dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
You are not logged in       

Wada Dłoni
aneczka  
04-04-2006 14:00
[     ]
     
Witam wszystkich, nie wiem od czego zacząć gdyż jestem tu nowa. Teraz chcę napisać do wszystkich mam których dzieci nie maja paluszków. Może to się wydawać im dziwne, ale to nie jest żadna tragedia. Mam 24 lata i urodziłam się z lalążkiem lewej dłoni-bez palców. Moi rodzice tez obwozili mnie po wielu szpitalach w Polsce i za granicą. Jednak te 24 lata temu nie wiedzieli co ze mna zrobić. Później, gdy miałam juz 16 lat chcieli mi przeszczepić 3 palce ze stóp na moją dłoń ale się nie zgodziłam, bo było mi dobrze tak jak jest i nie rozumiałam dlaczego chca mnie na siłe uszczęśliwić. Z brakiem dłoni poradziłam sobie doskonale, może dlatego, ze nie miałam innego wyjścia. Potrafie zasznurować buty, obrać ziemniaki i takie tam rzeczy które miały być dla mnie za trudne. Mam 2 letniego synka z którym mimo braku palców swietnie sobie radzę... I dziękuję moim rodzicom, że niczego nie zmieniali. Pozdrawiam

P.S
Może wam sie wydawać to dziwne, ale ja nie wyobrażam sobie życia z dwiema dłońmi, tak jak wy z jedna;) 
mama dwóch aniołków

Re: do Aneczki
mamaRoba  
04-04-2006 15:01
[     ]
     
Anneczko tak trzymaj!Mój 14 letni syn nie ma wszystkich palców ale tak jak ty uważa że nie ma rzeczy niemożliwych.Gratuluję syna. 


Re: do Aneczki
ewamonika1  
04-04-2006 15:15
[     ]
     
dziękuję za Twego posta.

Rodzice małych dzieci są na początku drogi. I niewiedza, jak to będzie potem, jest chyba bardzo męcząca. Dlatego na początku szukałam kontaktu właśnie z dorosłymi, którzy mieli taką wadę jak Piotruś. Chciałam dzięki ich historiom uwierzyć, że będzie dobrze.

ps. Piotruś urodził się w listopadzie. Pamiętam, że przed pierwszą Gwiazdką mówiłam, że nie chcę żadnych prezentów, tylko chcę, aby mi się przyśnił jako dorosły Piotr. I wtedy, gdy zobaczę go szczęśliwego, z żoną i dziećmi dookoła, mogę wrócić do tego, co teraz i poczekam razem z nim na jego szczęśliwą dorosłość.

ps2. Jadze, z którą ostatnio przy tej opowieści sobie popłakałyśmy - bardzo dziękuję za wysłuchanie. Twoje pytanie: "i co, przyśnił ci się już?" zapadło mi w pamięć.

Posty i maile od osób takich jak Aneczka - są zamiast tego snu. I za to bardzo dziękuję.

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Last edited on 04-04-2006 15:16 by ewa

Re: do Aneczki
aneczka  
04-04-2006 19:23
[     ]
     
cieszę się, że mogę Ci dać choć cień nadzieii iż przyszłość Twojego synka będzie lepsza. Moi rodzice też się bali, że sobie nie poradzę a teraz są ze mnie dumni bo wiedzą, że ich wszystkie obawy były nadaremne 
mama dwóch aniołków

Re: domama Roba
aneczka  
04-04-2006 19:29
[     ]
     
pozdrowienia dla syna i niech dalej przelamuje stereotypy :) 
mama dwóch aniołków

Re: Wada Dłoni
Dorota  
04-04-2006 20:25
[     ]
     
Aneczko bardzo się ucieszyłam że opisałas sowja historię. Mój Hubi ma tylko 3 palszki w lewej rączce. Lekarze chcieli mu przestawić paluszka tak aby wyglądal jak kciuk ale my nie zgodzilismy ię. Dziś Hubi ma prawie 5 lat i sietnie sobie radzi. Nic mu nie przeszkadza.
Gratujuje syneczka. 
Dorota Zywicka

Re: Wada Dłoni
MagdaCz  
05-04-2006 16:36
[     ]
     
Dziękuję Wam, wasze wypowiedzi potrafią podnieść na duchu. Trzymajcie jutro wieczorem kciuki za mojego Kamilka, jedziemy do ortopedy. Dziękuję 


Re: do MagdaCz
aneczka  
05-04-2006 21:43
[     ]
     
Trzymam kciuki i powodzenia:* Pozdrowienia dla synka 
mama dwóch aniołków

Re: Magdo, kciuki zaciśnięte :) daj znać, jak było - e.
ewamonika1  
05-04-2006 23:57
[     ]
     
 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Wada Dłoni
MagdaCz  
06-04-2006 10:32
[     ]
     
Dzięki, jutro zaraz rano dam znać, bo internet mam narazie tylko w pracy. Nie mogę o niczym innym myśleć, a gardło mam ściśnięte ze strachu. 


Czekamy na wieści.
Dorota  
06-04-2006 20:49
[     ]
     
 
Dorota Zywicka

Re: Czekamy na wieści.
MagdaCz  
07-04-2006 09:45
[     ]
     
Wizyta już za nami. Wypadła dobrze, boje się pisać że bardzo dobrze żeby nie zapeszyć. W każdym razie na dzień dzisiejszy nie wygląda to źle, następna wizyta za 3 miesiące i wtedy zapadnie decyzja czy będzie korekcja lewej stópki, w której Kamilek ma tylko 2 paluszki, będzie to zależało od tego, jak będzie stawiał stopy przy samodzielnym staniu.Dziękuję za Wasze słowa, bardzo dużo to dla mnie znaczy. Miłego dnia 


::   w górę   ::
Jump to :
Forum tworzone przez W-Agora