dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

do rodziców dzieci z wadami dłoni - marznięcie dłoni
ewamonika1  
25-11-2005 13:43
[     ]
     
Odkąd jest zimno, zauważyłam, że Piotrkowi b. marznie lewa ręka, czyli ta z niewykształconą dłonią. Po spacerze końcówka ręki jest mocno czerwona i dosłownie lodowata, mimo rękawiczek. Czy u Waszych dzieci jest podobnie?
Domyślam się, że może chodzić o gorsze ukrwienie, o to że brakuje ruchu palców, które w naturalny sposób rozgrzewają dłoń.

ps. wczorajszy mały smutek: Piotrek chce się bardzo uczyć jeść nożem i widelcem. Próby które podejmuje, aby "utrzymać" widelec w lewej ręce, powodują, że znów coś chwyta za gardło. Ale on próbuje i to na pewno jest cenne.
Jeszcze nie wie, że ten kulturalny sposób jedzenia jest nie dla niego ;-(

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 25-11-2005 13:50 przez ewa

Re: do rodziców dzieci z wadami dłoni - marznięcie dłoni
esz  
25-11-2005 17:41
[     ]
     
Z marznięciem dłoni u nas było podobnie. Na razie, jak długo Piotruś jest mały - sam sobie nie pomoże, trzeba po prostu zakładać mu nawet dwie ciepłe rękawiczki. Gdy będzie starszy to bedzie ruszał częściej czym się da w rękawiczce, schowa raczkę do kieszonki albo coś jeszcze wymyśli żeby jemu było ciepło i dobrze - i będzie po problemie.
To samo z jedzeniem czy w ogóle z utrzymaniem przedmiotów. Nie martw się, on sam jakiś sposób znajdzie tylko "odkrycie" tej metody zajmie mu trochę więcej czasu, bo nie może się wzorować na innych. Sama zobaczysz jak kiedyś będziesz z niego dumna...
pozdrawiam
Ela 


Re: do rodziców dzieci z wadami dłoni - marznięcie dłoni
Dorota  
25-11-2005 21:20
[     ]
     
Hubcio też bardzo marznie w łapki. Ale zawsze myślałam że to wina wady serca. Teraz próbujemy założyć mu rękawiczki ale bardzo płacze i nie chce. (chyba ma złe skojarzenia ze szpitalem)
Co do jedzenia myślę że na to trzeba czasu, Piotruś napewno się nauczy. 
Dorota Zywicka

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora