dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Do jakiego świata chowamy nasze dzieci?
ewamonika1  
12-11-2006 12:32
[     ]
     
Ostatnio to zdanie wraca do mnie jak bumerang.

Poza Piotrusiem mam dwoje dzieci w wieku szkolnym. Wiem już, jak niewiele potrzeba, żeby podpaść w klasie. Nie sposób się nie martwić "na zapas", jeżeli powodem odrzucenia przez część klasy jest choćby fryzura, która nie wszystkim się podoba.
A nasze dzieci, z widocznymi ułomnościami - czy trafią jedynie na mądrych i empatycznych rówieśników?

Każdego ranka staram się tłumaczyć samej sobie, że będzie dobrze. Udaje się, do czasu gdy przeczytam znów kolejne newsy. Oto jeden z nich. Najbardziej zaszokował mnie ostatni akapit. "Do jakiego świata chowamy nasze dzieci?"

-----------
Prokuratura zajęła się okrutnym filmem, nakręconym w klasie

Prokuratura w Mediolanie wydała zakaz rozpowszechniania w Internecie amatorskiego filmu, na którym widać, jak grupa nastoletnich uczniów z jednej ze szkół średnich brutalnie poniża i bije w klasie swego kolegę z zespołem Downa - pisze dziennik "La Repubblica".

W ostatnich dniach ten trzyminutowy film obejrzały setki osób. Prokuratorzy prowadzą dochodzenie, by ustalić tożsamość sprawców; nie wiadomo nawet, w której szkole doszło do tego skandalicznego wydarzenia.

Film, przedstawiający bandę wyrostków znęcających się psychicznie i fizycznie nad swym upośledzonym kolegą w szkolnej klasie można było znaleźć na stronie popularnego serwera Google w rubryce "wesołe wideo". Nagranie to, wykonane prawdopodobnie za pomocą telefonu komórkowego, budzi grozę - uczniowie w wieku 17-18 lat przy milczącym przyzwoleniu siedzących spokojnie w ławkach koleżanek rzucają książkami w kolegę, rozbierają go i poniżają przy użyciu nazistowskich gestów i okrzyków. Maltretowany chłopiec o imieniu Mario nie jest w stanie się obronić, płacze i bezskutecznie stara się wyrwać się oprawcom, którzy coraz wulgarniej go wyzywają.

Przed trzema dniami, jak relacjonuje włoska gazeta, do akcji wkroczyła prokuratura na wniosek stowarzyszenia Vividown, zajmującego się osobami z zespołem Downa. Organizacja ta zadenuncjowała nie tylko samo to zdarzenie, ale złożyła również pozew przeciwko administratorom serwera Google, którzy film ten umieścili w sieci. Celem mediolańskiego prokuratora jest przede wszystkim ustalenie miejsca, gdzie wykonano nagranie.

"La Repubblica" zwraca uwagę, że pełen sadyzmu i okrucieństwa szokujący film cieszył się w ostatnich dniach ogromną popularnością i zajął wysokie miejsce w rankingu najczęściej pobieranych z sieci.

-----------
e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 12-11-2006 12:33 przez ewa

Re: Do jakiego świata chowamy nasze dzieci?
nemiki  
14-11-2006 21:40
[     ]
     
Ewo jestem przerażona tym co przeczytalam!

Tak naprawdę to bardzo boje się o przyszłośc Tomka. Narazie zdecydowaliśmy się na przedszkole i szkołę podstawową w Laskach, jeśli chodzi o gimnazjum ... to zobaczymy jak będzie sobie radził i jak sam zdecyduje.

Ale tak naprawdę nie wiem czy uda mi się w ten sposób uchronić przed takimi sytuacjami bo nawet w takich szkołach mogą zdarzyć się takie sytuacje.

Zresztą to nie jest problem tylko szkoły bo takie sytuacje mogą się zdarzyć wszędzie.
Boje się bardzo ale wiem, że będę walczyć ze wszystkich sił żeby mu w takich sytuacjach pomóc. 


Re: Do jakiego świata chowamy nasze dzieci?
monikaewa  
15-11-2006 09:13
[     ]
     
Czytając takie artykuły zastanawiam się, co w takim razie jest lepsze : szkoła publiczna integracyjna, gdzie rzekomo ma byc wieksza wrażliwość uczniów i nauczycieli na inność, czy jednak szkoła nazwijmy ją masowa,ale prywatna. Gdzie jak mówią statystyki tej patologii nie ma - moze to zasługa mniej licznych klas, wiekszej więzi miedzy nauczycielem a uczniami.... Ale z kolei nasze dzieci moga się tam czuć jako jedyne inne.... sama już nie wiem. Mam starszego zdrowego syna, który niedługo pójdzie do szkoły, a przy wyborze muszę sie kierowac tez dobrem młodszego (bez dłoni), zeby mogli chodzić do tej samej placówki... 


Re: Do jakiego świata chowamy nasze dzieci?
dorka71  
15-11-2006 21:20
[     ]
     
Obawiam się,że nie damy rady uchronić naszych dzieci przed całym złem tego świata!Ale też będę próbować ze wszystkich sił.Może nasze dzieci mają widoczne ułomności ,ale mają piękną duszę i tyle miłości w swobie.Dlatego nasz trud jest tego warty. 


Re: Do jakiego świata chowamy nasze dzieci?
marzekal  
21-11-2006 18:08
[     ]
     
Do naszego gimnazjum chodzi dwoje dzieci z niewielkim upośledzeniem umysłowym. I jak wszędzie jest różnie. Znajdzie się menda, która dokuczy, znajdzie padalec który wyśmieje. Ale na wycieczce szkolnej koledzy z klasy jednego z chłopców nieśli na barana podczas wędrówki górskim szlakiem. A rodzice chłopca pozwalają mu na wszelkie wyjazdy, bo wiedzą iż ich specjalnej troski dziecko, tą specjalną troską jest przez kolegów otoczony :-) 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora