dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Komputer do rehabilitacji dziecka
MamaPatryka  
29-10-2006 21:14
[     ]
     
Moje 6-letnie dziecko choruje na porażenie mózgowe. Chcę załatwić synkowi komputer do rehabilitacji i rozrywki. Bardzo proszę o radę, jak mam zacząć. Pozdrawiam Sylwia 


Re: Komputer do rehabilitacji dziecka
dorka71  
31-10-2006 13:36
[     ]
     
Jest taka akcja "Komputer dla Homera"Dowiedz się więcej W PEFRONie.Ja mam niewidomą córkę i właśnie załatwiam komputer,ale obawiam się ,że twoje dziecko jest za małe,ponieważ potrzebne jest zaświadczenie że dziecko się uczy w szkole bąqdż ma nauczanie indywidualne.Biorąc pod uwagę ,że twoje dziecko jest niepełnosprawnewiek szkolny dla niego to 8 lat.Jednak dowiedz się w najbliższym cz Państwowym funduszu Pomocy niepełnosprawnym czy tak jest.Ważne jast też czy już korzystaliście z jakiejś pomocy z funduszu.A gdyby udało ci się dowiedzieć coś konkretnego i gdyby pojawiła się szansa na komputer to pamiętaj ,że takie cuda wymyślają żeby przystosować sprzęt do konkretnego dziecka.Nie napisałaś jak sprawny jest twój syn dlatego piszę ci o tym byś uwzględniła niepełnosprawność dziecka gdybyś zamawiała zestaw komputerowy.Na przykład powiedzmy,że dziecko nie może obsugiwać komputera dłońmi wtedy dostaje opaskę na głowę i ruchem głowy obsługuję cały sprzęt.To taki przykład bo są też powiększalniki tekstu i różne rzeczy i warto się tym zainteresować.koszty takiego sprzętu są ogromne.ten co ja mam dostać dla córki kosztuje 12000 zł.i całość refunduje fundusz.Powodzenia Dorota mama Monisi 


Re: Komputer do rehabilitacji dziecka
MamaPatryka  
01-11-2006 23:23
[     ]
     
Droga Doroto, Mamo Monisi, bardzo dziękuję. Pozdrawiam :)) 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora