dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
25-01-2007 01:08
[     ]
     
Witam
Jestem mamą Julii, 6 lat, chorej na amc. Bardzo jestem ciekawa czy Gochna podała wyniki badań wykonywanych w Angli, o czym wspominała jakis czas temu? nie widzę tych informacji.
Julia jest leczona w specjalistycznej klinice w Niemczech, tam stawiają dzieci z artrogrypozą na nogi ( a raczej ortezy), polecam, służę informacją dla zainteresowanych. 

Ostatnio zmieniony 25-01-2007 17:47 przez Sylwia mama Julii

Re: ARTROGRYPOZA
Gochna  
25-01-2007 14:08
[     ]
     
jesli chodzi o te badania u ktorych wykryto o mnie toxoplazmoze i bakterie ktora odpowiada za poronienia i wady wrodzone u dzieci to to bylo robione w Polsce, w Anglii cala reszta.

u nas jest problem genetyczny, mamy do 25% szans ze choroba sie powtorzy, oboje z moim partnerem jestesmy nosicielami wadliwego genu i jesli wlasnei te dwa geny sie polacza u dziecka - bedzie ono chore

narazie tyle, nie moge odpisywac na biezaco poniewaz nie mam komp w domu - korzystam z kawiarenki

Pozdrawiam! 

Moje dzieci:
Ania, 30. 09. 2006 r. (21tc) [*] [*] [*]
Julia Anna, 10. 09.2007 r.

Re: ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
25-01-2007 17:23
[     ]
     
bardzo dziękuję za odpowiedz, jeżeli będziesz mogła napisz proszę jako to bakteria odpowiadajaca za poronienia i wady wrodzone, oraz jakie wadliwe geny wykryto u Was? moje córka miała wykonane badanie genetyczne - podstawowe, wynik prawidłowy, nam nie wykonano żadnych badaań. To było 6 lat temu, mówiło sie wtedy ,że nieznany jest gen odpowiedzialny za artrogrypozę? Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz? Gorąco Cię pozdrawiam. 


Re: ARTROGRYPOZA
matiasek  
25-01-2007 19:24
[     ]
     
Witam
Jestem mamą Maćka, niespęłna 3 latka, chorego na amc. Widziałam Julię na stronie www i mam takie pytanie, czy Julia nosi jakieś ortezy na rączkach, a jeżeli tak to czy są robione w Traunstein. 


Re: ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
25-01-2007 20:02
[     ]
     
Witaj,
Julia nie miała nigdy wykonywanych ortez na ręce. Miała łuski. Teraz wykonano jej "szynę" na ergoterapii w Aschau, bardzo podobna do ortezy z Traunstein - na prawą rączkę ( jest super).Julka bardzo chętnie ją nosi, uczestniczyła w jej wykonywaniu (wybierała kolory, no i ma różowy dekielek ;-)).Przystosowano jej również szczoteczkę do zębów i sztućce.
pozdrawiam 


Re: ARTROGRYPOZA
Gochna  
02-02-2007 11:36
[     ]
     
ta bakteria wywolujaca poronienia i wady wrodzone to Brucelli, wiemy ze w naszym przypadku jest to problem genetyczny poniewaz u Ani miedzy przedramieniem a ramieniem wykryto tzw 'ptyregia' (niestety nie znam polskiego odpowiednika) - jest to tzw pajecza siec albo skrzydelka (fald skory na lokciach, w obu raczkach)- to wlasnie wskazuje na genetyczny charakter choroby, dlatego tez mamy az do 25% 'szans' ze choroba ta powtorzy sie u kolejnego dziecka, czyli inaczej 1 do 4. 

Moje dzieci:
Ania, 30. 09. 2006 r. (21tc) [*] [*] [*]
Julia Anna, 10. 09.2007 r.

Re: ARTROGRYPOZA
schussel  
05-02-2007 14:56
[     ]
     
Witam, koleżanka ma chore dziecko na artrogrypoze szczerze mówiąc lekarze niewiele pomagają, jest z okolic Katowic, gdzie można szukać pomocy, czy są jakieś fundajce które pomagają, jakie najlepiej rehabilitacje (podobno jest kilka metod) a może operacja, jak się dostać naleczenie za granicę? Dodam jeszcze że dzieciątko ma 7 miesięcy i przykurcze rąk i nóżek. Proszę o wszystkie informacje na meila schussel@interia.pl z góry wielkie dzięki. 


Re: ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
22-03-2007 11:54
[     ]
     
WITAM PONOWNIE

mój gg 2501889

(dziękuję Ci Gochna za informacje ).

Nie dotarły do mnie informacje jakoby istniała jakas fundacja lub stowarzyszenie pomagające dzieciom a amc, jak cos wiecie , dajcie znać, proszę!!!Sama cos myślę o tym, ale brak czasu paralizuje mnie w działaniach w tym temacie.
Czy istnieje jakieś inne forum, gdzie piszecie?

PROSZĘ WYKONAĆ DZIECIOM ANALIZĘ PIERWIASTKOWĄ WŁOSA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : www.biomol.com.pl

(jeszcze napiszę dlaczego)

Klinika w Aschau ma najwieksze doswiadczenie w leczeniu artrogrypozy w Europie (ok 500 przypadków), jest najlepszą kliniką w Niemczech - tak słyszałam.
pani Purkart to osoba, która umawia na terminy.

www.kinderklinik-aschau.de
www.bz-aschau.de
Rejestracja : pani Purkart , tel. 00498052171240
Patientenaufnahme Frau Pia Purkart 171 - 1240
e-mail: patientenverwaltung.bz-aschau@kjf-muenchen.de

Gdybyście zdecydowali się jechać prywatnie do dr Corrella, to namiary powinny być na stronie (przyjmuje w klinice, tylko będzie inny nr telefonu ).

namiary na Bernadetę Guggenbichler w Niemczech : bernadka@t-online.de

pomaga w tłumaczeniu w klinice w Aschau.
Prawdopodobnie klinika może za to płacić.
Bernadetta powinna mieć więcej informacji na ten temat.

Polecam dr Mariannę Białek ( W CIĄGU 15 MIN, ROZLUZNIŁA LEWĄ NOGĘ JULII TAK ,ŻE UDALO SIĘ UZYSKAĆ KILKANASCIE STOPNI WIECEJ ZGJĘCIA W KOLANIE - CO NIE UDAŁO SIĘ PRZEZ 6 LAT JEJ ŻYCIA !!!!
OCZYWIŚCIE TRZEBA SYSTEMATYCZNIE ĆWICZYĆ!!!!!!!
http://www.bmk.com.pl/index.php?menu=1-2-1

O FIRMIE → Terapeuci → Marianna Białek
Dr n. med. Marianna Białek (doktorat w CMKP w Warszawie w 2000 roku)
- fizjoterapeutka,
- dyplomowana terapeutka manualna CMKP,
- dyplomowana terapeutka PNF.

Ukończone kursy:
- terapia manualna dr A.Rakowskiego
- neuromobilizacje wg Butler'a (Australia),
- terapia cranio-sacralna I i II° - Instytut Aplager'a w Hamburgu,
- osteopatia L.Hartmann (Anglia),
- NLP - Północne Centrum Neurolingwistycznego Programowania w Toruniu,
- podstawowy PNF, rozwijający PNF i kurs PNF w neurologii,
- NDT - Centrum Edukacji Podyplomowej,
- techniki tkanek miękkich (dr J.Ciechomski),
- kinesjotaping Rene Claassen (Anglia),
- rozpoczęta terapia manualna wg. Cyriax,
- lokomocja dr W. Chwała,
- zintegrowane techniki terapeutyczne na tkanki miękkie Ed Wilson (Anglia),
- McKenzie A, B, E.

Instruktor-wykładowca na kursach „Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy i skolioz różnymi metodami terapeutycznymi.” Kursy uzyskały akredytację PTF.

Telefon: 0-603-118-231, 0-76 870-39-03 (gabinet) 


Re: ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
27-03-2007 12:52
[     ]
     
U kilkorga dzieci z artrogrypozą, u których została wykonana analiza pierwiastkowa włosów, badanie wykazało:
1. bardzo duże niedobory magnezu !!!!!!!!!!!!!
2. dużą nadwyżkę wapnia,
3. nawet jeżeli poziom wapnia jest prawidłowy, to w każdym przypadku stosunek wapnia do magnezu jest nieprawidłowy ( powinno być 2:1, jest 5:1, 8:1, a nawet 12:1 ).
O czym to może świadczyć?

- magnez jest modyfikatorem działania wapnia, który jest jonem pobudzającym mięśnie do skurczu. Stosunek Ca/Mg ma wpływ na stan prawidłowego napięcia mięśniowego. Wapń i magnez są istotnymi pierwiastkami biorącymi udział w skurczu i rozkurczu mięśni. Takie wyniki jak powyżej świadczą o wzmożonym napięciu mięśni.
Długotrwałe utrzymywanie się niewłaściwej proporcji może także wywołać zaburzenia układu kostnego (osteoporoza), pokarmowego (zaparcia, biegunki – niedobór magnezu powoduje zahamowanie pasażu jelitowego ) i nerwowego (stałe napięcie, pobudzenie emocjonalne, a nawet tężyczki moczenie nocne oraz wiele innych);
- dochodzi do transmineralizacji - polega na przemieszczaniu się wapnia, czyli osadzanie się wapnia w miękkich tkankach ciała ( arteriach, stawach - postać stawowa - zwapnienie chrząstek, mięśniach - zaburzenia kostno-mięśniwe pod postacią różnych zmian zwyrodnieniowych, demineralizacji kości, osteoporoza - jak wiadomo to może być przyczyną wzmożonej łamliwości kości), a także do tworzenia kanieni w drogach żółciowych i nerkowych, oraz niewydolności kory nadnerczy dając symptomy depresji i zmęczenia.
- niedoborowi magnezu towarzyszy nadmiar adrenaliny we krwi.
- brak magnezu powoduje kumulowanie się ołowiu.

Bardzo długo można by jeszcze pisać.....(warto sobie doczytać ).

Magnez bierze udział w różnych procesach metabolicznych, jest konieczny dla właściwego metabolizmu wapnia i witaminy C, Mg wywiera wpływ na metabolizm sodu, potasu i wapnia.
Magnez i Wapń w prawidłowych proporcjach są odpowiedzialne za delikatną rownowagę powodującą normalną aktywność mięsni i transmisję impulsów nerwowych.
Magnez potrzebny jest do syntezy białek , chroni naczynia włosowate mięśni przed uszkodzeniem , bierze udział w syntezie znacznej ilości enzymów, odgrywa kluczową rolę w biochemicznych przemianach energetycznych cukru we krwi.
Wszystkie reakcje chemiczne z witaminą B1 wymagają obecności magnezu, wit. B1 jest witaminą systemu nerwowego, bardzo ważną dla metabolizmu węglowodanów - źródło energii dla kom. nerwowych. Pośrednio - dla funkcojnowania systemu nerwowego i mięśni, przewodzenia impulsów nerwowych... itd.

Oczywiście przyczyn niedoboru magnezu może być wiele (stres, dieta, wady metaboliczne,...).

Proszę sobie teraz wyobrazić, że z jakiś powodów zabrakło magnezu kiedy rozwijał się płód, powiedzmy od około 7 - 12 tygodnia (przypuszczalnie w tym okresie zaczynają powstawać wady składające się na artrogrypozę).
Ciekawe, jaki obraz się Państwu wyłoni??????????

Te informacje to tylko podstawy, namiastka.

Kolejne podobieństwa, jakie mają miejsce u tych dzieci to:
1. nadmiar potasu
2. niedobór fosforu, cynku, żelaza, manganu, selenu, chromu, krzemu !!!, jodu, strontu, boru !!
i baru. Są to bardzo duże niedobory.

Jak wiadomo te wszystkie pierwiastki (makro i mikroelementy) są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, budowy i regeneracji komórek naszego ciała?

Badanie to zawiera opisy, wyjaśnienia, zalecenia dietetyczne i suplementację.
Ja zgłosiłam się z tym dodatkowo do dietetyka, wykonywaliśmy dodatkowe badania.

Nie polecam podawania jakichkolwiek witamin czy suplementów, bez wykonania wcześniejszych badań.

Sylwia Zakrocka

na podstawie:
1. Wyniki analizy pierwiastkowej wlosa kilkorga dzieci z artrogrypozą.
2. " Magnez w praktyce klinicznej" Jean Durlach
3. " Abecadło witamin i pierwiastków" Stanisław K. Wiąckowski
4. " Magnez pierwiastek energii" dr n.med Henryk Dudek

Być może tu trzeba szukać przyczyny a nie w genach, bo co to są zmiany genetyczne?
„... To nic innego, jak nieprawidłowości w organizmie powstałe na skutek długotrwałego działania czynników destrukcyjnych, takich jak niewłaściwe odżywianie i styl życia, długotrwałe stresy i ciężkie przeżycia, choroby naszych przodków, środowisko i klimat. "
Anna Ciesielska
" Filozofia zdrowia "
p.s.
Jeżeli ktokolwiek zdecyduje się na wykonanie tego nieinwazyjnego badania, proszę o kopię, w takim przypadku mogę zrobić statystkę, z której mam nadzieję wynikną ważne informacje dla naszych dzieci i ich rodzeństwa.

mój e-mail: sylwia@tbi.pl
gg 2501889
Służę pomocą ;-) 

Ostatnio zmieniony 27-03-2007 20:58 przez Sylwia mama Julii

Re: ARTROGRYPOZA
marzena_mm  
27-03-2007 19:59
[     ]
     
Cześć.
na poczatku dziękuję za informacje.
chcę zrobić taką analizę mojemu dziecku, tylko zastanawiam sie gdzie? znalazłam kilka adresow internetowych, gdzie po zapłacie rzeba wysłać włosy i po 4 tygodniach jes wynik. tylko nie jestem pewna co do rzetelnosci wykonawcy: wolałabym zrobic wynik na miejscu a nie gdzies wysyłać próbki....
jak i gdzie Ty robiłaś te wyniki??
pozdrawiam 
Marzena

Re: ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
27-03-2007 21:49
[     ]
     
Witam
przesyłałam włosy pocztą do Łodzi, www.biomol.com.pl
wyniki, ktore mam, są wykonane w Biomolu. Wydaje mi się, że są rzetelni, zwłaszcza,że nie podawałyśmy żadnych danych, poza osobowymi, bez podawania choroby, nawet.
Czekałam 2 tygodnie na wynik ( to było ponad rok temu). 


Re: ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
12-04-2007 13:07
[     ]
     
Witam,

Ciekawa jestem czy któraś mama wysłała już włoski do analizy swojej pociechy ?

Może macie jakieś swoje odkrycia?
proszę podzielcie się.

UWAGA !

OSTATNIO WYSYŁAŁAM MEILA DO KLINIKI W ASCHAU I OKAZAŁO SIĘ, ŻE MÓJ ADRES JEST NIEPRAWIDŁOWY,
PODAJĘ WIĘC NOWY ( ZE STR KLINIKI, KONTAKT I TAM KONTAKT LISTE ):


Rejestracja : pani Purkart , tel. 00498052171240
Patientenaufnahme Frau Pia Purkart 171 - 1240

e-mail: patientenverwaltung@bz-aschau.de 


Re: ARTROGRYPOZA
marzena_mm  
29-04-2007 20:39
[     ]
     
powinnam lada dzień mieć wyniki. dam znać jak wyszły.
pozdrawiam M 
Marzena

Re: ARTROGRYPOZA- wynik
marzena_mm  
29-04-2007 22:26
[     ]
     
właśnie znajomy przyniosł mi wynik mojego Mateusza.
MAGNEZU JEST BARDZO MAłO! wapń jest prawie ok, ale znowu stosunek wapnia do magnezu jest zły.
Małemu brakuje sporo pierwiastków, a z pierwiastków toksycznych ma bardzo duzo glinu. 
Marzena

Re: ARTROGRYPOZA-preparaty-leki
marzena_mm  
30-04-2007 23:15
[     ]
     
dostałam wyniiki i od razu zalecane leki. Są to drogie leki NUTRALINIE. Ciekawa jestem czy Wy to stosujecie czy cos innego??? 
Marzena

Re: ARTROGRYPOZA-preparaty-leki
SylwiaZ  
03-05-2007 11:34
[     ]
     
Witaj,
Bardzo cieszę się, że zrobiłaś to badanie.
Z tego, co napisałaś, potwierdziło się moje przypuszczenie, że jest jakieś podobieństwo, jakiś wspólny czynnik u naszych dzieci, który można zobaczyć w analizie pierwiastkowej włosa.
Mam prośbę o przesłanie zeskanowanego wyniku Twojego synka : sylwia@tbi.pl, lub pocztą.
Jeżeli chodzi o leczenie, to poszliśmy z wynikiem do dietetyczki, dr Irena Dawidiuk we Wrocławiu, ona zaleciła dodatkowe badania i ustaliła dietę oraz suplementację. A ostatnio skontaktowałam się z p. Danutą Dziedzic, jej telefon jest podany na forum i ona skontaktowała mnie z lekarką, która przyjechała do domu.
Z dodatkowych badań, koniecznie: poziom parathormonu !!!!
U Julii robiliśmy również badania z krwi i moczu, co akurat u niej potwierdziło niedobory pierwiastków i pokazało obecność szczawianów wapnia, fosforanów wapnia ( w moczu). Dodatkowo badania.na przeciwciała przeciw glutenowi - miała przeciwciała, candida z kału - również, znaleźliśmy również pasożyty.
Podsumowując:
1. Ponieważ jest za mało magnezu, organizm pobiera go z kości ( jak w osteoporozie) - z jakiś powodów jest zaburzona gospodarka magnezowo - wapniowo - fosforowa.
Świadczy o tym m.in. poziom parathormonu, wytwarzany przez przytarczyce, u niektórych dzieci obserwuje się nawet tężyczki - drgawki lub napięcia.
2. Wchłanianie jelitowe z jakiś powodów jest zaburzone - być może z tego powodu brakuje magnezu, a może jest odwrotnie, ponieważ zabrakło magnezu to praca jelit jest zaburzona i jest niewłaściwe wchłanianie, brakuje wielu pierwiastków, które budują, regenerują, umożliwiają przepływ impulsów w nerwach, bez tego mięśnie są odnerwione i zanikają.
Zanim zaczniesz podawać suplementację zrób jeszcze poziom parathormonu z krwi, jeżeli skontaktujesz się z lekarzem, który się na tym zna, to może zaleci jeszcze dodatkowe badania.
Prawdopodobnie to, co blokuje stawy i mięśnie naszych dzieci to zwapnienia, prawdopodobnie z innymi złogami, więc dieta i suplementacja musi powodować " rozpuszczanie" tych złogów i umożliwiać regenerację, myślę, że to może być proces bardzo długotrwały, ale lekarka powiedziała, że możliwy, więc chyba warto spróbować.
Ciekawa jestem czy synkowi brakuje krzemu, boru, manganu, chromu?
Zamierzam stosować suplementy nutraline, po wyleczeniu stanu zapalnego jelit ( candida – żeby nie karmić grzyba). 


Re: ARTROGRYPOZA-preparaty-leki
marzena_mm  
09-05-2007 20:08
[     ]
     
cześć. nie mam skanera. mogę wysłać Ci wyniki poczta lub faxem . wyslij mi dane na : macoszka@op.pl
pozdrawiam 
Marzena

Re: ARTROGRYPOZA-preparaty-leki
latula  
10-05-2007 13:50
[     ]
     
tutaj Ula, mama Patrycji (2 leniej).
Mam na temat równowagi wapniowo-magnezowej u mojego dziecka takze wiele do powiedzenia.
Już kiedyś mama Juli mi o tym w mailu napisała, ale z powodu innych ważnych spraw wówczas o tym zapomiałam. Tzn. mówiła o badaniach z włosów, a ja dopiero wczoraj późnyxm wieczorkiem to wszystko skleiłam do kupy. Proszę Panią Sylwię o kontakt lub inne osoby, które mają dzieci z artrogrypozą o kontakt.
U Patrycji badamy często mocz, bo ma problem z pęcherzem i wykonujemy badania minerłow moczu, właśnie m.in. wapnia i magnezu i ten stosunek wychodzi nieprawidłowy. wczesniej też w moczu Patrycja wydalała duż fosforanów, tzn. mocz był prawie jak mleko. Z drogami moczowymi mamy zatem dodatkowy problem. Jestem z Krakowa, ale nie mam tutaj dobrego pediatry, tam gdzie chodzę, to artrogrypozy nie znają. Badania z włosów na pewno zrobię, ale jużdzisiaj mogłabym zacżąć pewnie Patrycje włąsciwie odżywiać, tylko jak?
ona jest niejadkiem.
Patrycja 22 m-ce na szczęcie już chodzi samodzielnie, (miała dwa zabiegi na stopy w Krakowie). chodzimy jednak cały czas koło niej, bo upadki z powodu słabych rączek są bardzo grożne, a równowagę też często traci. Patrycja bardzo mało rusza rączkami i paluszkami. Co mogęwięjej dla niej zrobić??
Jak znacie jakieś Cwiczenia to doradzie, a najlepiej to utwórzmy fundację i się spotykamy. Myślę , że bardzo by nam to pomogło. Moze jakiś rodzic jest prawnikiem??? i możemy próbować
Osobiście w Krakowie znam parę przypadków AMC.
Na razie oczekuję na jakiekolwiek wiadomości od Państwa.
Mój adres: latka_ula@o2.pl
marzena_mm napisał(a):
> cześć. nie mam skanera. mogę wysłać Ci wyniki poczta lub faxem . wyslij mi dane na : macoszka@op.pl

> pozdrawiam 


Re: ARTROGRYPOZA-preparaty-leki
SylwiaZ  
12-05-2007 17:56
[     ]
     
Polecam, dla większej jasności

http://portalwiedzy.onet.pl/92441,,,,magnez,haslo.html

jeszcze się odezwę....;-) 


ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
12-05-2007 20:26
[     ]
     
http://www.ptendo.org.pl/arch/04_6_z.pdf

od str. 815 - Choroby przytarczyc w ciąży

( są to materiały zjazdowe endokrynologii polskiej)

Pozdrawiam 


ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
12-05-2007 18:03
[     ]
     
A także:

żródło: ttp://www.unipharm.pl/doc_vitamines_V_Osteomag_all.html

Magnez zajmuje czwarte miejsce pod względem ilościowym wśród kationów ustroju człowieka. Zaledwie 1 procent ogólnej zawartości tego pierwiastka znajduje się w przestrzeni wodnej pozakomórkowej, 50 procent w kościach, a pozostała ilość w komórkach organizmu. Prawidłowe stężenie magnezu w surowicy krwi wynosi 0.8 - 1.05 mmola/l (1.9 - 2.5 mg%). Prawidłowa magnezemia jest zależna od jego podaży z dietą i niezwykle sprawnej czynności ograniczenia wydalania magnezu przez przewód pokarmowy i nerki. w przypadku stosowania diety wysokowapniowej i wysokofosforanowej czynność przewodu pokarmowego w stosunku do magnezu zostaje upośledzona. Prawdopodobny jest udział PTH w regulacji homeostazy magnezu w ustroju. Magnez surowicy krwi występuje w postaci ultra przesączalnej, w postaci zjonizowanej oraz związanej z białkami. Ilość magnezu związana w kompleksie z białkami, podobnie jak ilość wapnia, zależy od ph krwi. Magnez działa synergicznie z jonami wapnia w tworzeniu struktury kości. trudności z koncentracją uwagi i zasypianiem, zwiększona podatność na stresy oraz zaburzenia pracy mięśni. Niedobór magnezu zwiększa ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca oraz zaburzeń rytmu pracy serca. Objawami niedoboru magnezu są: nadpobudliwość,Mangan zajmuje zasadnicze miejsce w procesie wzrostu, biorąc udział w syntezie glikoprotein tkanki łącznej. Jego niedobór odzwierciedlają zaburzenia metabolizmu tkanki chrzęstnej, co pośrednio upośledza procesy kostnienia oraz stymuluje powstawanie stanów zapalnych w obrębie torebki stawowej. Odgrywa też bardzo istotną rolę w profilaktyce miażdżycy i nowotworów ze względu na udział manganu w neutrelizacji wolnych rodników tlenowych. Jest również niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego. Cynk jest składnikiem wielu enzymów niezbędnych do prawidłowego przebiegu istotnych procesów w organizmie. Poprzez mechanizm tzw. "palców cynkowych" uczestniczy w regulacji ekspresji genów. Bierze udział w syntezie kwasów nukleinowych i białek. Warunkuje prawidłowe funkcjonowanie ważnych gruczołów wydzielania wewnętrznego, np. trzustki. Do hormonów cynko- zależnych należą również somatotropina, gonadotropiny oraz adrenokortykotropina. Objawem mogącym świadczyć o niedoborach cynku w organizmie jest m.in. zaburzenie rozwoju i wzrostu organizmu. Dzienne zapotrzebowanie organizmu człowieka dorosłego na cynk wynosi 15-20 mg. Cynk zmniejsza wchłanianie miedzi z jelita, co może być przyczyną ujemnego bilansu miedzi w organizmie. Dlatego też do składu preparatu włączono jony miedzi, pierwiastka odpowiedzialnego za syntezę podstawowych substancji budulcowych, tj. białek tkanki łącznej uczestniczącej w formowaniu szkieletu kostnego oraz tworzącej ściany naczyń krwionośnych. Boron odgrywa ważną rolę w prawidłowym metabolizmie kości, bierze udział w aktywowaniu witaminy D, jak również odgrywa rolę w homeostazie wapnia i magnezu poprzez wspomaganie działania tych substancji.


PTH - to parathormon produkowany przez przytarczyczki. 


ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
12-05-2007 19:30
[     ]
     
http://www.analizawlosa.com.pl/wynik_pacjent.html

MAGNEZ (Mg)



Poziom magnezu (Mg) w normalnych warunkach zmienia się wraz ze zmianami poziomu wapnia. Magnez jest nięzbędny dla rozluźniania mięśni, syntezy białek, pobudzania nerwów i wytwarzania energii na poziomie komórkowym. Jeżeli poziom magnezu jest przewlekle niski, to nasili się prawdopodobieństwo wystąpienia jednego lub kilku z następujących zaburzeń:



Nadaktywność

Wrażliwość na hałas

Kurcze toniczne mięśni

Drażliwość

Nadmierne pocenie się

Drżenie

Bezsenność (częste budzenie się)

Przykra woń ciała



CZYNNIKI, KTÓRE MOGĄ PRZYCZYNIĆ SIĘ DO NISKIEGO POZIOMU MAGNEZU W TKANKACH



Niskie spożycie magnezu

Nadmierne spożycie fosforu

Niedobór witaminy D

Stres

Zapalenie trzustki

Zasadowość tkanek

Przewlekła biegunka

Zaburzenia wchłaniania jelitowego

Nadmierne spożywanie alkoholu

Środki moczopędne

Środki przeczyszczajace

Zapalenie jelit



MAGNEZ A HORMON PRZYTARCZYC



Magnez i wapń regulują syntezę i/lub wydzielanie hormonu przytarczyc. Występujące łącznie niskie poziomy magnezu i wapnia w tkankach mogą wskazywać na obniżenie czynności przytarczyc, co z kolei może prowadzić do obniżenia wchłaniania wapnia i magnezu ze spożywanej diety.



MAGNEZ (Mg) A TWORZENIE PRZECIWCIAŁ



Niedobór magnezu związany jest ze zmniejszonym wytwarzaniem przeciwciał. Szereg publikacji ujawnia, że działanie limfocytów, pełniących rolę obronną przed obcymi dla organizmu antygenami, jest hamowane w przypadku niedoboru magnezu. 


Re: ARTROGRYPOZA
kasiulka30  
28-10-2008 17:31
[     ]
     
polecam wykonać analize pierwiastka włosa. więcej informacji na ten temat można doczytać w dość wyczerpujacym artykule o analizie pierwiastkowej włosa http://www.handsomemen.pl/wlosy,wlosy,analiza_pierwiastkowa_wlosa.html
SylwiaZ napisał(a):
> http://www.analizawlosa.com.pl/wynik_pacjent.html

>

> MAGNEZ (Mg)

>

>

>

> Poziom magnezu (Mg) w normalnych warunkach zmienia się wraz ze zmianami poziomu wapnia. Magnez jest nięzbędny dla rozluźniania mięśni, syntezy białek, pobudzania nerwów i wytwarzania energii na poziomie komórkowym. Jeżeli poziom magnezu jest przewlekle niski, to nasili się prawdopodobieństwo wystąpienia jednego lub kilku z następujących zaburzeń:

>

>

>

> Nadaktywność

>

> Wrażliwość na hałas

>

> Kurcze toniczne mięśni

>

> Drażliwość

>

> Nadmierne pocenie się

>

> Drżenie

>

> Bezsenność (częste budzenie się)

>

> Przykra woń ciała

>

>

>

> CZYNNIKI, KTÓRE MOGĄ PRZYCZYNIĆ SIĘ DO NISKIEGO POZIOMU MAGNEZU W TKANKACH

>

>

>

> Niskie spożycie magnezu

>

> Nadmierne spożycie fosforu

>

> Niedobór witaminy D

>

> Stres

>

> Zapalenie trzustki

>

> Zasadowość tkanek

>

> Przewlekła biegunka

>

> Zaburzenia wchłaniania jelitowego

>

> Nadmierne spożywanie alkoholu

>

> Środki moczopędne

>

> Środki przeczyszczajace

>

> Zapalenie jelit

>

>

>

> MAGNEZ A HORMON PRZYTARCZYC

>

>

>

> Magnez i wapń regulują syntezę i/lub wydzielanie hormonu przytarczyc. Występujące łącznie niskie poziomy magnezu i wapnia w tkankach mogą wskazywać na obniżenie czynności przytarczyc, co z kolei może prowadzić do obniżenia wchłaniania wapnia i magnezu ze spożywanej diety.

>

>

>

> MAGNEZ (Mg) A TWORZENIE PRZECIWCIAŁ

>

>

>

> Niedobór magnezu związany jest ze zmniejszonym wytwarzaniem przeciwciał. Szereg publikacji ujawnia, że działanie limfocytów, pełniących rolę obronną przed obcymi dla organizmu antygenami, jest hamowane w przypadku niedoboru magnezu. 


ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
12-05-2007 19:31
[     ]
     
http://www.ptendo.org.pl/arch/04_6_z.pdf

od str. 815 - Choroby przytarczyc w ciąży

( są to materiały zjazdowe endokrynologii polskiej)

Pozdrawiam 


ARTROGRYPOZA- dieta
SylwiaZ  
16-05-2007 17:05
[     ]
     
Do Uli,

dziękuję Ci Ulu, że napisałaś o swoich odkryciach, bo z tego co widzę chyba niewiele osób potraktowało poważnie moje wywody, z wyjątkiem Marzeny.

Zajeło mi prawie dwa lata sprawdzanie tego wszystkiego.....
Jeżeli ktoś potrafi połączyć fakty, to zrozumie dlaczego tak naciskam na ten " magnez" - jakby nie było pierwiastek życia. Wystarczy poczytać zwykłą ulotkę z apteki, żeby się dowiedzieć że magnez ma wpływ na mięśnie itd, itd nie będę ponownie wypisywała tego co jest oczywiste.
Jeżeli chodzi o dietę to niepodjełabym się sama wprowadzać diety dziecku, jest to ogromna odpowiedzialność. Przecież nasze dzieci składają się z tego co jedzą i piją, no i jeszcze z tego co wdychają.
Można dostosować się do zaleceń z "badania", ja dodatkowo skontaktowałam się z dietetyczką - Ireną Dawidiuk, robiliśmy dodatkowe badania.
Można się skontaktować z panią Danutą Dziekan 508202413 - umówiła mnie z panią doktor, która przyjechała do domu.
Co mogę powiedzieć wiedząc, że nie zaszkodzę nikomu, to: należy podawać dzieciom produkty niezawierające konserwantów, glutaminianu sodu itp
produkty z dużą zawartością magnezu - być może konieczna jest suplementacja ( ale to trzeba zbadać ), no i mleko nie jest wskazane i produkty z mleka- zawierają wapń, więc pogłębiają niedobór magnezu, cukier również wypłukuje z organizmu magnez. 


ARTROGRYPOZA
SylwiaZ  
16-05-2007 17:07
[     ]
     
Do Teresy

Proszę wesprzyj moją akcję i napisz jakie informacje są w wyniku analizy z włosa Twojej córeczki??? 


Re: ARTROGRYPOZA
latula  
16-05-2007 22:29
[     ]
     
Analizę włosa Patrycji zrobię w najblizszych dniach i oczywiście napiszę jaki jest jej wynik.
Zastanawiam się nad częśtotliwością rehabilitacji u Waszych dzieci. Boję się żeby nie było tego za dużo.?? Czy basen jako forma rehabilitacji możecie szczególnie polecić?
I mam jescze pytanie dla rodziców dzieci starszych: do jakiego wieku następuja postepy co do siły w kończynach? czy jest to jakoś określone?? może do momentu dojrzewania a moze do kilku lat.??
Czy da sie ustalić na to konkretną odpowiedź.?? 


Re: ARTROGRYPOZA
marzena_mm  
28-05-2007 20:46
[     ]
     
cześć.
z częstotliwoscią ćwiczeń to ja sama już nie wiem jak jest. Najpierw lekarz mówił ze jak najczęściej - najlepiej kilka razy dziennie, a później wypisal zlecenie na rehabilitację tylko 2 razy w tygodniu. wyprosiłam na 3 razy. stwierdził, ze nie mozna dziecka przećwiczyć bo to da odwrotny skutek.
ja po kilku miesiacach rehabilitacji nie widzialam postępów. dlatego od jakiegoś czasu wynajęłam prywatnie rehabilitanta który przychodzi do nas do domu 2 razy w tygodniu. tak, ze mały ma rehabilitację 5 razy w tygodniu.
a basen jak najbardziej! jeżdżę z nim prawie co sobotę. mały uwielbia wodę - i to na pewno jest dobre.!! 
Marzena

Re: ARTROGRYPOZA
marzena_mm  
28-05-2007 20:50
[     ]
     
mam jeszcze pytanie. wyczytałam,ze twoja Patrycja ma 22 miesiace i chodzi samodzielnie!!!
napisz prosze kiedy miała operacje, kiedy ściagnęliscie jej gipsy i od kiedy chodzi sama??? 
Marzena

Re: ARTROGRYPOZA
latula  
03-07-2007 22:20
[     ]
     
Tu mama Patrycji.
Patrycja zaczęła stawiać pierwsze kroczki w 18 miesiącu, z pomocą oczywiście. Największy problem ma Patrycja z rączkami. NIe potrafi ich wogóle podnosić w górę, ani zginać w łokciach. Paluszkami rusza jedynie nieznacznie i nie potrafi ich zginać. Ostatnio lekarz powiedział, że jak tego nie potrafi robić do teraz (2 lata), to już tego ruchu nie będzie miała. Bardzo sie tym zmartwiłam, chociaż mogłam przypuszczać. I tak będziemy ćwiczyć. Patrycja chyba nie ma wcale bicepsów (mięśni odpowiedzialnych za zginanie i podnoszenie w górę).
Jeżeli chodzi o nóżki, to ma stopy końsko szpotawe, jest po 2 zabiegach - nacinanie Achillesów. Natomiast nie ma przykurczów w biodrach ani w kolanach. Chodzi już samodzielnie, jednak ciągle staram się być koło niej, bo upadki są bardzo groźne.
Patrycja nie potrafi jednak sama siąść z pozycji leżącej ani siedzącej, a tego chyba teraz najbardziej oczekujemy.
Napiszcie o postepach swoich dzieci, może spotkamy siekiedyś na jakimś turnusie rehabilitacyjnym. Na przyszły rok już by trzeba pewnie rezerwować. Ja bym pojechała w wakacje. Moż e o tego tego Złotowa. Czy jest ktoś chętny? 


Re: ARTROGRYPOZA
marzena_mm  
09-07-2007 22:49
[     ]
     
cześć. tru mama Mateusza. Nasze dzeci sa chyba w podobnym wieku. - pod koniec października skonczy 2 latka. dziś jestem bardzo szczesliwa - Mati utrzymał sie samodzielnie na nóżkach i zrobił dwa kroczki bez podtrzymywania go!!!!
ja w przyszłym roku na pewno będę chciała pojechać z nim do sanatorium. - wiec bądźmy w kontakcie..
Marzena 
Marzena

Re: ARTROGRYPOZA
teresa  
28-03-2007 08:46
[     ]
     
Czesc wszystkim u mnie nic sie nie zmienilo na poczatku kwietnia wybieramy sie do krakowa do lek rehabilitacji aby zasiegnac informacji jak i czy dobrze prowadzimy rehabilitacje naszej natalki bo ja juz przestalam sie ludzic i wiem ze nic poza rehabilitacja juz nam nie pomoze wuec na tym sie musimy skupic poniewaz nasza natalka bedzie miala juz 11 lat to zaczynamy myslec dla niej o pokoju rehabilitacyjnym w domu bo z tymi rehabilitacjami kiedys moze byc roznie. moje gg 829691 tel kom 506852403 domowy 0326161948 jak macie pytania to dzwoncie lub piszcie pozdrawiam
SylwiaZ napisał(a):
> U kilkorga dzieci z artrogrypozą, u których została wykonana analiza pierwiastkowa włosów, badanie wykazało:

> 1. bardzo duże niedobory magnezu !!!!!!!!!!!!!

> 2. dużą nadwyżkę wapnia,

> 3. nawet jeżeli poziom wapnia jest prawidłowy, to w każdym przypadku stosunek wapnia do magnezu jest nieprawidłowy ( powinno być 2:1, jest 5:1, 8:1, a nawet 12:1 ).

> O czym to może świadczyć?

>

> - magnez jest modyfikatorem działania wapnia, który jest jonem pobudzającym mięśnie do skurczu. Stosunek Ca/Mg ma wpływ na stan prawidłowego napięcia mięśniowego. Wapń i magnez są istotnymi pierwiastkami biorącymi udział w skurczu i rozkurczu mięśni. Takie wyniki jak powyżej świadczą o wzmożonym napięciu mięśni.

> Długotrwałe utrzymywanie się niewłaściwej proporcji może także wywołać zaburzenia układu kostnego (osteoporoza), pokarmowego (zaparcia, biegunki – niedobór magnezu powoduje zahamowanie pasażu jelitowego ) i nerwowego (stałe napięcie, pobudzenie emocjonalne, a nawet tężyczki moczenie nocne oraz wiele innych);

> - dochodzi do transmineralizacji - polega na przemieszczaniu się wapnia, czyli osadzanie się wapnia w miękkich tkankach ciała ( arteriach, stawach - postać stawowa - zwapnienie chrząstek, mięśniach - zaburzenia kostno-mięśniwe pod postacią różnych zmian zwyrodnieniowych, demineralizacji kości, osteoporoza - jak wiadomo to może być przyczyną wzmożonej łamliwości kości), a także do tworzenia kanieni w drogach żółciowych i nerkowych, oraz niewydolności kory nadnerczy dając symptomy depresji i zmęczenia.

> - niedoborowi magnezu towarzyszy nadmiar adrenaliny we krwi.

> - brak magnezu powoduje kumulowanie się ołowiu.

>

> Bardzo długo można by jeszcze pisać.....(warto sobie doczytać ).

>

> Magnez bierze udział w różnych procesach metabolicznych, jest konieczny dla właściwego metabolizmu wapnia i witaminy C, Mg wywiera wpływ na metabolizm sodu, potasu i wapnia.

> Magnez i Wapń w prawidłowych proporcjach są odpowiedzialne za delikatną rownowagę powodującą normalną aktywność mięsni i transmisję impulsów nerwowych.

> Magnez potrzebny jest do syntezy białek , chroni naczynia włosowate mięśni przed uszkodzeniem , bierze udział w syntezie znacznej ilości enzymów, odgrywa kluczową rolę w biochemicznych przemianach energetycznych cukru we krwi.

> Wszystkie reakcje chemiczne z witaminą B1 wymagają obecności magnezu, wit. B1 jest witaminą systemu nerwowego, bardzo ważną dla metabolizmu węglowodanów - źródło energii dla kom. nerwowych. Pośrednio - dla funkcojnowania systemu nerwowego i mięśni, przewodzenia impulsów nerwowych... itd.

>

> Oczywiście przyczyn niedoboru magnezu może być wiele (stres, dieta, wady metaboliczne,...).

>

> Proszę sobie teraz wyobrazić, że z jakiś powodów zabrakło magnezu kiedy rozwijał się płód, powiedzmy od około 7 - 12 tygodnia (przypuszczalnie w tym okresie zaczynają powstawać wady składające się na artrogrypozę).

> Ciekawe, jaki obraz się Państwu wyłoni??????????

>

> Te informacje to tylko podstawy, namiastka.

>

> Kolejne podobieństwa, jakie mają miejsce u tych dzieci to:

> 1. nadmiar potasu

> 2. niedobór fosforu, cynku, żelaza, manganu, selenu, chromu, krzemu !!!, jodu, strontu, boru !!

> i baru. Są to bardzo duże niedobory.

>

> Jak wiadomo te wszystkie pierwiastki (makro i mikroelementy) są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, budowy i regeneracji komórek naszego ciała?

>

> Badanie to zawiera opisy, wyjaśnienia, zalecenia dietetyczne i suplementację.

> Ja zgłosiłam się z tym dodatkowo do dietetyka, wykonywaliśmy dodatkowe badania.

>

> Nie polecam podawania jakichkolwiek witamin czy suplementów, bez wykonania wcześniejszych badań.

>

> Sylwia Zakrocka

>

> na podstawie:

> 1. Wyniki analizy pierwiastkowej wlosa kilkorga dzieci z artrogrypozą.

> 2. " Magnez w praktyce klinicznej" Jean Durlach

> 3. " Abecadło witamin i pierwiastków" Stanisław K. Wiąckowski

> 4. " Magnez pierwiastek energii" dr n.med Henryk Dudek

>

> Być może tu trzeba szukać przyczyny a nie w genach, bo co to są zmiany genetyczne?

> „... To nic innego, jak nieprawidłowości w organizmie powstałe na skutek długotrwałego działania czynników destrukcyjnych, takich jak niewłaściwe odżywianie i styl życia, długotrwałe stresy i ciężkie przeżycia, choroby naszych przodków, środowisko i klimat. "

> Anna Ciesielska

> " Filozofia zdrowia "

> p.s.

> Jeżeli ktokolwiek zdecyduje się na wykonanie tego nieinwazyjnego badania, proszę o kopię, w takim przypadku mogę zrobić statystkę, z której mam nadzieję wynikną ważne informacje dla naszych dzieci i ich rodzeństwa.

>

> mój e-mail: sylwia@tbi.pl

> gg 2501889

> Służę pomocą ;-)


SylwiaZ napisał(a):
> U kilkorga dzieci z artrogrypozą, u których została wykonana analiza pierwiastkowa włosów, badanie wykazało:

> 1. bardzo duże niedobory magnezu !!!!!!!!!!!!!

> 2. dużą nadwyżkę wapnia,

> 3. nawet jeżeli poziom wapnia jest prawidłowy, to w każdym przypadku stosunek wapnia do magnezu jest nieprawidłowy ( powinno być 2:1, jest 5:1, 8:1, a nawet 12:1 ).

> O czym to może świadczyć?

>

> - magnez jest modyfikatorem działania wapnia, który jest jonem pobudzającym mięśnie do skurczu. Stosunek Ca/Mg ma wpływ na stan prawidłowego napięcia mięśniowego. Wapń i magnez są istotnymi pierwiastkami biorącymi udział w skurczu i rozkurczu mięśni. Takie wyniki jak powyżej świadczą o wzmożonym napięciu mięśni.

> Długotrwałe utrzymywanie się niewłaściwej proporcji może także wywołać zaburzenia układu kostnego (osteoporoza), pokarmowego (zaparcia, biegunki – niedobór magnezu powoduje zahamowanie pasażu jelitowego ) i nerwowego (stałe napięcie, pobudzenie emocjonalne, a nawet tężyczki moczenie nocne oraz wiele innych);

> - dochodzi do transmineralizacji - polega na przemieszczaniu się wapnia, czyli osadzanie się wapnia w miękkich tkankach ciała ( arteriach, stawach - postać stawowa - zwapnienie chrząstek, mięśniach - zaburzenia kostno-mięśniwe pod postacią różnych zmian zwyrodnieniowych, demineralizacji kości, osteoporoza - jak wiadomo to może być przyczyną wzmożonej łamliwości kości), a także do tworzenia kanieni w drogach żółciowych i nerkowych, oraz niewydolności kory nadnerczy dając symptomy depresji i zmęczenia.

> - niedoborowi magnezu towarzyszy nadmiar adrenaliny we krwi.

> - brak magnezu powoduje kumulowanie się ołowiu.

>

> Bardzo długo można by jeszcze pisać.....(warto sobie doczytać ).

>

> Magnez bierze udział w różnych procesach metabolicznych, jest konieczny dla właściwego metabolizmu wapnia i witaminy C, Mg wywiera wpływ na metabolizm sodu, potasu i wapnia.

> Magnez i Wapń w prawidłowych proporcjach są odpowiedzialne za delikatną rownowagę powodującą normalną aktywność mięsni i transmisję impulsów nerwowych.

> Magnez potrzebny jest do syntezy białek , chroni naczynia włosowate mięśni przed uszkodzeniem , bierze udział w syntezie znacznej ilości enzymów, odgrywa kluczową rolę w biochemicznych przemianach energetycznych cukru we krwi.

> Wszystkie reakcje chemiczne z witaminą B1 wymagają obecności magnezu, wit. B1 jest witaminą systemu nerwowego, bardzo ważną dla metabolizmu węglowodanów - źródło energii dla kom. nerwowych. Pośrednio - dla funkcojnowania systemu nerwowego i mięśni, przewodzenia impulsów nerwowych... itd.

>

> Oczywiście przyczyn niedoboru magnezu może być wiele (stres, dieta, wady metaboliczne,...).

>

> Proszę sobie teraz wyobrazić, że z jakiś powodów zabrakło magnezu kiedy rozwijał się płód, powiedzmy od około 7 - 12 tygodnia (przypuszczalnie w tym okresie zaczynają powstawać wady składające się na artrogrypozę).

> Ciekawe, jaki obraz się Państwu wyłoni??????????

>

> Te informacje to tylko podstawy, namiastka.

>

> Kolejne podobieństwa, jakie mają miejsce u tych dzieci to:

> 1. nadmiar potasu

> 2. niedobór fosforu, cynku, żelaza, manganu, selenu, chromu, krzemu !!!, jodu, strontu, boru !!

> i baru. Są to bardzo duże niedobory.

>

> Jak wiadomo te wszystkie pierwiastki (makro i mikroelementy) są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, budowy i regeneracji komórek naszego ciała?

>

> Badanie to zawiera opisy, wyjaśnienia, zalecenia dietetyczne i suplementację.

> Ja zgłosiłam się z tym dodatkowo do dietetyka, wykonywaliśmy dodatkowe badania.

>

> Nie polecam podawania jakichkolwiek witamin czy suplementów, bez wykonania wcześniejszych badań.

>

> Sylwia Zakrocka

>

> na podstawie:

> 1. Wyniki analizy pierwiastkowej wlosa kilkorga dzieci z artrogrypozą.

> 2. " Magnez w praktyce klinicznej" Jean Durlach

> 3. " Abecadło witamin i pierwiastków" Stanisław K. Wiąckowski

> 4. " Magnez pierwiastek energii" dr n.med Henryk Dudek

>

> Być może tu trzeba szukać przyczyny a nie w genach, bo co to są zmiany genetyczne?

> „... To nic innego, jak nieprawidłowości w organizmie powstałe na skutek długotrwałego działania czynników destrukcyjnych, takich jak niewłaściwe odżywianie i styl życia, długotrwałe stresy i ciężkie przeżycia, choroby naszych przodków, środowisko i klimat. "

> Anna Ciesielska

> " Filozofia zdrowia "

> p.s.

> Jeżeli ktokolwiek zdecyduje się na wykonanie tego nieinwazyjnego badania, proszę o kopię, w takim przypadku mogę zrobić statystkę, z której mam nadzieję wynikną ważne informacje dla naszych dzieci i ich rodzeństwa.

>

> mój e-mail: sylwia@tbi.pl

> gg 2501889

> Służę pomocą ;-) 


Re: ARTROGRYPOZA
Joanna24  
26-05-2007 23:54
[     ]
     
Witaj !jestem Ciocią małej Zuzi, ma ona prawdopodobnie wadę genetyczną.Słyszeliśmy coś o jakiejś klinice w Niemczech-możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat?Pozdrawiam Asia
to mój email: asia_jedrzejewska@interia.pl 


Re: ARTROGRYPOZA
asia-17  
14-06-2007 20:53
[     ]
     
chcialabym sie wiecej dowiedziec cos wiecej o tej klinice w Aschau, ile to kosztuje, jakie formy terapii proponuje, czy wykonywane sa tam zabiegi operacyjne i jak tam sie dostac. Ja juz chodze, wiec nie trzeba mnie stawiac na nogi ale chcialabym chodzic lapiej no i chyba bede musiala miec jeszcze jeden zabieg, wiec chcialabym wiedziec co o tym mysla inni lekarze, zwlaszcza ci z tak doswiadoczonej kliniki
bede wdzieczna za odpowiedz! 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora