dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Zespół Aperta - operacyjna rekonstrukcja twarzy
ewamonika1  
06-06-2006 11:05
[     ]
     
http://www.rmf.fm/fakty/?id=100782

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Zespół Aperta - operacyjna rekonstrukcja twarzy
ewamonika1  
07-06-2006 10:36
[     ]
     
Naprawiona twarz Martynki


Pionierska operacja w Krakowie. Lekarze uratowali zdrowie i urodę dziewczynki cierpiącej na ciężki niedorozwój czaszki.


Operacja rekonstrukcji twarzy Martynki trwała prawie siedem godzin. Zespołem krakowskich lekarzy kierował światowej sławy chirurg dziecięcy prof. Scott P. Bartlett (na zdjęciu). Po powrocie do USA przebieg leczenia będzie śledził dzięki zdjęciom przesyłanym przez Internet.

Dziewięcioletnia Martynka choruje na zespół Aperta. Na skutek błędu genetycznego jej twarz nie rośnie normalnie, do przodu. Może to powodować ucisk na mózg, osłabić wzrok, utrudniać mówienie i oddychanie. Jest też trudne do zaakceptowania z powodów estetycznych.

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, pod kierownictwem amerykańskiego specjalisty prof. Scotta P. Bartletta, przeprowadzili pierwszą w Polsce operację rozciągnięcia zdeformowanej twarzy za pomocą specjalnego urządzenia. - Zabieg miał na celu zarówno poprawę czynności, jak i wyglądu twarzy dziecka - tłumaczył dziennikarzom prof. Bartlett.

Urządzenie wyciągnie twarz do przodu. - Dwa razy dziennie będzie ona przesuwana od pół do jednego milimetra. I tak przez trzy tygodnie - mówił dr Jan Skirpan, który wraz z amerykańskim chirurgiem uczestniczył w operacji.

Aparat, wart 12 tys. dolarów, trafił do Prokocimia dzięki staraniom prof. Bartletta.

W operacji brał też udział dr Jacek Puchała. W styczniu pisaliśmy o przeprowadzonej przez niego operacji: rekonstrukcji twarzy poparzonej dziewczynki, za pomocą tzw. integry, czyli rusztowania, dzięki któremu skóra może odrosnąć.

Triumfy święcą również polscy transplantolodzy. Wczoraj szpital w Trzebnicy opuścił Leszek Opoka - 34-latek, któremu dwa miesiące wcześniej chirurdzy przyszyli rękę pobraną od zmarłego dawcy. O operacji pisaliśmy w kwietniu. Był to pierwszy tego typu zabieg w Europie Środkowej.


------
skopiowane z Rzeczpospolitej (07.06.06).

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Zespół Aperta - operacyjna rekonstrukcja twarzy
dagmara  
05-01-2008 18:38
[     ]
     
Mam 3 miesięczną córeczkę u której stwierdzono zespół aperta.Była bym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje na temat przebiegu choroby. Moja córeczka będzie operowana w marcu. Pozdrawiam Dagmara 


Re: Zespół Aperta - operacyjna rekonstrukcja twarzy
dagmara  
05-01-2008 18:39
[     ]
     
Mam 3 miesięczną córeczkę u której stwierdzono zespół aperta.Była bym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje na temat przebiegu choroby. Moja córeczka będzie operowana w marcu. Pozdrawiam Dagmara 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora