliniki ponieważ coś mu się zaczęło dziać z stomią .Czasami sobie myślę że on bardzo cierpi i może lepiej jak by Bóg zabrał do siebie, tam pewnie by miał lepiej 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
nataliabanach21  
05-07-2008 00:19
[     ]
     
Ciesze się bardzo że jest taki portal, że będę mogła porozmawiac z mamami które przeżyły to co ja. Czy któraś z was może wie czy te chorobę dziecko dziedziczy od rodziców. Jestesmy w strachu ciągłym strach z mężem bo 21 lipca będziemy mieli badanie kariotypów i boimy się wyniku. Bartuś był naszym pierwszym dzieckiem i jeśli się okaże że któreś z nas ma ten wadliwy chromosom to naprawde nie wiemy co dalej bedzie..... nie wyobrazamy sobie zycia bez dzieciątka..... 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
nataliabanach21  
05-07-2008 00:11
[     ]
     
witam, 9 marca br urodziłam synka Bartusia. Całą ciąże czułam sie swietnie wyniki były bardzo dobre. Gdy byłam już po terminie lekarz w szpitalu zrobil mi usg i stwierdził że mój synek ma powiekszoną lewą komorę mózgu i wodonercze. Miałam cesarskie cięcie 10 dni po terminie tętno Bartusia zanikało. Dostał 8 pkt. Wodonercze ustapilo lekarz neurolog zalecil badanie kariotypu. po 6 tyg. dostalismy to byl wyrok.... dodatkowy material genetyczny na krotkich ramionach chromosomu 13. Było nie najgorzej nie miał dodatkowego chromosomu Bartuś rozwijał się coraz lepiej zaczynał już mówić aguuuuuu.ale nie przybieral na wadze w 2 tyg waga spadła o 0,5 kg jadl dosc dlugo kolo godzinki Gdy rano 4 czerwca karmilam go zjadl dużo zdrzemnelam sie gdy zadzwonil budzik na kolejne karmienie dotknelam go ale on nie oddychał był juz zimny zadzwonilam po karetke było zapozno. Obwiniam sie bo moglam nie spac. Może uratowałabym moje własne dziecko. Może teraz by zyl gdybym nie spala. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
marta5  
12-02-2008 20:10
[     ]
     
moja kochana Juleczka odeszła od nas 09lutego miała 3miesiące i 3tygodnie. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
marta5  
12-02-2008 20:12
[     ]
     
moja kochana Juleczka odeszła od nas miała 3 miesiące i 3 tygodnie. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
MonikaJ  
13-02-2008 09:46
[     ]
     
Cześć! tak mi przykro, że ciebie też to musiało spotkać. Pamiętaj, że ona na zawsze będzie przy was. Pozdrawiam. trzymajcie się mocno. Światełka dla naszych aniołków (*) (*) 
MonikaJ

Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
(Gosia)  
20-02-2008 23:10
[     ]
     
Marto, pozwoliłam sobie odpisać na gg, które podałaś :) 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
(Gosia)  
19-02-2008 11:18
[     ]
     
Witam, piszę pracę magisterską dotyczącą dzieciaczków z Zespołem Patau, chętnie podzielę się informacjami, które udało mi się zdobyć.
Pozdrawiam serdecznie
Gosia
puella1@tlen.pl
793746111 

Ostatnio zmieniony 19-02-2008 15:33 przez grosikb

Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
marta5  
20-02-2008 19:31
[     ]
     
witam cię Gosiu,jestem ciekawa jak długo żyją dzieci z tą chorobą.Moja Julcia żyła 3miesiące i3tygodnie,lekarze mówili ,że to długo jak na tą chorobę.Jak wygląda rozwój tych dzieciaczków? 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Doris  
04-04-2008 17:31
[     ]
     
Mam córeczkę z zespołem Patau, teraz skończyła 5 miesięcy. Kasia ma podejrzenie wady serca, polidaktylię rąk i stóp, roszczep podniebienia, wzmożone napięcie mięśniowe. Na razie rozwija się w miarę dobrze. Zwracam się z prośbą czy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau? 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Doris  
04-04-2008 17:31
[     ]
     
 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Leszek  
03-05-2008 13:32
[     ]
     
Witam wszystkich na forum! Mam corke z zespolem Patau. Moja Juleczka wlasnie skonczyla 2 latka. Zyje i ma sie dobrze!!!! Chetnie odpowiem na wasze pytania. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Doris  
04-05-2008 13:53
[     ]
     
Witam. Cieszę się Leszku, że Juleczka skończyła 2 latka i ma się dobrze. Moja Kasia skończyła 6 miesięcy, rozwija się w miarę dobrze. Ma problemy z serduszkiem (przeciek miedzyprzedsiąkowy i miedzykomorowy). Leszku jak rozwija się Twoja córka, czy ma wadę serca? na co trzeba zwracać szczególną uwagę? Kasia ma problem ze słuchem i wzrokiem. Czy u Julki też to wystąpiło? Za każdą odpowiedź będę wdzięczna. Pozdrowienia. Dorota 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Leszek  
04-05-2008 16:57
[     ]
     
Witam! Moja Juleczka ma taka sama wade serca jak twoja Kasia. Dodatkowo po urodzeniu miala niedomkniety przewod Botala, ktory na szczescie z czasem sam sie zrosl. Z serduszkiem nastapila duza poprawa, nasz kardiolog nawet zrezygnowal z lekow. Niestety az do wrzesnia ubieglego roku, kiedy nagle stan Julki nagle sie pogorszyl i znowu wrocilismy do starych lekow. Obecnie Julka jest w dobrej kondycji. Sluch i wzrok ma w porzadku. Rozwija sie dobrze. Jeszcze sama nie siedzi, ale jest coraz silniejsza i niedlugo zacznie. Jest pod stala opieka fizjoterapeuty. Rechabilitacje nalezy zaczac jak najwczesniej. Wiem jak ciezko jest z tym w Polsce. My od pewnego czasu mieszkamy w Wielkiej Brytanii, gdzie nasza mala ma swietna opieke! Tutaj poprostu lekarze i rehabilitanci sie nia interesuja, nie tak jak w Polsce.
A tak ogolnie Julka potrafi turlac sie po calym pokoju. Potrafi mowic MAMA i BABA. Ma swoje ulubione zabawki i ulubione piosenki. Jest cudownym dzieckiem! Pisz do mnie na e-mail leszek-mik@o2.pl. Odpowiem na wszystkie twoje pytania. Moge tez przesac kilka zdiec Julki.
Zycze wytrwalosci. Pozdrawiam. Leszek 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Doris  
09-04-2008 17:28
[     ]
     
Dziękuję Marto, że odpisałaś. Moja Kasia trzyma sie jak na razie dzielnie. 21 kwietnia mamy konsultację w Krakowie wady serduszka, a w maju wizytę u genetyka, wtedy będę wiedziała coś więcej. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Doris  
25-04-2008 17:12
[     ]
     
Witam. Po wizycie u kardiologa okazało się, że Kasia ma przeciek lewo- prawy na poziomie przedsiąków 4 mm i komór 7 mm. Powiedziano nam, że jest okazem, bo dzieci z taką wadą nie wychodzą ze szpitala, a ona jest z nami w domu. Dostała lekarstwa i zobaczymy co dalej, bo niechcą operować dzieci z tym zespołem. Kasi zrobił się ropień okołoodbytowy i mamy z tym duży problem. Marto czy twoja córeczka miała wad serca? Pozdrawiam.
wiosna napisał(a):
> Witam , jakis czas temu urodziłam dziecko wlasnie z tym zespołem , niestety zmarło , słyszałam że zdarza sie czasem iż dzieci z ta chorobą zyją kilka lat, chętnie porozmawiam i dowiem się jak wygląda życie taki dzieciaczków. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
nocka  
12-06-2008 18:59
[     ]
     
Znam chłopczyka który ma już prawie 4 miesiące lecz lezy w szpitalu od urodzenia . Jest natleniany tlenem , ma stomię , karmiony jest sondą . 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
(Gosia)  
19-06-2008 20:15
[     ]
     
Zainteresowanych tą chorobą zachęcam do zapoznania się z moją pracą magisterską poświęconą dziecku z trisomią 13 i jego rodzinie.

http://trisomia13.googlepages.com/home 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
kubusgucio  
19-06-2008 23:19
[     ]
     
Witaj, niestety nie można otworzyć tego pliku. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
(Gosia)  
21-06-2008 17:44
[     ]
     
Witam. Praca jest w pliku PDF i aby ją otworzyć można skorzystać np. z programu Adobe Reader (http://ardownload.adobe.com/pub/adobe/reader/win/8.x/8.1.2/pl_PL/AdbeRdr812_pl_PL.exe). W razie problemów proszę o informację, postaram się pomóc. Mam nadzieję, że ktoś skorzysta z informacji, które udało mi się zdobyć w trakcie pisania tej pracy. Gdyby ktoś chciał się jeszcze czegoś dowiedzieć, proszę pisać, chętnie odpowiem. Pozdrawiam 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
kubusgucio  
22-06-2008 20:53
[     ]
     
Witaj, niestety nadal mam problem z prawidłowym otworzeniem Twojej pracy. Pracę ściągnęłam bez problemów, ale widzę tylko 162 puste strony. Zainstalowałam już najnowszą wersję programu Adobe Reader, ale nic to nie pomogło. Pozdrawiam. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
(Gosia)  
22-06-2008 23:21
[     ]
     
Witam, rzeczywiście w niektórych przeglądarkach praca nie otwierała się, ale mam nadzieję że skutecznie usunęłam błąd i teraz bez problemu będzie można pobrać i otworzyć tę pracę. Gdyby nadal były jakieś problemy proszę o informację.
Pozdrawiam serdecznie



Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
Leszek  
21-06-2008 14:32
[     ]
     
Pobralem twoja prace bez problemu i wlasnie zaglebiam sie w lekture. Ciesze sie ze zechcialas ja opuplikowac. Wielkie dzieki! 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
karolciadg  
22-06-2008 21:40
[     ]
     
Mam dokładnie taki sam problem jak kubusgucio. Gosiu prześlij mi tą pracę na maila: karolka_m82@op.pl 
http://nadiaciechanowska.pamietajmy.com.pl
http://biankaciechanowska.pamietajmy.com.pl


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
(Gosia)  
23-06-2008 20:21
[     ]
     
Karola, przesłam pracę na podany e-mail, gdyby jednak nadal nie można było jej otworzyć daj znać. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
kubusgucio  
23-06-2008 20:59
[     ]
     
Witaj, czy możesz mi również ją przesłać na emaila:
kubusgucio@wp.pl, bo mam problemy z jej otwarciem.
Pozdrawiam 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
kubusgucio  
23-06-2008 23:11
[     ]
     
Już można otworzyć Twoją pracę bez problemu.
Dziękuję i pozdrawiam. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
voilet  
28-01-2010 13:20
[     ]
     
coś forum ucichło:( zagląda ktoś tu?? 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
voilet  
29-01-2010 13:27
[     ]
     
Polecam program celownik o dziecku z zespołem Patau
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/celownik/wideo/06112009 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
mocca37  
04-05-2010 13:18
[     ]
     
jestem mamą ślicznej dziewczynki z zespołem patau...to wszystko jest jak zły sen czuję się jakbym grała główną rolę w jakimś horrorze...w głowie dzwięczy mi WYROK WYROK WYROK i to pytanie bez odpowiedzi dlaczego to wszystko przydarzyło się właśnie nam...czasem mam nadzieje że moja córcia jednak zostanie z nami a to co mówią lekarze to nie prawda oni też nie są nieomylni 

Ostatnio zmieniony 25-08-2010 20:39 przez mocca37

Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
ewelina  
17-05-2010 19:33
[     ]
     
Mam córeczke z zespołem Patau.Julia ma już 2,5roku.To cód!!!ona jast wyjątkowa i radosna.Ma wiele wad ale nam to nie przeszkadza cieszyć sie kazdym dniem.Lekarze nie dawali mojemu dziecku zadnych szans a ona pokazała wszystkim ze jest silna.Trzeba wierzyć w códa bo one sie zdarzaja. 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
jamocca37  
06-06-2010 07:47
[     ]
     
Ewelinko dziękuję że się odezwałaś bardzo wręcz błągam odezwi się do mnie mam do ciebie całe mnóstwo pytań ...jak się chowa twoja dziewczynka z jakimi problemami borykacie się na co dzień czy Julia miała jakieś operacje ...proszę odezwi się do mnie mój nr gg 13179862 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
ewelina  
23-08-2010 23:02
[     ]
     
http://www.youtube.com/watch?v=N2n0mSj9KTM 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
ewelina  
24-08-2010 19:46
[     ]
     
http://www.youtube.com/watch?v=N2n0mSj9KTM 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
STEFANIA  
19-10-2010 15:34
[     ]
     
MAMY DZIEWCZYNKĘ Z ZESPOŁEM PATAU ... STEFANIA MA JUŻ MIESIĄC BADANIA GENETYCZNE WYKAZAŁY ŻE NIE SŁYSZY NIE WIDZI NIE BĘDZIE POTRAFIŁA SAMA JEŚĆ ANI NIE BĘDZIE SIĘ PORUSZAŁA.. BARDZO PROSZĘ O KONTAKT JEŚLI WIESZ COŚ O TEJ CHOROBIE LUB MASZ CHORE DZIECKO . 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
mocca37  
28-10-2010 23:17
[     ]
     
moja córeczka odeszła miała zaledwie 6 miesięcy i 23 dni a raczej 22 bo tego 23 nie przeżyła zmarła o 8.40 akcja reanimacyjna trwała 40 minut...chciałabym płakać a nie potrafię może byłoby lżej ... 


Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau?
ela_elka  
04-11-2010 16:00
[     ]
     
U mojego synka rowniez stwierdzono zespół Patau. Nie dawano mu szans na przeżycie jednej doby, a On niedawno skończył 2 latka.Rodziców, którzy mają dzieci z tą właśnie chorobą bardzo proszę o kontakt. Moj e-mail ela_elka@interia.eu 

Ostatnio zmieniony 25-12-2010 20:56 przez ela.elka

Re: CZy ktoś ma żyjące dziecko z zespołem patau? do Stefanii
atusia13  
04-11-2010 16:54
[     ]
     
Witaj sporo czasu upłynęło od Twojego pytania... Dzisiaj weszłam na zakładkę z Tą chorobą i czytając na wikipedii - choroba mojego synka była wyszczególniona przy okazji Zespołu Patau. Mój synek ma holoprosencefalię typ śmiertelny. Wg lekarzy to cud, że żyje. Wraz z tą chorobą współistnieje wodogłowie, które powiększając komory doprowadziło do zaniku mózgu i obecnie synek liczy 18 mies., a mózgu zaledwie niecałe 2cm w szczątkach. Ma zanik wzroku, nie słyszy, miał się nie ruszać, choć jest leżącym dzieckiem po naszych ćwiczeniach doprowadziliśmy do tego, że fiknie sobie czasami nóżkami, podniesie rączkę do góry, choć jeszcze nie potrafi jej spuszczać :)) Przez 4 miesiące ssał butlę, a przy takiej wadzie to było raczej niemożliwe. Pierwsze miesiące wydawał też dźwięki typu ej...au...Gdy zbliżała się pora karmienia wołał ej, ej. Jest po 2 zapaściach. Teraz nie wydaje dżwięków, doszło sporo jednostek chorobowych z padaczką na czele. MA tracheostomię i Pega. Niestety nadal lekarze odbierają nam prawo do życia, w szpitalach traktują nas jak intruzów, dając do zrozumienia, że szpital to nie hospicjum. Ale nasza wola walki jest duża z resztą naszego synka jeszcze większa, że nie damy się tak łatwo zbywać... Pozdrawiam i proszę nie trać nadziei, rób to co możesz, reszta należy do Boga. Pozdrawiam 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html
Ostatnio zmieniony 04-11-2010 16:59 przez atusia13

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora