dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

Niewydolność szyjki macicy/ badanie przepływu Dopplera
atka  
16-11-2009 00:46
[     ]
     
Mam pytanie do Was dziewczyny, pierwszą ciąże straciłam z powodu

niewydolności szyjki , sączyły mi się wody płodowe. Jak wyglądały Wasze kolejne ciąże po tym

problemie, bo ja jestem przerażona????

Czy którą z Was miała robione badanie

przepływu w jajowodach metoda Dopplera ??? Jak to wyglądało?? Ja mam je zapisane na wtorek 
mama Zosieńki

Re: Niewydolność szyjki macicy/ badanie przepływu Dopplera
beti23  
16-11-2009 11:27
[     ]
     
Witaj. JA również najprawdopodobniej z powodu niewydolności

szyjki straciłam Adasia. Na kolejną ciążę jeszcze się nie zdecydowaliśmy- jesteśmy w trakcie

robienia badań. U mnie jest jednak jeszcze jeden problem. Mam za mało progesteronu dlatego

dwie poprzednie ciąże kończyły się pustym jajiem płodowym. Rozmawiałam z moim lekarzem o

kolejnej ciąży wielokrotnie i mamy już przygotowany "plan działania" A więc jak

tylko podejmiemy starania wtedy luteina od 16 do 26 dnia cyklu (ze względu na niski poziom

progesteronu- by zarodek mniał szansę się rozwinąć)Jeśli okaże się że jestem w ciąży wtedy

dalej luteina i dodatkowo duphaston. Jeśli będzie ok wtedy około 14 tygodnia szew na szyjkę

( lekarz mówi, że trzeba go założyć dosyć szybko, zanim szyjka się nie skróci- wtedy jego

skuteczność jest o wiele większa) Dodatkowo no spa, Asmag i pewnie coś jeszcze... No i ciąża

najprawdopodobnie na leżąco. Robiłam już sporo badań m.in.: różyczka, cytomegalia,

toxoplazmoza, prolaktyna, p.ciała kardiolipinowe i jeszcze sporo takich chyba mniej

ważnych... Wszystkie wyniki mam ok. Teraz czekam na wizytę u genetyka i pewnie czekają nas

padania genetyczne... Tego badania o którym pisałaś nie miałam. Jeśli mogłabyś napisać o co

w nim chodzi, w jakim celu się je przeprowadza to będę wdzięczna:) Może też powinnam je

zrobić.

Jeśli chodzi o kolejną ciążę to jestem conajmiej przerażona. Boję się

bardzo:(
POzdrawiam:) 
-------------------------------------------------------------------
Fasolka 5tc 12.2007, Fasolka 5tc 04.2008, Adaś ur.zm.w 23tc. 27.01.2009r
"Tak bardzo chcę być z Tobą, czuć Twego serca bicie, za każdą z takich chwil oddałabym całe życie&

Re: Niewydolność szyjki macicy/ badanie przepływu Dopplera
zorka  
16-11-2009 17:58
[     ]
     
Niewydolność szyjki to również mój problem.

Pierwsza ciąża - poród w

niespełna 27 tygodniu, Martynka żyła 10 dni...

Druga ciąża, w której od 17 tyg. nie

wstawałam ze szpitalnego łóżka nawet do wc, zakończyła się w niespełna 29 tygoniu.


Bartek ma dziś 6 lat, jest cały i zdrowy, co kosztowało sporo pracy i rehabilitacji z

naszej strony.
Trzeciej ciąży nie będzie.
Za dużo już wiem o swoim ciele. Nigdy nie

donoszę ciąży, czego po urodzeniu Martynki nie byłam świadoma - teraz wiem już to na

100%.

Polecam Ci gorąco zrobić histeroskopię - wprowadza się kamerę o średnicy 4 mm

przez kanał szyjki i ogląda się szyjkę i macicę od środka.
Przeszłam wiele badań, jak

dotąd to jest najlepsze i najwięcej wyjaśniło. Wybrałam się na nie do Warszawy.

Życzę

sił do walki, samych dobrych wiadomości i przesyłam ciepły uśmiech... 

Ostatnio zmieniony 16-11-2009 17:59 przez zorka

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora