dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
monikaewa  
04-12-2006 08:14
[     ]
     
Witam, w piatek mam wezwanie na komisje w orzecznictwie o niepełnosprawnosci. Napiszcie, prosze, czego sie spodziewac na takiej komisji. Ile to trwa? ile jest osób? o co pytają? Czy jest możliwosc ze dziecko z wada dłoni, nie dostanie orzeczenia. Dodam, ze jestesmy z Warszawy. Dziekuje z góry za odpowiedzi 


Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
niferek  
04-12-2006 10:24
[     ]
     
Witaj. Mój Krzysio nie ma lewej rączki i u nas na komisji wszystko odbyło się błyskawicznie. Lekarz obejrzał małego, oglądnął książeczkę zdrowia dziecka i wypełnił bez zbędnych pytań swoje papiery. Dostaliśmy orzeczenie o niepełnosprawności do 16 roku życia Krzysia. Więc myślę że chyba nie będzie kłopotu z orzeczeniem. Powodzenia 


Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
ewamonika1  
05-12-2006 08:36
[     ]
     
Moniko,
u nas było podobnie jak u niferka. Dość długie było czekanie na swoją kolejkę (ponad godzinę), ale sama wizyta była krótka. Rozmowa z jednym lekarzem (wyglądało to jak normalna wizyta lekarska), sprawdzenie zebranych dokumentów i tyle. Za ok. 2-3 tygodni (dokładnie nie pamiętam) otrzymaliśmy decyzję (niepełnosprawność do 16 roku życia).

Dodam tylko, że wśród rodziców na forum są osoby, których dzieci - mając dokładnie taką samą wadę jak ma Piotruś - otrzymali orzeczenie na rok albo półtora roku. Tak jakby dłoń mogła odrosnąć... Z wywiadu, jakie przeprowadzałam na forach dla niepełnosprawnych, okazuje się, że kwestia orzecznictwa jest u nas nadal mocno uznaniowa.

powodzenia,
e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
MagdaCz  
05-12-2006 09:57
[     ]
     
Cały czas mam obiekcje, czy starać się o orzeczenie o niepełnosprawniści dla Kamila, w prawej ręce brakuje mu tylko 1 paluszka (pozostała ma zrośnięte - ale to się da usunąć operacyjnie), ale ma też wady stóp, z czego jedna ro tylko 2 zrośnięte paluszki. Sama nie wiem co mam robić, może coś doradzicie? 


Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
ewamonika1  
05-12-2006 10:21
[     ]
     
MagdaCz napisał(a):
> Cały czas mam obiekcje, czy starać się o orzeczenie o niepełnosprawniści dla Kamila, w prawej ręce brakuje mu tylko 1 paluszka (pozostała ma zrośnięte - ale to się da usunąć operacyjnie), ale ma też wady stóp, z czego jedna ro tylko 2 zrośnięte paluszki. Sama nie wiem co mam robić, może coś doradzicie?


Wiesz Magdo,
konieczności starania się o orzeczenie nie ma. To chyba też zależy od naszego myślenia o dziecku. Przyznam, że na początku poszłam siłą rozpędu i ubiegałam się o orzeczenie, ale właściwie w tej chwili mam mieszane uczucia. Co zyskaliśmy mając orzeczenie? zasiłek pielęgnacyjny (do września 2006 r. była to kwota 144 złotych miesięcznie), możliwość odliczania pewnych ulg związanych z niepełnosprawnością dziecka. Ale z drugiej strony - nasz Piotruś nie jest niepełsprawny w takim rozumieniu, jakie przeważnie przychodzą nam do głowy, gdy słyszymy ww. sformułowanie.

Od chwili, kiedy zaczęłam myśleć o Piotrusiu jako o dziecku z wadą dłoni, a nie o dziecku niepełnosprawnym, jest mi łatwiej.
Chciałabym go np. tak wychować, aby wcale nie było stuprocentowo jasne, że po skończeniu 16 roku życia będzie się ubiegał o przyznanie grupy inwalidzkiej. Chcielibyśmy dla niego w miarę normalnego życia, może się uda.

Jest to kwestia indywidualna i musicie sami ją rozpatrzeć w Waszych sercach. Czy będzie Wam łatwiej z takim orzeczeniem?

pozdr.
ewa 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
MagdaCz  
05-12-2006 11:05
[     ]
     
Ja też nie myślę o Kamilu jak o niepełnosprawnym, chcę, aby normalnie sobie radził w życiu , oczywiście na ile to będzie możliwe. Chyba narazie dam sobie spokój i zobaczę jak sprawy się potoczą. Dziekuję za odpowiedź, zawsze mogę na Was liczyć - dla mnie to bardzo ważne, daje mi to poczucie, że nie jestem sama. 


Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
kasia  
06-12-2006 18:14
[     ]
     
Witam Cię serdecznie.
Byliśmy na komisji jak nasz Adrianek miał 3 miesiące.Była tylko jedna pani doktor,niemiła zresztą.Zapytała"na czy polega niepełnosprawnośc dziecka?"Byłam ogromnie zmieszana tym pytaniem bo przecież gołym okiem widac wady naszego dziecka.
Dostaliśmy orzeczenie niepełnosprawnosci na 2 lata.Nie rozumiem tego.Czy za dwa lata urosną mu nóżki albo paluszki u rączek??Dla mnie to oczywiste że nie ale dla nich chyba to nie jest jasne.Pozdrawiam. 
kasia

Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
MagdaCz  
07-12-2006 12:17
[     ]
     
I właśnie takiego potraktowania się boję. Pisałyśmy do siebie Kasiu maile i wiem jakie wady ma twój Adrianek - to okrucieństwo ze strony lekarzy, że tak Cię potraktowali. Trzymaj się 


Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
kasia  
07-12-2006 20:21
[     ]
     
Madziu...nie bój się tej wizyty.Oni wszyscy są beznadziejni ale jeśli zależy Ci na orzecznictwie to idż i się nimi nie przejmuj.Pozdrawiam mocno. 
kasia

Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
MagdaCz  
08-12-2006 09:42
[     ]
     
Wiesz, właśnie nie wiem czy mi zależy, może to głupie co teraz napiszę, ale mam takie odczucie, że bez orzeczenia o nipełnosprawności będzie Kamilowi lżej, a to przecież niczego nie zmieni..., wady są i będą i nic tego nie zmieni. Przepraszam, jeżeli to brutalnie zabrzmiało, ale inczej nie umiem tego napisać. Dziękuję, trzymaj się ciepło 


Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
monikaewa  
09-12-2006 08:12
[     ]
     
Wczoraj bylismy na komisji. Nawet byli wszyscy sympatyczni a i dali szanse, ze rączka odrośnie. Za trzy lata. 


Re: czego sie spodziewac na komisji w orzecznictwie?
Kalmarka  
09-12-2006 10:51
[     ]
     
Oli odrosną paluszki juz za 3 miesiace ;-) Dostała orzeczenie do 7 roku zycia. Zastanawiam sie czy jest sens przedłużać to orzeczenie. W końcu nie jest niepełnosprawna a tylko troche inna. 


Re: # # wątek został przeniesiony na nowe forum, zapraszam
ewamonika1  
10-12-2006 08:42
[     ]
     
http://wady-dloni.org.pl/forum/viewtopic.php?p=7#7

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 10-12-2006 08:43 przez ewa

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora